|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:56:30   
tweed
Najbolj uradno bo šlo, če stopiš do duhovnika, ki je tvojega otroka krstil. Če je možno razveljavit sveti zakrament poroke zaradi skritih razlogov (npr. če žena ni vedela, da je mož impotenten, se lahko poroka razveljavi, vendar mora to dokazovati pri roti, kar je dolgotrajno in zapleteno), potem bi lahko obstajala možnost razveljavitve tudi krsta... Če ti duhovnik (ki se ponavadi takšnim stvarem izogiba) ne želi pomagati, se obrni na pravno službo RKC. Tisti bodo največ vedeli...
Pa srečno

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 9:58:04   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Župnik botra ne bo šel spreminjat.


Župnik ne more spremeniti. To mora narediti višja instanca...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 10:06:50   
emaa
Jaz sicer imam dva krsta, vendar je to le zato, ker moja mami ni katolik, njene cerkve tu ni, sem pa bila tam krščena kot dojenček. Ker pa v Slo takrat velike izbire ni bilo, pa še sama sem začela hodit k verouku, sem bila naknadno pogojno krščena. Morda obstaja kakšna taka možnost tudi za vas, čeprav imate drugo situacijo.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 10:10:33   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Splišni, tvojim staršem je bilo pač v redu to, da si dobila zlato veriživo...meni ni. Botra je to vedela, ve, da sem jo zbrala z razlogom , ki je jasen v krščanskem nauku "boter s svojim krščanskim življenjem daje krščencu zgled za življenje v veri, pomaga v vzgoji , pomaga v rasti in moli zanj". In to je pred Bogom obljubila. Upam, da razumeš.


Ne, jaz tega sicer ne razumem, ker nisem verna, kakor tudi ne razumem, kako lahko nekdo od nekoga, ki ga očitno ne pozna dobro, vse to kar "zahteva". Ampak seveda tu ni bistveno, kaj jaz razumem.
Bolj bistveno je, da očitno ta ženska tega ne razume in da je prisliti v to, da bi razumela, nihče ne more. Človek ali nekaj čuti ali pa ne. Zdaj zakaj ne, je pa čisto odvisno. Mogoče je trenutno ženska preveč prizadeta, da bi lahko trezno razmišljala. In bolj boš drezala vanjo, slabše bo. Vsaj jaz tako mislim. Mogoče je trenutno tako grozno prizadeta, da res ne rabi, da ji nekdo narekuje, za koga mora molit in za koga ne. Mogoče je v bitsvu dobra oseba, pa se je pač znašla v enem vrtincu, iz katerega trenutno ne vidi ven.
Ne vem no, saj je ne poznam in pojma nimam, kakšna je, ampak če pogledam s tega vidika, da je ženska trenutno v enem zelo stresnem delu svojega življenja, jaz vsekakor ne bi silila vanjo s takimi stvarmi.


Splišni, to nisem "kar zahtevala" , to je del  kršanskega nauka. Ona ga pozna, ona ga je sprejela, sprejela je to težko nalogo (kar na obredu še posebej poudarijo) in se zavezala biti botra. To je upam jasno.
In ja očitno je ne poznam dobro, mea culpa. Še enkrat, od decembra , ko je prekinila stike se grizem zakaj sem se morala odločiti tako kot sem se. Blagor nezmotljivim.
To ostalo kar si napisala je res, tudi sama se tako vživljam v njeno situacijo in ravno zaradi tega je nočem siliti, vznemirjati  , pač pa jo v njenem imenu razrešiti botrstva. Preko institucije , ki jo je kot tako potrdila.
To, da bo nekdo drug "skrbel " v smislu botra je itak jasno.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 10:15:37   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Splišni, to nisem "kar zahtevala" , to je del  kršanskega nauka. Ona ga pozna, ona ga je sprejela, sprejela je to težko nalogo (kar na obredu še posebej poudarijo) in se zavezala biti botra.


