|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica Ptuj
1.2.2008 15:21:49   
katka37
Inigo, epiduralne ne delajo več, je tudi Šarmanova, ki jo je delala prej, to povedala ko smo imele posvetovanje za ultivo.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Porodnišnica Ptuj
1.2.2008 15:50:01   
Inigo
ah šment... mi se bomo pa ravno mesec pred PDP preselili na Ptuj, in se mislila v mogoče celo tam rodit... ampak bi rada z epiduralno. ja nč, bomo šli pa v MB.

hvala za odgovor!

P.S.: mogoče veš zakaj ne več?

(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Porodnišnica Ptuj
1.2.2008 17:25:08   
katka37
Inigo, je rekla da zato, ker je premalo anestezistov (samo 3 delajo ep), da bi bili na razpolago 24 ur. Ultivo jih dela 5. Ne bi poskusila z ultivo?

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Porodnišnica Ptuj
1.2.2008 20:14:46   
Inigo
hmmmm... ne vem. mogoče! se bom morala s svojo G temeljito pogovorit kaj je bolje oziroma kaj mi ona priporoča. morda si pa še res premislim. user posted image

(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Porodnišnica Ptuj
1.2.2008 22:09:27   
jasna&bijan
Glede ultive mislim da sem ravno na tem forumu zasledila, da v tujini niti slučajno ne delajo porodov z ultivo, ker lahko pride do zastrupitve otroka ali nekaj podobnega. Da se s tem dela samo navadne operacije nikakor pa porodov!
Pa ne me za besedo držat! Piše o tem nekaj na tem forumu samo ne vem pod katero temo! Malo prebrskajte!

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Porodnišnica Ptuj
2.2.2008 11:00:12   
willma
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

ah šment... mi se bomo pa ravno mesec pred PDP preselili na Ptuj, in se mislila v mogoče celo tam rodit... ampak bi rada z epiduralno. ja nč, bomo šli pa v MB.

hvala za odgovor!

P.S.: mogoče veš zakaj ne več?


Indigo, na žalost EA tudi v MB ne boš dobila. Pred tremi dnevi so mi povedali, da EA v MB ne izvajajo več!user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: jasna&bijan

Glede ultive mislim da sem ravno na tem forumu zasledila, da v tujini niti slučajno ne delajo porodov z ultivo, ker lahko pride do zastrupitve otroka ali nekaj podobnega. Da se s tem dela samo navadne operacije nikakor pa porodov!
Pa ne me za besedo držat! Piše o tem nekaj na tem forumu samo ne vem pod katero temo! Malo prebrskajte!

jasna&bijan jaz se sedaj resno zanimam za Ultivo, dobila sem veliko različnih informacij, to kaj ti trdiš, je tudi res, toda z Ultivo bi naj v USA še vedno redno rojevale.
Slišala sem celo, da bi naj ta Ultiva za porod bila drugačnega tipa kot tista, ki jo uporabljajo anastezisti pri operacijah.

Sicer pa pri vsakem porodu lahko pride do zapletov.

Jaz vem, da preden se odločim za porod z Ultivo, bom se vsekakor zelo pozanimala kako je na stvari.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Porodnišnica Ptuj
2.2.2008 12:42:33   
Inigo
KAAAAAAAAAAAAAAAAAJ?! zakaj, kako...  user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Porodnišnica Ptuj
2.2.2008 14:58:53   
willma
Inigo, zakaj nevem, razlogov sem slišala več, bog ve kaj je res. Dejstvo je, da zdaj po tej Felb. aferi v MB na glas govorijo, kako bo spet možno pri njih z EA rodit. Jaz pa imam (inside) informacije, da je to še daleč od resnice. Morda če se resno dogovoriš, jim gnjaviš in imaš kakšno vezo, mogoče.
Upam, da ti bo vseeno uspelouser posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Porodnišnica Ptuj
2.2.2008 17:42:17   
Inigo
willma - hvala, zlata si. predvsem ker poveš tko kot v resnici je. res sm malo razočarana... sicer imam še kar nekaj časa... do začetka julija... samo nikoli ne veš kak se bo deci na svet mudilo user posted image upam, da bodo do takrat porihtali, da bo steklo tko kot treba. bom pa defenitivno gnjavla in dala vse od sebe, da EA dobim, pa tut če je ne bodo mel! user posted image user posted image

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Porodnišnica Ptuj
3.2.2008 18:16:06   
willma
... sicer imam še kar nekaj časa... do začetka julija...

