|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2017
20.10.2016 9:49:20   
daisy dee
Zdravo, zdravo.

Dobrodošle, nove sonosečke in čestitke. Evo jst se oglašam po včerajsnji nuhalni user posted image . Bilo je krasno user posted image . Izvidi vsi ok, najlepše je blo pa vidt to bitjece se premikat in mahat ❤ čist raznežena in zdj je končno postalo tud tko "resnično" 😂 prej sploh nisem imela pravega občutka...razen kadar so me dajale slabosti...ki se pa na žalost še niso poslovile. 😕 upam da vseeno kmalu minejo. Smo v 13 tednu in se počasi pripravljam, da povem (zateženemu) šefu.
Kako ste ostale kaj? Verjetno bolj klepetate na fb-ju 😄👍
Zato se vam zdj tud sama pridružim 🙄
Dorisky, pisala sem ti zs, za včlanitev...upam da si prejela.

Vsem en lep pozdrav in se beremo 😉

(odgovor članu keli)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Majčice 2017
20.10.2016 11:02:28   
žwerčica
Daisy dee kako sem ti fouš :) no, sicer mene tudi kmalu čaka NS, že v torek!! Upam da bo vse ok.
Upam da se ne bom prekmalu pohvalila, ampak slabosti počasi pojenjajo. Celodnevna bruhanja so prešla na bruhanje le 1x ali pa max 2x na dan. Sem pa danes točno 11t in 0d :)..torej začenja teči 12 teden.
Jaz sem šefici že povedala, ker je zelo razumevajoča in sem vedela da ne bo nobenih težav. Pa tudi neko zaupanje je potem, če se pove malce prej...

Pozdrav vsem!!

< Sporočilo je popravil žwerčica -- 20.10.2016 11:04:28 >

(odgovor članu daisy dee)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Majčice 2017
20.10.2016 12:17:26   
Anonimen
Super za pregled user posted image Očitno se bodo počasi zvrstile... Jaz ga imam šele 8.11., tako da se bom še načakala user posted image
Dejansko sploh nevem v katerem tednu naj bi zdej bla, ker glede na ZM bi imela PDP okoli 8.5.2016 in po tej logiki sem tudi okoli 11 tedna, ampak na prvem pregledu, je bila pikica še tako majhna, da je ocenil, da bo rok verjetno bolj proti 20.5., tako da po tej logiki sem potem šele 9. teden. Zato mi je tudi dal datum za nuhalno, ko bom v 12. tednu glede na ultrazvok. Dokončen datum mi bo pa potem na nuhalni določil. Glede na moje čudne cikle mislim, da bo dejansko bolj prav kasneje...
Uff celodnevno bruhanje, boga - si sploh ne predstavljam. Morm res potrkat, da sem mela srečo in mi ni bilo nič slabo. Mogoče mi kdaj zjutraj ali zvečer, samo za par minut rata slabo, ampak kuj mine. Se mi pa zdi, da mam grozn apetit zadnje čase, sploh za kakšn junk food ala pica in Mcdonalds user posted image Če bo šlo tko naprej bom širi kot dal, kar me resno skrbi, tko da se morm kar mal gledat kok jem...user posted image Verjetno ste še vse na začetnih kilogramih, ane? Sej zdle če se zrediš se zarad hrane in ne otroka user posted image Men niha kilogram dva gor, dol, odvisno od dneva. Se pa kljub temu da mislim, da sem lačna skoz blazno napihneno počutm user posted image Drugih simptomov pa še kr nobenih... Mogoče sem mal hitrej razdražena in to lahko hormonom pripišem user posted image
Pr nama pa še čist noben ne ve. Sem kr ponosna, da nisva nobenmu povedala in mi je res všeč, da samo midva veva. Tko taka inside secret user posted image Sem mela plan po prvem pregledu povedat, pa nevem zakaj nisem, tko da sva se zdej odločla, da kar do nuhalne počakava. Mi še bolj ustreza - moja pesimistična narava gre kuj na najslabšče scenarije in če bi vsem že povedala, da sem noseča in bi blo kej narobe, res nebi mela volje in živcev vsem razlagat kaj je blo narobe - upejmo, seveda da bo vse vredu; tud glede na prvi pregled nimam razloga kaj slabega pričakovat, ampak se še kr ne morem čist sprostit in sploh navadit na idejo da sem noseča...