Ja - a je imela sploh kako izbiro? Kolikor je meni znano, kristjan, ki ga nekdo prosi, če bo boter, tega sploh naj ne bi smel zavrniti.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 10:22:44   
vandame
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Splišni, to nisem "kar zahtevala" , to je del  kršanskega nauka. Ona ga pozna, ona ga je sprejela, sprejela je to težko nalogo (kar na obredu še posebej poudarijo) in se zavezala biti botra.


Ja - a je imela sploh kako izbiro? Kolikor je meni znano, kristjan, ki ga nekdo prosi, če bo boter, tega sploh naj ne bi smel zavrniti.


če pa zavrne se pa more on poj (ne vem točno zej) drugim ponudit za botra.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 10:28:19   
pikapolona2

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Splišni, to nisem "kar zahtevala" , to je del  kršanskega nauka. Ona ga pozna, ona ga je sprejela, sprejela je to težko nalogo (kar na obredu še posebej poudarijo) in se zavezala biti botra.


Ja - a je imela sploh kako izbiro? Kolikor je meni znano, kristjan, ki ga nekdo prosi, če bo boter, tega sploh naj ne bi smel zavrniti.



ja seveda lahko zavrne...sam ponavadi se ne zavrne. Ne vem od kje ideja da nebi smel zavrnit??

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 10:36:42   
higuys
tweed, hvala....



(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 10:46:31   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2
ja seveda lahko zavrne...sam ponavadi se ne zavrne. Ne vem od kje ideja da nebi smel zavrnit??


Ja itak, da prisilt te noben ne more - ampak praviloma naj se ne bi zavrnilo - bi te vsi malo čudno gledali.

Mah - še dobro, da sva se z mojim samo civilno poročila in zdaj nisva primerna za nobenega botra in nič, tako da se mi s takimi problemi sploh ne bo treba obremenjevati.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.4.2009 10:49:34 >

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 11:08:01   
Tanja55
Mislim, da ti je tweed se najboljs povedal: pravna sluzba na RKC ti bo dala odgovor, ja. Lahko pa ti povem svojo zgodbo, ce bo kaj pomagala, ne vem. Sama se krscena dvakrat, obe botrci nista izpolnili svoji vlogi. Ko so me krstili kot otroka je bila moja babica moja botra, nikoli, res nikoli ni skrbela zame, s starsi se je skregala, nismo bili v kontaktih..posledicno nisem hodila v cerkev, ker moja starsa nista bila verna. Na samem obredu je baje zahtevala, da mi dajo drugo krstno ime, obljubila, da bo zame skrbela itd. Nic od tega. Ko sem odrasla, sem sla v katehetsko solo, naredila vse zakramente in ob sveti birmi se enkrat prejela krst (oz. potrdila krstne zaobljube). Tudi ta druga botrca ni nikoli prevzela zame nobene posebne odgovornosti za rast v veri, sama sem to storila, sla na Teolosko fakulteto in opravila se solo za katehumene. Ugotovila sem, da za rast ne potrebujem botra, ampak svojo notranjo vero.

Se strinjam z ronjo, ta najboljs tete so tiste, ki to niso po krvi. In enako se strinjam z eno od predhodnic, ki pravi, da je verjetno zenska v taksni travmi od vseh tezav s katerimi se srecuje, da se ne more ukvarjati sedaj se z zaobljubo, ki jo je dala tvojemu otroku. Koncno je zaobljubo, ki jo je dala mozu, tudi morala na nek nacin preklicat. In sama se mora sedaj s tem spopadat. Morda pa ne bi bilo slabo, ko bi tudi drugi njej pomagali, ce ste jo izbrali za svojo botro gotovo ne more biti napacna zenska kaj ne? Malo strpnosti in casa ji nakloni, potem pa isci nove moznosti, ce res ne bo hotela nobenega kontakta vec. V vmesnem casu pa, otrok, ki je ljubljen in sprejet ni za nic prikrajsan, rast v veri se dogaja celo zivljenje in ne samo v otroski dobi a ne? Kdo ga pa ob tem podpira in vodi pa ni vazno na papirju, ampak v srcu.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 11:19:45   
Anonimen
nauk? ne izbirajte botrov med partnerjevimi sorodnikiuser posted image