Kaj pa če se medve dogovorive in greve v Ptuj v tandemu rodit user posted image
Prvič me je tudi ena samo za 5 min prehitelauser posted image

Jaz imam sicer sredi junija rok, toda če jaz mal povlečem, ti pa mal pohitiš....... wolauser posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Porodnišnica Ptuj
3.2.2008 20:16:39   
žarnica
IZVIRNO SPOROČILO: katka37

Inigo, je rekla da zato, ker je premalo anestezistov (samo 3 delajo ep), da bi bili na razpolago 24 ur. Ultivo jih dela 5. Ne bi poskusila z ultivo?


A si ziher,da jih je 5 za Ultivo? Ker ko sem jaz rodila (september 2007),sem prej rodila,preden sem dočakala anestezista. Mogoče jih pa zvečer ni toliko? Res pa je,da je babica rekla,da dajo Ultivo,ko si 3-4 prste odprta in takrat me je tudi vprašala,če pokliče anestezista? Seveda sem rekla ja. POl si je pa premislila in rekla,da preden on pride,bom že rodila. IN res sem pol v 10 min.

Mogoče je zdaj kaj drugače in so bolj dosegljivi.user posted image

(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.2.2008 10:58:57   
Inigo
Willma - seveda! zakaj pa ne. mislim, da bi si bolj znale pomagat in tolažit kot pa partnerja, ki itak ne vesta kakšne bolečine in psihični naor bova prestajali user posted image že itak mam občutek in to od začetka nosečnosti, da ne bom robila julija, ampak prej... tk da se lahk zmenima... tam en tretji teden v jujiju. bi šlo? boš mela čas? user posted image user posted image

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.2.2008 12:44:22   
willma
IZVIRNO SPOROČILO: žarnica

IZVIRNO SPOROČILO: katka37

Inigo, je rekla da zato, ker je premalo anestezistov (samo 3 delajo ep), da bi bili na razpolago 24 ur. Ultivo jih dela 5. Ne bi poskusila z ultivo?


A si ziher,da jih je 5 za Ultivo? Ker ko sem jaz rodila (september 2007),sem prej rodila,preden sem dočakala anestezista. Mogoče jih pa zvečer ni toliko? Res pa je,da je babica rekla,da dajo Ultivo,ko si 3-4 prste odprta in takrat me je tudi vprašala,če pokliče anestezista? Seveda sem rekla ja. POl si je pa premislila in rekla,da preden on pride,bom že rodila. IN res sem pol v 10 min.

Mogoče je zdaj kaj drugače in so bolj dosegljivi.user posted image


Wow žarnica tvoj porod pa je hitro napredoval.
Res je, Ultivo dajo šele, ko so popadki že eno uro redni in ko je porodnica odprta 4-5, skoraj isto kot pri EA.
Vem za nekaj primerov, ko je bilo praktično brezpredmetno dajat EA, ker preden bi sploh prav prijela je ženska že rodila.
Mislim, da je pri tebi tudi bilo isto, babica je videla kako hitro napreduješ in ugotovila, da nima smisla. Ultivo ti tako ali tako odvzamejo pri samem porodu (pri potiskanju).

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

Willma - seveda! zakaj pa ne. mislim, da bi si bolj znale pomagat in tolažit kot pa partnerja, ki itak ne vesta kakšne bolečine in psihični naor bova prestajali user posted image že itak mam občutek in to od začetka nosečnosti, da ne bom robila julija, ampak prej... tk da se lahk zmenima... tam en tretji teden v jujiju. bi šlo? boš mela čas? user posted image user posted image

Inigo, tudi meni odgovarja ta termin. Si greve rezervirat porodno sobo?user posted image

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.2.2008 13:25:26   
Inigo
valda! boš ti poklicala? no, potem pa mi kar sporoči uro... user posted image

hehe, midve pa sva za štose!

willma, od kod prihajaš? si prav s Ptuja?

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.2.2008 13:26:21   
Inigo
o joj, sori, zdaj vidim, da si mariborčanka user posted image tudi jst! no, čisto prava ne... sm priseljena sem, hehe... 

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Porodnišnica Ptuj
4.2.2008 21:34:35   
katka37
Žarnica, ja, je rekla, da jih je zdaj 5, pa tudi, da jih nekatere babice nočejo poklicati in da moraš na vsak način vztrajati, da jih, moraš biti najmanj 4 pa največ 6 cm odprta. Tudi nekatere, ki so rodile, so rekle, da moraš vztrajati, da jih pokličejo. Je pa res marsikaj odvisno tudi od tega, kako hitro se odpiraš.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Porodnišnica Ptuj
5.2.2008 10:55:06   
willma
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

o joj, sori, zdaj vidim, da si mariborčanka user posted image tudi jst! no, čisto prava ne... sm priseljena sem, hehe...


