|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2017
8.11.2016 15:29:18   
Majcevka 88
Tudi jaz se pridružujem 😊 prvič noseča. Rok imam 24.5.
Lp😁


(odgovor članu Dorskiy)
Neposredna povezava do sporočila: 376
   RE: Majčice 2017
9.11.2016 19:32:06   
Aljonka
Živjo pomočnica bova pa samo dve user posted image
A že težko čakaš nuhalno? Jaz sem jo že imela sedaj pa moram čakat do 30.11. Na naslednji pregled, se mi zdi zelooo dolgo.
A te kaj tišči v trebuhu? Mene občasno pa ne vem kaj to je, upam da se samo maternica razteza.

Majcevka dobrodošla, kako je bilo na prvem pregledu? Kdaj imaš pa nuhalno?

(odgovor članu Majcevka 88)
Neposredna povezava do sporočila: 377
   RE: Majčice 2017
10.11.2016 12:03:01   
Majcevka 88
Prvi pregled sem imela že v osmem tednu. Ginekolog mi je naredil vaginalni ultrazvok. Dobila sem prve slikice in poslušala bitje srca. Izvidi krvi in vode vse ok, čeprav me je malo skrbelo ker sem en dan preden sem bila v laboratoriju cel dan bruhala. Danes sem imela drugi pregled - 12.teden. sestra me je stehtala in izmerila pritisk. Dobila sem materinsko knjižico, baby book in reklamne pleničke. Na nuhalni nisem bila, ker mi je ginekolog predlagal ČHT (odkrivanje Downovega sindroma s četvernim presejalnim testom). Sem se odločila kar za to preiskavo. Cena je 86eur. Datum imam pa 14.12.
Slabosti počasi minevajo, sem se pa zredila že 3 kile v prvih treh mesecih, pa ne jem nič več kot pred nosečnostjo. Imam pa težave s prebavo, ki jih prej nisem imela. Upam da se bojo malo ustavile kile. Koliko ste se druge nosecke kaj zredile?

Lep dan vsem noseckam 😊😊😊

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 378
   RE: Majčice 2017
10.11.2016 12:29:19   
Majcevka 88
Proti slabosti in bruhanju so meni zelooo pomagale tablete Antimetil, ki so mi jih priporočili v lekarni. Tablete so primene za nosečnice od prvega meseca naprej. Vsak dan sem takoj zjutraj s požirkom vode popila eno tableto in sem bila kot nova. Samo enkrat v enem mesecu sem še bruhala takoj zjutraj ( verjetno zato ker sem zvečer pojedla preveč sladkarij). Zdaj v 12. tednu jih na srečo ne potrebujem več. Je slabost minila 😊

Srečno ☺

(odgovor članu Newby)
Neposredna povezava do sporočila: 379
   RE: Majčice 2017
10.11.2016 14:24:49   
natty23
Hej majčice😀
Evo čas kar beži,počasi zaključujem 14 teden...čas kar hitro beži.Nuhalna je mimo,sedaj naslednji pregled pa imam 28.11.:)
Počutje je malce boljše,ampak jutranje in sploh večerne slabosti so pa še kar hude😞
Upam,da se kmalu končajo in da začnem žareti:)Saj trenutno še ne..hehe...
Buši raste,res vsak dan mi je lep...ko enkrat bitjece raste v tebi...tudi slabosti ob tem pozabim:)Hehe

(odgovor članu Majcevka 88)
Neposredna povezava do sporočila: 380
   RE: Majčice 2017
11.11.2016 3:30:58   
TinaLana
Živjo punce user posted image tudi jaz ️️se vam pridružujem . Prvič nosečka! Rok imam 18.05.2017!
Kako ️se kaj pocutite? Jaz ️️se zaenkrat hvala bogu supeer ️samo 2x bruhala :) ste bile na nuhalni ? Lp user posted image