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 11:20:33   
ronja
Splišni, to nisem "kar zahtevala" , to je del kršanskega nauka. Ona ga pozna, ona ga je sprejela, sprejela je to težko nalogo (kar na obredu še posebej poudarijo) in se zavezala biti botra. To je upam jasno.

kaj pa če bi namesto svete jeze ti poizkušala sledit veleopevanemu krščanskemu nauku in ji pač enostavno oprostila? Se poizkusila vživet vanjo, da pač ni lahko srečavat vse familije od bivšega, ki jo je zelo prizadel in se je pač v svoji bolečini umaknila od vsega skup...
Ja, otroci niso nič krivi, ampak ljudje, kadar so ranjeni, se vedejo drugače kot normalno. Tega nobena od vaju ni predvidela, zato sta se pač zmotili. Se zgodi. Naj prevzame vlogo botra nekdo drug, pa bo otroku vseeno čisto lepo. Ona pa naj si zaceli rana in bo mogoče kdaj kasneje spet v življenju tega otroka.

pikapolona, po moje so bili tvoji starši zelo nerodni- če bi ena moja punčka dobivala darila od nekoga, druga pa ne, bi ji pač jaz kupila darilo za vse tiste praznike, saj ni tako važno, a je od botrce ali ne. Ali pa bi ji izbrala drugega "botra", ki pač ne bi bil uradni, ker se mi verjetno ne bi dalo it kregat z vsemi tistimi krščanskimi zakoni. ker kolikor vem, je pri njih vse "za vedno": odkrstit se ne moreš, ločit se ne moreš, verjetno tudi ne moreš zamenjat botra... Mogoče imajo višje inštance to možnost, ker so pač "bližje bogu", jaz se ne spoznam na to cerkveno hierarhijo, ker mi ni nikoli čisto jasno, saj naj bi bili vsi enako blizu bogu po enih naukih, po drugih je pa neka lestvica...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 11:25:24   
ronja
glede teh botrc pa po moje jaz zmagam: zame nihče niti ne ve, kdo je moja botrauser posted image (staršev ni bilo na krstu, ker se vsaj ena polovica s tem ni strinjalauser posted image , nobena polovica pa ni niti vedela, da se to dogaja), za brata tudi nismo ziher, botra moje sestre se je pa ubila, skratka nimamo ravno sreče z botri, zato pa smo taki ateisti, hehe.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 11:41:44   
higuys
Jaz ji tega , da je prelomila obljubo dano pred Bogom ne morem oprostit. Mislim nisem v poziciji, ne dajem odveze saj nisem župnik,  še manj pa bog. To se bosta že onadva zmenila user posted image .

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 12:13:17   
ronja
No, z bogom se bo itak sama zmenila, nisem mislila, da ji ti to odpuščaš. Ti ji odpusti tisto, zaradi česar je v tvojem pisanju čutit sveto jezo, pa bo čisto dovoljuser posted image . Odpustiš v sebi tako, da nehaš gojit zamero do tega človeka, recimo.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 12:16:00   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Tako, da ne banaliziraj tega na način, da si botro izbrala zaradi slik, ker tega nihče ni trdil, vendar pa kot sem rekla, če nekdo nekaj noče, tega pač ne boš spremenila. 

