|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tašča
1.6.2013 9:06:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

liljana, nehi rugla špilat user posted image user posted image


V bistvu ste tudi predhodnice špilale pshoterapevta avtorici teme......

Tako da ne provociraj.....user posted image


Mislim, da je hotela povedat, da je tvoj pristop bolj ruglovski. No vsaj jaz sem jo tako razumela. Glede na avtoričine zadnje poste jo tvoji komentarji lahko kar ornk sesujejo, čeprav verjamem, da so bili dobronamerni.


Moj pritstop je večinoma bolj ruglovski.....to že mateyka itak ve, pa tudi jaz sama......user posted image

Lahko so pa avtorico teme ornk sesuli ravno vaši komentarji, čeprav verjamem, da so bili dobronamerni........in so bili njeni zadnji odgovori rezultat vašega svetovanja in ocenjevanja njene pretirane odvisnosti od partnerja in ocenjevanja njene slabe samopodobe....

Zato je bil tudi moj odgovor mateyki takšen kot je bil.......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Tašča
1.6.2013 9:33:17   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Lahko so pa avtorico teme ornk sesuli ravno vaši komentarji, čeprav verjamem, da so bili dobronamerni........in so bili njeni zadnji odgovori rezultat vašega svetovanja in ocenjevanja njene pretirane odvisnosti od partnerja in ocenjevanja njene slabe samopodobe....


Ma daj no.... a zdaj pa o samomoru piše zaradi naših komentarjev?

Zmedena je kaj naj naredi? To je itak že prej bila...
Ne zdaj pripravljati teren, da je tvoj nasvet bil najboljši, realen in oster, ker tako je prav, naši pa pretirani, slabi in napačni.... V tej temi raje ne nadaljuj v  tem stilu, ker boš ti tudi pripomogla k njenemu slabemu počutju - sesutju. Mogoče boš celo ti dala pikico na I. Pazljivo... in mislim, da ni to tema za potrjevanje vašega PRAV.
Tam na čveku to delajte... če je že avtorica tako občutljiva na naše pisanje. Da ne poslabšamo zadeve.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Tašča
1.6.2013 10:01:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Lahko so pa avtorico teme ornk sesuli ravno vaši komentarji, čeprav verjamem, da so bili dobronamerni........in so bili njeni zadnji odgovori rezultat vašega svetovanja in ocenjevanja njene pretirane odvisnosti od partnerja in ocenjevanja njene slabe samopodobe....


Ma daj no.... a zdaj pa o samomoru piše zaradi naših komentarjev?

Zmedena je kaj naj naredi? To je itak že prej bila...
Ne zdaj pripravljati teren, da je tvoj nasvet bil najboljši, realen in oster, ker tako je prav, naši pa pretirani, slabi in napačni.... V tej temi raje ne nadaljuj v  tem stilu, ker boš ti tudi pripomogla k njenemu slabemu počutju - sesutju. Mogoče boš celo ti dala pikico na I. Pazljivo... in mislim, da ni to tema za potrjevanje vašega PRAV.
Tam na čveku to delajte... če je že avtorica tako občutljiva na naše pisanje. Da ne poslabšamo zadeve.


Ne, ne delam jaz tega....ti to ravnokar delaš.....in prav imaš ni to tema za to.....da bi si dokazovale katera ima daljšega (v bistvu ga pa nobena niti nima)........


< Sporočilo je popravil liliana -- 1.6.2013 10:02:44 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Tašča
1.6.2013 10:11:33   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne, ne delam jaz tega....ti to ravnokar delaš.....in prav imaš ni to tema za to.....da bi si dokazovale katera ima daljšega (v bistvu ga pa nobena niti nima)........



Eh... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Tašča
1.6.2013 15:33:34   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: ANA70