Anonimna user posted image

(odgovor članu žwerčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Majčice 2017
20.10.2016 16:09:45   
Dorskiy
Čestitke vsem za dobro nuhalno s. user posted image user posted image tudi jaz sem jo imela v pon. in je vse okej, pa sva kar javno povedala, da pričakujemo, ker so itak že začeli ugibat zaradi mojega trebuha.

Še vedno velja, da se nam lahko na fb v skrito zasebni skupinici pridružite pod pogojem, da niste tam anonimne user posted image
Pišete mi lahko na zs. Nas je že kar nekaj not! :) user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Majčice 2017
23.10.2016 9:16:06   
lunica23
Jaz sicer nisem iz Ljubljane, swm pa tam v službi. Ali si pomočnica vzgojiteljice ali imaš samo tak nick? Jaz namreč sem in me zanima če si še v službi, saj vidim da dajo kar večini bolniško zaradi bližajočih se bolezni otrok.

(odgovor članu pomočnica vzg.)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Majčice 2017
24.10.2016 21:59:50   
drejcii
Lp, tudi midva pričakujeva v maju, PDP je 25.5.2017 :) kako lahko pridem v skupino na facebooku?

(odgovor članu lunica23)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Majčice 2017
25.10.2016 8:19:32   
natty23
Hei nosečke.Najprej vsem novim čestitke,lahko meni pišete na zasebno sporočilo,s svojimi podatki ,vas dodam in nato še potrditev v skupino.
Evo včeraj sem imela 2.pregled,pikica je vse nadoknadila,tako da imam rok.po zadnji M 13.5 2017.Res sem vesela,v petek še nuhalna in nato se zaključi 12 teden.Upam,da bo tako ok še naprej,s želodčnimi težavami pa izgleda da se bom ukvarjala še kar nekaj časa Ampak za zdravo pikico vse.
Lep dan😀

(odgovor članu drejcii)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Majčice 2017
25.10.2016 11:49:05   
Anonimen
Pozdravljene :)
Lunica23 tudi jaz sem zaposlena v vrtcu, v jaslicni skupinici in sem na bolniški že od začetka septembra. Verjetno bo tako ostalo do konca nosečnosti. Pdp imam 5.5.2017. Na bolniški sem zaradi krvavitev in ostalih težav, ki me spremljajo od začetka nosečnosti. Sploh si ne predstavljam kako bi otroke dvigovala, jih negovala, se prepogibala... Če bi bila zdrava in brez težav bi se pa verjetno počasi že odmaknila, saj prihaja čas različnih obolenj, ki so lahko nevarni za plod. Prejšnji teden smo imeli v sklopu dispanzerja za žene predavanje v zgodnji nosečnosti in je ginekolog izpostavil to delovno mesto, da v primeru, ko se pojavi kakšna epidemija nimamo v vrtcu več kaj iskati.
Želim vam lep dan :)

(odgovor članu natty23)
  Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Majčice 2017
25.10.2016 20:40:32   
žwerčica
Živjo. Javljam se po NS. Rezultat super, nizko tveganje za kromosomske napake. Plodek pa malo prehiteva v rasti :) je velik že 6,3cm, to je za 12 tednov in 2 dni, in sedaj se mi je PDP iz 10.5, prestavil na 7.5. Dobili pa naj bi fantka :))) aja, pa vse pohvale dr.Pušenjaku ki mi je opravil NS...sem bila zelo zadovoljna z njim.
Javite še druge, kako je bilo na pregledu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Majčice 2017
26.10.2016 7:18:01   
lunica23
Uu, potem pa nas je kar nekaj iz te stroke :). Ja pri mlajših je več fizičnega dela, pri starejših te pa psihično izčrpajo. Jaz sem sicer pri najstarejših ampak sem tako zmatrana da potem cel vikend samo ležim. Otroci pa bruhajo, driskajo ... Najraje bi vsem povedala in šla na bolniško, ampak potem si pa mislim da tolk občutljiva že nisem. Bom povprašala ginekoliga na pregledu za mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Majčice 2017
26.10.2016 8:38:18   
pomočnica vzg.
Pozdravljene vse!
Odgovor za lunica23...jaz sem zaposlena v vrtcu,vendar ne v jaslični skupini,tako,da ni toliko dvigovanja itd. V prvi nosečnosti sem delala do konca, v bistvu do 7 meseca,ker sem potem imela še dopust. Na bolniški sem bila samo 1x, zaradi krčev v trebuhu, ker sem malo premalo počivala. Glede bolezni je pa problem lahko pri noricah, če jih v otroštvu nisi prebolela-to pa lahko vpliva na plodek. No tudi,če stakneš kakšno angino ali kaj podobnega ni ravno ok. Čimveč umivanja rok, zračenja igralnice, veliko vitaminov pa bo. Držim pesti. Kdaj pa imaš PDP?

