|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Kopanje dojenčka v hladnem delu leta

Petra Logar, 10.12.2024
Kolikokrat je potrebno novorojenčka oziroma dojenčka okopati v teh hladnih mesecih in kako naj kopanje poteka, da se ne bo prehladil?

image
Pozimi je priporočljivo manj pogosto kopanje. (Foto: Freepik.com)
/11


Poklicali smo patronažno sestro Aleksandro Mernik Merc, ki nam je dala naslednje nasvete glede kopanja novorojenčka oziroma dojenčka v hlednem delu leta:


  • Novorojenčke v hladnih oziroma zimskih mesecih kopamo dva do trikrat tedensko, prav tako dojenčke do prvega leta starosti.
  • Pri kopanju moramo paziti na primerno temperaturo vode (37 do 38 stopinj Celzija) in temperaturo prostora (23 do 25 stopinj Celzija). Pri kopanju namilimo celo telo, tudi lasišče, saj s tem preprečujemo nastanek temenic na lasišču.


PREBERITE TUDI: Kako odpravimo temenca?


  • V prvih mesecih starosti dojenčka namilimo na delovni površini, ga zavijemo v pleničko in ga skupaj s pleničko položimo v banjico. Priporočljiv je kratek čas kopanja, nato ga obrišemo, oblečemo in zavijemo v kopalni plašč, da se počasi telo ohladi. Lasišče dobro obrišemo in mu nadenemo kapico, ki jo po potrebi še zamenjamo, če so lasje dolgi in gosti.
  • Novorojenčke in dojenčke je priporočljivo kopati zvečer, saj se takrat telo počasi ohlaja in dojenček se po kopanju lepo pomiri in lažje zaspi.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Moški in očetje potrebujemo svojo "jam...
Moški je v psihološkem in energijskem smislu najbolj ranljiv prav v predelu srca. V praksi to pomeni, da moški v odnosu ...
4
Starši, ne bojte se umazanije in mikrobov!
Kaj storiti, če dojenčku pade dudica na tla? Jo je res treba očistiti z vodo? In ali je za otroka zares lahko nevarno, č...
3
Astma: Najpogostejša kronična bolezen v ot...
Bronhialna astma ali naduha je ena izmed najpogostejših kroničnih bolezni dihal, pri kateri se ponavljajo napadi težkega...
3
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
3



Kdo so kranio levčki?
Včasih morajo naši najmanjši postati največji borci. Mamice otrok z redko prirojeno boleznijo lobanje – kraniosinostozo,...
Pravila za oblačenje in nego dojenčka pozimi
Ko postane zunaj zares mrzlo, se mnogi starši sprašujejo, kako naj oblečejo dojenčka, ko se odpravijo ven. Mu bo v vozič...




Brrrr...
пеперутка16

Ste že kdaj naleteli na kaj neznanega, nam ljudem karkoli nadnaravnega?! Duhovi, hudič, šejtan......