|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 21:00:04   
CIPRESA
Mogoče bodo spet letele obsodbe na moje mnenje ampak toliko svobode odločanja kot nekateri dopuščajo  že tako majhnim otrokom ki niti ne razmišlja trezno in niti ne more presoditi da mu kaj bo ali ne bo ugajalo je pa tudi mal mimo.
Normalno da otrok noče hodit k verouku, saj tudi v šolo nebi šel marsikateri pa kaj jih potem silite v šoleuser posted image pustite jih da se bodo cel ljubi dan igrali in razgrajali doma. Kaj jih mučite z zvezki in knjigami in z splošno izobrazbo???? Kateri otrok pa izrazi željo pri svojih 6 letih da bi se res rad učil matematiko in spoznal vse črke, več mu je do tega da ima  doma barbiko ali pa velikega bagarja...... in tako je tudi z veroukom, ne verjamem da si kateri otrok tako močno želi sedeti eno uro v veroučni učilnici in poslušati duhovnike ali katehete da bodo za njih utrujali z svojo krščansko slovenščino in govorili stvari ki jih pol ne razumejo..........AMPAK to je začetek, začetek tistega kar želim da moj otrok bi nekoč postal. Tudi v šolo ga pošljem z namenom da BO NEKOČ postal pismen in izobražen in doumel bistvo prvih 4 let šole ko nima pojma zakaj sedi v učilnici. Tako ga tudi želim pripraviti da bo nekoč (tako kot sem jaz) mogoče doumel bistvo krščanske vere in verouka, in zakaj sem želela da bi hodil k verouku in se učil krščanskih resnic.  Na meni je da mu pokažem pot, smer po kateri želim da bi hodil, če pa bo to sprejel in negoval naprej pa bo odločil kasneje sam kot vsak izmed nas. Veliko jih je ki so pustili šole in tudi ki niso po končanih obveznostih v cerkvi niti enkrat več prestopili prag cerkve in niti enkrat zmolili oče naš.............ampak takrat, tudi če se bo to zgodilo bo moja duša mirna in bom vedela da sem mu pokazala delček svojega življenja, delček tistega kar sem želela da spozna, da postane, ker se je rodil iz mene in živel pri meni, in dojemal mene. Ne morem lagati da nisem to kar sem. Če sem kristjan pač sem in moja želja je da tudi otrok to postane, to poznam in to lahko učim otroka. Zakaj bi se pretvarjalauser posted image
Kdaj bo to sprejel, če sploh bo pa je normalno da njegova odločitev.


Najhujše je če se partnerja med sabo ne moreta zmenit kaj bi, če se krega cela žlahta zraven je popolnoma brezveze in brez pomena in se s tem ni potrebno ubadati kaj želi moja teta in kaj želi moja mama. Pomembno je kaj vidva želita!!!!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Otrok in Verouk!!
9.10.2006 21:28:38   
rija
Ne bom brala vseh 5 strani odgovorov pred mano: jaz sem izstega mišljenja kot tvoj prijatelj.

In zakaj je on/ona sploh dolžan polagati račune starim staršemuser posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 0:16:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA
Normalno da otrok noče hodit k verouku, saj tudi v šolo nebi šel marsikateri pa kaj jih potem silite v šoleuser posted image


Sola je z zakonom predpisana in obvezna, zaradi znanih vzrokov. Verouk ni z zakonom predpisan in obvezen zaradi znanih vzrokov, med katerimi je tudi ta, da je vera popolnoma osebna stvar vsakega posameznika. Celo niti stvar njegovih starsev, starih starsev ali kogar koli drugega.
Zato je primerjanje verouka s solskim sistemom neprimerno.


...... in tako je tudi z veroukom, ne verjamem da si kateri otrok tako močno želi sedeti eno uro v veroučni učilnici in poslušati duhovnike ali katehete da bodo za njih utrujali z svojo krščansko slovenščino in govorili stvari ki jih pol ne razumejo..........AMPAK to je začetek, začetek tistega kar želim da moj otrok bi nekoč postal. Tudi v šolo ga pošljem z namenom da BO NEKOČ postal pismen in izobražen in doumel bistvo prvih 4 let šole ko nima pojma zakaj sedi v učilnici. Tako ga tudi želim pripraviti da bo nekoč (tako kot sem jaz) mogoče doumel bistvo krščanske vere in verouka, in zakaj sem želela da bi hodil k verouku in se učil krščanskih resnic.  Na meni je da mu pokažem pot, smer po kateri želim da bi hodil, če pa bo to sprejel in negoval naprej pa bo odločil kasneje sam kot vsak izmed nas. Veliko jih je ki so pustili šole in tudi ki niso po končanih obveznostih v cerkvi niti enkrat več prestopili prag cerkve in niti enkrat zmolili oče naš.............ampak takrat, tudi če se bo to zgodilo bo moja duša mirna in bom vedela da sem mu pokazala delček svojega življenja, delček tistega kar sem želela da spozna, da postane, ker se je rodil iz mene in živel pri meni, in dojemal mene. Ne morem lagati da nisem to kar sem. Če sem kristjan pač sem in moja želja je da tudi otrok to postane, to poznam in to lahko učim otroka. Zakaj bi se pretvarjalauser posted image
Kdaj bo to sprejel, če sploh bo pa je normalno da njegova odločitev.


