|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mariborska porodnišnica
23.6.2008 10:28:19   
kekec in mojca
user posted image Bonnie, za tvoje sporočilo. Upam, da bo zaleglo. 

(odgovor članu Matejčika)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   [Brisano sporočilo]
23.6.2008 11:22:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kekec in mojca)
  Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Mariborska porodnišnica
24.6.2008 13:21:03   
nika
IZVIRNO SPOROČILO: silvya

Ne obračaj mojih besed!
Preberi si moj podpis in boš razumela zakaj sem napisala tisti stavek! Vsaj upam. user posted image


user posted image  Silvya - najprej se ti moram opravičiti - nisem brala vseh postov podrobno - tisti stavek mi je pač padel v oči in sem reagirala tako kot sem...

Punce - samo to - vesela sem za vsako, ki je imela čimmanj ali nič komplikacij pri porodu. Verjemite pa, ko greš skozi tako slabo izkušnjo  - gledaš skozi drugačne oči.

In če so se stvari v MB kaj spremenile - na boljše seveda - sem vesela za vse, ki boste tam še rodile.


Nika

_____________________________

Nika

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Mariborska porodnišnica
24.6.2008 17:29:43   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: nika

IZVIRNO SPOROČILO: silvya

Ne obračaj mojih besed!
Preberi si moj podpis in boš razumela zakaj sem napisala tisti stavek! Vsaj upam. user posted image


user posted image  Silvya - najprej se ti moram opravičiti - nisem brala vseh postov podrobno - tisti stavek mi je pač padel v oči in sem reagirala tako kot sem...

Punce - samo to - vesela sem za vsako, ki je imela čimmanj ali nič komplikacij pri porodu. Verjemite pa, ko greš skozi tako slabo izkušnjo  - gledaš skozi drugačne oči.

In če so se stvari v MB kaj spremenile - na boljše seveda - sem vesela za vse, ki boste tam še rodile.


Nika


Opravičilo sprejeto.

In res je, da po taki izkušnji gledaš na vse ostalo kot nepomembno malenkost.



(odgovor članu nika)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Mariborska porodnišnica
3.7.2008 21:06:12   
bina30
Pred 7 meseci sem rodila v MB in sem ponovno noseča. Šla bom rodit v MB. Tudi z mano sestre niso bile pretirano prijazne (hahaha, sploh niso bile), pediatri so vse opravili ruk-cuk, vizite so bile prav hecne (od daleč so pogledali šive in rekli, da je vse ok, čeprav sta mi dva že prvi dan ven padla in je nastala ranica), hrana ni bila dobra, cimra mi je šla na živce z njeno celo žlahto na obisku...blablabla.... Porod ni bil lahek, skoraj so mi naredili vakuum, pa sem se "potrudila", da ni bilo treba, pustili so me (ne 3 ure), ampak 5,5 ur v porodni sobi.....

Ampak veste kaj???? Jaz sem bila takrat najsrečnejši človek na svetu, ker sem rodila zdravega sinka in mi nobena tečna krastava sestra tega NI mogla vzeti. Tiste 3 dni sem vse skupaj spregledala in se veselila mojega Žigca. Ove tečnobe pa naj kokla brcne!!!!

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Mariborska porodnišnica
4.7.2008 8:59:07   
MikyMiska
Ha ha ha, dobro si to napisala user posted image  in predvsem RESNIČNO! Ja, kaj češ, mogoče pa bo zdaj boljše, boljše bo že za to, ker veš kaj te čaka pa se lahko pripravišuser posted image

_____________________________

Pa smo tukaj :)

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Mariborska porodnišnica
16.7.2008 23:41:14   
arabela*
a ve katera kako je v mb z epiduralno?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Mariborska porodnišnica
18.7.2008 21:22:54   
bina30
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

a ve katera kako je v mb z epiduralno?


Jaz sem jo imela, samo sem se zmenila privat z eno zdravnico, da mi je to naredila. Pravijo pa, da ti jo naredijo, če imaš srečo, to pomeni, četudi si se zmenila, pa je takrat anesteziolog zaseden, ti je ne bodo naredili, če pa je nekdo ot teh ljudi na voljo, pa ti jo naredijo. Če ne prej, ko boš šla rodit, vprašaj zanjo!

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Mariborska porodnišnica
21.7.2008 11:51:47   
BUŠICA
moj G je rekel da bo ep. zagotovljena od 1. 6.-očitno jim še ni ratalo uredit osnovnih zadev-vedno znova se moram user posted image user posted image user posted image  na naziv UKC user posted image user posted image user posted image !!!