(odgovor članu natty23)
Neposredna povezava do sporočila: 381
   RE: Majčice 2017
11.11.2016 12:02:27   
pomočnica vzg.
Aljonka...ja težko že čakam na nuhalno...no sej vikend vedno hitro mine,potem pa še malo in bo torek...joj komaj čakam,da spet vidim svojo pikico...in mogoče se bo že videlo ali moja punčka dobi sestrico ali bratca user posted image . Sej meni je vseeno,samo da je detece zdravo,ampak me pa firbec matra. Ti si že imela nuhalno a ne? Aja pa slabost je minila juhuu, ampak lačna pa skoz k volk user posted image

(odgovor članu TinaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 382
   RE: Majčice 2017
12.11.2016 11:12:29   
LilyEvelyn
Punce,

še ena Majčica :) pri nas je rok 14.5. Na prvo obletnico poroke user posted image Ta teden sva imela nuhalno svetlino, tako da sva si oddahnila, saj so sedaj najbolj kritični tedni za nami, nuhalna pa je tudi pokazala da je vse ok user posted image wop wop! prav neverjeten občutek, ko gledaš malo bitjece, ki se premika sem ter tja... Najin je bil super živahen otročiček na pregledu, tako da ga je kar s težavo ulovil da je vse poslikal in premeril :) zdej pa novim tednom in pripravam na novega člana naproti :)

Veselo pričakovanje vsem!


(odgovor članu pomočnica vzg.)
Neposredna povezava do sporočila: 383
   RE: Majčice 2017
13.11.2016 19:54:00   
Dorskiy
Hejla!
O LilyEvelyn! Tudi midva sva se letos 14.5. poročila :D rok pa imam 2.5. :)
kje sta se ženila?

U jaz pa sporočam nosečke, da sem se opogumila in končno odprla svoj s.p. takda si malo reklamice naredim, nekatere me že itak poznate v fb skupini, druge pa vljudno vabljene, da 'pofacebukate' moje risbe (rišem po naročilu portrete, dekorativne slike in ostalo)
in sicer tukaj me najdete: https://www.facebook.com/risanjeponarociluninajelenc/

user posted image

(odgovor članu LilyEvelyn)
Neposredna povezava do sporočila: 384
   RE: Majčice 2017
15.11.2016 9:23:53   
SaraMark
Včeraj imela pregled nuhalne...rezultati super, mali je pravi razbojnik, se premika ves čas in dobesedno dela prevale user posted image user posted image user posted image Danes je točno 13t pa mi je še vedno vsak dan slabo user posted image upam, da kmalu mine...
Gre katera na amnio?

(odgovor članu Dorskiy)
Neposredna povezava do sporočila: 385
   RE: Majčice 2017
15.11.2016 10:17:37   
Aljonka
Živjo nosečke
Se mi kar smilte s temi slabostmi in bruhanjem jaz sem samo 1x pa je blo grozno, upam da vam vsem kmalu minejo te težave in začnete uživat v nosečnosti
Saramark super za nuhalno jaz sem jo že imela in tako težko čakam naslednji pregled
Vzgojiteljica sporoči kako je blo pri tebi na nuhalni
Jaz se dolgočasim sem na bolniški že od avgusta tako da čim več pište, da mi hitrej minejo dnevi user posted image

(odgovor članu SaraMark)
Neposredna povezava do sporočila: 386
   RE: Majčice 2017
15.11.2016 10:35:37   
Newby
Tudi meni je kar dolgcas na bolniski, doma sem ze od konca septembra... kje je se 6.maj, ko imam pdpuser posted image
Slanosti se ocitno umirjajo, sedaj sem 15t 3d in je tako ze cas, da se konca to bruhanje... komaj cakam cetrtek, ko imam pregled, da vidim, ce je vse ok s tamalo/tamalimuser posted image