Koncno se strinjamo! Ko bo otrok to sprejel, ce bo sprejel bo normalno, da se bo v vsem svojem duhu, pri polni zavesti, s svobodno voljo odlocil postati del bozjega telesa in se krstil. Tocno tako kot pri Jezusu, ki je krstil samo tiste, ki so pokazali in dokazali, da krscansko vero sprejmejo s svem svojim duhom, telesom, zivljenjem, svobodno voljo... Prav zato je Jezus krstil odrasle.

Krst je neizbrisni pecat. Zamisli si osebo, ki je kot dojencek bila inicirana v sotonizem in tako usmerjana. Odraste, sotonizam mu je dolgocasen, mimo in nikoli vec ne prestopi praga sotonskega hrama. Tvoj otrok se zaljubi in zacne ziveti s to osebo. Ali si prepricana, da neizbrisni pecat inicijacije v sotonizam tebi ne bi nic pomenil, zato ker ta dolocena oseba v njega pac ne verjame in pravi da je to samo polivanje otroka z npr. vodko? Ali je za tebe tudi to obred polivanja otroka z vodko? Ce ni, potem tesko reces, da ce otrok ne veruje ko odraste, da je krst itak samo neskodljivo polivanje otroka z vodo.

Ni vseeno kako vzgajas svojega otroka, popolnoma se strinjam, vendar ce bos cel leta zvedela, da npr. obred krsta tvojega otroka ni veljaven, ker je duhovnik bil tako pijan ali ze izobcen iz cerkve, pa tega se ni vedel, ali bo tvoj otrok manj kristijan, manj katolican, manj veren, manj vzgojen... v cem se  bo spremenil tvoj otrok?  V nicemer verjamem. Spremenil se bo pa tvoj odnos, ker ne krstis otroka zaradi njega ampak zaradi sebe.  Otrok si bo sam prevzel neizbrisno znamenje krsta ce bo hotel, vendar ga ne more izbrisati, ce ga ne bo hotel.



(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 9:25:45   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Ne bom brala vseh 5 strani odgovorov pred mano: jaz sem izstega mišljenja kot tvoj prijatelj.

In zakaj je on/ona sploh dolžan polagati račune starim staršemuser posted image



jah.. so precej verni.. in mislijo, da bo šel otrok k hudiču če ga ne krstijo.. kaj šele, da nebi šel k verouku user posted image

je v zagati kako to predstavit starim staršem brez da bi jih kap.. ker so fanatični..

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 9:44:42   
baguSka
Cist enostavno: pride do njih in jim rece, da njegov otrok ne bo krscen. Da oni so delali s svojimi kar so zeleli, on pa svojih ne bo in ce bo otrokova volja taka, bo to storil sam, ko bo dost star. Da on nima cist nic proti njihovi veri in tako naprej, vendar da bo on svojemu otroku dal moznost, da se odloca sam v kaj bo veroval.. Preprosto. In tako naj razlozi tudi svoji partnerki.. Ce bo ogenj v strehi pa pac bo. To itak verjetno bo, ker verski fanatiki pac taki so. Prizadeti. No, ne vsi, ampak tisti najbolj privrzeni pa sigurno. Pac na lep nacin pristopi, jih za na zacetku opozori, da bojo mogoce oni razocarani, ampak da sta onadva starsa in da se onadva odlocata kaj bosta s svojim otrokom naredila. Ampak seveda predlagam, da je zraven tudi partnerka, s katero se je ze prej pogovoril in da skupaj to 'servirata' njenim starsem.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 9:58:38   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Cist enostavno: pride do njih in jim rece, da njegov otrok ne bo krscen. Da oni so delali s svojimi kar so zeleli, on pa svojih ne bo in ce bo otrokova volja taka, bo to storil sam, ko bo dost star. Da on nima cist nic proti njihovi veri in tako naprej, vendar da bo on svojemu otroku dal moznost, da se odloca sam v kaj bo veroval.. Preprosto. In tako naj razlozi tudi svoji partnerki.. Ce bo ogenj v strehi pa pac bo. To itak verjetno bo, ker verski fanatiki pac taki so. Prizadeti. No, ne vsi, ampak tisti najbolj privrzeni pa sigurno. Pac na lep nacin pristopi, jih za na zacetku opozori, da bojo mogoce oni razocarani, ampak da sta onadva starsa in da se onadva odlocata kaj bosta s svojim otrokom naredila. Ampak seveda predlagam, da je zraven tudi partnerka, s katero se je ze prej pogovoril in da skupaj to 'servirata' njenim starsem.


končno direkten odgovor..

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 10:07:50   
tanikaa
Glede lelaval. Imaš dosti stvari čisto prav. Kot sem napisala. Ne hodim v cerkev, moj otrok tudi ne, tudi k verouku več ne hodi. Je pa ena stvar. Moj otrok ve, zakaj postavljamo jelikico, zakaj pride Miklavž, zakaj praznujemo Veliko noč. Toliko sem podkovana v znanju okrog tega. Kar pa sama nisem vedela, pa mu je povedala moja babica. Evo. NISEM PROTI VERI, NIKOGAR PA NE SILIM VANJO. SPOŠTUJEM ODLOČITEV VSAKEGA POSAMEZNIKA.