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Mariborska porodnišnica
21.7.2008 11:53:10   
BUŠICA
Pravijo pa, da ti jo naredijo, če imaš srečo



user posted image user posted image user posted image  sorry ampak je v resnici žalostno, a ne?

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Mariborska porodnišnica
3.8.2008 14:34:45   
Tanja74
V MB porodnišnici sem rodila pred 14 dnevi. Čeprav je bil porod v času, ko naj bi bila EA na voljo, je ni bilo možno dobiti. Dr. Zabavnik je na dopustu, ena anestezistka je bila v službi do 13. ure, druga do 15. ure, s tem da ta druga je morala iz službe prej, ker ni imela varstva!!! Na EA ne računajte v nobenem času, ker je najverjetneje ne boste dobile!
Kar pa se tiče 2. nadstropja, pa je neprijetne trenutke resnično bolje čimprej pozabiti. Dejstvo je, da se osebje (vsaj v veliki večini trudi), problem je v samem sistemu, ki ga je v takšnem stanju nemogoče izvajati! Super je, če nimate problemov, če vas nič ne boli, če dojenje steče bp in obvladate baby handling.
Jaz sem rodila prvič, torej sem popolnoma brez izkušenj. Ker dojenje ni steklo, kot bi moralo, sem bila deležna kritik, neodobravanja, na dodatek sem čakala tako dolgo, da je otrok vmes od joka obnemogel in zaspal, itd.
Na oddelku sicer so svetovalke za dojenje, ki bi naj "pomagale in svetovale", ampak ob kroničnem pomanjkanju osebja morajo delati vse, še najmanj imajo časa "svetovati".
Na tem mestu bi rada pohvalila sestro Ivo, Darjo in Moniko, ki resnično delajo 100 na uro, kljub temu pa so vselej bile prijazne in me vzpodbujale.
Prav tako si vso pohvalo zasluži osebje na intenzivnem oddelku. Vsaj meni so vse setre stale ob strani, ko sem bila resnično na tleh zaradi stresa, dojenja, poslabšanja stanja mojemu otročku, itd.
V porodni sobi sem bila 22 ur, tako da sem zamenjala vse 3 izmene in glede na "gužvo", ki je takrat bila, lahko pohvalim prav vse, še posebej "zadnjo izmeno" babico Zlatko Hojski, babičarja Bojana, babico Nino, zdravnici dr. Ksenijo Rakič in Sabrino Bušat, bolničarko Leandro in neutrudljivo študetko babištva Matejo, za katero sem prepričana da bo enkratna babica.
Pred porodom sem bila hospitalizirana v 1. nadst., kjer so prav vse sestre bile izjemno prijazne.
Skratka, problem MB porodnišnice ni v osebju; mimogrede nisem pričakovala rdeče preproge, ker sem tam rodila in da se bodo vsi vrteli okoli mene. Problem je v izvajanju del in nalog, ki jih narekuje naziv "Prijazna porodnišnica". Dokler se vodstvo slepi s tem, da je vse v najlepšem redu, saj "naziv" zagotavlja novorojenčkom prijazno okolje, se ne bo prav nič spremenilo. Problem je tudi v tem, da večina žensk ne reče ničesar in so tiho. Jaz sem se npr. skregala skoraj z vsemi, najbolj pa s pediatrinjo Golobovo, ki si lahko ta "svoj sistem" nekam vtakne! Ne želim soditi njenega strokovnega dela pediatrinje, ampak to njeno forsiranje dojenja presega vse meje! Sicer ni edina, nekateri ji prav zvesto sledijo. Fino bi bilo, da bi ti "super pametnjakoviči" vsaj enkrat preživeli kakšen dan na oddelku, skupaj z vodstvom in videli, kako izgleda, ko mleko ne priteče, ko si pod totalnim stresom, ko otrok neutolažljivo joka in ti z njim, ko so sobe prepolne obiskov, ko stiskaš rdeči gumb za pomoč, te pa od nikoder, ko lahko pristavljaš v nedogled, pa ni in ni... In potem se malo bolj temperamentni mamici (kot sem jaz) malo "vtrga" in je na koncu depresivna, se ne trudi dovolj, ne želi dojiti, itd.
Kritičnost pač pri nas še vedno ni zaželjena, zato si marsikatera misli, bom raje tiho, potrpim teh nekaj dni in pozabim!
Vodstvo MB porodnišnice in UKC-ja nasploh pa si pač vse to razlaga po svoje.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Mariborska porodnišnica
3.8.2008 21:10:47   
bina30
JOj, Tanja, ko bi te slišali tisti v 2. nadstropju!!!!! Jaz sem svoje napisala že par postov nazaj. Marca 09 bom zopet rodila v MB, mi pa sedaj ni več tako vseeno, ker vem kaj me čaka. Upam, da bo zopet vse BP in da si bom mislila svoje, tiste 3 dni potrpela in vesela s svojo štručko odšla domov. 
Si pa bi res ful želela kake prijazne, umirjene, vzpodbudne besede, navsezadnje si, ko postaneš mamica pod nenormalnim čustvenim pritiskom, v povsem novi situaciji, hormonom se zmeša, kar naenkrat imaš dojenčka, vse te tako zelo boli, šivi se ne celijo.....Potem pa za nameček gledaš tiste zdolgočasene, tečne obraze, ki si dovoljujejo celo direktno kritizirati... Pa jih slišiš, ko govorijo, da cele dneve isto delajo, iste stvari poslušajo. halO???? Jaz v šoli tudi vsako leto učim eno in isto, gledam tečne froce, poslušam še bolj tečne starše...Samo, rada to delam, to je moj poklic, ki ga opravljem dobro in one tečnice bi svoj poklic tudi lahko opravljale malo bolj človeško. Eh, sicer pa, spremenile ne bomo ničesar....

