|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Popolna gluhost
12.12.2008 15:44:41   
Billi
Jaz pa nikjer nisem zasledila kakšne so negativne posledice PV. Nisem gluha, nimam gluhega otroka niti nikogar v družini, ampak me vseeno zanima ta tema. Osebno se ne bi odločila za to operacijo, če bi imela gluhega otroka in sicer iz čisto preprostega razloga... Ker se mi gluhost ne zdi nič tako strašnega in ker se mi zdi znakovni jezik čisto enakovreden drugim jezikom ter zato, ker mislim, da gluhi lahko živijo povsem normalno življenje. Problem je lahko edino tam, kjer jih okolica ne sprejme, ampak s tako okolico se itak ni vredno ukvarjati. Verjetno bi se raje sama raje naučila znakovnega jezika, če bi imela takega otroka.

Ampak to je samo moje mnenje. Res pa me zanima kakšno je življenje s PV, kakšne so lahko negativne posledice. Ali so ljudje s PV kako prikrajšani v življenju, na primer pri ukvarjanu z nekaterimi športi npr. plavanjem, potaplanjem,...?
Hvala za odgovor, pa ne se kregat...

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Popolna gluhost
12.12.2008 16:19:50   
flecker1
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Sram vas je lahko da ste takeuser posted image  Vsak ima pravico do svojega mnenja...jaz osebno sem za PV, poznam osebe z njim in delala sem z otroci ki so ga imeli. Kaj sem zato za na grmadouser posted image  Vsak se odloča sam ko misli da je najbolje, ni ga potrebno zato napadati.


kje napadam?? za vas je to že napad, če rečem kako besedo kako je lepo biti gluh, zakaj pv,... to ni noben napad, samo povem da kakšna sem kot gluha. vsak pač odloča, jaz odločam za to da ostajam biti gluha...
pa bližajo se prazniki, ne se kregat user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Popolna gluhost
14.12.2008 22:45:22   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: Billi

Problem je lahko edino tam, kjer jih okolica ne sprejme, ampak s tako okolico se itak ni vredno ukvarjati. Verjetno bi se raje sama raje naučila znakovnega jezika, če bi imela takega otroka.

Ampak to je samo moje mnenje. Res pa me zanima kakšno je življenje s PV, kakšne so lahko negativne posledice. Ali so ljudje s PV kako prikrajšani v življenju, na primer pri ukvarjanu z nekaterimi športi npr. plavanjem, potaplanjem,...?
Hvala za odgovor, pa ne se kregat...



Billi, načeloma se čisto strinjam s tabo. pri nas se bo ožje sorodstvo naučilo znakovnega jezika, ampak bo šel moj sin vseeno na operaciojo PV. Iz čisto enostavnega razloga - mi se bomo naučili komunicirati v znakovnem jeziku, sosedje in večina ljudi, ki jih bo moj sin srečeval, pa tega jezika ne zna. in ker ne morem spremeniti celega sveta, da bi se lahko sporazumeval z mojim fantkom, bom pomagala mojemu otroku se sporazumevati s svetom.
sej, če bi se moj sin rodil kot zrela, odrasla oseba, pol sploh ne bi razmišljala o PV. user posted image mislim, da je otrokom in pubertetnikom pa precej težje

negativne posledice PV. Vsaka operacija predstavlja neko tveganje. Kar pa se športa tiče, pa je dovoljeno vse, če ni drugih zdravstvenih zadržkov. Izjema so kontaktni športi, ki se odsvetujejo. pri ostalih pa se priporoča zaščitno čelado. plavanje , potapljanje je ok, seveda pa moraš takrat zunanji del PV odstraniti.

življenje s Pv. vprašaj me čez nekaj let.user posted image

ja, mi smo zdaj opravili vse preiskave in čakamo na operacijo . user posted image upamo, da bo čim prej. user posted image

za vse, ki jih mika: na provokacije ne bom odgovarjala user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Billi)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Popolna gluhost
27.12.2008 14:06:55   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Sram vas je lahko da ste takeuser posted image  


Kakšne? Gluhe, neumne, neizobražene, brez kulture, .... ??

