|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 19:37:48   
Mandek
Že dve leti ne stanujem več doma, kljub temu, da sem tam stalno prijavljena. Stanujem pri fantu, ker pa je najin stanovanjski problem še precej velik in nejasen, si nisem urejala začasnega prebivališča. Tud z delom preko ŠS sem začela že zelo kmalu, lansko leto sem namreč delala vsak ljubi dan po 8 ur. Za takšno samostojnost se imam v največji meri zahvaliti svojim staršem, saj sta mi že v srednji šoli nehala dajati žepnino (no, samo otroški dodatek se je zelo znižal in je bila moja žepnina tako 20€), kar je pa včasih malo nerodno za najstnice. Nikoli nisem živela v pomanjkanju česa, da ne bo pomote. Sem si pa takrat našla službo, sicer ne redno, ampak je šlo. Počasi sem začela iskati resnejše službe in tako sem zdaj že drugo leto v firmi, kjer sem. Če ne bi delala preko ŠS, bi bilo vse skupaj težje, saj moj znesek krije najemnino, stroške in še kaj malega se najde.
Danes pa me je skoraj kap. Sem v 5.mesecu in se trudim varčevati za naše malo gnezdece, delam in študiram hkrati, vmes pišem diplomo. Moja dva sta pri vsem izvzeta, saj mi finančno nikoli ne pripomoreta k naši blaginji, ampak tega niti nočem. Sploh me ne en ne drug ni nikoli vprašal, kako in ali sploh shajava, njuno mnenje je, da imava orgooomno denarja. Njuna stvar, kakorkoli.
Danes pa...dobim nazaj odločbo o dohodnini. Ker sem presegla cenzus, moram plačati. V redu, pošteno. Pokličem na ŠS, kjer mi gospa z davčnim znanjem pove, da bi znesek izbrisali, če me oče ne bi dal v olajšavo kot vzdrževanega člana. Jaz, vzdževani član? Že dve leti ne, sicer...
In potem povem to očetu, nakar se začne dreti nad mano, da sem sama kriva, ker ne prejemam več otroškega dodatkauser posted image vse, kar sem lahko rekla, je bilo "ja, v redu" in sem odložila. Res sem jezna, čeprav mogoče niti nimam pravice...Če me ni bi dal v olajšavo, bi sam plačal še toliko več, zato ga niti nočem več moriti v zvezi s tem.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 19:45:48   
Dream
Tale je pa res huda... Mogoče bi bilo bolje, da se odjaviš z naslova domačih in te potem tvoj fant prijavi kot vzdrževanega člana? Da ne bo trebu očetu še služiti na tvoj račun... user posted image

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 19:48:17   
emaa
Kar se mene tiče si upravičeno jezna, saj te oče dejansko ne vzdržuje, poleg tega  pa tudi dojenček ni zastonj, saj je potrebno kupiti še vso opremo. Moj brat živi doma in dela preko ŠS, vendar pa se je zmenil z mami (ga je sama vprašala), da ga nihče ne uveljavlja, saj sam potrebuje to olajšavo. 

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 19:50:35   
Mandek
Kje je bilo to znanje in zavedanje, ko je bil še čas...Zdej sem pa res besna in iščem pozitivne stvari, ampak me mori misel na to...

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 19:53:10   
Anonimen
No, sej sem ti že na zs napisala. Ja, sranje je, vem. Pa vem kako je pri vas, tako da te razumem in v tem primeru si lahko upravičeno jezna. Sam veš pa, da pomagalo ne bo nič. user posted image

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 19:55:05   
Anonimen
Kr neki je tole.

Niti ne vredno jeze...prej je zalostno.

(odgovor članu Mandek)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 19:55:43   
Mišni
Uf, upravičeno si besna. Saj sem še jaz.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 20:06:48   
Marogica
U, mater, ta je pa bosa.... Še kaj več si lahko, ne samo jezna....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 20:11:41   
Anonimen
Ko je moj mož prijavil očeta (kot je oče tebe),  je dal očetu toliko denarja, kot ga je dobil za njega nazaj, čeprav je moral sam plačati, kar bi itak. To bi bilo v tvojem primeru najbolj fer, da ti da tisti znesek, za kolikor je imel olajšave. Se pa strinjam z Dream, čimprej uredi začasno bivališče in naj te fant prijavi. Žalostno je imeti take starše, res. LP

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 20:12:47   
ZARA
Jst bi malo pošizila. Se mi zdi.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 20:18:27   
Anonimen
Sicer pa ne razumem, zakaj bi moral dobiti zate otroški dodatek, saj ne živiš več pri njih? V bistvu je fer, da tudi otroški dodatek pripada tebi. Je pa isto, kot je bilo pri nas, jaz sem dobila od očeta pokojnino, mami jo je pa porabila za zidavo bratove hiše. Jaz sem se pa mogla znajti, kot sem vedela in znala. Veš, na tvojem mestu bi zahtevala denar od očeta, pa čeorav so starši. Čudni so tile starši, res.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 20:42:23   
Majuska
Jest bi fotra nadrla, kaj se gre. Nisi pri njih, on te pa kljub temu prijavi kot vzdrževanega člana??? Ta ni normalen. Ne bi rekla, če bi kaj prispeval k tvojemu proračunu, ampak tkole pa ... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 20:49:32   
Anonimen
Jaz bi bila žalostna. Jezna mgoče, predvsem pa zelo žalostna.