(odgovor članu Tanja74)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Mariborska porodnišnica
3.8.2008 23:52:21   
Tanja74
Bina28, želim ti vse naj naj! In da bo vse bp. Razmišljaj pozitivno!
Jaz, če bi šla še enkrat, bi naročila da mi prvi dan mama prinese AM in termovko s prekuhano vodo. Ko bi me na viziti vprašali, kako gre dojenje, bi dejala enkratno. Ostale opazke pa bi preslišala. Na ta način bi si prihranila marsikatero žaljivko in še otrok bi lepo napredoval.
Sicer sem zdaj lahko pametna, ampak lahko ti povem, da sem v bolnici bila pod takim stresom, da če bi ostala še 100 let, mi ne bi pritekla niti kapljica mleka!
Ne bom pa pozabila sestre Ive, ki me je videla jokati, ko sem se ure in ure mučila z dojenjem in sem bradavice imela dobesedno pojedene. Prišla je k meni in mi rekla: Ne jokajte. Če ne dojite, niste slaba mama, za vašega otročka ste v vsakem primeru najboljša mama na svetu! To me je vzpodbudilo, da sem se še bolj potrudila, čeprav je dojenje za silo steklo šele doma. Zadovoljna sem že s tem, da lahko dojim vsaj 2x dnevno, ostalo pa še vedno dodajam. Glavno, da moj mali princ lepo napreduje.


(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Mariborska porodnišnica
5.8.2008 7:23:19   
Maja T.
Pozdravljene user posted image !

Ne bom komentirala nobenih postov, na kratko bom povedala svojo zgodbo.

Rodila 4 t. nazaj prečudovito, zdravo  user posted image in lahko samo čestitam user posted image user posted image user posted image UKC Maribor, za strokovnost in prijaznost. Najina user posted image se je rodila natanko 1 mesec prej.

Doli v porodni sva bila s partnerjem dosti sam, ker je bila tisti dan totalna gneča, ko sva pa rabila koga, sva poklicala in so prišli brez besed in nama ustregli. Ko je bil čas za rodit, sem zaupala babici Zdenki (zelo prijazna babica user posted image user posted image user posted image ), sledila njenim navodilom in hitro rodila najino pupo.

Ker je bila naša premeščena na intenzivni oddelek (24 ur v inkubatorju), moram zelo pohvalit ekipo na intenzivni.

Na oddelku pa lahko rečem, da je bilo tudi vse ok, predvsem zlati sestri Mateja-Korošica in Ester.
Ok se je zgodilo, da je zmanjkalo plenic in enkrat spalnih srajc (so jih prinesli iz pralnice malo kasneje), pa smo si punce med sabo sposodile in je bilo prav zabavno "fehtat".

Lahko samo rečem še enkrat - bravo za UKC Mariboruser posted image user posted image user posted image , porod mi je ostal v lepem spominu user posted image .