Pozdravljeniuser posted image
Vem, da je tem o taščah veliko, vendar bi vas vseeno prosila za mnenja, oziroma kaj storiti v moji situaciji.
Poskusila bom biti kratka, napisala bom samo stvari, ki so zame pomembne in ki me bolijo.
Dve leti po ločitvi sem spoznala sedanjega partnerja s katerim živim že dve leti. Tudi on se je ločil in je starejši 10 let. Po nekaj mesečnem spoznavanju sva sklenila, da zaživiva skupaj, pri njemu. On ima dva odrasla sinova, ki prideta skoraj vsak vikend domov. Tašča živi v svojem gospodinjstvu, v svoji polovici hiše, partner pa z menoj v drugi polovici. Čeprav živimo vsak v svojem delu hiše, se veliko srečujemo. Rada bi še povedala, da sta me sinova sprejela, da ju imam rada, da jima rada kaj dobrega skuham, skratka zmeraj sta dobrodošla.
Zdaj pa tašča, ki to sploh še ni, ampak to ni pomembno. Že od samega začetka ko sem prišla k hiši, me ob vsakem srečanju žali, res žali. Govori mi grde stvari, da sem pritepenka, da se klatim z drugimi, da s partnerjem hodiva na skupinske sexe, da ji hočem vzeti njeno polovico...itd. Jaz se z njo ne razpravljam, povem pa njemu, ki ima potem z njo pogovore, ki se vedno končajo tako, da še njega žali, mu govori takšne stvari, da je mene sram.
Moram povedati, da ji partner naredi vse kar želi, prinese ji vse kar rabi, jo vozi k zdravniku, frizerju..... Nikoli ni hvaležna, oziroma on zmeraj spregleda njena grda dejanja, par dni je jezen, potem ji spet izpolni vsako željo. To pa mene boli, ker mislim, da ji s tem ko popušča, da dovoljenje, da dela kar želi. Če kdo pride k hiši mu govori, da sem lena, da nič ne znam, da otrokom ne dam jesti....vse to ni res, ker se res trudim. Tudi z njo sem na samem začetku želela vzpostaviti neki človeški odnos, ker ne pričakujem, da me ima rada, samo dovoliti si ne smem takšnih stvari.
Sinu grozi, da ga bo prijavila policiji, pa na socialno...vse bi naredila, da mene odžene.
Ne vem, kakšni bodo vaši komentarji, vem samo, da če se ji partner ne bo postavil po robu, bo ostal sam, brez mene, ker jaz ne morem živeti nekje v strahu, kdaj bom napadena. Najhuje je to, ker sem po naravi res pridna in prijazna do ljudi, nikoli ne bi mogla žalit nekoga, se dreti nanj itd.
Danes sem partnerju rekla, da tako ne morem več. Zdaj je začela še pisati po zidovih, mi smeti metati v kuhinjo...
Naj povem, da je zdrava za svoja leta,veliko bere, gleda tv, zato mislim, da je z njenim umom vse v redu.
Jaz sem se trudila, vendar vidim, da je vse zaman. Nisem več rosno mlada, zato moram razmišljati o tem, ali si res ne zaslužim boljšega življenja. Če ne bi imela partnerja tako rada, bi še danes odšla.
Hvala za vaša mnenja.



Nisem brala vseh odgovorov, ti pa bi povedala takole...izgubit itak nimaš kaj...postani hinavska in nesramna tako kot ona. Pošlji jo v tri krasne, reči ji je tečna, hinavska...Vem, malo je noro da se spuščaš na njen nivo, mogoče pa je ravno to taprava pot. Zase vem, da ne bi bila tiho in če imaš tega moškega rada, zakaj pa ne bi poskusila. Ni nujno da je copata, nekateri pač ne da nočejo, enostavno ne morejo kar popakati kufre, se preselit in plačevat najmnino, kaj šele kupiti stanovanje.
Posnami jo in ji daj vedet, da če kdorkoli pride na vrata, boš vsem dala vedet kaka user posted image je.
Kot sem rekla. Izgubit nimaš kaj, preden dokončno popakaš kufre ji daj vedet, da znaš biti isto bitchy kot ona.

(odgovor članu ANA70)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Tašča
3.6.2013 14:15:20   
Barbi5
Draga ANA70!!
Tvoja situacija ni enaka kot moja, je pa skoraj podobna. Preprosto rečeno je le to, da tako ne moreš živeti!! Sama sem tudi že odprla podobno temo, vendar v podforumu "Naš vsakdan", ker nisem vedela kam naj daj...
Jaz s taščo ne živim skupaj, pa tudi ni prijazna do mene. Kot da ima dve osebnosti. V istem stavku je sposobna povedati nekaj lepega o meni, v isti sapi pa reči kaj grdega. Vendar ona ne reče tako direktno, opazila sem, da bolj moji hčerkici v smislu "boga ti, mami to ne dela prav, ipd.".