Ahhh... mene bi bilo na vašem mestu sram.. Ker otroka ne sprejmete takšnega, kot je... drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva, le malo težje prideš skozi, ko npr. naročaš v gostilni pijačo, ko greš na občino. Ampak so tolmači za to. Otroku, ki je gluh ne manjka popolnoma nič. Pa ne verjamem, da če bi vaš otrok živel recimo 10 let v popolni tišini, da bi hotel sploh na operacijo, da bi slišal. Ker bi se navadil na svoj način življenja. Tako kot jaz. Moja sestra, in marsikdo. In če želimo pomagati, nas mora biti sram zaradi tega? Ne veš, dokler nisi na tem. To je to. Dokler ne veš, ne obsojaj!

Moj namen ni bil užaliti kakšno mamico, ali karkoli. Če sem koga prizadela s kakšno izjavo, se iskreno opravičujem. Želim le, da me razumete, da je zelo drugače, če otrok dobi PV pri enem letu ali pri 15. ampak jaz sem vam le napisala, kaj mislim jaz o tem, od vas pa je odvisno kako se boste odločili. In ne napadam vas, zaradi odločitve za PV, ampak zato, ker hočete otrokom to dati že pri enem letu. Veste, kaj pri enem letu vse doživiš? Otroci padejo s kavča, otroci se udarijo v omaro, .... in bog ne daj, da se udari v tisti predel, kjer je nevarno.

No, kakorkoli, vso srečo.





_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Popolna gluhost
28.12.2008 14:57:55   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva,



Ne moreš tega govorit, ker nimaš izkušenj z invalidnostjo, slepoto, ravno tako kot nimamo mi z gluhoto.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Popolna gluhost
29.12.2008 21:02:35   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva,



Ne moreš tega govorit, ker nimaš izkušenj z invalidnostjo, slepoto, ravno tako kot nimamo mi z gluhoto.


Ti me pa morda poznaš, da bi govorila, s čim imam izkušnje?


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 10:29:41   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva,



Ne moreš tega govorit, ker nimaš izkušenj z invalidnostjo, slepoto, ravno tako kot nimamo mi z gluhoto.


Ti me pa morda poznaš, da bi govorila, s čim imam izkušnje?



Ne mi rečt, da nisi samo gluha, ampak še slepa in na invalidskem vozičku?user posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 10:51:26   
angel_rebelde
Kako sarkastično user posted image

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 11:21:52   
mateyka
Ahhh... mene bi bilo na vašem mestu sram.. Ker otroka ne sprejmete takšnega, kot je... drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva, le malo težje prideš skozi, ko npr. naročaš v gostilni pijačo, ko greš na občino. Ampak so tolmači za to. Otroku, ki je gluh ne manjka popolnoma nič.


to kaj je prikrajšanost in kje je meja med "to je druga stvar", je pa stvar osebne percepcije, se ti ne zdi? ker gluhota je tretirana kot invalidnost s strani države afaik. tebi se slepota zdi "druga stvar", enim pa gluhota. mogoče bi se našel kak slep človek, ki bi zagovarjal isto mnenje za slepoto kot ga ti za gluhost. tukaj ne moreš nič, vsak ma svoj "barometer" po katerem vrednosti.
dejtvo pa je, da dosti strašev pač želi omogočiti otroku čim bolj "normalno" življenje, če se podaja možnost za to. in normalno je tu mišljeno, da bi se rodil z vsemi čuti delujočimi. izhajaj iz tega (če se skušaš približat razmišljanju negluhega človeka), da sami niso gluhi in jim to pač veliko pomeni. drugače kot gluhim sigurno. če si od rojstva gluh po moje ne veš kaj ne čutiš ali kaj bi lahko pogrešal in gledaš to z drugimi očmi, da tako rečem. sprobal tega sigurno nikoli nisi in ne moreš objektivno (pre)sodit (kakor negluhi ne more tvojih izkušenj). če pa kdaj boš/bodo slišali in dobili te izkušnje, no to se pa odločajo ti starši, ki se odločajo za PV.
bottom line za zadnji citiran stavek pa je - otroku ki je gluh manjka nekaj, in to je sluh. to je dejtvo. koliko je pa to grozno je pa stvar percepcije posameznika, kot sem že na začetku napisala.

aja, samo še to bi dodala - mogoče določeni starši dajo PV tako zgodaj, ker se dojemanje sveta spremeni, če imaš dodaten čut na voljo? ne vem, samo razmišljam..

lepe praznike vsem, kakorkoli se že boste odločili user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.12.2008 11:25:02 >

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 11:22:25   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva,



Ne moreš tega govorit, ker nimaš izkušenj z invalidnostjo, slepoto, ravno tako kot nimamo mi z gluhoto.


