|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
  
Premagovananje frustracij in strahu
Oznake: strah,otrok,vzgoja,čustva,starši
14.1.2012

Spoštovani,
prebral sem odgovore na socializacijo otrok, pa me zanima vaše mnenje glede naslednjega. Pravite,da je treba otroka vprašati, kaj želi in mu to omoogočiti. Kaj pa, ko gre za strah? Namreč strokovnjaki pravijo, da ne smemo otroku pustiti, da ostane v strahu, in da mu moramo pomagati preko strahu. Namreč, če otroku ustrežemo v želji, da ne želi biti med otroci, mu tako sporočamo, da je strah opravičen..enako za frustracije pri napredku..Otroku dati vedeti, da čutimo in dojemamo njegovo čutenje, pa vendar mu dati tudi vedeti, da ni opravičen in da bova skupaj poskusila premagati zagato. Kaj pravite vi?
Hvala za vaše mnenje
Andrej




ODGOVOR:
Simona Iglič, dipl. vzgojiteljica, dipl. sociologinja | 30.1.2012

Tako strah, kot ostala čustva so lastna vsem ljudem. Menim, da nobenega od njih ni treba obravnavati drugače - kot na način, da se jih prizna. Včasih jih je treba samo potrditi (jim dati besede) in že izgubijo na svoji intenzivnosti. Lažje zadihamo in gremo naprej s svojim življenjem. Včasih traja dlje. In ljudje rabimo več časa, da odkrijemo, kako se soočiti z določenim čustvom in kaj narediti, da se ne bomo izgubili in nas čustvo ne bo ohromilo. Pozdravljam vašo željo, namero, da stojite otroku ob strani, ko ga je strah. Lahko mu daste tudi vedeti, da skozi vaše oči strah ni upravičen - vendar mu potem nehate stati ob strani, in ste že korak naprej. Vi ste že pri zmagi, medtem ko on še ni prečkal niti štartne črte. Včasih je odraslim pretežko samo stati ob strani. Radi bi bili koristni, radi bi pomagali. Če smo zelo goreči v tej želji, nam bodo otroci verjetno ugodili in nam sledili. In po vsej verjetnosti bodo "zmagali" z nami in prišli hitro na cilj. Temu se reče odraslo vodstvo in prav je, da ga otroci dobijo in starši dajemo. Le nekaj taktnosti in malo več časa bi si morali vzeti, v tej svoji goreči želji, pomagati otroku. Tudi zaupanje, da bo otrok našel svoj način premagovanja strahu je nadvse dobrodošlo. Na ta način otrok dobi zelo pomembno sporočilo - lekcijo, za življenje; "Zmorem sam!" In če mu ves čas tudi stojimo ob strani, to zanj pomeni, da je "Zmogel sam, a pri tem ni bil osamljen". Čudovita popotnica za življenje!

Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.


Simona Iglič odgovarja:
Kaj počnem narobe?
Izpis otroka iz vrtca
Boji se neznanih otrok
Hočem mamico!


Zastavi vprašanje strokovnjaku
Nazaj na SEZNAM STROKOVNJAKOV


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:






Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?