|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
21.2.2019 20:57:32   
Cvetnilist
Uf 7 dni pa je že fajn čez rok. user posted image Saj to mene tudi skrbi veš, da ne bi vedela da imam popadke. Vsi mi pravijo, da bom definitivno vedla ampak vseeno kaj pa če ne. user posted image
Ja to je meni teta rekla, da baje klistir ni fajn. Tak da možno ja da potem bolj čutiš popadke. Samo ne vem jaz vseeno razmišljam, da to pa bom vzela, se mi zdi, da se bom vseeno bolje počutila, če bom vedela, da se ne morem pokakat na porodni mizi. user posted image Kaj to te tako hitro pritisne na stranišče ali kaj? Nimam izkušenj s tem in ne vem kako to sploh zgleda. user posted image

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1851
   RE: APRILČICE 2019
21.2.2019 21:07:47   
Mišmašek
Ma klistir ni tako grozen, ni fajn, ma se da 😆 zgleda pa tako da te poležejo na bok na mizi in ti v ritko vtaknejo črevo. Na koncu tega črevesa je posoda v katero vlijejo milnico oziroma to tekočino ki ti jo potem spravijo v črevo. Da lažje teče držijo posodo visoko v luft, da lepo steče. Približno 1 liter. Ko začnejo vlivati ti rečejo da stisnit ritko in držat ter zdržat čim dlje to tekočino v sebi, potem pa sledi školjka party 😂


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1852
   RE: APRILČICE 2019
21.2.2019 21:25:25   
Cvetnilist
Haha hvala za slikovit opis Mišmašek. user posted image Si kar predstavljam kakšna sila mora bit to. user posted image Kako dolgo pa si potem na stranišču? user posted image Pa se v eni rundi vse sčisti ali je to potem obisk stranišča na 5 min? user posted image

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1853
   RE: APRILČICE 2019
21.2.2019 21:40:13   
Mišmašek
Ma to potem sediš na školjki ene pou urce, v tem času se počasi v več rundah izloči vse. Ne ne, si ne boš upala zapustit vc-ja dokler se ti ne bo zdelo "varno" 🤣


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1854
   RE: APRILČICE 2019
21.2.2019 21:54:42   
Cvetnilist
Haha ok. user posted image Da si znam približno predstavljat kako bo to potekalo. user posted image
Kako ste kaj z gibi punce? Jih katera že šteje?

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1855
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 4:12:12   
jabuk
Jaz sem jih zdaj začela šteti, ker počasi naj bi se gibi umirili. Imam to aplikacijo in ko je 10, neham šteti. Včasih lahko v roku pol urah naštejem 10 premikov. Mi je pa težko šteti, ker se bolj kot ne, premika, niti ne brca več. 


Tašči je bil klistir fajn, ker je tak bolj popadke čutila,  ki so ji pa pomagali lažje roditi. :)

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1856
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 9:08:49   
KmAlU MaMiCa
Joj ta klistir...meni je bil pa full fajni. V celju ti dajo neko tako "veliko inekcijo" v kateri je priblizno 3dl tekocine. To ti vbrizgajo in potem gres v sobo kjer je wc in tus in se tam pripravis za porod. Pokakas in stusiras in hopla v porodno. Men osebno je bil klistir full fajn ker me je prepucal na polno. Neke razlike v popadkih nisem cutila, je pa res da ti dajo klistir proti koncu ko se popadki stopnjujejo. Joj srecne tiste redke ki ne vejo kdaj majo popadke. Jaz bi tudi tak da sploh nebi vedla kdaj jih mam :) tiste ki boste prvic rodile...prvi porod je najdaljsi...ponavadi...tako da brez panike. Ne hodit takoj v porodnisnico ker vas dajo pol na oddelek in ste same dokler niso popadki tak mocni da greste v porodno. Jaz sem pri drugi mela cel dan popadke in sem cakala do dveh ponoci ko so bli na 5 minut in sem bila prepricana da greva z mozem skupaj v porodno...pa sem mogla se na oddelek in cakat do 9 zjutraj da mi je odtekla voda. Zdaj bom sla res ko bo nevzdrzno...razen ce mi voda odtece...pol pa tak nimam kaj.