Tisti, ki hoče hoditi v cerkev, naj hodi. Tisti ki noče, naj pač ne hodi. Moj otrok ve, da jaz verjamem. In tudi o tem se večkrat pogovarjava. Ker njegov oče je pri Jezusu. Ker jaz verjamem, da je tam nekje. Zame nima imena, za mojega otroka pa pač ima. Tak da sem svoje gledanje na vero prenesla tudi na svoje potomstvo. In zdaj je na mojem otroku, da se s svojo glavo odloči za to, ali bo verjel, ali ne bo verjel. Seveda pa pred njim ne razglabljam o svojem odporu do same cerkve kot ustanove, v katero niti pod razno ne verjamem. Ker o tem si bo moral sam ustvariti svoje mnenje, ki ne sme temeljiti na mojem.

Hočem povedati samo to. Svojemu otroku sem prikazala vero kot nekaj, kar obstaja. Izrazila sem svoja pozitivna prepričanje glede nje, negativna sem zadržala zase.

Vam, ki hodite v cerkev lahko povem samo to. Hodite v cerkev koliko hočete in kadar hočete. Če vas to izpolnjuje, vas osrečI...kdo ima pravico tratiti vaše pravice. NIHČE!!!! Jaz takih, ki hodijo v cerkeve ne obsojam. Ne prenesem pa, da mi nekdo soli pamet, kako ni v redu, da jaz ne hodim tja, da tja ne pošiljam svojega otroka.  In da bo moj otrok zdaj slab, da si bo pot skozi življenje utiral s pištolo. Halo???  Že tisočkrat sem napisala in zdaj bom še enkrat. Držim se načela: ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 10:15:15   
baguSka
Yes tanikaa... superca si tole napisala.user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 10:20:52   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Vam, ki hodite v cerkev lahko povem samo to. Hodite v cerkev koliko hočete in kadar hočete. Če vas to izpolnjuje, vas osrečI...kdo ima pravico tratiti vaše pravice. NIHČE!!!! Jaz takih, ki hodijo v cerkeve ne obsojam. Ne prenesem pa, da mi nekdo soli pamet, kako ni v redu, da jaz ne hodim tja, da tja ne pošiljam svojega otroka.  In da bo moj otrok zdaj slab, da si bo pot skozi življenje utiral s pištolo. Halo???  Že tisočkrat sem napisala in zdaj bom še enkrat. Držim se načela: ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI.


user posted image user posted image

se popolnoma strinjam.. tudi jaz ne obsojam ljudi, ki hodijo tja.. če jim je to v veselje, naj to tudi počnejo. Absurdno se mi pa zdi, da nekateri ki hodijo tja, ne vidijo obratne poti. Če nekdo noče tja, ne pošilja otrok tja, še ne pomeni, da je s takim nekaj narobe. Poznam več ljudi in družin, ki ravno tako gledajo na to. Zavijajo z očmi, ko rečeš, da se v nedeljo npr. gleda Formula user posted image

skratka.. osebno mislim, da vera ni za otroke.. ampak tako je moje mnenje... svojih otrok ne bom pošiljal nikamor, dokler ne bodo sami hoteli tja.. če je to pravoslavna, budistična ali židovska ustanova.. prejeli bodo mojo popolno podporo in spoštovanje. Ampak do tega bodo prišli sami.. brez pristranskih dejavnikov.. brez prisile..

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 10:59:57   
Anonimen
tudi jaz ne obsojam ljudi, ki hodijo tja.. če jim je to v veselje, naj to tudi počnejo. Absurdno se mi pa zdi, da nekateri ki hodijo tja, ne vidijo obratne poti.


S temle se pa tudi jaz skozi bolj strinjam.

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 12:41:50   
mojamura
zahi, žena tvojega prijatelja je še precej navezana na svoje starše in bi ji bilo hudo, če bi jo nonstop obsojali, zakaj otroka ni dala krstit itd. Ampak  fajn bi bilo, če bi ji mož razložil, da naj misli s svojo glavo in, da se ta zadeva tiče le njune družine, to je, nje, njega in otrok in NE njenih ali njegovih staršev.

Moj brat ima v.d. ženo, ki je evangeličanka on pa je katolik, imata 2 otroka niti enega nista dala krstit niti v eni od ver, zato ker smatrata, da se naj pozneje sama odločita kako in kaj in še vedno pozneje lahko opravita vse zakramente če bosta hotela. za moje starše, ki so verni in hodijo vsako nedeljo k maši, je bilo to nekaj nezaslišanega....ampak, kapo dol dragi bratec, sta vztrajala pri svoji odločitvi in se nista pustila pritiskom žlahte.

tudi sama sem katolik, ne hodim k maši, moja oba otroka sta krščena. starejši hodi k verouku in dokler bo hotel, bo tudi hodil. ni mi pa fajn da vedno ko sem pri mojih na obisku, mama teži vsako nedeljo s tem, zakaj ne hodimo k maši in zakaj smo otroke dali krstiti če jih ne vzgajamo v duhu vere etc. ne hodim k maši zaradi župnikov, ki ima vsak svoja merila.

in ne bom hodila k maši samo zato, da bodo drugi videli, kako sem 'verna' in kako v duhu krščanstva vzgajam svoje otroke. vera je zame intimna stvar in če Bog vse vidi in vse ve, potem ve tudi to, da jaz verujem Vanj, ne verjamem pa v cerkev in finte župnikov.