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Mariborska porodnišnica
5.8.2008 19:11:39   
srecka30
Pozdravljene!
Prebrala sem vse vaše poste in moram reči, da sem se ob enih komentarjih prav zgražala (predvse MM). Tudi jaz imam podobne izkušnje kot Maja T. in moram povedati, da sem bila v MB zeeeelooo zadovoljna (pa ne me zdaj napadat). Tudi jaz sem rodila prehitro (7 tednov), porod je trajal 22 ur, torej sem zamenjala kar nekaj babic in sester (tudi študentov - nekje se pač morajo učiti) in so bili res prav vsi zelo prijazni. Sestre na intenzivni negi (kamor sem hodila 5 dni) so bile res svetovne in tudi na oddelku, kjer sem bila skoraj 3 tedne, so bile vse sestre zelo prijazne. Pa se jih je obrnilo res veliko. Še posebej prijazne so bile sestra Ester, sestra Albina in še ena mlada, katere ime pa sem žal pozabila. Tudi s pediatri sem bila zelo zadovoljna, saj so odgovorili na vsako moje vprašanje (ki jih ni bilo malo) in so bili res pripravljeni pomagati in svetovati.  Tudi nama dojenje ni steklo in me dr. Golobova ni nič nadrla (kot to opisuje ena), ampak mi je prijazno povedala, da je to zato, ker sem že predolgo v bolnici in vsak dan pod stresom. Rekla, da naj se nič ne sekiram, da bo dojenje doma sigurno steklo (in tako tudi je).
Torej, jaz sem bila res zadovoljna (pa nimam nobenih vez in prišla sem iz kraja, kjer imamo "svojo" porodnišnico, pa me ni nihče nič postrani gledal).
Zato še enkrat, vsa pohvala MB in se vidimo v kratkem!
Simona

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Mariborska porodnišnica
19.8.2008 12:47:41   
pikapikica
Vem, da imamo različne izkušnje kar se poroda in porodnišnic tiče - no sama imam zelo lepo oz. lepi... user posted image ...
in že kar nekaj časa je od kar je prijokala na svet moja druga pikica, vendar mi še do sedaj ni uspelo narediti nečesa kar sem si želela že takoj ko sem rodila mojo deklico... in sicer napisati zahvalo ljudem v MB porodnišnici...

Skratka v mariborski porodnišnici sem rodila obe hčeri, prvo z dogovorjenim CR in drugo po naravni poti - tako se mi je uresničila moja največja želja. Pri obeh porodih sta sodelovala dr. Završnikova in dr. Žebeljan, pri drugem porodu pa tudi babičar Bojan. Ker je v drugo porod potekal po naravni poti, so bili do mene zaradi možnih zapletov glede na prvi porod, še toliko bolj pozorni in skrbni. Pozorni so bili tudi drugi zdravniki pri katerih sem imela samo pregled tekom nosečnosti ali pa v času hospitalizacije v porodnišnici. Čisto nepričakovano so se v moji porodni sobi oglasili tudi dr. Pelkičeva, dr. Kudrova dr. Bosiljeva samo, da so preverili kako in kaj... Skratka bili so enkratni vsi po vrsti. Počutila sem se kot da so tam samo za mene. Predvsem pa moram pohvaliti dr. Završnikovo in dr. Žebeljana - sta zdravnika in človeka v pravem pomenu besede!!!

Na oddelku je bilo sicer malo drugače... pa ne da bi bili kaj manj pozorni, ampak pozna se, da je premalo ljudi zaposlenih na oddelku in dejansko težko ustrežejo vsem in vsakomur.

Torej hvala vsem - saj sta mi obe izkušnje ostale v zares prelepem spominu!!!

(odgovor članu srecka30)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Mariborska porodnišnica
22.8.2008 14:36:43   
MikyMiska
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja74

