|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
4.3.2008 16:21:16   
MikyMiska
Zgodba je res grozljiva in shrljiva! in tudi SRAMOTNA za naše porodničarje in ginekologe, ampak pač se poskušajmo tolažiti s tem, da so zdravniki LE in izključno LE ljudje z  pač višjo izobrazbo, to pa je tudi vse, po čem se ločijo od ostalih, vprašanje pa je, če so ti ljudje- zdravniki tudi čustveno tako potencialni-kot pri izobrazbi. Kot vidimo in doživljamo NISO!!! Nekateri se ne znajo niti pogovarjati z pacineti in še kaj...veste drage moje, to je zelo kruto!!! Zamislite si...da se nisi sposoben normalno pogovarjat?! In TAKŠNI SO!!! kaj šele, da bi bili moralni??? In vsaj, sodeč po njihovi izobrazbi, razumeli, da smo ljudje RAZLIČNI???!!! Eni so pač suhljati, drugi srednji, tretji pa močnejši, ampak pacient je PACIENT-ne glede na svoj videz...vidite...TUKAJ pa smo že na stopnji otroka...in to je res sramota za nekega zdravnika, oprostite!

Potem takem ti pač ne preostane druga kot to, da se sprijazniš s tem, da je človek samo človek in enako velja za hudo pametnega zdravnika!!! đ

In kaj je najbolj žalostno in resnično od vsega? Da si mislil ves čas, kako imaš dobrega ginekologa, seveda, če pa si enkrat na tri leta prišel na pregled, zdaj, pa ko imaš večkrat posel z njimi ( v nosečnosti so pogostejši pregledi in tesnejši stiki) spoznaš, da je en velik DREK-nekulturen in nekoristen...mogoče svoje delo opravi dobro, kopa odre usta, boljše, da te ni v njegovi bližini...in ravno zdaj, ko ga najbolj potrebuješ?! Hja...življenje pač!

To sem morala komentirat, pa ponavadi nimam takih navad :)
Lep pozdrav!


(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
4.3.2008 22:53:26   
DragonLady
Vem, da to, kar se je zgodilo, ni bilo prav.....ampak kaj naj zdaj storim? Nimamo ravno financ za sodno kalvarijo, drugače bi jih tožila ko p*****....poleg tega pa nočem izpostavljati naše male družinice medijem, ker je porod še zmeraj boleča tema. Kako naj vam sploh opišem, kako je vse skupaj vplivalo na mojo psiho in na psiho mojega dragega?
 
Bi pa nekaj vprašala vse mamice, ki ste imele CR...
Je normalno, da imam dobrih 6 mesecev po porodu boleč trebuh (boleča zatrdlina pod kožo)?
Saj ne pričakujem, da bom kmalu taka kot prej, ampak vseeno bi bilo fajn, da me enkrat za spremembo ne bi kaj bolelo. Tudi jaz sem imela rano po CR speto s sponkami, vmes sem imela infekcijo rane in čiščenje....je možno, da se zaradi tega vse skupaj dlje celi? Rana zgleda baje čist v redu, na dotik pa trebuh še kar boli.
 
Kaj mislite ve glede na izkušnje?

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
5.3.2008 1:28:11   
pot
Groza, da tako dolgo pacajo in pustijo ženske, da se čisto izmučijo ob porodu.


IZVIRNO SPOROČILO: žarnica

Me je na živo šival (še dobro,da sem dobila samo 2-3 šive) in se drl name,naj dam rit dol,da kako me pa naj drugače zašije.user posted image Mene pa full bolelo,seveda sem rit gor dvigovala.



IZVIRNO SPOROČILO: žarnica

Ja,sej pri prvem porodu sem dobila injekcijo,ker je blo treba dosti zašit. Zdaj pa sem se samo malo raztrgala,pa me je babica samo z nekim sprejem pošpricala, dr. pa takoj začel šivat.


se pa to sploh ne more primerjat z zgodbo Dragonlady



Mene so v Lj porodnišnici tudi šivali brez kakšne inekcije na področje kjer so šivali, uporabili so nek sprejček in takoj šivali. Kako so me pa zašili oz. me nekje sploh niso, pa raje nebi govorila, grem nazaj k G, naslednji teden.user posted image user posted image user posted image
Le kako bi bilo njim in kaj bi oni naredili, če bi jih tako grdo in na živo krpali? Ali bi pustili da ostane celo razdejanje na raztrganih mestih ali bi prosili, da se potrudijo zanje in jih lepo pokrpajo nazaj?

Vem, da je veliko, če je otrok zdrav, ampak, če mamica preživi tako travmo, zaradi posledic in nečloveškega odnosa, trpi tudi otrok, ker je mamica zaradi psihe malo odsotna.