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 20:50:57   
Anonimen
Četudi imaš stalno bivališče še vedno prijavljeno pri starših, to ne pomeni, da te starša vzdržujeta. In ker lahko v tvojem primeru nedvoumno dokažeš, da te NE vzdržujeta, lahko na DURS napišeš pritožbo, katero bodo zagotovo rešili tebi v prid in dohodnine ne boš doplačala. Seveda pa v tem primeru skoraj zagotovo lahko računaš na poslabšanje odnosov s staršema (predvsem z očetom) - v kolikor je to sploh (še) mogoče, saj se mi zdi, da Vaši odnosi že tako niso ravno najboljši. Sama preceni, kako in kaj boš naredila (časa za pritožbo tako ali tako nimaš veliko), računaj pa na to, da v kolikor boš letos popustila (očetu), bo enako tudi naslednje leto. Kajti četudi spremeniš stalno bivališče, to še ne pomeni, da te oče ne vzdržuje več. Razmisli.

(odgovor članu Mandek)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 20:55:23   
maja&m
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Četudi imaš stalno bivališče še vedno prijavljeno pri starših, to ne pomeni, da te starša vzdržujeta. In ker lahko v tvojem primeru nedvoumno dokažeš, da te NE vzdržujeta, lahko na DURS napišeš pritožbo, katero bodo zagotovo rešili tebi v prid in dohodnine ne boš doplačala. Seveda pa v tem primeru skoraj zagotovo lahko računaš na poslabšanje odnosov s staršema (predvsem z očetom) - v kolikor je to sploh (še) mogoče, saj se mi zdi, da Vaši odnosi že tako niso ravno najboljši. Sama preceni, kako in kaj boš naredila (časa za pritožbo tako ali tako nimaš veliko), računaj pa na to, da v kolikor boš letos popustila (očetu), bo enako tudi naslednje leto. Kajti četudi spremeniš stalno bivališče, to še ne pomeni, da te oče ne vzdržuje več. Razmisli.


Se podpišem!!!!!Pritoži se ali pa ti naj da toliko denarja,kolikor ga je dobil zate.Ne pusti se!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:04:52   
karmy
jaz sem se skoraj na smrt skregala z mojo matko da me je vrgla dol iz družinskih članov, pa tudi če se pritožiš so rekli na DURSU da nimajo kaj da tisti ki te je uveljavljal kot družinskega člana, le on lahko izpiše ven, ne ti, ne noben drug ... na žalost user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:08:42   
Anonimen
Popolnoma verjamem, da so ti to rekli, vendar to ne bo držalo, v kolikor ti ob pritožbi predložiš VSE dokaže, da navedba (v tem primeru enega od staršev) ni resnična.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:34:44   
majcci
Poizkušaj se še enkrat pogovorit z očetom in mu razloži nastalo situacijo - da ti pride prav vsak €, da so otroški dokladi pravzaprav tvoji,...
Ko je moj delal še preko študenta, sta se tudi z mamo zmenila, da ga ona ne uveljlavlja več kot vzdrževanega družinskega člana, ker bi v tem primeru plačal preveč dohodnine in je tako sam dal dohodnisko napoved in plačal posledično manj.
Verjamem pa da je situacija zapletena. Upam da se boste vredu zmenili. Da bi ti vrnil vsaj nekaj denarja, npr. on je dobil povrjeno dohodnine 200€, da da potem tebi vsaj 100€.
Veliko sreče

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:39:02   
karmy
res je pa da lahko dokažeš da te ne preživljata, ampak bo šel potem durs podrobnosti gledat, in bo vajino finančno stanje pod drobnogledom Dursa... 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:39:06   
piščanc
še vedno si morala očetu dati potrdilo o šolanju, tako da te je najbrž vprašal? no, mogoče letos to sami uredijo.

sem bila na istem kot ti, pa prijava na domačem naslovu nima veliko s tem. sedaj je čas, da se postaviš na lastne noge, upri se staršem. če te ne preživljajo, te nimajo kaj dajati v dohodnino. tam te lahko prijavi tvoj partner in vidva dobita olajšave.

čas, je da zaropotaš. oče bo preživel, ti pa misli na svojo družinico. rad te ne bo imel pa nič več/manj. samo ne zamudi roka za prijavo napak v dohodnini.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:42:25   
Strawberrie Cherrie
- če si še vedno študentka, in greš živeti na svoje, ti pripada preživnina od staršev in ne otroški dodatek. 

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:46:07   
Anonimen
in bo vajino finančno stanje pod drobnogledom Dursa... 


Ja in? A kaj skrivata user posted image

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:47:54   
karmy
sem mogoče rekla da skrivata? user posted image samo povem ji kako bo 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:48:42   
Anonimen
sem mogoče rekla da skrivata? user posted image


Ne, samo jaz sem tako prebrala....kot bi to bilo nekaj hudega.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Sem neupravičeno jezna?
13.5.2008 21:49:01   
massylou
Jaz sem za pravico. Res je, da so to tvoji starši, ampak če je njemu vseeno, da služi na račun poslabšanja stanja svojega lastnega otroka, bi skoraj mogla pokazati zobe.
Pritožbo na DURS, dokaži kako in kaj in naj neha s tem, ali pa ti izplača preživnino (ki jo sporazumno določita) in vse, kar je pri dohodnini dobil.
Seznani ga s tem, kaj boš naredila, ali pa naj te izplača. Kazen bo itak na njegovih ramenih.
Sej si primorana bit samostojna, pa bodi še tu. Če on misli samo na svojo rit, pa daj še ti.
Jaz sama se nebi nič šparala. Kar je prav je prav.

< Sporočilo je popravil massylou -- 13.5.2008 21:50:01 >

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?