Skratka, problem MB porodnišnice ni v osebju; mimogrede nisem pričakovala rdeče preproge, ker sem tam rodila in da se bodo vsi vrteli okoli mene. Problem je v izvajanju del in nalog, ki jih narekuje naziv "Prijazna porodnišnica". Dokler se vodstvo slepi s tem, da je vse v najlepšem redu, saj "naziv" zagotavlja novorojenčkom prijazno okolje, se ne bo prav nič spremenilo. Problem je tudi v tem, da večina žensk ne reče ničesar in so tiho. Jaz sem se npr. skregala skoraj z vsemi, najbolj pa s pediatrinjo Golobovo, ki si lahko ta "svoj sistem" nekam vtakne! Ne želim soditi njenega strokovnega dela pediatrinje, ampak to njeno forsiranje dojenja presega vse meje! Sicer ni edina, nekateri ji prav zvesto sledijo. Fino bi bilo, da bi ti "super pametnjakoviči" vsaj enkrat preživeli kakšen dan na oddelku, skupaj z vodstvom in videli, kako izgleda, ko mleko ne priteče, ko si pod totalnim stresom, ko otrok neutolažljivo joka in ti z njim, ko so sobe prepolne obiskov, ko stiskaš rdeči gumb za pomoč, te pa od nikoder, ko lahko pristavljaš v nedogled, pa ni in ni... In potem se malo bolj temperamentni mamici (kot sem jaz) malo "vtrga" in je na koncu depresivna, se ne trudi dovolj, ne želi dojiti, itd.
Kritičnost pač pri nas še vedno ni zaželjena, zato si marsikatera misli, bom raje tiho, potrpim teh nekaj dni in pozabim!
Vodstvo MB porodnišnice in UKC-ja nasploh pa si pač vse to razlaga po svoje.



No, to sem jaz hotela dopovedat pa očitno ene pač nočejo razumeti!!!

Bolj prav in točno nisi mogla povedati, bravo!!!!

_____________________________

Pa smo tukaj :)

(odgovor članu Tanja74)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Mariborska porodnišnica
24.8.2008 15:08:02   
ema111
jaz se še odločam kje roditi. ali v MS ali v MB. Zanosila sem po IVF v MB. vem, da se lahko vsepovsod zaplete in me je kar strah, ker bo to moj prvi porod.

user posted image

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Mariborska porodnišnica
30.8.2008 21:52:00   
tea78
Tanja74, tvoja porodna zgodba je zelo podobna moji, meni je tudi ta Golobova spila živce do konca, zaradi njenega forsiranja z dojenjem, zaradi te ženske sem se toliko presekirala, da sem pol, ko sem prišla iz porodnišnice, postala depresivna. Kar pa se tiče porodnega osebja, kapo dol. Meni bo ostal ta porod večno v spominu, zelo rada se spomnim nanj, mogoče ker sem imela babičarja Bojana ob sebi, ki mi je zelo lepo vse povedal in razložil, kako in kaj. V glavnem, ženske, tiste tri dni stisnite zobe, ko boste na oddelku, držim pa pesti za vse.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Mariborska porodnišnica
2.9.2008 10:30:28   
arabela*
Jaz sem rodila pred kratkim v Mb,pa moram poudarit,da so se spremenili za 100%na boljše.
Pa se bila sprva skeptična zaradi prve slabe izkušnje.Sedaj lahko samo pohvalo podam na celotno mariborsko porodnišnico in na njihovo osebjeuser posted image
Pa tud glede tega forsiranja dojenja bi poudarila,da sem jaz pred tremi leti ko sem tud prvič rodila skoraj v depresijo zapadla,zaradi vsega.Ampak sedaj mi je žal,da se nisem še malo bolj sama trudila glede dojenja,ker se res izplača.Sestre in celotno osebje se pač bori za tisto stvar,ki je mamici in user posted image najboljša in tud najbolj praktična.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Mariborska porodnišnica
5.9.2008 11:30:58   
pupika
No naj še jaz opišem svojo izkušnjo. Jaz sem bila v 24tednu hospitalizirana zaradi prometne nesreče, da ne pomislim, da bi takrat lahko oba z otrokom umrla,  zaradi voznika, ki je vozil tovornjak s priklopnikom, in glede na to kakšno prometno sem imela, sem bila zelo vesela, da sva oba ostala živa in zdrava, res pa je da takrat po nesreči otroka full dolgo nisem čutila. Ležala sem v 1 nadstropju in moram rečt kapo dol vsem sestram, tako toplega osebja jaz še nisem srečala, razen svoje G(dr. Bosiljeva), mi je pa takrat prav kmalu vso bivanje v porodnišnici zagrenila dr. Pelkičeva, ker me je nadrla, ko sem celih 24 ur čakala na UZ, ker mi ga je obljubila na viziti in ga je trenutno delala moji cimri ob 10 zvečer, me je nadrla, da kaj si jaz mislim, da ona meni ne misli delat UZ ob 22h, da je ona že dva dni v službi, jaz sem bila tako šokirana, da sem se samo spokala objokana v sobo, ravno takrat je bil pri meni moj mož in jo je mislil it nadret, da tako se pa ne obnaša, jaz danes lahko rečem da mije žal, pa mu nisem pustila. Moram pa rečt, da so bili vsi ostali G v porodnišnici zelo prijazni in nimam slabih besed o njih.

