|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 11:08:47   
trojči
Zlorabe v zakonu: psihično, fizično nasilje, čustveno, varanje....

Najbolj trpijo otroci, ki pozno ali sploh nikoli ne spoznajo, da sta oba starša odgovorna, eden, "glavni krivec" v očeh javnosti in drugi, ki je vse to dopuščal.

Oba imata nek interes, neke razloge, zakaj vztrajata v zakonu. Največkrat je to odvisnost od odnosa. Kot vsak odvisnež tudi onadva ne priznata, da sta odvisna. Najdeta tisoč in en razlog, da ostaneta skupaj in da se ne pozdravita od odvisnosti. Zakaj bi se spremenila? Ni jima treba. Otroci so nemočni, okolica gleda stran.

A mi lahko prosim kdo pove, v katerih situacijah se da opravičiti dopuščanje zlorab? Zlorabljena ni samo žena, zlorabljeni so tudi otroci. In ne govorim o tistih, ki se jim je kdaj zgodilo kaj takega, govorim o tistih, ki si že več let mečejo pesek v oči in govorijo, da niso bolne/bolni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 11:14:46   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: trojči

Zlorabljena ni samo žena, zlorabljeni so tudi otroci.



In včasih tudi moški. Na to dejstvo zelo vztrajno pozabljaš user posted image .

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 11:24:57   
purple
V nobenem primeru ni opravičila za kakršnokoli zlorabo otrok, žensk in tudi moških.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 11:27:50   
trojči
V bodoče se bom potrudila (če le ne bom pozabila user posted image ), da bom pisala podrejeni, nadrejeni partner ali kaj podobnega. Feler, priznam. Se opravičujem.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 11:36:42   
trojči
Moje mnenje je seveda enako. Opravičiti se da to, da nekdo postane odvisen, ker pač ne zna drugače, ne vidi, da posnema vzorce iz primarne družine. Ko si ne znaš pomagati, ko vidiš, da vse tisto: spremenil/a se bom, žal mi je.... ne da nobenega rezultata, da nič ni res, si pa moraš priznati, da si odvisen. No ja, kateri alkoholik je še priznal, da je odvisen?

Alkoholika lahko partner pripravi do streznitve, v nasilnih odnosih bi bilo to tudi možno, a se praviloma ne dogaja. Ker podrejeni partner ljubi težave, brez teh težav, se ne bi čutil živ. Spet sem zašla. Hočem reči, da sta oba partnerja zainteresirana, da ostane tako kot je. Kdo bo torej pomagal otrokom, streznil oba odvisneža, če ne okolica?

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 11:43:44   
purple
Se popolnoma strinjam s teboj. Samo, tudi okolica ne more narditi veliko, če ta družina ne sprejme pomoči in vse zanika.

Poznam pa pimer kjer so pretepali otroka, sosedje so opozarjali, tudi prijavili na CSD, prišla je vrla socialna delavka in po njenem v tej družini ni nič narobe.
Kmalu po njenem obisku je otrok od poškodb umrl.

Od takrat se sprašujem, kaj bi morali narediti, da bi ta otrok še živel.

< Sporočilo je popravil purple -- 10.8.2007 11:51:33 >


_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 12:56:02   
Taula
Poznam pa pimer kjer so pretepali otroka, sosedje so opozarjali, tudi prijavili na CSD, prišla je vrla socialna delavka in po njenem v tej družini ni nič narobe.
Kmalu po njenem obisku je otrok od poškodb umrl.

Od takrat se sprašujem, kaj bi morali narediti, da bi ta otrok še živel.


Mene bolj muči ta primer..v družini je oče alkoholik, mama je ušla z drugim decom. Otroka sta sama...delavka iz CSD se noče vmešavati..ker se noče nikomur zameriti.user posted image user posted image user posted image user posted image  Besede 30 let stare user posted image -noče se nobenemu zameriti ker se to dogaja v majhnem kraju kjer živi tudi ona.

Halo, a ni ona plača za to.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 12:56:49   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu purple)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 13:25:20   
ronja
 
IZVIRNO SPOROČILO: purple

Se popolnoma strinjam s teboj. Samo, tudi okolica ne more narditi veliko, če ta družina ne sprejme pomoči in vse zanika.

Poznam pa pimer kjer so pretepali otroka, sosedje so opozarjali, tudi prijavili na CSD, prišla je vrla socialna delavka in po njenem v tej družini ni nič narobe.
Kmalu po njenem obisku je otrok od poškodb umrl.

Od takrat se sprašujem, kaj bi morali narediti, da bi ta otrok še živel.


