|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:57:06   
rija
Jaz pa bom napisala samo tole:
rada bi dojila, če bi lahko. Potem bi tudi imela možnost izbire dojiti ali ne.
Tako pa sem bila postavljena pred dejstvo, da pač ne bo šlo.

In prosim vas, nehajte se prepirat o eni tako zelo osebni odločitvi, ki v nobenem primeru ne more biti napačna.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:57:31   
Anonimen
 In ker vem, da na RR teče hud boj (ne boj, mesarsko klanje) med mamami, ki niso mogle dojiti in hardcore dojiljami, sem res vrgla bombo (kost za glodanje), da vidim, katere so bolj nestrpne - tiste, ki ne dojijo ali tiste, ki dojijo.


Za spočetjem, nosečnostjo in rojstvom otroka je dojenje in prehranjevanje tisto dejanj, ki je pomembno za nadaljnje življenje otroka.

Skozi stoletja je bila to ena pomembnejših nalog mlade mamice. Nahraniti svojega otroka, da bo preživel. To je bila bistvena skrb nje in verjetno tudi širše družine. Od količine njenega mleka je bilo v prvih mesecih odvisno, ali bo dojenček preživel ali ne.

Mlečne formule se v trgovini ni dalo kupiti, tudi alpsko, pa čeprav češko mleko, tudi težko. In živali, ki bi dajalo mleko, ni bilo pri vsaki "hiši" oz. baraki. Temeljna skrb po preživetju in zadostni hrani se je skozi stoletja zapisovala v naše gene. In naša občutljiovst za to tematiko.

Ne zanikajmo je. Prisotna je v nas in prisluhnimo ji. Ni potrebno brati knjig, da bi znali nahraniti svojega dojenčka. In bodimo veseli, da imamo možnost izbire. Če ne gre, imamo v letu 2007 na voljo kup mlečnih formul, ki nam omogočajo, da preživimo in da smo zdravi.

Ne kregajte se, ker ni vredno.

Bodite veseli, da imate možnost izbire. V življenju bo potrebno narediti še mnogo izbir, včasih bo treba izbrati med dvema slabima.

Dojiti ali ne, dojiti dolgo ali kratko, dojiti doma ali v javnosti,...to so dobre izbire.

In preden sploh pomislite na kreg, bodite vesele da jo imate, in da vam ta izbira omogoča, da raste vaš zdrav otrok. In ko boste naslednjič pomislile, da bi kogarkoli kritizirale, poglejte svojega otroka in se veselite z njim.

< Sporočilo je popravil Mič -- 25.1.2007 22:01:44 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:58:06   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: A-N-J-A

Men se pa vedno zdi da tiste,ki niso dojile,oz. niso mogle napadajo tiste ki so dojile.Moje tri prijateljice,ki imajo isto stare otročke nobena ni dojila več kot 3m.Pol mi pa ena reče,ko sem še dojila našo Elo(bila je stara 1l+),pa dej že nehi dojit,pa ful z očmi zraven zavijauser posted image .Ja halo,a sem jaz teb rekla zakaj se nisi bl trudla dojit svojga otroka????



Eh, to je pa itak klasika user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:59:57   
Naja31
Ne vem kakšno hudo debato ste imele, ampak mene samo zanima kaj je VK?

Jaz sem mojega srčka dojila do 14 mesecev in pol. Odstavil se je sam, na mojo veliko srečo, ker me je resnično skrbelo kako bomo nehali brez hudih travm.

Ne obsojam mamic,ki dojijo 2,3 letnike ali tistih, ki niso dojile. V  bistvu mi dol visi kako druge futrate otroke.
Meni je važno, da je moj otrok zdrav in zadovoljen. Prepričana sem da je vsaki mami to najbolj pomembno.
Nisem pa pristaš dojenja za vsako ceno. Če ne gre, ne gre, ni konec sveta, vzame se flaša.

Zdaj ko sem "preskusila" dojenje se mi zdi to najbolj prakticna stvar na svetu in upam, da bo tudi pri naslednjih otrocih dojenje tako zelo simpl kot je bilo pri prvemu.

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:00:58   
Anonimen
Ej, Mič, povej, kako bi jaz lahko to objavila? Ker mislim, da bi pomagalo popolnoma vsem - tako nam, ki smo hardcore dojilje kot tistim, ki niso dojile. Napisano je namreč zelo objektivno (z vsemi vzroki, zakaj da in zakaj ne), čeprav so ovire, na katere sem naletela po dopolnjenem Piškotovem 16. mesecu že bolj subjektivne.