DragonLady, za bolečine vprašaj Dr. Pušenjaka na med.over.net ali pa pobrskaj med temi odgovori, če je že bilo kakšno podobno vprašanje postavljeno:

LINK

Kar se tiče medijev, še vedno se da tako narediti, da zakrijejo tvoj glas in tvojo podobo, če bi želela javno spregovoriti, pa si zaradi prepoznavnosti ne upaš. Veliko sreče.

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 5.3.2008 7:33:56 >

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
5.3.2008 7:46:43   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Bi pa nekaj vprašala vse mamice, ki ste imele CR...
Je normalno, da imam dobrih 6 mesecev po porodu boleč trebuh (boleča zatrdlina pod kožo)?
Saj ne pričakujem, da bom kmalu taka kot prej, ampak vseeno bi bilo fajn, da me enkrat za spremembo ne bi kaj bolelo. Tudi jaz sem imela rano po CR speto s sponkami, vmes sem imela infekcijo rane in čiščenje....je možno, da se zaradi tega vse skupaj dlje celi? Rana zgleda baje čist v redu, na dotik pa trebuh še kar boli.
 
Kaj mislite ve glede na izkušnje?


Js zapletov zaradi CR nisem imela. Imela sem šivano rano, šive so mi pobrali ven 5. dan. Zatrdlin nisem imela nobenih, edino na sredini rane se ni tako lepo zacelilo kot na robovih (meni se sploh ni zdelo omembe vredno, G pa mi je svetovala neko kremo za celjenje brazgotin).
Se pa spomnim, da nekje po 14 dnevih po CR nisem čutila več bolečin (16. dan sem šla čist normalno iz porodnišnice, brez vsakih bolečin v predelu trebuha).

Js bi vsekakor šla do G in mu povedala za bolečo zatrdlino...

Srečno!user posted image


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
5.3.2008 8:34:51   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Bi pa nekaj vprašala vse mamice, ki ste imele CR...
Je normalno, da imam dobrih 6 mesecev po porodu boleč trebuh (boleča zatrdlina pod kožo)?
Saj ne pričakujem, da bom kmalu taka kot prej, ampak vseeno bi bilo fajn, da me enkrat za spremembo ne bi kaj bolelo. Tudi jaz sem imela rano po CR speto s sponkami, vmes sem imela infekcijo rane in čiščenje....je možno, da se zaradi tega vse skupaj dlje celi? Rana zgleda baje čist v redu, na dotik pa trebuh še kar boli.


Dragonlady, meni je G na enako zastavljeno vprašanje rekel, da pač traja nekaj dlje, da se stvar zaceli. Koliko dlje? Hm, vprašanje... Pravijo pa, da so lahko to šivi, zatrdlino mislim. Jaz jo še tudi imam, pa tako modro-sivo je zunaj, je pa res, da me ne boli. Mogoče se še pojdi pokazat k osebnemu zdravniku. Jaz sem tudi šla, pa sem hitro dobila antibiotik, je zdravnica rekla, da je vnetje. In je res bilo. Po AB pa je tudi nehalo boleti.

Glede tožbe... v zvezi s samim CR vprašanje, če bi kaj dosegla. Glede na možne zaplete se za CR res odločijo v nujnem primeru. In če se le da, čimbolj pozno. Če seveda ni ogroženo otrokovo ali mamino življenje.
V zvezi s samim odnosom pa bi jaz na tvojem mestu v vsakem primeru napisala pritožbo direktorju ptujske bolnišnice in predstojniku ginekološko-porodnega oddelka.

Upam, da bodo bolečine hitro minile user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
6.3.2008 11:05:15   
tatam
DragonLady user posted image s tabo!Tudi sama imam slabe izkušnje z zadnjim porodom. Sicer niso tako grozne kot tvoje...Seveda celo user posted image komaj čakaš,da dobiš user posted image v naročje,potem pa ti kdo vse to pokvari in zagreni!Tudi sama sem razmišljala o tožbi,pa sem si premislila. Tak zdravniki skup držijo in ne bi dosegla nič.
Glede odnosa pa mislim,da tudi če pišeš pritožbe nanje ne bo odziva,tak da premisli.
Sama poskušam pozabit vse skup,ker če mislim na to postanem ful nervozna,kar ni dobro ne zame ne za moja otročka!
Ja,pa tudi mene so trikrat šivali brez kakih injekcij...In me je blo vedno bolj strah tega kot samega porodauser posted image Sedaj je od zadnjega poroda 14 mesecev in me brazgotina občasno še vedno fulll boli!Je pa kar lepa zatrdlina tudi!user posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
6.3.2008 12:15:06   
ANA_P
Madonca, kaj berem. Je to mogoče???? Jaz pa iz Ptuja doma in grem tja rodituser posted image user posted image
Ampak dr. Joliča pa me ni strah. Samo naj pride, ded nori, pa mi naj proba rečt Špela debela, ga bom vprašala, če ga naučim slovensko govorit, glede na to kje živi in dela in če mu prinesem knjigo bontona. Ded stari neolikan!!!!!!!! 90% nosečnic se boji da bo imela njega pri porodu na Ptuju, a je to normalno???? Zakaj prej Arko in zdaj Čeh, ki je direktor bolnice, ne naredita nič, ziher da vesta, kako je na stvari.
Komaj čakam, naj naleti na mene, še bom mojo mamo poklicalauser posted image , če bo on delal, bo mu jih napela, te pa bomo videli, kdo se bo lepo obnašal. Pa naj me proba na živo zašiti. Morejo vam dati protibolečinsko, če zahtevate, pa se bomo kregali. Saj zato pa imamo naše fante zraven, da bomo bolj pogumneuser posted image user posted image , pa še mamo bom poklicala, ona je ta prava za take idiote.
Očitno se morem direkt psihično pripraviti na ta porod v naši porodišnici. Joj, kak sem zdaj jezna.....