Drugič naj rajši pokličejo kar direkt na policijo, ne vem, kako je v drugih krajih, ampak v Lj. se par ljudi kar močno trudi s tem v zvezi (in tudi preklinjajo razne socialne delavke, ki se nočejo nikomur zamerit, ker pač živijo v isti vasi. meni se zdi to nezaslišano - ne more bit to, da te bo sosed grdo gledal vredno modric njegovega otroka, lepo te prosim!)

Sem se pa tudi sama že znašla v situaciji, ko sem na naši čistilki videla nekam veliko modric, pa nisem nič rekla - enostavno nisem vedela kaj, nisem je hotela užalit, ponižat, hotela sem najt nek način, da bi ji pomagala, pa se žal nisem nič spomnila v tistem tednu, potem so jo pa premestiliuser posted image . je pa super ženska in sem še zdaj jezna nase, da se nisem čisto nič spomnila... Kaj lahko narediš v takem primeru?

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 14:06:10   
purple
Ne moreš veliko narediti. Dogajajo se stvari, kjer smo nažalost nemočni. Razen pogovora, tolažbe in nasveta ji ne moreš pomagati.


Policija in CSD so povezani. Če prijaviš policiji nasilje, se ti povežejo s CSD-jem, kjer primer obravnavajo. Policija lahko ukrepa samo tisti trenutek, ko se nasilje dejansko dogaja.

Taula, ja hudo je, če moraš gledati nasilje, ukrepati pa pristojni nočejo. Tako socialno delavko bi.....user posted image

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 14:44:30   
mojamura
a ni nobene institucije, ki bi nadzorovala oz. bila nad CSD-ji, kam se lahko pritožiš v zvezi z njihovim slabim in nekorektnim ravnanjem? A je to ministrstvo za delo družino in socialne zadeve...ali pa kakšna inšpekcija?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 15:00:47   
*tajda*
Mislim da v današnjem času,ki je toliko institucij ki ti pomagajo ni opravičila da se to dogaja v družinah.najbolj mi gre na živce ko pravijo joj kako je boga tepe jo in pije ona mu pa kuha pa lika,najhujše je pa če so zraven otroci.Za to sta kriva oba! Osebno ne bi mogla gledat da mi mož pretepa otroka jst pa to vse gledam več let.takih žensk ne razumem.dejstvo pa je da taki ljudje rabijo pomoč.Najlažje je igrati žrtvo in nič narediti zase.Zakaj eni ljudje dobivajo samo nasilne partnerje-sej je za vprašat kaj je znjimi narobe da jih taki nasilneži privlačijo.Kot pravijo ja ta ženska pa res nima sreče z moškimi,boga revca.jaz pa mislim da ona nima vse pošlihtano v glavi da si vedno iste izbira.najprej je treba neki na sebi naredit potem se pa v razmerje spuščat.Ampak na žalost je tolk mal ljudi pripravljeno naredit kaj zase,zato pa imamo toliko nasilja v družinah-ker ljudje to dopuščajo.
Najtežje je pa gledat kako trpijo otroci in da bi se partnerja lahko razšla pa se ne moreta ker je eden v vlogi žrtve in je odvisen od odnosov.Takim bi jst otroke vzela,ker je nedopustno,zame je isto ali otroke pretepaš ali pa to mirno gledaš in to dopuščaš.Tukaj sta kriva oba partnerja.user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 15:37:23   
purple
Ja, se popolnoma strinjam. Men se poraja vprašanje, kako lahko kdo pomaga, seveda če je kdo pripravljen pomagati otrokom, ki morajo živeti v taki družini.


_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
10.8.2007 15:47:26   
*tajda*
Po moje gre tako,da se obrne na CSD,ki "odstrani" nasilneža(če jim to uspe) žrtev obdrži otroke in si seveda najde novega partnerja ki je seveda tudi ta nasilnež in pesem se ponovi.Otroci poberejo vzorec in tako se dogaja ista pesem naprej v njihovih družina.Dokler si ne bodo sami pomagali jim ne more nihče,razen če bi obema partnerjema vzeli otroke.Kar pa mislim da ne gre kar tako lahko.user posted image

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
11.8.2007 13:45:18   
trojči
Vidim, da CSD ni neupravičeno na slabem glasu. Ena možnost, ki mi je padla na pamet, ja varuh človekovih pravic. Drugo: SOS telefoni, tam verjetno več vejo o tem, kako pomagati. Tretje: mediji.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Razlogi za zlorabo inštituta zakon
11.8.2007 13:49:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: trojči
Vidim, da CSD ni neupravičeno na slabem glasu.


Me prav zanima, če katera iz RR-ja dela na CSD.
Ker imam tudi jaz slabe izkušnje z njimi.

(odgovor članu trojči)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?