|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prepogibanje, čepenje v nosečnosti
8.11.2008 19:25:39   
PetraSkok

Pozdravljene nosečnice.....mene pa zanima, ali morda veste, ali prepogibanje med opravljenjem recimo vsakdanjih gospodinjskih del, ali pa recimo počep in vstajanje lahko škodijo otroku? Saj vem, da je otrok varovan s plodovnico, ampak vseeno me malo skrbi, ali ga s prepogibanjem lahko kako poškodujem?

Vnaprej hvala vsem puncam za odgovore. Petra
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prepogibanje, čepenje v nosečnosti
8.11.2008 19:27:16   
Volga
Ne.
Sicer pa ne vem, kako bi človek zdražal devet mesecev, brez da bi se vsaj sem pa tja kdaj pripognil, recimo, ko obuva čevlje user posted image

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prepogibanje, čepenje v nosečnosti
8.11.2008 19:32:36   
brkn83
mislim, da nima to nobenega vpliva na otroka................................js sem se zadnje dni ful veliko prepogibala in tudi prenašala stvari, pa sem samo js bila zvečer malo utrujena, to pa je vse. Otrok, pa povsem normalen,............mislim, normalno čutim njegove gibe. Sem pa v 26. tednu.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prepogibanje, čepenje v nosečnosti
8.11.2008 19:39:45   
tasa_m
m tudi nebi to smelo vplivat na naše user posted image . Itak se v vsakdanjih opravilih moraš prepogibat in kdaj pa kdaj počepnit. Meni npr.ko imam full probleme z križem od  14 tedna nosečnosti, mi celo paše, da se kdaj pa kdaj počepnem in sem v tem stanju nekaj časa...
Tak da res dvomim, da bi to lahko škodovalo..user posted image

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prepogibanje, čepenje v nosečnosti
8.11.2008 19:55:34   
PetraSkok
zahvaljujem se vam za odgovre, ste me pa potolažile...kar naprej se nekaj sikiram in me je strah. Ali se lahko prepogibam, ali je meso dobro pečeno, ali je solata dobro oprana (toxoplazmoza), če ponoči spim na hrbtu (baje ni priporočljivo) itd. itd. .... ta strah je morda zaradi prvega spontanega splava. Še enkrat hvala vsem trem.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prepogibanje, čepenje v nosečnosti
8.11.2008 20:36:28   
Naja30
To si sigurno slišala od kakšne stare tete. user posted image  Pravijo, da naj nosečnica ne bi počepala, ker pritiska navzdol in kao ni dobro. No, jaz vse to počnem. Res pa je, da od veliko počepanja in prepogibanja te lahko boli prepona in si ful utrujena.

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prepogibanje, čepenje v nosečnosti
8.11.2008 20:41:54   
abi
Če je normalna nosečnost in nisi ravno pred rokom mislim da naj te ne skrbi. Drugo je če je nosečnost rizična zaradi različnih vzrokov - tam ne bi svetovala ravno 3 urno okopavanje na njivi. 

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prepogibanje, čepenje v nosečnosti
12.11.2008 11:44:18   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: abi

Če je normalna nosečnost in nisi ravno pred rokom mislim da naj te ne skrbi. Drugo je če je nosečnost rizična zaradi različnih vzrokov - tam ne bi svetovala ravno 3 urno okopavanje na njivi. 


Čeprav so naše pra babice tudi to počele user posted image , pa sploh niso vedele, da imajo rizično nosečnost!  Mogoče smo malo razvajene. user posted image

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prepogibanje, čepenje v nosečnosti
15.11.2008 17:32:21   
čebeli
IZVIRNO SPOROČILO: abi

Če je normalna nosečnost in nisi ravno pred rokom mislim da naj te ne skrbi. Drugo je če je nosečnost rizična zaradi različnih vzrokov - tam ne bi svetovala ravno 3 urno okopavanje na njivi. 


Čeprav so naše pra babice tudi to počele , pa sploh niso vedele, da imajo rizično nosečnost!  Mogoče smo malo razvajene.

No, tut jaz sem to počela! Je blo treba spomladi krompir okopavat, pa sva ble z mami same na njivi in, kaj smo tle...samo se nič ne narediuser posted image . Sploh sem pa pravkar prišla z vrta, kjer sem čepe nabirala motovilec (sem ga sama posjala), pa sem v 35. tednu. No, jest tut pravim, če so naše prababice lahko, bom tut js zmogla...Če bi mela rizično nosečnost, potem bi pa ležala (otrok je pa vseeno najpomembnejši).

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?