(odgovor članu lunica23)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Majčice 2017
26.10.2016 10:45:06   
Aljonka
Pozdravljena dekleta
Sem se se jaz opogumla da se prfockam, ker ze zelooo dolgo cakamo na tale mali cudez.
Stara sem 35 in sem iz okolice Novega mesta,
PDP imam 16.5.2017, nuhalno ki jo komaj cakam 4.11.
Ker bo tole moj prvi otrocek bom vesela vsakrsnega nasveta, FBja nimam tako da upam da se katera ostane tukaj.
Kako ste kaj? Se se katera bori z glavoboli?

(odgovor članu pomočnica vzg.)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Majčice 2017
26.10.2016 11:36:54   
žwerčica
Dobrodošla Aljonka!

Jaz še občasno bruham, drugače sem pa OK. Glavobolov nimam, razen prejšnji teden me je malo glava bolela, ko je bilo tako čudno vreme.
Ali se bo katera cepila proti gripi? Meni je včeraj Pušenjak cepljenje toplo priporočal, tudi zato ker delam na inštitutu, kjer so bolniki, obiskovalci... vglavnem vsakodnevno velika frekvenca ljudi.

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Majčice 2017
26.10.2016 19:57:52   
lunica23
Se poskušam čimbolj pazit glede tega in smo kar veliko zunaj. Pdp imam pa po izračunu ginekologa 24.5. Mi je pa sedaj največji problem brisanje ritk. Joj kolk se mi dviga takrat. Sem sama sebi kar hecna ko se toliko matram da obrišem eno rito :)

(odgovor članu pomočnica vzg.)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Majčice 2017
27.10.2016 13:29:01   
NinaM88
ojla punce, evo še mene novinke med nosečkami. upam, da mi pri pregledu ne premakneju datuma na kasneje, ampak zaenkrat je moj veseli dan 28.5.user posted image

(odgovor članu lunica23)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Majčice 2017
28.10.2016 14:18:41   
Aljonka
Zdravo
NinaM pozdravljena, a je to prva nosecnost al ze imas kakega soncka

Zvercica hvala, jaz se ne bom cepila se nisem se nikoli in nisem imela ze zeloo dolgo gripe, pa tudi na bolniski bom do konca nosecnosti

A se se katera bori z nosecnisko sladkorno? Pri men so kar malo zakompliciral prvic sem imela 5,1 danes v diabetoloski ambulanti pa 4,8 pa sem kljub temu dobila aparat in zdej veselo se spikat 4x na dan. Pa takooo rada jem vse zdej mam pa kr neke omejitve user posted image

(odgovor članu NinaM88)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Majčice 2017
28.10.2016 14:49:10   
izida

IZVIRNO SPOROČILO: Aljonka

Pozdravljena dekleta
Sem se se jaz opogumla da se prfockam, ker ze zelooo dolgo cakamo na tale mali cudez.
Stara sem 35 in sem iz okolice Novega mesta,
PDP imam 16.5.2017, nuhalno ki jo komaj cakam 4.11.
Ker bo tole moj prvi otrocek bom vesela vsakrsnega nasveta, FBja nimam tako da upam da se katera ostane tukaj.
Kako ste kaj? Se se katera bori z glavoboli?