Ti me pa morda poznaš, da bi govorila, s čim imam izkušnje?



Ne te ne poznam, a mislim, da delaš krivico slepim in invalidnim, da jih tretiraš kot drugačne, medtem ko poudarjaš, da gluhi niste drugačni.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 11:23:54   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Ahhh... mene bi bilo na vašem mestu sram.. Ker otroka ne sprejmete takšnega, kot je... drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva, le malo težje prideš skozi, ko npr. naročaš v gostilni pijačo, ko greš na občino. Ampak so tolmači za to. Otroku, ki je gluh ne manjka popolnoma nič.


to kaj je prikrajšanost in kje je meja med "to je druga stvar", je pa stvar osebne percepcije, se ti ne zdi? ker gluhota je tretirana kot invalidnost s strani države afaik. tebi se slepota zdi "druga stvar", enim pa gluhota. mogoče bi se našel kak slep človek, ki bi zagovarjal isto mnenje za slepoto kot ga ti za gluhost. tukaj ne moreš nič, vsak ma svoj "barometer" po katerem vrednosti.
dejtvo pa je, da dosti strašev pač želi omogočiti otroku čim bolj "normalno" življenje, če se podaja možnost za to. in normalno je tu mišljeno, da bi se rodil z vsemi čuti delujočimi. izhajaj iz tega (če se skušaš približat razmišljanju negluhega človeka), da sami niso gluhi in jim to pač veliko pomeni. drugače kot gluhim sigurno. če si od rojstva gluh po moje ne veš kaj ne čutiš ali kaj bi lahko pogrešal in gledaš to z drugimi očmi, da tako rečem. sprobal tega sigurno nikoli nisi in ne moreš objektivno (pre)sodit (kakor negluhi ne more tvojih izkušenj). če pa kdaj boš/bodo slišali in dobili te izkušnje, no to se pa odločajo ti starši, ki se odločajo za PV.
bottom line za zadnji citiran stavek pa je - otroku ki je gluh manjka nekaj, in to je sluh. to je dejtvo. koliko je pa to grozno je pa stvar percepcije posameznika, kot sem že na začetku napisala.

lepe praznike vsem, kakorkoli se že boste odločili user posted image



Lepo napisano, nimam kaj dodat.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 12:08:00   
angel_rebelde
Naj še enkrat poudarim : NISEM gluha, ampak naglušna.. Torej, se popolnoma zavedam, kaj pomeni imeti sluh.. In se zavedam, da bi lahko s PV slišala še dosti bolje.. ampak sem zadovoljna s takšnim stanjem, kot trenutno je! Pa če se mi čez nekaj desetletij sluh poslabša, in ne bom več slišala, pa kaj..

Res nimam izkušenj z invalidi, ali s slepimi, vidim pa preko mojega bratranca kako mu je.. Je invalid.. On nima nobene možnosti, da bi si ustvaril družino, da bi hodil ven.. čisto nobene možnosti. In žal, meni se zdi tole dosti hujše kot izguba sluha.. Kaj če ti sluh, če nimaš potem družine, prijateljev?? Raje sem gluha, pa da me obkrožajo moji otroci, družina, ter prijatelji..
Verjamem pa, da se invalid navadi na svoj način življenja, kot se mi gluhi.. ampak pod prisilo, saj jim ni omogočeno nič drugega...

Lenika, tebi smo gluhi mogoče drugačni.. Jaz pa nas mečem v isti koš z vami, torej slišečimi. Kakor tudi invalide, slepe.. Vsi smo ljudje.. Pravim samo, da je invalidom zagotovo bolj težje kot nam, ker mi še zmeraj hodimo ven, imamo partnerje, otroke, ... kaj pa invalidi, tisti težke kategorije? Boš rekla, da njim ni huje kot gluhim?? Ali nas boš celo v isti koš zmetala? Krivice ne delam nikomur, le povem kako vidim jaz to. Saj nimamo vsi istega mnenja, in prav je tako!


