|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Je sevanje mobilnega telefona otrokom škodljivo?

Uredništvo Ringaraja.net, 16.11.2015
O sevanju mobilnih telefonov so si mnenja znanstvenikov še vedno precej nasprotujoča, načeloma pa naj sevanje ne bi bilo tako močno, da bi škodilo ljudem – odraslim. Kaj pa otrokom?

image
Prenosni telefoni niso za otroke! (FreeDigitalPhoto.net)
/11


Prenosni telefoni naj ne bi zašli v otroške roke – to priporoča Nemški zvezni urad za zaščito pred sevanjem. Medtem, ko so najnovejše raziskave istega inštituta ovrgle bojazen odraslih pred nevarnostmi elektromagnetnega sevanja mobilnih in brezvrvičnih telefonov, so pri otrocih bolj previdni. Še vedno namreč ni pojasnjeno, ali so otroci bolj občutljivi na elektromagnetna sevanja, zato naj jim bodo čim manj izpostavljeni.

 

Nasvet

Otrok naj namesto mobilnega telefona uporablja stacionarni telefon, če pa že mora biti mobilni telefon, naj otrok telefonira prek slušalke ali naprave za prostoročno telefoniranje. Bazne naprave stacionarnega telefona in usmerjevalnika brezžičnega lokalnega omrežja ne postavite v otroško sobo.


Elektronska varuška (babyphone)

Elektronska varuška (babyphone) naj bo nameščena najmanj dva metra od otroške postelje, uporabljajte pa raje naprave, ki niso stalno vključene in se vključijo le ob hrupu. Pri nakupu poiščite oznake, ki označujejo naprave z nizko jakostjo sevanja. Ena izmed njih je npr. okoljska oznaka Modri angel.

 

VIR: www.zps.si

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Je bilo našim staršem lažje kot nam?
Po nedavnih raziskavah je bilo starševstvo v osemdesetih in devetdesetih letih za naše starše veliko lažje kot za nas - ...
37
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
31
Kdaj je pravi čas za otrokove počitnice zd...
Je moj otrok že zrel za počitnice pri babici in dedku? Bo zdržal več noči brez domače postelje in maminega poljubčka za ...
6
13 slik, ki bodo nasmejale vsakega starša
Spodaj je 13 slik, ki vas bodo zagotovo nasmejale - sploh, če imate slab dan.
5



Škrlatinka: Otrok jo lahko preboleva večkrat
Škrlatinka je nalezljiva bolezen, za katero zbolijo največkrat otroci. Za razliko od drugih otroških bolezni, pa lahko z...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?