|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča vsak mesec znova
8.5.2020 18:43:01   
Cali90
Punce pri meni se težave ne končajo. Grozna situacija, ne vem kaj naj naredim.. Po SS (ki zgleda to ni bil) sem normalno krvavela potem en teden nisem potem pa so se spet pojavile rahle krvavitve. Zdaj trajajo že cca. 10 dni, zadnja dva dni se je malo umirilo ampak danes zjutraj je bilo spet. Nisem se ravno obremenjevala do danes ko me je začelo skrbeti, grem na net, berem pušenjaka in je eni napisal naj naredi test nosečnosti no pa si rečem ga bom naredila da vidim. In kaj vidim.. tri tedne po drugem krvem testu kjer je bila vrednost hormona 25 (en teden prej 55) danes nosečniški test pozitiven.. ne vem kako je to sploh možno.. danes si pa reeeees nisem želela zagledati te druge črtice! Oh 😤😭

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3451
   RE: Noseča vsak mesec znova
8.5.2020 18:48:30   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Cali90

Punce pri meni se težave ne končajo. Grozna situacija, ne vem kaj naj naredim.. Po SS (ki zgleda to ni bil) sem normalno krvavela potem en teden nisem potem pa so se spet pojavile rahle krvavitve. Zdaj trajajo že cca. 10 dni, zadnja dva dni se je malo umirilo ampak danes zjutraj je bilo spet. Nisem se ravno obremenjevala do danes ko me je začelo skrbeti, grem na net, berem pušenjaka in je eni napisal naj naredi test nosečnosti no pa si rečem ga bom naredila da vidim. In kaj vidim.. tri tedne po drugem krvem testu kjer je bila vrednost hormona 25 (en teden prej 55) danes nosečniški test pozitiven.. ne vem kako je to sploh možno.. danes si pa reeeees nisem želela zagledati te druge črtice! Oh 😤😭


Ocitno je to bil SS...saj po SS ponavadi zenska krvavi 10 dni, ali vec. Jaz sem imela 2 tedna pa pol po SS se vedno pozitiven test. Tako da mislim da je ta pozitiven test se zaradi splava, oz. Morebitne prejsnje N. Drugace pa se 2-3 tedne po SS priporoca ponoveb pregled pri G, ce je slucajno se ostalo kaj od N.

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3452
   RE: Noseča vsak mesec znova
8.5.2020 18:59:45   
Cali90
Čudno se mi zdi, ker je zdaj že en mesec od začetka krvavitve pa 3 tedne nazaj je bil HCG samo 25 in sem mislila, da bi pa zdaj ja že hormon moral iz telesa. Sem se odločila, da grem v ponedeljek samoplačniško na krvni test, da vidim kaj bo pokazal. Sem bila na pregledu 2 tedna nazaj in je ginekolog rekel da je sluznica tanka. Zdaj itak nimam nič za narediti do ponedeljka tako da bom probala čez vikend odmisliti 🙂

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 3453
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.5.2020 11:52:51   
Anonimna294
Cali90 upam, da bo vse vredu. Zdrzi do ponedeljka🤗..No pri meni pa se vedno ni M, danes je 3. dan zamude. Jutri zjutraj naredim test in upam na +. 🥰Zdaj bi ze moglo pokazat ane? 

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3454
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.5.2020 12:26:39   
Anonimen
Baby chek ni zanesljiv test. Meni je vsaj 10_x_ pokazalo pozitivno... clear blue pa negativno, naslednji dan pa sem dobila tečko.


(odgovor članu Anonimna294)
  Neposredna povezava do sporočila: 3455
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.5.2020 12:38:58   
Anonimna294


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Baby chek ni zanesljiv test. Meni je vsaj 10_x_ pokazalo pozitivno... clear blue pa negativno, naslednji dan pa sem dobila tečko.






Ja jaz sem v petek naredila cb, ki je bil negativen, zdaj pa se vedno ni M, zato bom ponovila spet jutri. Bomo videli, lahko da je bila tista rahla druga crtica na baby check mini lazna ali pa ne. Malo mi je samo cudno, ker res se nikoli nisem imela M na vec kot 29 dni, je tole zdaj prvic, danes je ze 32. dan. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3456
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.5.2020 13:06:15   
fracek
Hej hej.