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 12:41:53   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


aja, samo še to bi dodala - mogoče določeni starši dajo PV tako zgodaj, ker se dojemanje sveta spremeni, če imaš dodaten čut na voljo? ne vem, samo razmišljam..

lepe praznike vsem, kakorkoli se že boste odločili user posted image


o tem smo sicer že pisali, ampak verjamem, da se ni luštno prebijati čez tole kreganje, zato samo mala obrazložitev.
najbolj optimalno je, da gluhorojen otrok dobi PV do drugega leta starosti, saj se takrat še razvijajo mionske ovojnice, ki imajo zelo pomembno vlogo pri zaznavanju in dojemanju sluha. prav tako še niso zakrnjeni slušni živci. je tudi zelo priporočljivo, da do operacije pv otroci nosijo slušne aparatke. v takem primeru je tudi zelo verjetno, da bo otrok razvil normalen govor. pač odvisno od posameznika.

in ogroooomna razlika je med gluhimi in naglušnimi.  naglušni slišijo, toda slabše, (zelo jim pomagajo aparatki, predvsem so pomembni pri razumevanju govora)medtem ko gluhi ne slišijo. sliši, če zraven udari strela, ne sliši pa govora. moj sin ga ne sliši niti z aparatki.

kolikor sem jaz seznanjena, naglušni vsaj v naši državici nimajo možnosti Pv, razen na lastne stroške.je zadeva predraga, in preveč kandidatov

lepe praznike vsem in čim manj nesporazumovuser posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 12:48:40   
lillchy123

Ahhh... mene bi bilo na vašem mestu sram.. Ker otroka ne sprejmete takšnega, kot je... drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva, le malo težje prideš skozi, ko npr. naročaš v gostilni pijačo, ko greš na občino. Ampak so tolmači za to. Otroku, ki je gluh ne manjka popolnoma nič.


moj otrok je samo gluh, pa ima status otroka s posebnimi potrebami.user posted image
ne vem zakaj bi mu moglo biti zaradi tega v življenju kaj težje. mu ne bo, če ni treba.
vidiš, men je pa ravno to najbolj grozno, da bi bil ves čas od nekoga odvisen. si ne predstavljam, da je moj sin v puberteti in vidi eno luštno deklico, pa me prosi, če grem prevajatuser posted image

mene ne moti da je gluh, moti me, da zaradi tega ne bo samostojen. in to mu lahko da pv- da se nauči govora. komunikacija s komerkoli

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 14:22:48   
mateyka
o tem smo sicer že pisali, ampak verjamem, da se ni luštno prebijati čez tole kreganje, zato samo mala obrazložitev.
najbolj optimalno je, da gluhorojen otrok dobi PV do drugega leta starosti, saj se takrat še razvijajo mionske ovojnice, ki imajo zelo pomembno vlogo pri zaznavanju in dojemanju sluha. prav tako še niso zakrnjeni slušni živci. je tudi zelo priporočljivo, da do operacije pv otroci nosijo slušne aparatke. v takem primeru je tudi zelo verjetno, da bo otrok razvil normalen govor. pač odvisno od posameznika.


lillchy123 - aha, (ja, res nisem vsega brala user posted image ) no, potem pa razumem zakaj se starši odločijo za PV zgodaj. drugače je brez veze.
in meni bi bilo tudi čudno bit tolmačka lastnemu sinu na zmenku. čeprav - mogoče je pa pametno povabit domov vsako potencialno snaho in jo spoznat. saj veš, da bomo pripravljeni na najhuje user posted image user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 14:40:02   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mogoče je pa pametno povabit domov vsako potencialno snaho in jo spoznat. saj veš, da bomo pripravljeni na najhuje user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image

upam, da bo to še mal počakal. konec koncev, bo moj škrat star šele 11 mesecev. tko da upam, da bom šla do takrat vsaj še parkrat spat .user posted image user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 17:33:45   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
- aha, (ja, res nisem vsega brala user posted image ) no, potem pa razumem zakaj se starši odločijo za PV zgodaj. drugače je brez veze.
in meni bi bilo tudi čudno bit tolmačka lastnemu sinu na zmenku. čeprav - mogoče je pa pametno povabit domov vsako potencialno snaho in jo spoznat. saj veš, da bomo pripravljeni na najhuje user posted image user posted image