Krst je pa res, če se zamislim, samo nabiranje pripadnikov RK cerkve. ker če ne bi bilo to to, potem ne bi trbalo otroka krstiti kot dojenčka, da ga bajes tem opereš madeža izvirnega grehauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 12:44:29   
CIPRESA
Misek
Sola je z zakonom predpisana in obvezna, zaradi znanih vzrokov. Verouk ni z zakonom predpisan in obvezen zaradi znanih vzrokov, med katerimi je tudi ta, da je vera popolnoma osebna stvar vsakega posameznika. Celo niti stvar njegovih starsev, starih starsev ali kogar koli drugega.
Zato je primerjanje verouka s solskim sistemom neprimerno.



Kaj pa če šola nebi bila z zakonom predpisana in obvezna??? Bi otroka pustila brez izobrazbeuser posted image Ni bistvo v zakonih in predpisih, bistvo je kaj sami čutimo, v kaj verjamemo in kaj smo. In samo to lahko tudi ponudimo svojemu otroku. Moja vzgoja bo verjetno zajemala veliko stvari ki izhajajo iz krščanske vere, pa mimo tega ne morem ker sem to kar sem in bi se bilo brezveze in nesmiselno pretvarjati pred otrokom in zatajiti to, v kar verjamem.

Misek
Krst je neizbrisni pecat. Zamisli si osebo, ki je kot dojencek bila inicirana v sotonizem in tako usmerjana. Odraste, sotonizam mu je dolgocasen, mimo in nikoli vec ne prestopi praga sotonskega hrama. Tvoj otrok se zaljubi in zacne ziveti s to osebo. Ali si prepricana, da neizbrisni pecat inicijacije v sotonizam tebi ne bi nic pomenil, zato ker ta dolocena oseba v njega pac ne verjame in pravi da je to samo polivanje otroka z npr. vodko? Ali je za tebe tudi to obred polivanja otroka z vodko? Ce ni, potem tesko reces, da ce otrok ne veruje ko odraste, da je krst itak samo neskodljivo polivanje otroka z vodo.



Še vedno sem mnenja da tisto v kar ne verjamemo pač ne verjamemo. Zakaj bi me bolel nek verski zakrament ki sta mi ga podarila starša, če v vse to nebi verjelauser posted image Jaz se z stvarmi v katere ne verjamem in jih ne maram sploh ne ubadam. Me nebi popolnoma nič bolelo in popolnoma nič oviralo če bi imela zakrament krsta sama pa nebi želela biti kristjan.  Pri krstu mojega otroka je imelo zame polivanje z vodo velik pomen, ko bo odrastel pa bo na njem ali bo imel velik pomen ta obred tudi zanj ali pa bo vse le nekaj čemur se ne želi več posvečati. Ta odločitev bo v vsakem primeru zadnja, NJEGOVA ODLOČITEV bo vsekakor obveljala.


Misek
Ni vseeno kako vzgajas svojega otroka, popolnoma se strinjam, vendar ce bos cel leta zvedela, da npr. obred krsta tvojega otroka ni veljaven, ker je duhovnik bil tako pijan ali ze izobcen iz cerkve, pa tega se ni vedel, ali bo tvoj otrok manj kristijan, manj katolican, manj veren, manj vzgojen... v cem se  bo spremenil tvoj otrok?  V nicemer verjamem. Spremenil se bo pa tvoj odnos, ker ne krstis otroka zaradi njega ampak zaradi sebe.  Otrok si bo sam prevzel neizbrisno znamenje krsta ce bo hotel, vendar ga ne more izbrisati, ce ga ne bo hotel.



Misek jaz sem otroka krstila ker mu dajem in kažem del svojega življenja, tako kot ga ti nisi ker mu kažeš del svojega. Obred krsta je zame veljaven tudi če je duhovnih pijan ali izobčen iz cerkve ker to zame ni list papirja in nekaj stavkov na papirju ampak ima večji in globlji pomen. Ne gledam  in ne kažem po župnikih in nunah kakšen kdo je ker nisem sodnik da bi sodila, prav tako tudi ne kažem po zdravnikih in znanstvenikih ter profesorjih ki imajo ravnotako grehe na svoji grbi.
In moj odnos do otroka se verjemi mi nebo nikoli spremenil ne glede na to ali bo ali ne bo to kar jaz želim. Jaz tudi želim da bi se dobro učil in bi bil priden in nikoli zašel v slabo družbo, tako kot želim da bi bil kristjan. In če ne bo, pač ne bo, še vedno bo moj otrok in še vedno ga bom gledala z istimi očmi kot ga sedaj. Siliti nekoga v nekaj kar ne želi in ne verjame, s tem se popolnoma strinjam da je to absurd. Le tisto kako otroke posiljujem ko jim v prvih letih njihovega življenja dajem k verouku in sem zato kar naenkrat verski fanatik, to pa tudi ne mislim poslušatiuser posted image





_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 13:02:49   
hati
Ne hodim v cerkev, moj otrok tudi ne, tudi k verouku več ne hodi. Je pa ena stvar. Moj otrok ve, zakaj postavljamo jelikico, zakaj pride Miklavž, zakaj praznujemo Veliko noč. Toliko sem podkovana v znanju okrog tega.