Hudo je, ker imaš rada partnerja, pa moraš vse to prenašati. Rešitve sama še nimam. Sem bila toliko let prijazna do nje, ob smrti tasta še bolj, pa se mi zdi, kot da je vampir, ki mi pije vso kri oziroma bolj živce. Jaz sem se odločila, da bom enaka nazaj... seveda če bom lahko. Pogovor z mojim možem in njo žal situacije ni poboljšal... rekla je le, da se tašče in snahe tako ne razumemo. Brezveze. Včeraj recimo je pa bila kaplja čez rob, ko je bila kar dolgo na obisku, se igrala z malo in vse (btw.stara je eno leto-hčerkica moja) in vmes je mala jedla in je sploh ni pustila pri miru. Kar neke igračke ji je dajala, pa jo klicala, mala pa bila lačna, pa igrala bi se itd... ko sem pa rekla, da naj počaka, da se bosta potem igrali, pa se je zarežala in rekla mali češ kako je mami tečna. Na koncu pa se je že poslavljala in je mala tiščala rokice k meni (tašča jo je na rokah imela)in se jokala, ker je bila zaspana in je pač k meni želela (pa da ne bo pomote, vseskozi jo je tašča imela, ko je bila pri nas) in jo je tašča parkrat stran obrnila in govorila vmes, da k mamici pa že ne rabiš hodit, če si pri meni, kaj ti bo mamica, brezveze ipd... ko je pa hčerka začela kar jokat, sem jo pa prijela in jo skoraj "spipala" ji iz rok, ker je ni želela spustiti. Sem jo grdo pogledala in hčerkici rekla, da naj da babici "papa". Je tašča en čas vkopano stala, nato pa šla, mala pa zaspala.

Pardon, da sem v tvoji temi se tako razpisala.

Pa še nekaj. Poroka bo en drek izboljšala zadeve! (pardon izrazu) Midva živiva za sebe, poročena že par let, pa imam žal od poroke tudi slabe, ne le lepe spomine, ko je tašča želela dirigirati po svoje. Ko je pa pred časom tast umrl, pa kvečjemu še slabše vse, ker mene čustvenu izsiljuje, moža (sina torej) pa na lep način, da se mu zasmili, sili živet k njej. Nazadnje je rekla, ko sva ji lepo povedala, da ne prideva živeti k njej, da imava svoje stanovanje in življenje, da mogoče bo pa vnukinja čez leta prišla k njej živet, da ne bo živela reva tako bogu za hrbtom in bo v mestu! (pa naj povem, da ona živi enako ven iz mesta na podeželju kot mi) Nas je potem obisk zmotil, da ji nisem svoje povedat mogla.

Vglavnem... še enkrat oprosti, da sem se vštulila v tvojo temo, vendar ti iz srca želim vse najboljše in da se vsaj tvoja tašča obrne, moja se ne bo. Če boš našla kakšno rešitev, mi PROSIM, PROSIM napiši (lahko ZS...na forum ... kakorkoli), ker jaz sem bolj rahle sorte in me to obnašanje živčno tako izčrpa, da sploh nevem kam se naj obrnem po pomoč!!

(odgovor članu ANA70)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Tašča
3.6.2013 14:56:51   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5
Vendar ona ne reče tako direktno, opazila sem, da bolj moji hčerkici v smislu "boga ti, mami to ne dela prav, ipd.".


neki podobnega je moja tašča rekla naši dojenčici (ko je bila ta še mala) in je moj mož tok znoru da od takrat nimava več podobnih problemov. nikoli.
je bil pa moj mož ful jezen takrat - ji je rekel, da če bo grdo govorila o naju in naju kritizirala pred njo, da se ne bomo več videli. da je to nesprejemljivo. da če se mamo kaj za zmenit, da se to lahko med sabo, ta mala pa nima s tem nič. tudi midva ne govoriva tako o njej kot babici pred njo, ne? torej pričakujeva da ima ona iste kriterije. in se je mal zamislila ter odločila, da se ji ne splača..