Potem sem šla rodit čez 3,5 mesece in sva z možem prišla ob 6h zjutraj, sprejela me je ena babica, ne vem imena, nič kaj prijazna, me je pregledala in me poslala v porodno sobo. Tam sav bila z možem, mislim, da do 7 zjutraj sama, potem pa sta prišli dve babici ena blontna malo bolj močna in ena mlada, mislim, da ji je ime Petra, nisem mogla verjet, taka prijaznost in pomoč na porodu, zgleda da je bila tista mlada praktikantka, je pa vodila moj porod, starejša je samo prišla sem pa tja in pomagala, ter svetovala mlajši. Jaz sem v času rojevanja vedela, da sva z malčkom v pravih rokah, kljub temu, da je moj porod vodila praktikantka, kajti nekje morajo začeti, tako kot mi v svojem poklicu. Moram rečt, da dokler nisem bila popolno odprta ni bilo neke sile, ko pa sem bila 10 cm odprta, pa se je začelo, ker se otrok ni spuščal in so se mi takrat mislim, da dve sestri in babica blontna metali na trebuh, to pa so bile bolečine, se spomnim, da sem enkrat samo zgrabila blontno babico in je takoj šla en iz sobe. Kasneje so se začele hecat, katera od naju dveh bo prej rodila, kajti dve porodnici sva bili na koncu ob istem času. Moram rečt, da se lahko zahvalim vsem babicam in sestram v porodni, ker so mi res pomagale s tem, ko so se mi metale na trebuh, meni so rekle, da če ne bo šlo, lahko pride tudi do vakuma in tako sem po 4 urah potiskanja in metanja na trebuh rodila zdravega fantka. Na koncu sem se vsem zahvalila za vso pomoč in lep porod.

Ko sem prišla na oddelek, sem bila rahlo presenečena, koka prijazna sestra, mislim, da je bila Ester, črna z očalami, res topla osebnost, Prvo noč je še šlo, jaz utrujena, ker že drugo noč ne spim, mali se mi je drl celo noč, ne vem kako sta lahko cimrli spali zraven, celo noč sem samo nosila otroka, potrem pa mi je vso bivanje zagrenila ena neprijazna sestra, ponoči se mi je smejala, in pravila, če ima moj otrok krče in šla ven, in tako sem jaz vse noči v MB porodnišnici prenosila svojega otroka. Potem se je taista sestra drla name kako to, da ne znam narest zmajčka, za povijanje in sem jo prosila, če mi lahko pokaže, pa je rekal, da ne, in nekaj v takem smislu, kako bom jaz lahko mami otroku. Saj ne vem kako dolgo je bila ta sestra, meni se je zdelo, kot da je bila ves čas v porodnišnici samo ona. Je pa res, da sem rodila v petek zjutra, in sem bila ravno med vikendom v porodnišnici, samo tako se sigurno ne obnaša do porodnic, kot se je ona. Sem prebrala, da je ena sestra že dvema pred mano zagrenila vso bivanje, verjetno gre za isto osebo, ker ostale, kolko sem jih jaz srečala, so bile zelo dobre in prijazne. Aja pa pediatrinja dr. Golobova je bila tudi zelo prijazna in se tudi name ni nič drla, ker nama dojenje ni steklo na začetku, pred odpustom me je prav pohvalila,ker nama je mislim, da zadnji dan steklo. Pri nas je bil en pediater, ko smo morali otroke tehta, da smo videle, če imamo mleko. Sem pa rodila pred dvema letoma, ravno v pon. bo dve leti.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Mariborska porodnišnica
19.9.2008 22:00:47   
MikyMiska
No, tudi to je realni dogodek, pupika omenja tako prijazne, kot tudi negativne ljudi. No, če povzamem po vsem, lahko sklepam, da pač moreš imeti srečo, da nimaš nesreče .)

user posted image  pa vso srečo vsem, ki greste rodit...v MB porodnišnico !!!