Ti bom na kratko razložila, če nisi brala. Me kar malo boli, da se norčujete, grdo se mi zdi to. Gluhi se znajo prav krasno povabit na zmenek, ne potrebujejo gardedamo za zraven..eh..saj vas sploh ne razumem iz tega stališča, čeprav vas razumem iz stališča biti enak med vsemi, da ja ne boš izstopal v kakšnem smislu... V resnici je družba zelo primitivna in ne sprejema drugačnosti. To se vidi že iz pisanja na tej temi. Ampak od tega ni nujno odvisna sreča posameznika. Tega se pa ne zaveda večina družbe.

Na kratko:
Gre za to, da PV ni vedno uspešna stvar, otrok ni nujno da po PV sploh kaj sliši in še manj, da govori po tem kar sliši. Zato je starš gluhega otroka pred dilemo:
- vstaviti PV, ki je blazno rizična operacija, saj lahko poškoduje možgane, saj vrtajo v lobanjo, lahko poškodujejo "samo" kak živec ali pa ima otrok druge vrste težav, da bo potem imel neke možnosti slišat ali pa pač še vedno ne bo slišal nič (če bi bila operacija skoraj gotovo uspešna, človek zihr ne bi pomišljal, če pa gredo ti procenti npr. v 50:50, bi se pa jaz kot starš pošteno vprašala, ali riziko pokrije rezultate - procentov pa ne vemo, ker za kirurge je operacija uspešna, če vsadijo PV in če otrok preživi relativno normalno, če greš pa na katerikoli center za gluhe in naglušne, ti bodo pa drugače poročali o rezultatih)

- ali sploh ne vstavljat PV in otroka učiti komunikacije z zunanjim svetom na druge prizkušene in delujoče načine, ki večini gluhih očitno ustrezajo in so z njimi relativno zelo zadovoljni


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 18:41:23   
gosenica80
Tudi sama nisem brala drugih postov..vem kako je ko ti postavijo kakšno takšno diagnozo....
Edino kar ti lahko povem v tolažbo, da je sodelavka imela fantka ki ni slišal..naredili so mu operacijo( ne vem kakšno) in sedaj sliši..ne popolno ampak sliši...

dodatek za nego pa ti pripada tako kot ti je predhodnica povedala..na netu si lahko natisneš obrazec  za dodatek za nego, ga izpolneš, priložiš vse izvide in neseš na socialno... če ti prvič zavrnejo oddajaj  pritožbo pa  v večini primerih potem dodelijo dodatek..ampak ti boš dobila  verjetno v prvo..tako da le nesi..ni veliko ampak nekaj pa je..zdaj je   malo manj kot 100€

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 19:15:39   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123


Ahhh... mene bi bilo na vašem mestu sram.. Ker otroka ne sprejmete takšnega, kot je... drugo je, če se rodi invalid, slep, ... Izguba sluha pa sploh ni nevem kaj strašna zadeva, le malo težje prideš skozi, ko npr. naročaš v gostilni pijačo, ko greš na občino. Ampak so tolmači za to. Otroku, ki je gluh ne manjka popolnoma nič.


moj otrok je samo gluh, pa ima status otroka s posebnimi potrebami.user posted image
ne vem zakaj bi mu moglo biti zaradi tega v življenju kaj težje. mu ne bo, če ni treba.
vidiš, men je pa ravno to najbolj grozno, da bi bil ves čas od nekoga odvisen. si ne predstavljam, da je moj sin v puberteti in vidi eno luštno deklico, pa me prosi, če grem prevajatuser posted image

mene ne moti da je gluh, moti me, da zaradi tega ne bo samostojen. in to mu lahko da pv- da se nauči govora. komunikacija s komerkoli


Groza..  user posted image user posted image

A kako pa imajo pol gluhi partnerje, otroke? A res misliš, da jim starši za ritjo visijo in jim pomagajo?? Toliko gluhih je v zvezi, da ne moreš verjet.. in to s svojo pomočjo, ne tujo...