user posted image  Zdej pa meni ni nič več jasno. Zakaj pa praznujete Veliko noč? Pa zakaj imate Miklavža? A s tem pa se otroku ne vsiljuje volje drugih al kako? Sicer sem že napisala vsak po svoji vesti. Ampak mene zelo moti tole polovičarstvo. Ker nekaj al si al nisi. Malce čudno mi je si postreči samo s tistim kar mi paše. Ker potem...hmmm mogoče bi pa jaz tudi ramadan praznovala... ker mi je fanj da se malo pije in je.  Sploh pa, zgleda da sem zelo starokopitna tudi v tej zadevi. Najbrž res živimo v času, ko si pač postrežeš kjerkoli in kar ti pač v nekem trenutku paše. user posted image user posted image  Moram povedat, da načeloma nimam nič proti, da tudi ateisti praznujejo krščanske praznike, niti me ne moti, da postavljajo jaslice in barvajo pirhe. Zmoti me edino pri ljudeh, ki se krščanstva otepajo z vsemi štirimi in se jim zdi krščanstvo pranje možgan in poseganje v otrokove pravice. Tukaj se potem sprašujem... Zakaj že praznujete Veliko noč?user posted image  

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 13:21:23   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Kaj pa če šola nebi bila z zakonom predpisana in obvezna??? Bi otroka pustila brez izobrazbeuser posted image Ni bistvo v zakonih in predpisih, bistvo je kaj sami čutimo, v kaj verjamemo in kaj smo. In samo to lahko tudi ponudimo svojemu otroku. Moja vzgoja bo verjetno zajemala veliko stvari ki izhajajo iz krščanske vere, pa mimo tega ne morem ker sem to kar sem in bi se bilo brezveze in nesmiselno pretvarjati pred otrokom in zatajiti to, v kar verjamem.



šola je zakonsko predpisana.. vsaj osnovna šola.. tako je in tako mora bit.. to nima veze z vero ampak z zakonom. Vzgoja in vera sta pa dve različne stvari.. vcepljat otroku v glavo neke ideologije ali ga naučiti ljubiti soljudi sta pa tudi dve različne stvari..



Še vedno sem mnenja da tisto v kar ne verjamemo pač ne verjamemo. Zakaj bi me bolel nek verski zakrament ki sta mi ga podarila starša, če v vse to nebi verjelauser posted image Jaz se z stvarmi v katere ne verjamem in jih ne maram sploh ne ubadam. Me nebi popolnoma nič bolelo in popolnoma nič oviralo če bi imela zakrament krsta sama pa nebi želela biti kristjan.  Pri krstu mojega otroka je imelo zame polivanje z vodo velik pomen, ko bo odrastel pa bo na njem ali bo imel velik pomen ta obred tudi zanj ali pa bo vse le nekaj čemur se ne želi več posvečati. Ta odločitev bo v vsakem primeru zadnja, NJEGOVA ODLOČITEV bo vsekakor obveljala.



Zakaj bi te bolelo če tega nebi bilo.. in če bi to potem sama naredila?

Kaj pa če ti to potem nebi pasalo.. da so te včlanili v neko ustanovo s katero ne želiš imeti ničesar? Kaj pa potem.. ali se ti nebi zdelo grozno, da te tvoj mož včlani v fašistično stranko, ker je to pač njemu fino?
S tem, da se ne moreš več izpisati.. in ti to piše na vsaki knjižici?




Jaz tudi želim da bi se dobro učil in bi bil priden in nikoli zašel v slabo družbo, tako kot želim da bi bil kristjan. In če ne bo, pač ne bo, še vedno bo moj otrok in še vedno ga bom gledala z istimi očmi kot ga sedaj. Siliti nekoga v nekaj kar ne želi in ne verjame, s tem se popolnoma strinjam da je to absurd. Le tisto kako otroke posiljujem ko jim v prvih letih njihovega življenja dajem k verouku in sem zato kar naenkrat verski fanatik, to pa tudi ne mislim poslušatiuser posted image




Torej želiš, da bi bil kristjan.. kaj pa če otrok tega noče?

Če želiš.. lahko to postane tudi kasneje?.. zakaj ti to ni jasno? Zakaj ga že ob rojstvu vtaknit v nekaj.. kar mu kasneje mogoče ne bo všeč?


(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 13:23:42   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: hati

Zmoti me edino pri ljudeh, ki se krščanstva otepajo z vsemi štirimi in se jim zdi krščanstvo pranje možgan in poseganje v otrokove pravice. Tukaj se potem sprašujem... Zakaj že praznujete Veliko noč?user posted image  



tudi mi jo praznujemo.. ne kot velko noč.. ampak kot en dan na katerga se je jajca in šunka user posted image za božič se dobi darila user posted image in to je fajn.. in če je otrokom takrat še lepše.. zakaj pa ne? naj jim bo to tak dan, da se ga veselijo.. ker je drugačen kot ostali dnevi..

(odgovor članu hati)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 13:34:01   
hati
Ja Zahi točno... da dan ne bo enak dnevu.... Zakaj ste izbrali ravno krščanske praznike? Saj je veliko ver in vsaka ima svoje običaje in ''drugačne dneve''. Vidiš tega ne bom nikoli razumela. A to je samo iz razloga, ker pač večina ljudi takrat praznuje? user posted image  A ni to vsiljevanje volje? Pa zakaj bi mogli barvat jajca pa šunko jest ravno na tisti dan? A zmanjkuje idej za popestritev vsakdana? Čisto resno me muči to vprašanje...čemu je potrebno polovičarstvo?