Lahko pa mi katera pomaga in mi pove, zakaj ni mogla dojiti oziroma zakaj je dojila toliko časa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:01:45   
April
Jaz vas ženske še kar ne razumem. Kot, da komaj čakate, da se sprete. Prav krute znate kdaj bit. Saj vse kar si mislite vam pa tud ni treba napisat, če veste, da boste s tem užalile koga. Raho, tvoja izjava o smrdečem aptamilu in polizanih dudah je mogoče tudi koga užalila. Tist na 4 straneh pa kar nalimaj, me zanima.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:01:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ne vem kakšno hudo debato ste imele, ampak mene samo zanima kaj je VK?



VK so vodene kozeuser posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:03:50   
ElaM
Viv, lara, lenika in jaz smo ti napisale, da so se otroci sami odstavili.
Moja pri 5-ih mesecih ni hotela več sesat, posledično ni bilo mleka. Samo, kot si napisala tega ne verjameš. tako, da ti verjetno ne bo v pomoč.

_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:03:54   
Marogica
To kreganje je brezvezno, kajti nestrpni smo čisto vsi, pa če priznamo ali ne. Enim gre na živce dojenje, ein kajenje, enim zopet južnjaki, tretjim.......pa kaj bom naštevala.

Nestrpnost je prav tako človeška lastnost, kot prijaznost. eni je imajo več, drugi manj.

lep zasnežen večer želim.....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:04:47   
April
Rija si lepo povedla  bistvo v enem stvavku.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:06:04   
rija
Evo, jaz nisem imela mleka, verjetno tudi zaradi preobremenjenosti z dojenjem in posledično sekiranjem, do 4 dneva. Malega sem mela na cecku tudi po uro in pol, pa se je še vedno drl. Sem šla do sestre, da je nekaj narobe z njim, ko se tak dere. Pa mu da prst v usta pa pravi: der ist hungrig user posted image user posted image user posted image  In smo se matrali: vsaka čast sestram za tako pomoč, pa ni šlo in ko ga nisem več mogla gledat tak lačnega sem pač segla po steklenički....pa klinc pa dojenje, vsaj lačen ne bo.....seveda da ne pišem, koliko sem se prejokala....in ko je naredilo pač tisti klik v moji glavi, da pač ne gre, mi je mleko priteklo.....takrat pa mali več ni hotel vlečti....pa tudi mleka ni bilo dovolj...

Kaj vem, mogoče bi se morala bolj potrudit, mogoče nama je bilo pač tako usojeno...mogoče......vse je mogoče......

In nekoč sem na formu spraševala tiste, ki imajo dva otroka in so enega dojile drugega ne, ali je kaj drugače v odnosu s tistim, ki ga niso......pa so vse rekle, da ni nič drugače.

Mene pa še vedno gloda tisti črv negotovosti, da bi bila mogoče z mojim mladičkom še bolj povezana, kot sva sicer. A je to sploh mogoče?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:06:13   
Naja31
Priznam, da mi je bila prva misel na VK višek kilogramov, ampak to mi ni šlo v kontekst.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:06:50   
Pingvinčica
Se podpišem pod Marogico in grem raje spat, kot pa da se v take debate mešam. Vsak se naj zanima za sebe in bo takoj boljš.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:07:16   
jooly
zdej bom pa še jst povedala, zakaj nisem dojila, ker se mi zdi, da še nobena ni mela tega problema. Moj mali je imel priraščen jeziček. user posted image  ja, točno tko. Ampak nisem paničarla, dokler je tekel mlek na črpalko je šlo, potem je pa tekel na flašo. Pri pol leta smo šli na mini mini operacijski poseg - fant je danes star 5 let ima 20 kil. Pa smo vsi happyuser posted image

pa ne bit tečke no...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:07:35   
Anonimen
Lahko pa mi katera pomaga in mi pove, zakaj ni mogla dojiti oziroma zakaj je dojila toliko časa.


Jaz lahko povem, da zato, ker otrok enostavno ni hotel. Ni hotel biti priklopljen. Najbrž zato, ker je bil lačen, pa ni skoraj nič priteklo. Iz flaše pa je. Poleg tega, da sva imela tiste nastavke, ki so itak skozi nekam lezli in padali dol. Živa groza. So ga pa že tista dva dni, ko sem bila na intenzivni, tako izstradale, da je bil že ves histeričen. Pa potem dom tudi, če sem ga hotela dojiti. S črpanjem pa tudi ni šlo, nisem vsega skupaj nič načrpala. Ampak se sploh nisem sekirala. Niti čisto čisto majčkeno ne. Je bilo prav fletno, ko je bil "dojenček".

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:09:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: April

Jaz vas ženske še kar ne razumem. Kot, da komaj čakate, da se sprete. Prav krute znate kdaj bit. Saj vse kar si mislite vam pa tud ni treba napisat, če veste, da boste s tem užalile koga. Raho, tvoja izjava o smrdečem aptamilu in polizanih dudah je mogoče tudi koga užalila. Tist na 4 straneh pa kar nalimaj, me zanima.