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 387
   RE: Majčice 2017
19.11.2016 10:01:41   
Aljonka
Oj dekleta a mi ve katera povedat kolk bolečine je še normalno v spodnjem delu trebuha? Bolelo me je že ponoči, bolečina ni bla močna ampak ravno prav, da nisem mogla spat. Sedaj zjutar pa prihaja kot kakšen krč vsake toliko. Me mal panika grabi ker že res dolgo čakamo tole nosečnost.
Hvala vam

(odgovor članu Newby)
Neposredna povezava do sporočila: 388
   RE: Majčice 2017
19.11.2016 17:11:37   
Majcevka 88
Pozdravljena☺
Bolečine v spodnjem delu trebuha so čisto normalne, saj se maternica rezteguje. Nekatere tega sploh ne občutijo, druge pa zelo. Dokler se ne pojavi krvavitev je vse ok, v nasprotnem primeru pa takoj k zdravniku.

Lp 😊

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 389
   RE: Majčice 2017
21.11.2016 9:36:52   
Aljonka
Oj
Ja saj vem da mora malo tud bolet ampak tole mi je kar predolgo trajalo, cel dan zvečer so se pridružle še bolečine v križu je blo pa sploh fajn ker še spat nisem mogla, včeraj so se bolečine nadaljevale, res mi ni blo fajn no danes je pa za enkrat ok.

Kako ste ostale? Kako vam je blo na nuhalni?

(odgovor članu Majcevka 88)
Neposredna povezava do sporočila: 390
   RE: Majčice 2017
21.11.2016 19:45:13   
Aloa
Pooozdravljene rožice,
tudi jaz bi se vam pridružla, da malo poklepetamo user posted image .
Se mi zdi, da nas je srečnih majčic ogrooomno!! Najlepši mesec.
Moj PDP je 6.5. Počutje je super, se mi na trenutke zdi kot da sploh nebi bla noseča, no ne bom se preveč hvalila..zdaj sem trenutno 5 dni važna, pred tem pa me je skoraj 7 dni skupaj bolela glava user posted image groza! Sem si merla pritisk in sem mela skoz nizkega, tako da je verjetno glavobol izhajal iz tega.

Bodite v cvetju!

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 391
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 13:23:37   
Aljonka
Dobrodošla Aloa
Tud jaz imam podobne težave, glavobol tri dni skupaj pa pol mal predahnem za kakšen dan pa spet na novo glavoboli. No sedaj je že dost bolš me samo 1x ali 2x na teden boli pa še to ne velik, moram pa obvezno zjutraj kavico spit pa še popoldan eno majhno (nizek pritisk že od nekdaj)

A je še katera z dolenjskega konca?

(odgovor članu Aloa)
Neposredna povezava do sporočila: 392
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 13:48:56   
pomočnica vzg.
Ojla punce! Upam,da ste ok,da se je slabost umirila. Tudi jaz sem imela prejšnji teden nuhalno in je bilo vse okuser posted image -presrečna! PDP je ostal isti 31.5. Tako, da bo zanimivo,ali bo maja ali junijauser posted image prva princeska je prišla 6 dni čez rok,bomo videli kako bo sedaj. Aljonka, kot so ti že punce povedale glede bolecin v trebuhu. Mene je v prvi nosečnosti bolelo,ker sem premalo počivala in bila preveč na nogah. Tako,da počitek! Pa tudi magnezij pomaga,najboljše kar donat. Drugače pa tudi mene občasno boli glava. Včasih se že zbudim z glavobolom,pa potem pomaga kavica. Imam pa tudi jaz nasplošno zelooo nizek pritisk. Lepo se imejte!