_____________________________

Pa smo tukaj :)

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Mariborska porodnišnica
6.10.2008 20:38:39   
Baucek
Glede epiduralne v Mb...
prisla sem na pregled v ambulanto za rizično nosečnost in po pregledu so me poslali naravnost v porodno sobo, saj sem bila odprta ze 3cm.
Ker sem na oddelku ležala že v 31 tednu, takrat so mi porod ustavljali...,ob prihodu v porodnišnico sem imela popadke ze na 10min(jih nisem čutila, zjutraj sem imela pregled pri svoji gin., ki je videla da se mv krajsa), so mi takrat rekli, da pri tako majhnem otroku, ce bi prislo do poroda ne dajejo ep. Tako sem to misel na ep odpisala. Ko sem nato v 37 tednu prisla v porodno, to je bilo okoli 11ure, so mi ep sami ponudili in tudi vsem porodnicam v tem casu. Seveda sem jo z veseljem sprejela, na koncu se je izkazalo da bi porod brez prej stekel, saj bi skoraj prislo do zastoja poroda. Kljub temu da sem se v 2h cisto odprla, se mali ni dovolj hitro spuscal in vse skupaj se je malo zavleklo. Vrjetno so mi jo dali prehitro, saj popadkov se nisem prav zaznavala ko sem jo dobila.
V glavnem drugič bom (vrjetno)brez..., kaj ves mogoce me bo pa misel na porod brez bolecim(ceprav mislim da taksnega ni) ponovno premamilauser posted image !

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Mariborska porodnišnica
7.10.2008 9:39:12   
T.A.T
Punce ne vem zakaj ne greste vsaj pogledat na Ptuj...samo na obisk...in vrjemite da si boste takoj premislile že samo ob sprejemu v porodnišnico!!!
jaz sem pred 1 m ležala v Mb porodnišnici in vam povem, da s zelo vplivali na odločitev ali želim tam roditi ali bom vseeno raje zavila na Ptuj-po tem kakšno obnašanje sem doživela v MB(ne da bi bili neprijazni, enostavno nič niso naredili, prvo panika, treba bit na opaovanju in preiskavah, drugi dan pa me noben več ni poledal in 3 dan ignoriranja sem želela domov, ker doma imam tudi kje spat, pa še jem lahko in ne stradam-100% ne razmišljam več kam naj grem!!!

vem da je najbolj pomembno da se naše dete rodi zdravo ampak vrjemite da je tudi zelo pomembno kako se rojeva, 22 ur mučenja in maltretiranja tudi za otroka ni prijetno in vaše bolečine, ki trajajo tako dolgo tudi ne vplivajo lepo na otroka...in vsaka ženska, ki rojeva bi morala biti v razumni družbi, prijazni in strokovni in da z njo ravnajo kot z kraljično, kajti to tudi je in si zasluži!!!!!!!!
in dokler se bo kar dosti ljudi zmeraj sprijaznilo s tem grdim obnašanjem, tako dolgo po to tudi trajalo...če je povpraševanje še vedno veliko, nebodo nič spremenili, ker ne potrebujejo!!!
nebi rekla da obstaja samo ena porodnišnica in da moramo to prestajati ampak ne obstaja-jih je več in v nekaterih se res trudijo-zakaj si ne dopuščate da bi lepo rodile???zakaj it na porod že z neko muko???
ne rečem,če ste zadovoljne seveda potem tudi 2 in 3 v Mb če pa ne pa ne vem zakaj ne greste vsaj pogledat drugam. Seveda tudi na Ptuju, Postojni, Sg lalalala vsepovsod se lahko kaj zaplete vendar se zapleta zelooooo manj pogosto kot v Mb!!!

Lepo user posted image vam želim in upam da bo porod ena najleših izkušenj, ki jih boste v življenju doživele!!

(odgovor članu Baucek)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Mariborska porodnišnica
24.10.2008 22:07:58   
Čmrlika
vendar se zapleta zelooooo manj pogosto kot v Mb!!!


Od kje pa ti ta podatek? user posted image
No, jaz imam iz mariborske porodnišnice krasne izkušnje...user posted image  , nekaj slabih trenutkov so sicer določene sestre na oddelku imele, ampak sem preživela, ker vem, da sem bila tudi jaz bolj dovzetna za te zadeve opazit.user posted image ...
Drugače pa vse pohvale babici Zdenki Kamničar , ki mi je 19.4.2008 tako čudovito pomagala roditi mojo Tajo! user posted image  user posted image  user posted image
 


_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?