In kako si lahko 100 %, da bo PV sploh pomagal? Zakaj si ne vzameš ti čas, in ga sama naučiš govora, komunikacije s slišečim svetom? No, saj ti si se odločila, vso srečo...

Ne razumem pa, kaj za vas pomeni "gluh" človek?? Nesposoben človek, ki ne bi znal šole narediti, dobiti službe, najti partnerko, ... ali kaj??? Mi prosim tole razložite?





_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 21:04:42   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
- aha, (ja, res nisem vsega brala user posted image ) no, potem pa razumem zakaj se starši odločijo za PV zgodaj. drugače je brez veze.
in meni bi bilo tudi čudno bit tolmačka lastnemu sinu na zmenku. čeprav - mogoče je pa pametno povabit domov vsako potencialno snaho in jo spoznat. saj veš, da bomo pripravljeni na najhuje user posted image user posted image



Ti bom na kratko razložila, če nisi brala. Me kar malo boli, da se norčujete, grdo se mi zdi to. Gluhi se znajo prav krasno povabit na zmenek, ne potrebujejo gardedamo za zraven..eh..saj vas sploh ne razumem iz tega stališča, čeprav vas razumem iz stališča biti enak med vsemi, da ja ne boš izstopal v kakšnem smislu... V resnici je družba zelo primitivna in ne sprejema drugačnosti. To se vidi že iz pisanja na tej temi. Ampak od tega ni nujno odvisna sreča posameznika. Tega se pa ne zaveda večina družbe.

Na kratko:
Gre za to, da PV ni vedno uspešna stvar, otrok ni nujno da po PV sploh kaj sliši in še manj, da govori po tem kar sliši. Zato je starš gluhega otroka pred dilemo:
- vstaviti PV, ki je blazno rizična operacija, saj lahko poškoduje možgane, saj vrtajo v lobanjo, lahko poškodujejo "samo" kak živec ali pa ima otrok druge vrste težav, da bo potem imel neke možnosti slišat ali pa pač še vedno ne bo slišal nič (če bi bila operacija skoraj gotovo uspešna, človek zihr ne bi pomišljal, če pa gredo ti procenti npr. v 50:50, bi se pa jaz kot starš pošteno vprašala, ali riziko pokrije rezultate - procentov pa ne vemo, ker za kirurge je operacija uspešna, če vsadijo PV in če otrok preživi relativno normalno, če greš pa na katerikoli center za gluhe in naglušne, ti bodo pa drugače poročali o rezultatih)
-kolikor jst vem, so bile vse operacije gluhorojenih otrok do2.leta starosti uspešne, v 90% razvijejo za okolico razumljiv govor
-največji riziko pri operaciji je narkoza, da bi prišlo do kakšne možganske okvare ali kaj podobnega kar naštevaš tudi nisem nikjer zasledila
-jaz sem dobila enake odgovore od kirurgov kot na ZGN

- ali sploh ne vstavljat PV in otroka učiti komunikacije z zunanjim svetom na druge prizkušene in delujoče načine, ki večini gluhih očitno ustrezajo in so z njimi relativno zelo zadovoljni
-moj otrok se bo še vseeno naučil znakovnega jezika
-znakovni jezik ima eno samo napako- ne znajo ga vsi oz. so tisti ki ga znajo v veliki manjšini



če pa imaš ti drugačne informacije, bom vesela naslova, kam naj se zanje obrnem

< Sporočilo je popravil lillchy123 -- 30.12.2008 21:05:58 >


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 21:14:42   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Groza..  user posted image user posted image

A kako pa imajo pol gluhi partnerje, otroke? A res misliš, da jim starši za ritjo visijo in jim pomagajo?? Toliko gluhih je v zvezi, da ne moreš verjet.. in to s svojo pomočjo, ne tujo...


In kako si lahko 100 %, da bo PV sploh pomagal? Zakaj si ne vzameš ti čas, in ga sama naučiš govora, komunikacije s slišečim svetom? No, saj ti si se odločila, vso srečo...