Anonimna, ja, sem v postopku v Mb. Na maile odgovarjajo zelo azurno, ponavadi v roku dveh ur ze dobim nazaj. Na prve preglede oz. posvete po mojih informacijah ze narocajo, ce si to mislila. Napisi mail. Jaz sem samo enkrat klicala, paje bila misija nemogoce jih dobit, tako da zdaj izkljucno po mailu vse resujem.
Cali, tudi sama sem brala o teh krvavitvah po splavu in so nekatere punce tudi pisale, da so imele se dolgo prisoten nosecniski hormon, nekatere so morale zaradi tega na ciscenje. Upam, da se ti stvari uredijo.
Jaz bi morala vceraj dobiti M, pa je ni bilo. Imela sem pa tri dni zapored svetlo rjav izcedek, za par kapljic. Danes zjutraj spet nic ne na vlozku, ne na papirju in valjda, da se mi je pokazal zarek upanja, kljub temu, da so mi prsi ze malo uplahnile, samo pika me se malo po maternici. Potem pa sva se spravila z mojim v akcijo in sem zakrvavela. Zdaj pa spet nic na vlozku, samo rahla rjava sled na papirju. Ze hodim na silo lulat, pa preklinjam zraven vse skupaj, naj se ze vlije enkrat, ce misli, pa naj da mir. Zgleda da nam je polna luna malo podaljsala cikle 😣 
Poln kufer ze imam vsega. Dve leti ze skoraj buljim v vlozek, ce je kaj prislo. Saj me razumete ... najhujsi je cas, ko pricakujem M, drugace pa kar zleti cas od cikla do cikla. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3457
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.5.2020 13:24:29   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Cali90

Čudno se mi zdi, ker je zdaj že en mesec od začetka krvavitve pa 3 tedne nazaj je bil HCG samo 25 in sem mislila, da bi pa zdaj ja že hormon moral iz telesa. Sem se odločila, da grem v ponedeljek samoplačniško na krvni test, da vidim kaj bo pokazal. Sem bila na pregledu 2 tedna nazaj in je ginekolog rekel da je sluznica tanka. Zdaj itak nimam nič za narediti do ponedeljka tako da bom probala čez vikend odmisliti 🙂


Lahko da je G kaj spregledal/a in se kje v maternici se drzi kaksen koscek N. Ponavadi je hormon v telesu dokler ni res vse cisto. Upam da ne bos rabila it na abrazijo.. srecno.

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3458
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.5.2020 21:33:39   
Anonimen
Fracek, o hvala. Sem vceraj pisala mail ze dopoldne potem, pa niso nic odgovorili. Upam da bo v ponedeljek in da me ne bo kap ko bom videla datum 🤭
Razumem tvojo stisko in vso pravico imas da se tako pocutis. Tezko je upat po tolikih razocaranjih, pa se pobirat vsakic znova..Samo globoko v sebi ves da bo enkrat vse vredu.Drzi se.
Cali90 zal mi je da se ti to dogaja...Drzim pesti, da se ti dobro resi..

(odgovor članu fracek)
  Neposredna povezava do sporočila: 3459
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.5.2020 10:53:11   
Sankka
Cali, kako je blo pri ginekologu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3460
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.5.2020 13:00:52   
Sukanček
Pozdravljen


(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 3461
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.5.2020 13:03:41   
Sukanček
Pozdravljene punce, se opravičujem kar poslalo mi je sporočilce 😑

Eno vprašanje bi imela.. Je katera tukaj ki so ji predpisali in je jemala clomid + dabroston.?Meni so predpisali clomid, 2 tableti na dan. Ampak imam svoje cikluse in ovulacije. Berem vas in tudi druge forume, pa pravijo da so jemale max eno tableto, ali celo polovicko, ob svojih ovulacijah. Je lahko kakšen stranski učinek če "ubogam" gienkologa? 🤐 Ali nak sama znižam odmerek. Sem na 3 mesečni kuri, potem pa via klinika, če ne bo nič. Hvala hvala hvala ❤️ 

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 3462
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.5.2020 15:29:57   
Sankka
Hej, jaz sem tudi jemala kar 2 clomida na dan, ceprav bi naj enega ampak je g tako predpisal. Pa tudi imam svoje ovulacije. Saj verjetno te bo spremljal na uz ne? 

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 3463
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.5.2020 16:08:42   
Sukanček
Sankka, hvala za odgovor. 😉

Imas redne cokluse in ovulacije pa ti je G predpisala 1 tbl ti si pa jemala 2? Ja tako, imam tudi jaz. Mislim rekel je nsj jemljem dve, ampak me je resnično strah kakšne hiperstimulacije.. Si ti imela kakšne znake ob jemanju?  So te spremljali z uz? Meni ni nič rekel naj pridem na uz 😱😑

(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 3464
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.5.2020 17:31:22   
Sankka
Ja, vse redno, s tem da 4 in 5 cikel clomida sem potem imela ciste, torej folikli niso popokali.