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 13:57:45   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA
Kaj pa če šola nebi bila z zakonom predpisana in obvezna??? Bi otroka pustila brez izobrazbeuser posted image Ni bistvo v zakonih in predpisih, bistvo je kaj sami čutimo, v kaj verjamemo in kaj smo. In samo to lahko tudi ponudimo svojemu otroku. Moja vzgoja bo verjetno zajemala veliko stvari ki izhajajo iz krščanske vere, pa mimo tega ne morem ker sem to kar sem in bi se bilo brezveze in nesmiselno pretvarjati pred otrokom in zatajiti to, v kar verjamem.


Reagirala sem direktno na to, da je primerjava neustrezna. Ce pa sola ne bi bila obvezna z zakonom, za svojega otroka sigurno ne bi izbrala taksno izobrazevanje, kot ga ponuja naše z zakonom predpisano solstvo, tako kot ne bom izbrala taksen verouk, kot ga ponuja velika vecina duhovnikov.

Še vedno sem mnenja da tisto v kar ne verjamemo pač ne verjamemo. Zakaj bi me bolel nek verski zakrament ki sta mi ga podarila starša, če v vse to nebi verjelauser posted image Jaz se z stvarmi v katere ne verjamem in jih ne maram sploh ne ubadam. Me nebi popolnoma nič bolelo in popolnoma nič oviralo če bi imela zakrament krsta sama pa nebi želela biti kristjan.  Pri krstu mojega otroka je imelo zame polivanje z vodo velik pomen, ko bo odrastel pa bo na njem ali bo imel velik pomen ta obred tudi zanj ali pa bo vse le nekaj čemur se ne želi več posvečati. Ta odločitev bo v vsakem primeru zadnja, NJEGOVA ODLOČITEV bo vsekakor obveljala.


Se enkrat preberi kar si napisala.. TI bi cutila tako, TI bi mislila, TEBI ne bi bilo pomembno, TI se ne ukvarjas...
vendar tvoj otrok nisi TI, moj otrok ni JAZ. So ljudje, ki so krsceni kot dojencki in za katere je to neizbrisno znamenje mocno motece. jaz ne vem kaj bo moj otrok cutil, nihce ne ve kaj bo njegovo otrok cutil ali mislil, zato si ne jemljem pravice, da ga zaznamujem na najbolj osebnih ravneh.

Misek jaz sem otroka krstila ker mu dajem in kažem del svojega življenja, tako kot ga ti nisi ker mu kažeš del svojega. Obred krsta je zame veljaven tudi če je duhovnih pijan ali izobčen iz cerkve ker to zame ni list papirja in nekaj stavkov na papirju ampak ima večji in globlji pomen. Ne gledam  in ne kažem po župnikih in nunah kakšen kdo je ker nisem sodnik da bi sodila, prav tako tudi ne kažem po zdravnikih in znanstvenikih ter profesorjih ki imajo ravnotako grehe na svoji grbi.


Tisto kar otroku kazes iz lastnega zivljenja, bi mu kazala tudi ce ne bi bil krscen, ker mu kazes sebe kot kompletno osebo na vseh ravneh. V prejsnji razpravi o krstu, sem vprasala ( in ostala brez odgovora) ali je bozje iz krsta izloceno. Namrec vsak vernik ustvarja odnos z Bogom. Starsi verniki ustvarjajo tudi odnos med njihovim otrokom/otroci z Bogom. Odgovornost vsakega starsa je, da ce nase prevzame odgovornost za pripajanje novega uda bozjemu telesu, da nase prevzame tudi posledice ce v tem ne uspe oz. ce se otrok otrga od bozjega telesa in mu s tem prizadeja rane. Opisani odnos osebno razumem kot neodgovornost in nemarnost do Boga in bozjega.
Od enega duhovnika sem slisala zgodbo o hudicu i treh njegovih sluzabnikih, ki sta se hvalila s svojimi uspehi. Prvi je izzval veliko vojnoin milione mrtvih. Hudic rece, da ni nic naredil. Drugi je izzval bolezni in lakoto in milione mrtvih. Hudic rece, da ni nic naredil. Tretji pove, da je otrgal bozji ud, ko je krscenega preprical, da nima v kaj verjeti. Hudic rece: ti si pravi moj sluzabnik, ti si res veliko naredil.

Sama gledam okoli sebe in si dovolim da sodim in da sem sodnik, posebno ko so v vprasanju moji bliznji. Zlahka sem pripravljena soditi tisti nuni, varuški v vrtcu, učiteljici... ki bi mojega otroka "vzgajala" z lasanjem, s ponizevanjem, kricanjem, neprimernim kaznovanjem.... Zlahka bi sodila zupniku, sosedu, ucitelju... ki bi nadlegoval mojega otroka, mene.. moje bliznje... Sodim tudi zdravnike. Nekatere obsodim za neprimerne, da bi jim zaupala.....

