|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Hoja med nosečnostjo

Uredništvo Fit.ringaraja.net, 9.2.2017
Hoja je ena izmed najboljših vaj, ki jih lahko izvajate med nosečnostjo, saj krepi vaš srčno-žilni sistem, vas ohranja čile in zdrave ter v formi. Vaša kolena in gležnji pri tem niso obremenjeni.

image
Hoja je zelo varna aktivnost do zadnjih dni nosečnosti (Pixabay)
/11


Prednosti hoje med nosečnostjo

Hoja je zelo varna aktivnost, ki jo lahko izvajate vseh devet mesecev. Če pred nosečnostjo niste bili aktivni, je hoja najlažja pot, da sedaj postanete.

Če ste se že prej intenzivno ukvarjali s hojo, lahko sedaj brez skrbi nadaljujete. Če pa ste začetnik, potem začnite počasi in zmerno, vsak dan malo več, dokler ne dosežete 20 do 30 min dolge sprehode. Po mnenju Ameriškega kolegija porodničarjev in ginekologov lahko varno izvajate vsakodnevno 30 minutno vadbo, seveda, če vaša nosečnost poteka brez zapletov in imate zeleno luč od svojega izbranega ginekologa.


Namigi za prvo trimesečje

Vaših dosedanjih navad ni potrebno spreminjati. Poskrbite za udobno in varno obutev: čevlji morajo varovati vaše gležnje. Ne glede na letni čas, poskrbite, da bo vaša koža zaščitena pred soncem; poleti nosite kapo in steklenico z vodo, da se lahko poškropite in tako ohladite. Nujno morate imeti s seboj tudi vodo za pitje, da se izognete dehidraciji in pregretju, kar lahko škoduje vam in vašemu otroku. Če je zunaj zelo vroče in vlažno, je bolje, da se sprehodite po kakšnem centru, kjer je klima ali pa po tekalni stezi v telovadnici oziroma doma.


Namigi za drugo trimesečje

Nadaljujte z uporabo dobre obutve, zaščitite vašo kožo pred soncem in se izogibajte dehidraciji. Vaša hoja lahko počasi postaja okorna, zato pazite na pravilno držo, da se izognete prenapenjanju v hrbtu. Med hojo glejte predse. Pozibavajte roki naprej in nazaj za ravnotežje in večjo intenzivnost vadbe. Dobro je, če ne hodite sami, temveč si poiščete prijatelja/ico ali partnerja, ki vam bo delal družbo in vas motiviral. Ne hodite zunaj ponoči in v slabi vidljivosti, razen če je pot dobro osvetljena, saj se lahko spotaknete in padete.


Namigi za tretje trimesečje

Nadaljujte s svojim urnikom dokler lahko. Izogibajte se dolgih pešpoti ali neznanih poti; hodite po znanem terenu in v bližini svojega doma. Bolj kot se bliža vaš dan poroda, bolj morate paziti, da ste res v bližini doma ali avta, da vas ne bi kaj prehitelo. Če hodite sami imejte nujno pri sebi tudi mobilni telefon v primeru, da bi potrebovali pomoč.


Opozorilni znaki

Nikoli ne hodite tako dolgo, da bi se popolnoma izčrpali in utrudili. Ob hudih naporih potrebuje vaše telo več kisika, ki pa je v večji meri namenjen otroku.

Če opazite kateregakoli od naslednjih znakov: krvavitev iz nožnice, težave z dihanjem, vrtoglavico, bolečine v prsih, oslabljene mišice, bolečina v mečih, zmanjšano gibanje vašega otroka, izločanje tekočine iz nožnice (porodna voda), popadki, bolečina v križu, takoj prenehajte s hojo in pokličite pomoč.


Povzeto po: BabyCenter Medical Advisory Board, Sept 2006

 


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

To se zgodi v možganih nosečnice in mamice
Kadar so nosečnice in mamice po porodu pozabljive, zmedene in občutljive, radi rečemo, da jih dajejo hormoni, ponekod ce...
8
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
6
Sladkorna bolezen v nosečnosti
Določena oblika sladkorne bolezni se pojavi samo v nosečnosti in po porodu skoraj vedno izgine. Če se je ne zdravi, lahk...
5
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
5



Dovoljeno in prepovedano v nosečnosti
Nosečnost ni bolezen, kljub temu pa se je dobro nekaterim stvarem v nosečnosti izogibati. Preberite, kaj v nosečnosti la...
Nosečniška sladkorna bolezen in pridobivan...
Nove raziskava, v katero so zajeli 8352 nosečnic kaže, da prekomerno povečanje telesne teže med nosečnostjo ni pomemben ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?