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
6.3.2008 15:11:01   
neisha80
Ana ,vsi ostali odtehtajo njegovo "bosansko"obnašanje.Mene ni odvrnil od tega,da drugič nebi šla na Ptuj.Ker babica,sestre v porodni in na oddelku so bile SUPER.Prav tako pediatrinja in celo čistilke so prav fejst punce...lp

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
28.3.2008 23:26:15   
bejbi3
Dragon lady, držim pesti, da pozabiš in ne boš imela posledic. Bolnišnica je zavarovana za primere napak in malomarnosti. Ponavadi ne pride do tožbe, ampak se večino reši že s poravnavo (stroške odvetnika plača zav. od bolnice), saj bolnica ni zainteresirana, da pridejo zadeve v javnost.   Na Ptuju je dober odvetnik Mohorko, je tam poleg trgovine MANA. 

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
31.3.2008 23:57:51   
vl.Marelica
Draga DragonLady, z grozo prebiram tvoje sporočilo! Sočustvujem s tabo in ne morem verjeti, da se to dogaja v 21. stoletju, ob vseh medicinskih in drugih napredkih.
Absolutno moraš zadevo izpostaviti javnosti, za začetek pa podati pritožbo na bolnišnico. Večina, ki ima slabe izkušnje komaj čaka, da zapusti bolnišnico in se nikamor ne pritoži, zato se stanje nikoli ne izboljša. Sama sem slišala že veliko nesrečnih zgodb predvsem iz te (ptujske) porodnišnice, nobena pa ni storila ničesar. Daj v medije, v časopis, TV. Uboga! In to naj bi bili najlepši trenutki v življenju. Oni pa ti jih tako skazijo. Skrajno nestrokovno in nečloveško!
Sama sem na srečo rodila v Feldbachu, zato imam na porod in bivanje v bolnici najlepše spomine, kolikor je mogoče. Rodila sem s CR, vendar nisem imela NOBENIH TEŽAV, po 1 tednu sem zapustila bolnišnico (skorajda) brez bolečin. Rana je bila kmalu zaceljena (šivi so sami razpadli, niso jih odstranjali), nisem imela nobenega vnetja, nobenih otrdlin in šivi so sedaj po 6-ih mesech komaj še vidni. Vsekakor moraš obiskati zdravnika zaradi težav z rano, ki jih opisuješ.
Res si imela slabo izkušnjo, vendar naj ti to ne vzame volje še za kakega bratca ali sestrico tvojemu Nick-Aleksandru, saj ptujska porodnišnica ni edina na svetu. Meni je bila najbližja, pa vseeno nisem rodila tam.
Le pogumno DragonLady, naslednjič bo boljše user posted image ! Osebno pa ti priporočam Feldbach!
Lep pozdrav!

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
2.4.2008 18:17:33   
alpog
Julči, dr.Jolič še hodi dežurat v SG!

(odgovor članu julci)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
2.4.2008 21:02:19   
*lenc@*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu alpog)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
7.4.2008 12:49:58   
moya
Nujno pritožba in tožba, tudi zato, da se tega ne bodo privoščili pri vseh,  ki bodo še rodile! Slovenci smo še vedno prehitro zadovoljni in si ne upamo ničesar nikomur rečt, samo kar je pa preveč je pa preveč! Pozanimaj se v tvojem kraju glede brezplačne pravne pomoči, ki je tudi opcija ! Za tole so ti dolžni mastno odškodnino!
Bi pa tudi jaz se obrnila na medije na POP pa se ti ni treba nič izpostavljat saj te lahko predstavijo kot anonimno! Ne obupat !! user posted image

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Grozljivka v porodnišnici!!!
7.4.2008 12:57:09   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: akaj

Groza!
Sama sem se tudi srečala s katastrofalnim odnosom ginekologa v porodnišnici še pred porodom, verjamem kako je to.
Jaz bi jih dala v časopis, ziher.

Ti želim da nadoknadiš izgubljene trenutke s tvojim sončkom pa vse dobro!


ja, pa si jih dala za svoje probleme?

(odgovor članu akaj)
Neposredna povezava do sporočila: 64
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?