Ja, jaz sem pa prava TOTA
Vendar nič patriotska kar se tiče večine ljudi iz MB.
Zato pa je moj prvi otrok rojen v Ptuju in drugi bo najbrž tudi.
Prijaznost kolektiva in sproščenost v kolektivu meni pač dosti pomeni.

da jih nekatere babice nočejo poklicati


Od kod imaš to informacijo?
Za MB sem to slišala, za Ptuj pa še ne.user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Porodnišnica Ptuj
5.2.2008 11:25:02   
Inigo
res ne vem kaj majo babice od tega, če ne pokličejo anestezistov? je njim kj lažje? jim kaj manjka, če pokličejo? user posted image

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Porodnišnica Ptuj
5.2.2008 14:13:25   
katka37
IZVIRNO SPOROČILO: willma



Od kod imaš to informacijo?
Za MB sem to slišala, za Ptuj pa še ne.user posted image



Od nekaterih, ki so rodile tam.

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Porodnišnica Ptuj
6.2.2008 10:12:54   
willma
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

res ne vem kaj majo babice od tega, če ne pokličejo anestezistov? je njim kj lažje? jim kaj manjka, če pokličejo? user posted image

Na žalost vem, da v MB je situacija takšna, da so malo pokregani med seboj in si s tem nagajajouser posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: katka37

IZVIRNO SPOROČILO: willma

Od kod imaš to informacijo?
Za MB sem to slišala, za Ptuj pa še ne.user posted image



Od nekaterih, ki so rodile tam.


Kar se tiče Ptuja sem slišala, da je do tega prišlo ravno v teh primerih, kot sem razlagala.
1. ali so izpolnjeni vsi pogoji, da se pokliče anestizija
2. ali porod samostojno dovolj hitro napreduje, da nima smisla poklicat anestizijo

Zagotovo ne morem trdit, je pa res da imam za obe porodnišnici notranje informacije, in kar mi v MB ni všeč je to, da med seboj nimajo urejenih odnosov, med tem ko pa v Ptuju so ti odnosi v večini primerov dobri oz. vsaj na nivoju strokovnosti (porodnica na prvem mestu).


Še to bi dodala, da ne bo pomote. V Mariboru se znajo potrudit in je tudi mnogo tistih, ki so zelo zadovoljne. Hvaležna sem jim predvsem v enem primeru, ko so dovolj hitro in strokovno odreagirali in so rešili življenje novorojenk z velikim hematomom v glavici.user posted image

< Sporočilo je popravil willma -- 6.2.2008 10:13:11 >

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Porodnišnica Ptuj
8.2.2008 16:22:42   
katka37
Grem že tretjič rodit na Ptuj, do zdaj nisem imela niti ene slabe izkušnje z babicami tam in jih res moram vse pohvaliti, tudi v petek ko sem bila tam na ctg sem srečala eno ful dobro, sva se kar hecali na veliko in mislim, da bom tudi zdaj zadovoljna z njimi.

Govorice o raznih primerih sem poslušala in brala, mnenje pa si bom ustvarila svoje šele potem, tudi glede ultive. Zato sem tudi napisala, da je verjetno marsikaj odvisno od tega, kako hitro se odpiraš. Bomo videli, jaz v glavnem grem z zaupanjem v njih tja, verjetno bo kar kmalu, ker mi je čep šel.

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Porodnišnica Ptuj
8.2.2008 20:27:59   
willma
verjetno bo kar kmalu, ker mi je čep šel


user posted image

javi nam!

(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Porodnišnica Ptuj
9.2.2008 10:38:00   
andrejaboris
hoj!

JAz pa nisem slišala smih pozitivnih stvari o porodnišnici ptuj. POvsod pa je odvisno na kako smeno naletiš! Jaz sem rodila v mb in sem bla zelo zadovoljna! Ful prijazni in sposobni!

Odločitev pa je seveda vaša!
Glavno da je vse vredu!
papa

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Porodnišnica Ptuj
9.2.2008 13:38:51   
arabela*
hoj.Punce tud jaz bom verjetno rodila na ptuju.A si je katera že šla kaj porodnišnico ogledat??Po moje je fajn it,da te seznanijo in ti povejo vse o načinih poroda in sredstvih za lajšanje8jaz bi imela ultivo).

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu andrejaboris)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Porodnišnica Ptuj
9.2.2008 17:03:56   
katka37
V bistvu imaš vse o načinih poroda, ki veljajo za to p, članek o slovenskih p tu na rr, med njmi je ptujska in kar je tam napisano, tudi velja, sem v petek spraševala babico (edino epiduralne ni več). Če pa si želiš ogled, se baje tudi da zmenit.

Kar se tiče kritik, za vsako p se nekaj najde.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?