Prvo je bila provokacijauser posted image , ki si jo očitno samo ti opazila - nobena druga se namreč sploh ni ozrla nanjouser posted image

Misliš, da lahko pripopam? Ni ravno kratkouser posted image

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:13:23   
polona2
Lahko bi vse skupaj dala ven v obliki ankete. Bi bilo najlažje za vse.
Ker ne mislim zopet razlagati, zakaj sem imela z dojenjem probleme, ker se mi zdi to osebna stvar, poleg tega sem že večkrat izlila iz sebe feelinge, ki jih imam okrog tega, potem mi pa vedno katera napiše cvetko, da se pač nisem dovolj potrudila. Čemu potem koristi moja razlaga? Za filanje ega ostalim ?!
Če pa bo vprašalnik v obliki ankete pa rade volje pomagam tvojemu zdravniku do podatkov, ki jih potrebuje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:13:43   
Anonimen
Ej, Mič, povej, kako bi jaz lahko to objavila?


Vse odgovore bi lahko objavila, če bi že na začetku povedala, za kaj jih rabiš.

Zdaj lahko prosiš za "dovoljenje" posamezne RR-jevke za nadaljnjo uporabo in objavo.

Moje poste iz te teme komot uporabiš, če ti kaj prav pridejo user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:17:22   
Anonimen
Ne gre se za objavo tega, kar se je tukaj pisalo - to ne bo uporabljeno, ker me je zanimala samo rakcija. Gre se za to, da bi si lahko punce prebrale, kaj sem napisala, Mič. Pa ne vem, če bi lahko pripopala vse, ker je kar dolgo.user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:18:08   
April
 Raho Jaz sem šla samo iskat kaj si napisala, da je Polono tako zmotil. Pa sem samo to najdla.user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:19:00   
A-N-J-A
Evo jaz lahko povem zakaj sem tako dolgo dojila,no vsaj poskusla bomuser posted image .Ko sem bila noseča se sploh nisem obremenjevala s tem a bom lahko al ne.Ko se je Ela rodila je dva dni sam spala,nič ni vlekla,tko da sem si v P izčrpavala mlezivo in skoraj staknila mastitis.No potem je nekako steklo,kljub hrastam na bradavicah in Elinem spanju na dojki.
Ko je bila Ela stara 2m smo ugotovili da je alergična na mlečne izd. in smo imeli dieto.Takrat mi pa res ni prišlo na misel da bi ji dajala tisto umetno sranje in sem res presrečna da sem lahko dojilauser posted image .
Pa še nekaj,naša punca je bila do skoraj enega leta polno dojena ni hotla nič jest ne pit.Potem je pa počas začela in zdaj normalno je,le s pitjem imamo še težave.

Če pa ne bi mogla dojit z bilo kerga razloga,pač ne bi.Jaz nobene ne obsojam ker ni dojila,sem pa vesela da sem jaz lahkouser posted image .

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:19:48   
April
Na tehniko se pa ne spoznam. Načeloma bi lahko pripopala, sam tok dolg tekst bi najbrž motil tukaj na forumu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:22:54   
Anonimen
Pa ne vem, če bi lahko pripopala vse, ker je kar dolgo.user posted image   


Poskusi. Še nisem zasledila, kakšna je maksimalna dolžina posta. Verjetno kar precejšnja, glede na to, da nas je večina uporabnic ženskega spola user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:25:34   
natalia
1. zelo provokativen post
2. Raho - od tebe tega nisem pričakovala, sem mislila, da si bolj pametna
3. Sem dojila - 2 meseca in to dva mučna meseca, ko nisem več vedela kaj naj naredim, punca se je dojila 24/7, pa je bila non stop lačna, jaz sem jo seveda dojila, pa nič!! Ko je začela hujšat sem segla po steklenički kot neki lopov, ki daje svojemu otroku skrivaj jesti... nikoli ni znala sesati, na koncu so sestre ugotovile ( po treh dnevih stradanja in dojenja na vsak način), "da pač ne bo šlo, gospa" in mi ponudile tisto usmiljeno flaško... da ne govorim kako sem se po odhodu iz porodnišnice počutila, kot kriminalec...Še posebej me je zabolelo, ko sem slišala kako znanko, ki se je na vsa usta hvalila, da ima mleka za izvoz, da ga ima poln zamrzovalnik....
4. itak brezveze, bi mi bilo všeč če bi ukinili Temo dojenje in dodajanje.


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 22:26:55   
Anonimen
Lahko pa mi katera pomaga in mi pove, zakaj ni mogla dojiti oziroma zakaj je dojila toliko časa.


Tukaj imaš nekaj:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=986532&mpage=1

Pa v zgornji anketi o prednostih dojenja.
In o mlečnih formulah.
In o dolžini dojenja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?