In moj odnos do otroka se verjemi mi nebo nikoli spremenil ne glede na to ali bo ali ne bo to kar jaz želim. Jaz tudi želim da bi se dobro učil in bi bil priden in nikoli zašel v slabo družbo, tako kot želim da bi bil kristjan. In če ne bo, pač ne bo, še vedno bo moj otrok in še vedno ga bom gledala z istimi očmi kot ga sedaj. Siliti nekoga v nekaj kar ne želi in ne verjame, s tem se popolnoma strinjam da je to absurd. Le tisto kako otroke posiljujem ko jim v prvih letih njihovega življenja dajem k verouku in sem zato kar naenkrat verski fanatik, to pa tudi ne mislim poslušatiuser posted image


Mogoce odnos ni prava beseda, mogoce bi lahko rekli cutenje, obcutki, vez. Tesko bi rekli, da stars cuti enako ( ti, jaz...) ce otrok gre po tistih "zazeljenih" poteh - sola, druzba, zrelost, odgovornost, ali "nezazeljenih"- kriminal, slaba druzba, droga... Zelo tesko bi rekli, da bo odnos med tabo in otrokom enak. Ne mislim, da ga ne bi imela rada v drugem primeru, vendar mu verjetno ne bi zaupala v enaki meri... bolj bi ga kontrolirala... itn...
Naceloma nimam nic proti verouku in celo menim, da je za vsako osebo pomembno, da ima versko/teolosko znanje. Moti me pa vpletanje in prepletanje straha, krivde, groznja pekla... Zdi se mi, da se prav zaradi taksnih prijemov otroci oddaljujejo od vere. Ob vsej mnozici informacij, ki so jim na voljo in lahka dostopnost le teh, ko besede duhovnika pri verouku niso vec edina resnica in enotno stalisce, doloceni prijemi in totalitarnost delujejo odbijajoce namesto poucujoce in priblizujoce.
Ne, ne mislim, da si verski fanatik ce otroka posljes h verouku. Prijateljica ima tri otroke in so hodili h verouku.. dokler.. niso za pogoj za pridobitev spricevala o obiskovanju veruka (nisem vedela do takrat da celo to obstoja) postavili doloceno stevilo obiskov (vsako nedeljo) nedeljski masi, kjer mora otrok priti skupaj z druzino (starsi). Na vsaki uri verouka so za prejsnjo maso spisali pluse in minuse , kdo je bil prisoten na masi in kdo ne, na posebnem obrazcu, ki je bil razdeljen otrokom. Prijateljica sicer hodi v cerkev, vendar ne prav vsako nedeljo in zato otroci niso dobili spricevala o obiskovanju veruka. To dejanje je zastopila kot izsiljevanje ( jaz bi ga tudi tako) in prisiljevanje h obiskovanju nedeljske mase. Tako otroci ne hodijo vec k verouku, a o veri ih ucijo kar sami doma - z ljubeznijo. A propo tega, veliko ljudi bo reklo, vera ni isto kar cerkev. Vera nas s Svetim pismom uci, da bozji sin ni krstil otroke, z vzrokom. Cerkev krsti otroke. Vsak tisti, ki meni, da vera in cerkev nista isto, se bo odocil, ali bo sel za svojo vero, ali za zahtevami institucije.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 14:09:30   
mojamura
http://forumi.rkc.si/viewtopic.php?t=4437



no malo si preberite tole temo....naslo je: ''prisilni'' krst otrok

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 14:13:19   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: hati
Ja Zahi točno... da dan ne bo enak dnevu.... Zakaj ste izbrali ravno krščanske praznike? Saj je veliko ver in vsaka ima svoje običaje in ''drugačne dneve''. Vidiš tega ne bom nikoli razumela. A to je samo iz razloga, ker pač večina ljudi takrat praznuje? user posted image  A ni to vsiljevanje volje? Pa zakaj bi mogli barvat jajca pa šunko jest ravno na tisti dan? A zmanjkuje idej za popestritev vsakdana? Čisto resno me muči to vprašanje...čemu je potrebno polovičarstvo?


Zakaj si pa ne bi izbrali krsanske praznike? Takrat so popusti, ponudba je mocno povecana, nakupovanje je popestreno z veliko neverskih vsebin in dogajanj. Zakaj bi otroku kupila igracko/knjigo/cd kar nek dan.. ce mu zeljo lahko izpolnim v popolnoma potrosniski griznici zacinjene z pricakovanjem ( BTW pri nas se za Bozic ne obdarujemo, niti za Miklavza).
A propo polovicarstva, mar ni Bozic druzinski praznik? Mar ni polovicarsko od vernikov in "vernikov" da sodelujejo v potrosniski groznici, delajo gneco po trgovinah in namesto da bi se posvetili druzinskim vrednotam se posvecaju nakupovanju? Tistih 10 - 15% nekristijanov v Sloveniji, ze ne naredi tako obupno gneco in cirkus iz druzinskega praznika.
Odkod taksno polovicarstvo v razumevanju vere samih vernikov, da za zakramente - obhajila, birme, kupujejo zlato, skuterje, racunalnike..... Saj ni namen zaramenta opremiti nekoga z najnovejso tehniko, prevoznim sredstvom....zlatnino.... 
Res... cemu je potrebno polovicarstvo?