Ne razumem pa, kaj za vas pomeni "gluh" človek?? Nesposoben človek, ki ne bi znal šole narediti, dobiti službe, najti partnerko, ... ali kaj??? Mi prosim tole razložite?






meni je čisto jasno, kako imajo ljudje otroke user posted image . jaz pa sem pisala, kaj bi lahko bilo, ko bo moj sin pubertetnik. pri trinajstih upam, da res še ne bo mel otrok.user posted image   in glede na to,da mi šele zdaj spoznavamo gluhe ljudi, da imamo gostilno, se skoraj zna zgoditi, da mu bo kdaj všeč kakšna slušeča deklica. in kolikor se jaz spomnim, se je težko vse zmenit, če ne znata istega jezika.
ko bo enkrat odrasel, me zanj sploh ne skrbi. in na kraj pameti mi ne pade, da mu bom pomagala v kakšno zvezo user posted image
skrbi me, ker se večina gluhih ljudi ne nauči za okolico razumljivega govora. user posted image
če ma kdo kakšne drugačne podatke- kot sem že napisala, gre za mojega otroka, zato bi rada vedela vse.vesela bom vseh informacij.


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 21:55:43   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

-kolikor jst vem, so bile vse operacije gluhorojenih otrok do2.leta starosti uspešne, v 90% razvijejo za okolico razumljiv govor


Tukaj bi dodala da so 90% uspešne tam, kjer je vzrok neslišanja resnično tak, kot so ga predvidevali.
Za okolico razumljiv govor je relativna zadeva. Ko začne en gluh nekaj razlagat, sprva skoraj nič ne razumeš, ko pa dešifriraš v svojih možganih način, na katerega govori, ap marsikoga relativno zelo dobro razumeš, kljub recimo hudi naglušnosti ali celo gluhoti. Pa vsi brez PV.

Jaz bi se obrnila na zavod za gluhe in naglušne tako v lj. kot v mb, pa še kam zraven, pa poleg tega bi skušala vsaj nekaj dni preživeti med gluhimi v vrtcu in v šoli ali v zavodu, pa vzpostaviti stik s starši gluhih otrok, šla bi pa tudi na tečaj o gluhoti, oz. na več njih, ki jih zavod organizira. Na podlagi vsega tega bi se odločila, predvsem pa na podlagi tega, koliko zanesljivo zdravniki menijo, da so odkrili pravi vzrok gluhote ali naglušnosti. Če bi bili skoraj 100%, da bi obvod (PV) pomagal, ker tiči vzrok ravno v vmesniku, ki ne deluje, potem bi najbrž šla v operacijo, če pa ne bi bili zihr, bi pa hudo ornk razmislila ali je vredno.

< Sporočilo je popravil Gina -- 30.12.2008 21:56:07 >

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 22:04:25   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

-kolikor jst vem, so bile vse operacije gluhorojenih otrok do2.leta starosti uspešne, v 90% razvijejo za okolico razumljiv govor


Tukaj bi dodala da so 90% uspešne tam, kjer je vzrok neslišanja resnično tak, kot so ga predvidevali.
Za okolico razumljiv govor je relativna zadeva. Ko začne en gluh nekaj razlagat, sprva skoraj nič ne razumeš, ko pa dešifriraš v svojih možganih način, na katerega govori, ap marsikoga relativno zelo dobro razumeš, kljub recimo hudi naglušnosti ali celo gluhoti. Pa vsi brez PV.

Jaz bi se obrnila na zavod za gluhe in naglušne tako v lj. kot v mb, pa še kam zraven, pa poleg tega bi skušala vsaj nekaj dni preživeti med gluhimi v vrtcu in v šoli ali v zavodu, pa vzpostaviti stik s starši gluhih otrok, šla bi pa tudi na tečaj o gluhoti, oz. na več njih, ki jih zavod organizira. Na podlagi vsega tega bi se odločila, predvsem pa na podlagi tega, koliko zanesljivo zdravniki menijo, da so odkrili pravi vzrok gluhote ali naglušnosti. Če bi bili skoraj 100%, da bi obvod (PV) pomagal, ker tiči vzrok ravno v vmesniku, ki ne deluje, potem bi najbrž šla v operacijo, če pa ne bi bili zihr, bi pa hudo ornk razmislila ali je vredno.


Edino pametno.