---------------------
Se strinjam.
Mislim, da sedaj ti delaš še večjo famo iz vsega skupaj. Nekako je razumljivo, če je bila zelo grda ločitev in če si ti sama tudi tako zelo nastrojena proti njej, da ji ni priti v vašo bližino. Čeprav na koncu nastradajo otroci, ki niso ne krivi, ne dolžni user posted image .
  Skratka, če ti je res toliko do tega, jo pokliči in povprašaj, če vseeno še naprej želi biti botra tvojim otrokom. Ali boš lahko to sprejela, glede na to, da se s tvojo bližnjo žlahto grdo gleda? Ali
ti ne bo brat zameril? Kaj ti je pomembneje? Skratka, milijon enih reči. Nepotrebnih.
Tisti, ki ima v resnici rad tvoje otroke in se čuti sposobnega in odgovornega nosit to funkcijo, tistemu zaupaj to vlogo. Ne glede na vso birokracijo oz na vse nesporazume. Pa magari je to bivša (od žlahte očrnjena) svakinja ali pa prva soseda iz bloka...


< Sporočilo je popravil Rožica I -- 20.4.2009 12:17:05 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 14:24:02   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Mož in žena se ločita, žena je botra svojem nečaku (sin moževe sestre). Ker je ločitev grda, žena prekine stike z vso moževo družino, vljučno s svojim krščencem in mu ne želi biti več botra...



Torej ti si sestra bivšega moža? In, mogoče je ključno vprašanje, kakšen odnos imaš s to žensko TI? Si jo med ločitvijo podpirala, razumela ali ji vsaj rekla, da je ZATE družina, ne glede na karkoli?

Daj ji malo časa, povabi kdaj na kavo. In ne omenjaj nobenih zahtev. Daj ji možnost, da izpostavi stik s TABO in TVOJO ožjo družino, da postane prijateljica... Tako boste spet vzpostavile odnos, kar je bistvenega pomena za kakršnokoli vzgojo (krščansko, duhovno ali katerokoli drugo) in prisotnost v otrokovem življenju. Razen, če gre za kaj drugega...user posted image

Je to rešitev?

Tweed - razveljaviti krst zaradi botre? A ni to malo prehudo? Saj je vendar zakrament sprejetja otroka v občestvo verujočih, in boter je le nekdo, ki ti (otroku) naj pomaga... A če boter umre, bi tudi krst šel razveljavljat, ali kaj? user posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 14:49:24   
higuys
ki jo je zelo prizadel in se je pač v svoji bolečini umaknila od vsega skup...

a res? Ronja, saj prav razmišljaš samo ne poznaš ozadja (tudi nočem , da je predmet te teme) samo ga biksaš, ko trosiš neke svoje ideje.  Če si ti iz mojih postov razumela, da je on njo "prizadel " vsaka čast. Imaš sposobnost, ki je jaz nimam. Glede svete jeze, verjela ali ne jezna sem nase. Ona se je odločila navkljub vsemu  ...ah..verjemi, da je bilo pestro.., da noče imeti stika z malim. Spoštujem njeno odločitev, samo razumi, da hočem dobro svojemu otroku. To smem?

Njumi, zgodba je grda in boleča. Imam čisto vest , da sem naredila vse kar je bilo v moji moči, da ne pretrgamo stike.  Ampak preko svojega otroka pa ne grem. Ne vem zakaj bi bil otrok prikrajšan.


(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 19:06:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Kako naprej?


Botra naj gre prvo k spovedi.

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 19:12:33   
slovenka
Pri nas je pa veliko v navadi, da imajo nekoga za krstnega botra, drugega za birmo... tako da pride več žlahte na vrsto user posted image

Moja botra je bila pri krstu prisotna, potem smo bili morda 2x pri njej na obisku, potem je pa prišla za birmo. Tako da v mojih očeh biti boter ni ravno neka funkcija.