Jaz mam zdaj hvala bogu vse...sam se glavno mi manjka...moj mali princ💕 
Jaz bom definitivno ostala na forumu ker prvo nimam fb drugo pa se mi zdi da se ze kar poznamo hehe...

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1857
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 11:38:52   
Mišmašek
Meni pa še kar manjkajo stvari, počasi počasi nosim na kup 😊 ja jaz ostajam tudi tukaj ker tudi jaz nimam fb. Sem mislila da sem v manjšini, pa vidim da nas je kar ene par brez fb, super 👍😉


(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1858
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 16:57:48   
LoniRR
Ojlaaa punce. Da se malo vrnem spet 😉

Uf jst imam fb skupaj,s partnerjem, ker svojega ne potrebujem in nisem ravno fb pristas. Tko da sm vesela, da ns kar nekaj aktivnih ostaja tukaj 👏Za mano je zadnji dan sluzbe to leto haha. Ponavadi to recejo pred novim letom. No da pa nebi bilo veselje preveliko sem ravno danes zbolela tko da cakam pri zdravnici. Upam da ne bo spet antibiotik 😭Joj mismasek nic se sekirati. Vse bo ok. Zdaj je vazno, da si cim bolj mirna, ker otrocek to cuti. Vsak gram bo se prehitro nadoknadil. Sploh pa te meritve niso 100%. In ze 100gramov se pozna, ce se zmotijo.Jabuk sem vesela, da si bolje. Res uzavj se dober mesec in se prepusti. Bos videla da bo vse ok in da te nima kaj skrbet.Cvetnilist tako je. Tudi sama ne razmislam kaj bi, ce bi... vse bo ok, drugace bomo pa potem resevali. Vse to vpliva na otrocka in ze zto mormo bit optimisticne. Sama sem imepa nosecnost BP, vendar sem pa z mojim zdravjem na tankem. Se vedno hodim k pulmologu zaradi bakterije na plucih, ki sem jo prebolela novembra. Pa imam ponovno sinuse zamasene. Ni konca. Po porodu pa bom morala se na teste za astmo. Ampak se ne sekiram, ker mi je samo moj otrocek pomemben. Mislim pa da bojo tudi moje zdravstvene tezave po porodu izginile. 

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1859
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 20:05:15   
jabuk
Ojoj Bodoča mamica, res smola. Ampak zdaj te virusi razsajajo in težko, da kaj ne zboliš. Upam samo, da se boš do poroda pozdravila. Ena znanka je pred leti bolna rojevala, je potem mogla še masko nosit, da ne bi okužila otroka. 


Jutri pa uradno vstopam v porodniško :) in še zmeraj nimam torbe za v  porodnišnico naštimano, niti zase, niti za dojenčka. Pa še en teden me ne bo doma.... Ful imam občutek, da bo itak čez rok...Ampak mogoče ne bi bilo neumno si spakirat, da ne bo kaka panika. :D 
Jaz upam, da mi bo v naslednjih pregledih preveril, ali je otrok obrnjen ali ne. Sama težko vem, ker ni več brc, ampak premiki, včasih dobim eno po rebrih :D..

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1860
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 20:33:30   
LoniRR
Jp jabuk virozo imam in na sreco ne delam vec tko da bom pocivala in bo kmalu bolje.


Hm tudi jst nimam se nic pripravljeno. Vse je se po skatlah kot v skladiscu imam otrosko sobico haha. Tudi jst mam obcutek da zna biti cez rok, ker sem tudi jst cez rok rojena. Mene skoz seka. Ravno danes vstopam v 34 teden in je ze nekaj casa obrnjena navzdol. Na zadnjem pregledu v 31tednu in 4dni mi je potrdila in tezka naj bi bila ze 1800gramov. Ma pa treninge v trebuhu haha. Zjutraj v avtu me vsakic tako nabrca da mi zna sabo vzeti. Pa zvecer isto. Cez dan pa ima umirjen trening haha 😍Jst imam v sredo ponovno pregled in upam da jo bom spet videla. Jabuk ce se ne motim imas kot cvetnilist v zacetku marca pregled? Joj kako cas bezi. Punce kot bi mignil bomo pisale o dojenju in neprespanih noceh 🤩