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 393
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 14:29:19   
karena
Živjo punce. Škilim k vam že en čas pa se nisem mogla odločiti, a bolj pašem k vam ali k junijkam. :) Po klasičnem izračunu imam PDP 27. maja, poznavanje lastnega cikla in fižolčkova velikost pa pravita, da bo junijski. Ma glede na to, da se prvemu sinu ni ljubilo čakati na PDP, recimo da sodim k vam. ;)
No, drugače je to moja 3. nosečnost, doma pa imamo že 17 mesečnega pobalina. Tale nosečnost se od prejšnje zelooooo razlikuje. Kolikor je bila prejšnja luštna razen nespečnosti, me tokrat tare kopica tegob. Ok, slabosti je že manj, ampak vsaj večerno bruhanje kar ostaja stalnica. Pritisk je grozno nizek, vedno bi spala, migrene so tako hude in pogoste, da mi je G predpisala analgin, trofila me je angina, vnetje oči ... Ah ja, se tolažim, da je to zadnji teden prvega tromesečja in bo potem vse čudežno bolje. ;)

(odgovor članu pomočnica vzg.)
Neposredna povezava do sporočila: 394
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 14:35:21   
pomočnica vzg.
Hej Karena! Mene pa zanima glede vnetja oči. A ti je zdravnica predpisala kakšen antibiotik in kateri? Tudi jz sem pred časom pokasirala vnetje oči od svoje hčere. Drugače pa da te potolažim,tudi moja prva nosečnost je bila v primerjavi z zdajšnjo čisto nasprotje. Kot,da ne bi bila noseča. Naspidirana, pokala od energije...

(odgovor članu karena)
Neposredna povezava do sporočila: 395
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 14:43:32   
karena
Ne, vsi pri hiši so imeli tobrex (vključno s psom!) jaz pa sem mogla preživeti s spiranjem s fiziološko, ker baje ni ničesar za nosečnice.

(odgovor članu pomočnica vzg.)
Neposredna povezava do sporočila: 396
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 15:16:12   
Aloa
Ja res je, pred nosečnostjo sem spila ponavadi do tri kavice na dan. Na začetku mi nekako ni pasala, zaradi slabosti..ko je blo slabosti konec so se pa glavoboli začeli, tudi 2 dni pa kaki dan ne...in sem začela spet s kavico in je trenutno okej. Drugače pa bolečine imam tudi jaz skoz, zgleda se vse lepo razteza ampak opazno ni pa še nič user posted image . A je še katera tako da se ji trebušček še nič ne pozna??


(odgovor članu karena)
Neposredna povezava do sporočila: 397
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 16:43:38   
pomočnica vzg.
Jaz sem sicer za vnete oči dobila antibiotične kapljice,samo se zdj ne spomnim katere. Je zdravnica rekla,da Tobrex absolutno ne, te druge pa (lahko doma pogledam kako se jim reče ),ampak sem potem v navodilih prebrala,da med nosečnostjo ne,pa jih potem raje nism uporabljala. Se mi je potem pozdravilo,sem spirala s fiziološko, ampak je ful dlje časa trajalo. Oči sem imela pa kot angora zajec!

(odgovor članu Aloa)
Neposredna povezava do sporočila: 398
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 18:37:34   
karena
Ja, jaz sem bila tudi kot angora zajc pa vsa sitna. user posted image Ma je mimo.

Aloa, a je to prva nosečnost? Če ja, je popolnoma normalno, da se ti še ne pozna. V prvi nosečnosti so me tam v kakem 15. tednu začeli motiti robovi kavbojk, kolikor se spomnim. Ma nič posebno opaznega. Zdaj imam pa vamp, da je danes ko sem po dolgem času oblekla oprijeto majico za v službo, pomoje vsem postalo jasno "koliko je ura" user posted image

(odgovor članu pomočnica vzg.)
Neposredna povezava do sporočila: 399
   RE: Majčice 2017
22.11.2016 18:44:33   
pomočnica vzg.
Karena,naj te potolažim,da se tud meni že kr ornk pozna. Moja sodelavka je 8t več noseča od mene pa se mi zdi,da imava isti trebušček. Je pa res,da je ona noseča prvič, jaz pa drugič. Pa še jaz sem mala in suha,ona malce večja. Se mi je pa tudi v prvo zelo hitro poznalo. Na koncu sem bila pa itak kot orka.

(odgovor članu karena)
Neposredna povezava do sporočila: 400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?