Pač je bila ta pri krstu botra, pri obhajilu bo pa druga. Nisem brala vseh postov, tako da ne vem, ali si že napisala, koliko je otrok star - če je malo, se s kom drugim zmeni za naprej, pa malega že sedaj privajaj na novega botra.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 19:15:12   
slovenka
Če so odnosi slabi, bolje, da otrok nima stikov s to botro, se bo že privadil na novo. Kaj bi mu pa koristilo, če bi se na vsakem dogodku stric in botra grdo gledala... Meni bi bolj ustrezalo, če bi se umaknila. Pa kaj se žreš, se pač dogajajo ločitve, kaj hočeš. Moja sestra je tudi šla narazen od svojega, pa ga imam sedaj na vseh poročnih slikah, čeprav ga na koncu tudi nismo marali user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 19:46:33   
ronja
a res? Ronja, saj prav razmišljaš samo ne poznaš ozadja (tudi nočem , da je predmet te teme) samo ga biksaš, ko trosiš neke svoje ideje.

Lej, ne glede na vse (kdo je začel, kdo se je odločil, da konča zadevo, kdo je koga varal, kdo je izkoristil zaupanje ali karkoli je pač bilo narobe med njima) - če je ločitev grda, sta prizadeta OBA! Še če je lepa, sta prizadeta oba, sicer se ne bi ločevala! Nihče ne gre ves srečen podpisovat ločitvenih papirjev, verjemi! Zato je gotovo tudi ona prizadeta! če ne bi bila, ji ne bi bil noben problem videvat tvojega sinka!

Vem, da si jezna nase, to se čuti in si tudi že napisala, zakaj ti ne bi verjela? Vendar se iz tvojih postov bere, da nisi jezna samo nase, ampak vsaj malo tudi nanjo, ker se je odločila, kot se je.

Seveda lahko hočeš dobro svojemu otroku in je to edino prav. Ampak najboljše mu boš naredila, če ne boš komplicirala - navsezadnje, tudi bogu je važno, kaj je v srcu, ne pa na papirju, ne? Torej ne imej jeze v srcu, daj jo ven, potem pa pusti, da gre... Otroku 100% ne bo važno, kaj piše v zakramentih, kdo je njegov boter, verjetno bo bolj prizadet, če boš vse skup razveljaljala in se bo moral še 1x krstit, ker bo to čudno in bo moral vsem razlagat, zakaj pa mora on zdaj to delat... Pa lahko vse skup veliko bolj elegantno spelješ - in mislim da tudi boljše za tvojega otroka...

če otroku s svojim zgledom pokažeš, da ni važno, kaj piše, da je važno, kaj čutiš, boš gotovo največ naredila, tako za krščansko vzgojo kot za svojega otroka kar tako, ne glede na vero.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 21:09:13   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ne vem, kaj narediti, je pa to grdo, saj otrok ni nič kriv za njune (ne)odnose. Se sprašujem, če si potemtakem tudi ta otrok sploh "zasluži" takšno botrouser posted image


se strinjamuser posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 22:58:44   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: Njumi
Tweed - razveljaviti krst zaradi botre? A ni to malo prehudo?


Jaz nisem strokovnjak za pravne zadeve RKC, zato nisem ničesar trdil, ampak sem samo rekel, naj se obrne na njihovo pravno službo... In ker tudi ti ne veš, potem ne govori, kaj je hudo in kaj ni. Si vernica? Veš, kakšni so lahko razlogi za razveljavitev? Bomo zelo veseli, če znaš povedat...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 23:41:09   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Njumi
Tweed - razveljaviti krst zaradi botre? A ni to malo prehudo?


Jaz nisem strokovnjak za pravne zadeve RKC, zato nisem ničesar trdil, ampak sem samo rekel, naj se obrne na njihovo pravno službo... In ker tudi ti ne veš, potem ne govori, kaj je hudo in kaj ni. Si vernica? Veš, kakšni so lahko razlogi za razveljavitev? Bomo zelo veseli, če znaš povedat...


Tweed razveljavitev v RKC ni nikakor mozna (kar Bog zdruzi naj clovek ne loci). Mozno je samo ugotoviti nicnost, ce obstojajo razlogi za to.

BTW: razveljavitev ni nikakor isto kot nicnost.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?