(odgovor članu hati)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 14:16:55   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: hati

Ja Zahi točno... da dan ne bo enak dnevu.... Zakaj ste izbrali ravno krščanske praznike? Saj je veliko ver in vsaka ima svoje običaje in ''drugačne dneve''. Vidiš tega ne bom nikoli razumela. A to je samo iz razloga, ker pač večina ljudi takrat praznuje? user posted image  A ni to vsiljevanje volje? Pa zakaj bi mogli barvat jajca pa šunko jest ravno na tisti dan? A zmanjkuje idej za popestritev vsakdana? Čisto resno me muči to vprašanje...čemu je potrebno polovičarstvo?


uff spet neko sovraštvo user posted image

pač živimo v krščansko orientirani državi.. kjer so te prazniki dela prosti dnevi.. in ker je tako.. naj bo tist dan malo drugačen..sam praznujem tudi pravoslavno novo leto, pa nisem pravoslavec user posted image pač je fino imet še eno novo leto.. imam nekaj pravoslavnih prijateljev.. in pač to praznujemo.. kar pa ne pomeni, da sem pravoslavec ne?

tudi ti praznuješ valentinovo.. pa še nisi američanka user posted image

jaz mojim otrokom ne bom naredil velike noči kot nekega verskega rajanja.. pač na ta dan bomo jedli jajca pa šunko in to je to user posted image za božič oz. novo leto bodo pa dobili darila.. spet brez verskih nagonov..

(odgovor članu hati)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 14:19:09   
mojamura
no pa še nekaj o izstopitvi iz RKC....sem vprašala na njihovih forumih:


mojamura:
na enem drugem forumu je debata o tem, pa me zanima sledeče:

Če se da izpisati iz rimakatoliške vere, oz. cerkve, ali pa s tem, ko si prejel zakrament Sv. krsta ostaneš kristjan do smrti, tudi če npr. tega sam nočeš

SebastjanErlah:
S krstom ti je bil dan ključ do nebes, če pač kasneje ne živiš po vsem tem, kar izhaja iz krsta, pomeni, da si ključ vrgel proč in si dejansko izbrisan sam od sebe.


mojamura:
kaj pa v župnijskih knjigah, a se tam uradno da tudi kakšem zaznamek, da pač oseba ****, ni več član RKC?





......čakam še na odgovor.....to be continued



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 14:22:08   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Se enkrat preberi kar si napisala.. TI bi cutila tako, TI bi mislila, TEBI ne bi bilo pomembno, TI se ne ukvarjas...
vendar tvoj otrok nisi TI, moj otrok ni JAZ. So ljudje, ki so krsceni kot dojencki in za katere je to neizbrisno znamenje mocno motece. jaz ne vem kaj bo moj otrok cutil, nihce ne ve kaj bo njegovo otrok cutil ali mislil, zato si ne jemljem pravice, da ga zaznamujem na najbolj osebnih ravneh.



se strinjam s tabo.. ljudje jemljejo pravico do izbire lastnim otrokom.. noben pa ne bo priznal, da ga je strah tega NE storit.. da bo potem šel v pekel ali nekaj podobnega.. to je meni egoistično dejanje.. dati otroku štempiljko na glavo samo zato, ker se sami bojijo nečesa drugega..

česa je ljudi strah, da ne dajo priložnost svojim otrokom do lastne izbire vere.. kaj pa če bi bili naši otroci budisti?? tega se pomoje trese vsaka mama kristjanka.. "Boh ne daj.. antikrist pa ne bo" ..

prosim vas.. priznajte zakaj krstite svoje otroke.. za njihovo "dobro" sigurno ne..

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 14:24:25   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

SebastjanErlah:
S krstom ti je bil dan ključ do nebes, če pač kasneje ne živiš po vsem tem, kar izhaja iz krsta, pomeni, da si ključ vrgel proč in si dejansko izbrisan sam od sebe.



saj to konec koncov ni važno.. to so itak larifari papirji, ki so zakonsko nepomembni..

kot je npr. cerkvena poroka.. brez formalne poroke ni poroke.. ostalo je samo neka ceremonija, ki je zakonsko brezpredmetna..

gre za krst kot posilstvo vere v otroka, ki se tega še ne zaveda..

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 14:25:10   
mojamura
klarisa:
Ker ta tema že obstaja jo zaklepam.

Klarisa, moderatorka

http://forumi.rkc.si/viewtopic.php?t=3788


sebastjanerlah:
 
Za to moraš pa se zglasiti pri župniku, da mu lepo poveš kaj hočeš in potem, ko formalno opraviš stvar, župnik naredi zaznamek v knjigi (ali pa te napoti v župnijo, kjer si bil krščen ali pa sam obvesti tja - to ne vem kako gre, v glavnem, zaznamek se naredi ja).




___________________________

vidite da se da iztopiti iz RKC.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Otrok in Verouk!!
10.10.2006 14:31:32   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

sebastjanerlah:
 
Za to moraš pa se zglasiti pri župniku, da mu lepo poveš kaj hočeš in potem, ko formalno opraviš stvar, župnik naredi zaznamek v knjigi (ali pa te napoti v župnijo, kjer si bil krščen ali pa sam obvesti tja - to ne vem kako gre, v glavnem, zaznamek se naredi ja).



naj naredijo kot v nemčiji.. verniki so deležni posebnih davkov pri oddaji davčnih napovedu..

me prav zanima v tem primeru koliko ljudi bi se izpisalo user posted image user posted image pomoje prec 50%.. ker je pa pomembno, da te sosed vidi 1x letno v cerkvi.. je pa tko kot je.. otroci bodo še zmeraj trpeli user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?