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Tašča
3.6.2013 15:48:28   
Izabelina
hehe, men je to tok hecno ko tut moja T sprasuje dojencico stvari, ki jih ubistvu zeli slisat od mene... npr. se odpravljamo vn in on sprasuje tamickeno (6m) ja kam pa greste, kdaj pa pridete nazaj itd. tko z otrocjim glasom in gleda dojencico... torej js sm takrat tiho, ker je vec kot ocitno, da ne sprasuje mene... sej je pomoje razumela ko je parkrat tko sprasevala pa ni dobila odgovora in je potem direkt mene vprasala in sm ji prijazno odgovorila...

sam pri nas je tko, da se lepo razumemo in so to pac samo majhne "lepotne" zadevice...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Tašča
3.6.2013 21:30:26   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

hehe, men je to tok hecno ko tut moja T sprasuje dojencico stvari, ki jih ubistvu zeli slisat od mene... npr. se odpravljamo vn in on sprasuje tamickeno (6m) ja kam pa greste, kdaj pa pridete nazaj itd. tko z otrocjim glasom in gleda dojencico... torej js sm takrat tiho, ker je vec kot ocitno, da ne sprasuje mene... sej je pomoje razumela ko je parkrat tko sprasevala pa ni dobila odgovora in je potem direkt mene vprasala in sm ji prijazno odgovorila...

sam pri nas je tko, da se lepo razumemo in so to pac samo majhne "lepotne" zadevice...


Pusti ji veselje, da se steboj pogovarja tako, da v komunikacijo vkljucuje tudi dojencico.
Bore malo bi komunicirali z dojencki, ce bi jih sprasevali in jim govorili zgolj to, kar ti razumejo in na kar lahko odgovorijo...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Tašča
3.6.2013 23:04:36   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
hehe, men je to tok hecno ko tut moja T sprasuje dojencico stvari, ki jih ubistvu zeli slisat od mene... npr. se odpravljamo vn in on sprasuje tamickeno (6m) ja kam pa greste, kdaj pa pridete nazaj itd. tko z otrocjim glasom in gleda dojencico... torej js sm takrat tiho, ker je vec kot ocitno, da ne sprasuje mene... sej je pomoje razumela ko je parkrat tko sprasevala pa ni dobila odgovora in je potem direkt mene vprasala in sm ji prijazno odgovorila...

sam pri nas je tko, da se lepo razumemo in so to pac samo majhne "lepotne" zadevice...


Pusti ji veselje, da se steboj pogovarja tako, da v komunikacijo vkljucuje tudi dojencico.
Bore malo bi komunicirali z dojencki, ce bi jih sprasevali in jim govorili zgolj to, kar ti razumejo in na kar lahko odgovorijo...


tudi jaz vidim to tako - pretežno neškodljivo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Tašča
3.6.2013 23:20:37   
Izabelina
no mene pa moti...

ce se hoce pogovarjat z dojencico naj se, ko pride na obisk ji jo prepustim in me ne briga kaj in kako ji govori... ce se pa z mano pogovarja oz. hoce odgovore od mene nej pa mene vprasa... HB mam tavelko, ki ji ze v naprej vse sama pove, tko, da do zaslisevanja sploh ne pride... pa smo vsi srecni...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 3.6.2013 23:23:37 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Tašča
4.6.2013 14:47:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

hehe, men je to tok hecno ko tut moja T sprasuje dojencico stvari, ki jih ubistvu zeli slisat od mene... npr. se odpravljamo vn in on sprasuje tamickeno (6m) ja kam pa greste, kdaj pa pridete nazaj itd. tko z otrocjim glasom in gleda dojencico... torej js sm takrat tiho, ker je vec kot ocitno, da ne sprasuje mene... sej je pomoje razumela ko je parkrat tko sprasevala pa ni dobila odgovora in je potem direkt mene vprasala in sm ji prijazno odgovorila...

sam pri nas je tko, da se lepo razumemo in so to pac samo majhne "lepotne" zadevice...


Pediatrinja od moje hčerke je tudi takrat, ko sva prišle s hčerko na pregled vedno spraševala njo "Ja kaj pa tebe boli, da tako jokaš? Imaš vročino?".....seveda ji nekaj mesečni otrok ni znal odgovoriti in je bilo jasno ter več kot očitno, da je vprašanje namenjeno meni.....

Samo jaz sem ji vseeno odgovorila, čeprav ni ogovorila direktno mene ampak dete......

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Tašča
24.6.2013 15:17:40   
Barbi5
MATEYKA - edino prav je naredil!! Veš, nevem, če jaz tudi ne bom enkrat spokala in ji tako povedala. Pa ne, da bi me motilo, da se kdo pogovarja z mojim otrokom!! Gre za to KAJ se pogovarja. Pa ne, da gledamo na vsako besedo, ampak preprosto mi ni za poslušati, da preko otroka tolče po meni! Tega ne dopustim, pa če tisoč ljudi govori drugače.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 113
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?