|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   piksli
11.9.2005 12:15:03   
nynna
ali mi lahko kdo pove če je slika velika 100×100 pikslov, koliko je to v centimetrih. Sej ne vem, lahko da je to zelo butasto vprašanje. . Rada bi eno sliko zmanjšala na 5×5 cm pa ne vem koliko je to pikslov.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   piksli
11.9.2005 13:05:14   
TNT
ni butasto vprašaje...

pikslov ne moreš primerjati s centimetri, ker je to le oznaka barvne točke in ne velikost točke.
na primer: če določiš sliki, ki ima 100*100 pikslov naj bo velika 5*5 cm, bo tako velika. in če ji določiš naj bo velika 10*10 cm, bo zopet tako velika. še vedno pa bo imela 100*100 pikslov, le velikost teh pikslov bo večja, zato bo kvaliteta slike nižja (večje barvne točke). in če bi sliko 100*100 pikslov raztegnila na 100*100 cm, bi bila velikost piksla že recimo 1 cm.

zato se v programih za obdelavo slik navadno določa, koliko pikslov na centimeter (oziroma navadno na inč) naj ima slika. da pa je za uporabnike lažje, lahko navadno določiš, koliko cm naj ima sprintana slika, program pa ostalo opravi sam...


sm ti pa naložu... bo?

tnT

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   piksli
11.9.2005 21:00:38   
Anonimen
In s katerim programom lahko reguliras dejansko velikost slike (v cm-jih?)

(odgovor članu nynna)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   piksli
11.9.2005 21:06:49   
TNT
programov je veliko... mogoče najbolj razširjen je paint shop pro

tam enostavno določiš, kako velika naj bo sprintana slika in kakšna naj bo gostota točk (recimo za foto izpis naj bo 180 pikslov/inč)

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   piksli
12.9.2005 21:30:24   
Joe
Pravkar sem preizkusil še enostavnejšo možnost:

V MS Wordu odpreš nov dokument, izbereš Vstavi - Sliko (Insert - Picture) ter željeno sliko. Ko se pojavi na dokumentovi strani, desnoklikneš nanjo in izbereš Format Picture (žal ne vem, kako se glasi naš prevod). V odprtem okencu izbereš kartonček Velikost (Size) in nastaviš cm (lahko kar vtipkaš).

In je! Dela. Če ne verjamete, lahko preverite še z Predogledu tiskanja (Print Preview), ni pa nujno. Natisnite stran in obrežite sliko.

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   piksli
12.9.2005 22:37:39   
Anonimen
Uuuu, grem sprobat

(odgovor članu nynna)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   piksli
13.9.2005 21:35:56   
Joe
Fishi je zgornji postopek tako všeč, da še danes printa slikice za denarnico.

Pozabil sem dodati: preko MS Worda sploh ne prideš do ukvarjanja s piksli, ampak kar cm. Zelo pripravno, če želite le natisniti sliko s toliko in toliko cm.

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   piksli
14.9.2005 16:13:59   
Anonimen
Ne, nisem še sprintala nič Ker nimam časa pa ne lup se mi po CD v sobo Si pa printam za na/v mesečno

(odgovor članu nynna)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?