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1861
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 20:45:36   
jabuk
Bodoča mamica, nope, jaz imam drug teden v ponedeljek pregled. Jutri bom točno 36t, tak da sem že v 9.mesecu, zato bi bilo pa fino se kaj pripraviti :)....Moje dete ima največji žur ob 3eh zjutraj, tako da ja, to bo še pestro :D. 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1862
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 20:48:11   
KmAlU MaMiCa
Jaz sem 32 teden in 3 dni in ocitno bomo imeli nogometasa ki bo budeb 24 ur. Jaz cutim brce cel dan in celo noc...prav ne morem spat ker mi tako dela da ne morem verjet. Prva hci je brcala...pa se mi je zdelo da kar mocno...druga je bila proti prvi se hujsa...da me je na trenutke prav streslo...ampak je mela obdobja...zjutraj, zvecer...zdaj pa non stop. Sem ginekologinjo vprasala pa se mi je nasmejala in rekla samo naspite se dokler imate se cas...pa ko mi je ultrazvok delala se je prav matrala da je zmerila vse ker je tako delal da sva se obe smejale...ta nam bo dal po p... za vse nazaj ko sem pri hcerah po cele noci spala...zdaj pomoje ne bo nic od spanca...ze zdaj ni. Ampak bi panike. Pricakujem in se pripravljam na najhujse...vse kar bo boljse bo super hehe

Imena imate ze vse? 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1863
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 21:02:50   
jabuk
Ja za punčko imava...za fantka pa ne, bi bilo fino ga imet za vsak slučaj :)


(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1864
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 21:20:45   
LoniRR
Ups potem sem pa zamesala datume hehe. Uf si ze naprej. Kako super. Porocaj kako je bilo na pregledu. Zdj bi morala imeti ze zelo pogoste? 

Hm pri meni tudi ponoci razgraja ampak na sreco spim trdno in sploh ne porajtam da brca. Kadar moram lulati pa jo prec zacutim ali ko se zbudim da se namestim na drugi bok prav tako. Zanimivo ampak me uspava, ker ko jo zacutim se prav pomirim

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1865
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 21:21:31   
LoniRR
Midva imava za oba spola izbran ime.💗


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1866
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 21:35:35   
jabuk
Zdaj imam na 2 tedna preglede :)


Oj punce a katera ve, pod kaj spadam? Prvič sem rodila s CR (sprožen porod, nisem Se odpirala). A sem jaz prvorodka ali drugorodka? Zanima me zaradi popadkov, kdaj.iti v porodnišnico. :)...Prvič svojih popadkov nisem doživela....Saj bom vprašala ginekologa, ampak ČE slučajno katera ve? :)

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1867
   RE: APRILČICE 2019
22.2.2019 21:57:28   
KmAlU MaMiCa
Drugorodka oziroma vecrodka. Porod je porod. Te pa itak tam zaslisijo kaksen je bil prvi porod. Prvorodka si kadar za sabo nimas poroda...torej da pride do splava al karkoli. Ker se pa splav smatra kot nosecnost in te na zacetku vprasajo kolika nosecnost je in koliko porodov imas za sabo. No vsaj pri meni je blo tak. 100% pa nisi prvorodka. 


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1868
   RE: APRILČICE 2019
23.2.2019 5:55:20   
jabuk
Hvala :)


(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1869
   RE: APRILČICE 2019
23.2.2019 8:10:44   
Cvetnilist
Si imela prav Bodoca mamica, jaz imsm tudi pregled 4.3. :-D Takrat bom v 36. tednu. Jutri bom imela polnih 34. :-D Ne morem verjeti kam cas bezi. In ja, kmalu si bomo pisale o dojenju in neprespsnih noceh haha. :-D Moja mala pa ne brca tako zelo, bolj se premika cel cas. Je pa vedno bolj aktivna zjutraj in ob vecerih, ponoci me ne zbuja. :-)

Mi pa danes ze celo jutro tako pritiska dol, da prav malo boli. Ima katera podobmo izkusnjo?