Po moje lahko jemljes tudi eno, v navodilih itak pise da jemljes prvi mesec eno. Ginekologi to cisto razlicno predpisujejo, eni celo pol tablete. Ce te je strah poskusi z eno. Mene je precej bolel, trebuh pa napihnjena sem bla. Imela se pa po 3 in 4 folikle vsakic ampak brez uspeha. Je pa skoda, da ti g ne bo spremljal cikla, saj tako bi videl kaj se dogaja,  predvsem pa bi videl, kaksen odmerek potrebujes oz kako se sploh odzivas. Aaah vsak dela drugace. Dabroston pa zacni jemat po ovulaciji. 
Drzim pesti. 

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 3465
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.5.2020 22:30:08   
Sukanček
Sankka

Kaj pa to pomeni da si imela 4 in 5 cikel ciste? Mislim to ni nič nevarnega? Kako si se potem tega znebila? Veš kaj bi me zanimalo, vsakič si imela po 3 ali 4 folikle (ki so tudi ovulirali) ali si imela po 3 in 4 folikle in je ovuliral samo eden? Zakaj so ti predpisali 2 tbl na dan in ne eno? Hvala mi res veliko pomeni, da dobim mal mnenje, živčki delajo na veliko😆

(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 3466
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.5.2020 23:43:28   
Sankka
Ni problema ☺️ ne vem zakaj so se meni naredile ciste, to je pomenilo da ni bilo ovulacije, ker niso pocili folikli. To nima veze s clomidom po moje, ampak je blo bolj odgovor na vprasanje ce imam redne ovulacije 😀

Koliko jih je ovuliralo ne vem, ker mi ginekolog ni povedal. Spremljal me je 4 cikle od 5, ampak dvakrat itak ni blo ovulacije zaradi cist.Jaz sem jemala dve ker mi je tako predpisal pa sem potem malo brala pa so tudi večina jemale po dve. Navodila sem doma prebrala komaj pa mislim da pise da prvi mesec eno jemljes, samo pol sem misla da pa ze ginekolog ve kaj dela (pa oni clovek sem ko ga je sram poklicat kamorkoli, tak da nisem klicala pa sem vzela dve pa sem misla bo kaj bo😀) 

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 3467
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.5.2020 6:44:44   
Malecka8
Tudi jaz sem jemala Clomid in Dabroston.

Clomid najprej pol tablete.. Naslednjic pa eno.. In zgleda je bilo premalo, ker nisem reagirala. Folikli niso rastli.. Tako da, nevem.. Mogoče boljše 2 tableti. Jaz teh tablet ne bi jemala po svoje. Jemlji tako kot ti je predpisal G. 
Vso srečo. :) 

(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 3468
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.5.2020 8:35:08   
Sukanček
Sankka veš kaj je problem, da booj kot berem bolj me skrbi da bi lahko imela hiperstimulacijo.

Punce kar pogosto pišejo da so pristale na urgenci zaradi klomifena in oh in sploh. Čeprav berem pa pri Pušenjaku na MON-u da je to skrajno malo verjetno. Komu zdaj verjeti?? 🤔🤔
Aha ja ti si imela potem po recimo 4 folikle ampak koliko jih je ovuliralo pa veš.
Mislita da je lahko "nevarno" glede na to da me niso dali na spremljanje z uz-jem?

(odgovor članu Malecka8)
Neposredna povezava do sporočila: 3469
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.5.2020 8:57:44   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: Sukanček

Sankka veš kaj je problem, da booj kot berem bolj me skrbi da bi lahko imela hiperstimulacijo.

Punce kar pogosto pišejo da so pristale na urgenci zaradi klomifena in oh in sploh. Čeprav berem pa pri Pušenjaku na MON-u da je to skrajno malo verjetno. Komu zdaj verjeti?? 🤔🤔
Aha ja ti si imela potem po recimo 4 folikle ampak koliko jih je ovuliralo pa veš.
Mislita da je lahko "nevarno" glede na to da me niso dali na spremljanje z uz-jem?



Pomoje je bolje vrjeti Pusenjaku. V zivljenju je dal cez najmanj 10.000 pacientk, prav tako je podkovan z ogromno znanja, in tocno ve kaj govori in vrjetno se je v njegovi karieri to res zgodilo skrajno malokrat, kot pravi. Na forumu pa se je zbralo nekaj punc, ki pisejo o tem, ampak vedi da je to le 1% vseh zensk, ki se jim je to zgodilo.

