|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

FOTO: Ideje za doma izdelano previjalno mizo

Helena Primic, 8.9.2023
Previjalna miza lahko nastane iz skorajda vsakega predalnika. Na predalnik položite previjalno podlogo ali nekaj mehkega in previjalna miza s praktičnimi predali za pleničke, kremice ter oblačila je tu.

image
Previjalno košaro lahko postavite praktično kamorkoli - na predalnik, posteljo ali kavč, pa tudi na tla ali si jo odnesete s sabo na dopust. (Pinterest)
/91


Zakaj bi kupovali novo previjalno mizo, če lahko sami doma izdelate unikaten, praktičen in ravno prav velik previjalni kotiček, ki bo vseboval vse to, kar potrebujete za previjanje dojenčka?

V galeriji smo zbrali nekaj enkratnih idej, za katere potrebujete le nekaj domišljije in osnovne praktične veščine. 

 

Star predalnik ali omara

Previjalna miza lahko nastane iz skorajda vsakega predalnika. Na predalnik položite previjalno podlogo ali nekaj mehkega in previjalna miza s praktičnimi predali za pleničke, kremice, oblačila in vso potrebno opremo za dojenčka je tu. 

Po želji lahko vrh predalnika tudi ogradite tako, da na dveh (ob straneh) ali treh (še pri steni) straneh dodate stranico, ki bo nekoliko večjemu dojenčku onemogočila, da bi zdrsnil s previjalne mize.

Največja prednost previjalne-predalnika je, da ko otrok več ne bo uporabljal pleničk, vam še vedno ostane praktičen predalnik. 

 

PREBERITE TUDI: Najbolj unikatne posteljice za dojenčka

 

Ste že slišali za previjalno košaro?

Sodobne mamice so prepričane, da je previjalna miza obvezen kos opreme za dojenčka. Toda, ali ste že slišali za previjalno košaro - košaro, ki je izdelana posebej za previjanje?

Prednost takšne košare je, da jo lahko postavite praktično kamorkoli - na predalnik, posteljo ali kavč, pa tudi na tla ali si jo odnesete s sabo na dopust z dojenčkom. Vsekakor pomembna prednost, če dojenčka ne želite vedno previjati na istem mestu.

Primer previjalne košare najdete v galeriji - prva, tretja in sedma fotografija.

 

PREBERITE TUDI: Spanje - Ali dojenček potrebuje vzglavnik?

 

Skrit previjalni kotiček

Čeprav so mamice po navadi strašno ponosne na previjalni kotiček, ki so ga skrbno uredile že v nosečnosti, ga lahko tudi skrijete. Staro vitrino, ki ima zgoraj omaro, spodaj pa predale, predelate v previjalno mizico in ko je dojenček previt, samo zaprete vrata in ni več sledu o previjanju.

Takšna rešitev je zelo uporabna, če imate stisko s prostorom ali dojenčka previjate v prostoru, kjer bi lahko bila previjalna mizica zelo v napoto.

Kako se lotiti te superpraktične ideje, preverite v galeriji fotografij zgoraj.   

 

PREBERITE TUDI: Soba za dojenčka, ki vas bo očarala!

 

Uporabite staro zibelko ali otroško posteljico 

Recikliranje je vedno in! Če pričakujete drugega ali tretjega otroka, v garaži ali na podstrešju pa imate še staro zibelko ali posteljico, ki je tokrat ne boste uporabili, lahko iz nje naredite previjalno mizico. 

Morda odžagate kakšno stranico, privijete koleščke (če boste previjalno mizico premikali iz prostora v prostor) ali jo prebarvate (pazite, da bo barva ekološka in zdravju prijazna!) in pred vami bo stala povsem unikatna previjalna miza, ki vam jo bodo zavidale vse noseče prijateljice. 

Več idej za unikatne previjalne mizice oziroma rešitve za previjanje dojenčka najdete v galeriji!

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

5 neresničnih mitov o porodu na domu
Res je, da babice pri porodih na domu ne smejo nastavljati epiduralne analgezije, toda to še ne pomeni, da si pri domače...
8
Kako pogosto se dojenčki premikajo v trebu...
Tako pogosto bi morali čutiti otrokove premike v trebuhu v tretjem trimesečju nosečnosti.
6
5 nasvetov proti zgagi v nosečnosti
Pekoča zgaga v nosečnosti je posledica hormonskih sprememb, vse večjega dojenčka v maternici, ki pritiska na želodec in ...
6
Te vaje pomagajo, da se dojenček obrne
Preverite preproste in varne vaje ter druge preizkušene metode, s katerimi lahko otročka v trebuščku spodbudite, da se o...
6



Kako bodočemu očku razkriti veselo novico?
Preverite osem romantičnih in zabavnih idej, kako partnerju razkriti, da ste noseči. Tudi, če ne gre za prvo nosečnost, ...
Priznanje očetovstva: kdaj je to potrebno ...
Neporočeni pari, ki pričakujete otroka v skupni zvezi, morate pred ali po porodu urediti tudi priznanje očetovstva za sv...




Spletni nakup oblačil
majch

Kako pogosto kupujete oblačila na spletu?

vsak teden (2%)

1-3 na mesec (5%)

nekajkrat letno (20%)

ne kupujem (73%)


Število vseh glasov: 97

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!