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1870
   RE: APRILČICE 2019
23.2.2019 8:32:41   
LoniRR
Hm cvetnilist mene pa danes na trenutke tako cudno spodaj kljune kot nek krc ali utrip. Ne znam opisati. Itq sem pa zbolela tko da bom prelezala par dni in bo tudi mali pasalo. Hm pri meni je pa tak mesano. Spodaj rokice in glavo cutim premike kot da bi se voda pretakala. Zgoraj ritka pa nogica sunkovite zamahe oz. Premike. Ko udaro ib kak notranji del telesa pa brco ker res zacutim sam tisto sekundo in ravno ni premik. Kukr koli me zaboli oz. Spikne me ne moti. Naj se razkomoti kukr se lahko, da ji bo cim dlje udobno. 😍 hm pa sem mislila da bo mojga vrtela okrog prsta pa sedaj opazam da ji ze zdj vse pustim in se cisto raznezim pri vsem kar ustvari. Haha cudno se slisi ampak ko me brcne v rebra in mi sabo vzame jo pobozam pa pozdravim. Ni prijetno ampak bom pogresala te udarce 😉


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1871
   RE: APRILČICE 2019
23.2.2019 8:36:30   
LoniRR
Ali je res da otrok navade spanca v trebuhu posnema tudi potem ko se todi? Naj bi ce zdj brca ob 6ih zjutraj tudi potem se ob 6ih zbujal. Meni je to malo cudno misljenje, ker noc prespim in nvm kaj ponoc dela. Poleg tega je skoz v pripravi odvisno kaj pocnem in to bi pomenilo da potem ne bo 5ur niti spala vsega skp...

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1872
   RE: APRILČICE 2019
23.2.2019 10:12:53   
Cvetnilist
Ocitno imam danes dan za tezave. :-( To mene obcasno tudi tako kljune nekje v maternicnem vratu. Ampak to danes je bilo nekaj cisto drugacnega, sem se prav ustrasila ampak je sedaj na sreco ze ok! :-)

Jaz nekak ne razlocim kje ma kaj, se mi zdi da zgoraj ima ritko, ki jo obcasno rada malo potisne ven, rokic in nogic pa kaj te vem, ne razlocim ravno, edino takrat, ko dobim konkretno brco, te vem, da je noga. :-D Drugace pa se meni bolj v spodnjem delu trebuha vidijo intenzivni premiki, predvidevam da so to rame. :-D Pa trebuscek vem priblizno kje je, to pa po kolcanju. Mi je pa hecno kako se premika iz ene strani na drugo, prav cutim, ko se prevali na drugo stran. :-DUpam da ni kaj hujsega s tvojim zdravjem Mamica, samo pocivaj in pij dosti cajev z limono. Zdaj je na zalost obdobje teh viroz in jih zal tudi nosecke pokasiramo. :-/Glede spanja pa res ne vem kako je. Jaz prespim celo noc (razen obiskov stranisca :-D) tako da ne vem ce pikica spi ali ne. Samo moje mnenje je, da ni to nic kaj povezano s tem kako spi v trebuscku, ker pol ko se ze rodi je spanje odvisno od vecih dejavnikov.Ce pa je tako pa super, ker se mi zdi moja mala prava zaspanka.:-DDrugace pa je to, da so v trebuscku ponavadi najbolj aktivni zvecer, povezano s tem, da je takrat najnizja raven sladkorja v krvi. To sem ravno zdaj en dan prebrala nekje. :-D

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1873
   RE: APRILČICE 2019
23.2.2019 10:20:59   
Cvetnilist
Drugace pa to jaz tudi povnem ja, da jo vedno ko se premakne pobozam haha. :-D Bo verjetno prava mamina cartika, da se o ateju sploh ne pogovarjamo. :-D


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1874
   RE: APRILČICE 2019
23.2.2019 10:28:48   
Mišmašek
Ekola, še ena ki je zbolela... Vročina, glavobol, boleče mišice in kosti, ni da ni. Ma bo šlo mimo, čajček, limonca in med pa bo 👍


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?