(odgovor članu Sukanček)
  Neposredna povezava do sporočila: 3470
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.5.2020 9:11:14   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Sukanček

Sankka veš kaj je problem, da booj kot berem bolj me skrbi da bi lahko imela hiperstimulacijo.

Punce kar pogosto pišejo da so pristale na urgenci zaradi klomifena in oh in sploh. Čeprav berem pa pri Pušenjaku na MON-u da je to skrajno malo verjetno. Komu zdaj verjeti?? 🤔🤔
Aha ja ti si imela potem po recimo 4 folikle ampak koliko jih je ovuliralo pa veš.
Mislita da je lahko "nevarno" glede na to da me niso dali na spremljanje z uz-jem?



Jaz mislim, da je težava v tem, da to ženske jemljejo kar malo po svoje. Ko so meni predpisali klomifen so mi tudi povedali kdaj moram priti na UZ itd. Tako, da ginekologi, ki vejo kaj delajo, ti sproti delajo tudi UZ. In potem je res redko da pride do zapletov. Je pa seveda odločitev posameznika ali ga bo jemal ali ne. Pri meni so svetovali klomifen v neplodnostni.

(odgovor članu Sukanček)
Neposredna povezava do sporočila: 3471
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.5.2020 10:22:06   
Anonimen
Punce, meni se na neplodnostni v Mb ne javijo. Poslala sem ze mail, na telefon pa se tudi ne javijo. Skrbi me, da bi mi napotnica potekla preden me narocijo na pregled. Naj posljem se en mail? 

(odgovor članu Sofie)
  Neposredna povezava do sporočila: 3472
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.5.2020 11:52:06   
fracek
Tudi meni je osebni ginekolog, preden me je napotil na neplodnostno, predpisal 3 mesece terapije s klomifenom, dve tableti na dan. Nisem bila informirana o zdravilu, tako da sem o doziranju prebrala sele kasneje Pusenjaka, ko sem ze jemala. Sem pa bila prav tako spremljana z UZ, ceprav mi je enkrat odpadlo zaradi odsotnosti G. Reagirala dobro, stevilo foliklov je bilo ok, nobenih stranskih ucinkov, razen da so se mi cikli po terapiji skrajsali iz 28 na 24 dni. 🤔 Pri prvem pregledu je samo rekel, da sem dobro reagirala, na zadnjem pa, da zgleda, da ne bodo popokali folikli, torej ovulacije ni bilo na vidiku. Po treh mesecih mi je prekinil terapijo, da po nepotrebnem ne izcrpavam zaloge. To je moja izkusnja. Pusenjak pa na veliko kritizira to "na pamet" predpisovanje in je mnenja, da se zacne z najmanjsim odmerkom, torej pol tablete.  Absolutno pa ne razumem primerov, ko G ne spremljajo cikla skozi hormonsko terapijo. Jaz bi jih klicala in se narocila za Uz na tvojem mestu.
Moja M je prisla po dnevu in pol zamude, tako da cakam na klic z Mb, da koncno pricnem z umetno, ce ze ni usojeno drugace. 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 3473
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.5.2020 11:54:49   
fracek


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce, meni se na neplodnostni v Mb ne javijo. Poslala sem ze mail, na telefon pa se tudi ne javijo. Skrbi me, da bi mi napotnica potekla preden me narocijo na pregled. Naj posljem se en mail? 




Anonimna, seveda, poslji se enkrat. Meni se je enkrat zgodilo, da se je mail "izgubil", sem poslala se enkrat in so mi napisali, da niso dobili, pa sem ga imela med poslanimi. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3474
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.5.2020 13:42:33   
Cali90
Evo jaz sem v ponedeljek spet dala kri za hormon in je bil 33, se pravi, nekaj je še v meni, v petek grem ponovno, čeprav se mi zdi, da se je sčistilo v ponedeljek popoldan, ker je neki tkivo šlo iz mene.. pa tudi prsa so me končno nehala bolet, upam, da je to to in da bo v petek hormon pod 10 (se pravi negativno), da mi ne bo treba kakšnih zdravil jemati. Drugače sem pa sedaj dobila “vpogled” v točnost teh poceni testov in vam rečem da pokaže pozitivno one step in first sign (tedva sem delala) oba sta kazala pozitivno, hormon pa je bil pod 50 kar je zelo nizko. 

(odgovor članu fracek)
Neposredna povezava do sporočila: 3475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vzrok za ponavljajoče splave?
Raven naravnih celic ubijalk, ki krožijo po krvnem sistemu in lahko povzročijo splav, se poveča ob stresu, kakršnemukoli...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?