|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Dobro je vedeti

Grizenje bradavic
Zdaj ima večina dojenčkov že kak zobek. Čeprav je med sesanjem praktično nemogoče, da bi vas dojenček ugriznil, pa lahko to stori potem, ko je že sit. Bradavico lahko uščipne zgolj iz zabave, lahko pa tudi iz jeze ali ker ima občutek, da mu v danem trenutku ne posvečate dovolj pozornosti. Prvič, ko vas bo uščipnil, se vam bo to verjetno zdelo zabavno in se boste zasmejali. Ker pa lahko ugrizi postanejo vedno bolj boleči, je najbolje, da dojenčku že zdaj pokažete, da grizenje bradavic ni nič zabavno in da tega ne sme početi. Ob ugrizu mu kar se da mirno recite NE, ob tem pa ga tudi odstavite od prsi.

Zagotovite varnost
Dojenček postaja vedno bolj mobilen (pa tudi vedno bolj hiter) in vedno bolj navdušen raziskovalec. Ne le, da se zelo potrudi, da doseže njemu zanimive predmete, ampak jih razišče tudi z grizenjem in sesanjem. Ob tem pa je še premajhen, da bi lahko razumel in se naučil, kaj je nevarno in zakaj. Za izogibanje nevarnostim potrebuje pomoč.
Zagotavljanje varnega doma za vašega otroka je lahko precej naporno delo. Je pa v kombinaciji z nenehnim budnim nadzorom najbolj zanesljiv ukrep za preprečevanje nesreč in poškodb. Zavedati pa se je treba, da je nemogoče (pa tudi ni priporočljivo) imeti otroka izoliranega od vseh potencialnih nevarnosti. Padci, buške in odrgnine so del vsakdana aktivnega otroka, na vas pa je, da s prilagoditvijo okolja in z nadzorom preprečite hujše nesreče.

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Prehrana
Zdravje in nega
Spanje
Igrajmo se
Dobro je vedeti




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?