Moja teta in njen mož sta oba gluha, ona po bolezni pri 2 letih, on od kleščnega poroda.

In povedat moram, da tako čudovite ljudi redko najdeš. Tako polne življenske radosti, tako polne elana. Živita povsem normalno življenje, vozita avtomobil, plešeta, sta strašna veseljaka, mobiteli in računalniki so za njiju vredni nobelove nagrade, končno lahko komunicirata tudi na daljavouser posted image

Imata dva otroka, oba normalno slišita, ki ju občudujem od rojstva naprej, občudujem njuno komunikacijo z njima.....mene je fasciniralo, kako je triletnica, ki normalno govori in sliši, v trenutku preklopila v govorico gluhih.


Ne zagovarjam nobene skrajnosti; v tem primeru opustitev pomoči ali samo pomoč. Treba je najti optimalno in najboljšo rešitev, poiskati deseto mnenje, strokovno seveda.....in se potem odločiti.

In četudi se ne odločite za PV, lahko gluh človek živi srečno in polno življenje.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Popolna gluhost
30.12.2008 22:04:50   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

. in kolikor se jaz spomnim, se je težko vse zmenit, če ne znata istega jezika.
ko bo enkrat odrasel, me zanj sploh ne skrbi. in na kraj pameti mi ne pade, da mu bom pomagala v kakšno zvezo user posted image
skrbi me, ker se večina gluhih ljudi ne nauči za okolico razumljivega govora. user posted image
če ma kdo kakšne drugačne podatke- kot sem že napisala, gre za mojega otroka, zato bi rada vedela vse.vesela bom vseh informacij.



A tebe bi pa motilo, če bi bila njemu všeč bližina gluhih in naglušnih ljudi in bi se v teh krogih imel strašno fajn? A bi zahtevala, da mu je enako fajn družba slišečih?
A veš, ko imaš otroke, so ti najbolj fajn družba mamice z otročki. Ko si malo starejši so ti najbolj fajn družba taki, ki imajo iste interese in vrednote kot ti. Moj oče ima multiplo in pravi da se daleč najboljše počuti med bolniki z multiplo, ker vsi vedo, zakaj ima v določenem trenutku določene težave. In tako bi lahko nadaljevali a ne. Koliko kolegov in znacev imaš, poleg svoje družine, s katerimi se vidiš več kot 5x na leto? A jih imaš 20? A misliš da gluhemu otroku ni fajn, če bi imel gluhe prijatelje, al nujno rabi milion slišečih za svojo srečo še zraven? A ni dost, če jih ima par (slišečih), ki niso zakompleksani in zateženi, ter primitivni, ap jih znajo sprejet take, kot so, ali res rabi široke množice za svojo srečo? Ta izgovor, da ne zna v gostilni naročit, je pa iz trte izvit, v šoli jih ravno teh reči učijo kot basic, osnovo za življenje in so del njihovega učnega načrta od 1.razreda naprej. Pa pisat v končni fazi tudi znajo, a ne. V bistvu gre za to, da hočete, da ima slišečo družbo, ker vas moti, če je njegova družba drugačna, ker se ve ne znate vklopit vanjouser posted image user posted image , če mal karikiram seveda. Ampak eno malo resnice je pa vendarle v tem, a ne.

Skratka, jaz sem za, da se pomaga otroku, kadar riziki niso preveliki in kadar so pričakovanja realna in dejansko dostopna, sicer pa ne.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Popolna gluhost
31.12.2008 8:24:50   
lillchy123
gina, flecker in angel rebelde, sorry, ampak na vaše poste ne odgovarjam.user posted image  škoda se kregat. zagovarjati se pa tudi ne rabim, ali pač?user posted image
gina, če bi brala vse poste, bi vedela, da mi 100% vemo, kje in zakaj je prišlo do gluhote. in da se učimo kretati, da smo vsaj 1x tedensko v ZGN, da gremo tja v vrtec, da se udeležujemo srečanj, seminarjev... in še enkrat te prosim, da mi daš naslove, kje lahko pridem do takšnih podatkov, kot jih imaš ti

če ima pa kdo kakšno vprašanje glede pv, pa kar

< Sporočilo je popravil lillchy123 -- 31.12.2008 8:31:47 >


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?