Midve pa imava isti PDP😊srečnouser posted image

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Majčice 2017
29.10.2016 16:56:53   
delfinka91
Pozdravljeni😀
Tudi jaz sem v veselem pričakovanju. Moj PDP je 11.5...v petek sem imela nuhalno in je vse OK. Dobila pa Aspirine,zaradi prve N,ker sem imela težko preklampsijo in sem rodila 2meseca prekmalu. Tudi jaz bi se vam pridružila še na FB.
Lep dan še naprej

(odgovor članu Dorskiy)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Majčice 2017
29.10.2016 18:57:41   
delfinka91
No...zdj pa ne najdem splh moje objave,ki sem vam jo napisala,bom še enkrat😀
Jaz imam PDP 11.5.2017...v petek sem imela nuhalno in je vse OK,dobila le Aspirine,ker sem imela v prvi N težko preklampsijo.
Pozdravcek

(odgovor članu delfinka91)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Majčice 2017
30.10.2016 20:19:04   
Twoinone
Živjo punce,
do danes sploh nisem vedela, da tale forum obstaja in sem ga na srečo odkrila čisto po naklučju. Čestitke vsem vam, ki ste srečke nosečke, tudi jaz imam tokrat to srečo, da sem ena izmed vas. user posted image Stara sem 34 let, sem iz LJ, to je moja prva nosečnost, PDP pa imam 20. 5. 2017. Trenutno sem v pričakovanju rezultatov NIPT testa, NS pa imam 10. 11. 2016. Malo v strahu, po drugi strani pa z velikim upanjem in veseljem pričakujem te rezultate in pregled.
Z veseljem se vam pridružim tudi na FB.
Pozdravčke vsem.

(odgovor članu delfinka91)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Majčice 2017
31.10.2016 9:44:34   
pikica31
Ojla.a se vam.lahko pridruzim? Sicer imam rok 4.6., ampaj je velika verjetnost.da bo naš tretji pikec rojen maja. Nuhalno imam 22.11.2016 , v lj .stara bom 35.let, ko bom rodila. Po nuhalni bi se vam pridružila tudi na facebook skupinici, če pa bom slučajno rodila junija.pa se lahlo kasneje tudi izpišem. Ampak vem.da potem kasneje se težko pride v skupine. Lepe praznike. Imate kaksen seznam.

(odgovor članu Twoinone)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Majčice 2017
31.10.2016 10:11:05   
natty23
Hei nove nosečke,dobrodošle😀
Evo jaz sem imela prejšnji teden drugi pregled in v petek nuhalno😀
Na nuhalni je bilo vse ok,pikica je bila živahna in midva sva bila zelo vzhičena😀
Pdp je ostal isti 13.5😀
Zdaj sem vstopila v 13 teden...sedaj sem bolj pomirjena..ampak znaki so pa še tu..od občasnih slabosti,špikanja in bolečine v križu...ampal bomo že potrpeli,ni panike😀
Dobrodošle ste tudi na Facebooku,lahko pišete tudi meni😗
Lepo se imejte❤

(odgovor članu pikica31)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Majčice 2017
4.11.2016 17:29:01   
Aljonka
Kje ste moje majčice? Ste vse fb pobegnile user posted image
Jaz in moj dragi sva imela danes nuhalno vse je bilo super
Mali se je sicer malo skrival nam je obrnil ritko kmalu na zacetku ampak smo vseeno uspeli celega pregledat
Super dan, srecna sva
Upam da ste tudi vse ostale in vasi dojencki ok
Srecno

(odgovor članu natty23)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Majčice 2017
8.11.2016 12:09:41   
sudeja
Zdravo punce!

Sem nova med vami in sem srečna nosečka user posted image
Stara sem 29 let in to je moja prva nosečnost. PDP imam 16.5.2017, nuhalno sem imela 3.11.2016 in je bilo vse ok.
Ker se verjetno veliko pogovarjate na fb-ju, bi se vam rada pridružila. Me lahko katera doda?

LP

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Majčice 2017
8.11.2016 13:02:40   
pomočnica vzg.
Za Aljonko...ja očitno so vse pobegnil na fb...no jaz pa neuser posted image ...naslednji teden imam nuhalno in že komaj čakam. Drugače pa slabost pojenja in je skoraj ni več jeej user posted image

(odgovor članu sudeja)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...




Hipoterapija
Taddy78

Ali veste kaj je hipoterapija in kakšen ima vpliv na otroka s PP ali kakšnimi drugimi težavami?

Ja, vem (27%)

Sem že slišala, ampak ne vem točno (16%)

Ne, bom pa poiskala kaj o tem (37%)

Ne vem, me ne zanima (21%)


Število vseh glasov: 226

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!