|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: botra- ne želi več biti botra
20.4.2009 23:46:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Njumi
Tweed - razveljaviti krst zaradi botre? A ni to malo prehudo?


Jaz nisem strokovnjak za pravne zadeve RKC, zato nisem ničesar trdil, ampak sem samo rekel, naj se obrne na njihovo pravno službo... In ker tudi ti ne veš, potem ne govori, kaj je hudo in kaj ni. Si vernica? Veš, kakšni so lahko razlogi za razveljavitev? Bomo zelo veseli, če znaš povedat...


Tweed razveljavitev v RKC ni nikakor mozna (kar Bog zdruzi naj clovek ne loci). Mozno je samo ugotoviti nicnost, ce obstojajo razlogi za to.

BTW: razveljavitev ni nikakor isto kot nicnost.


Moja sorodnica se je ločila, ločil jo je sam papež v Rimu.user posted image Kako je to uspelo pa ne bom pisala, ker nisem pripravljena v seciranje, ki ga ti vedno pripraviš že vnaprej, sploh kar se vere tiče.user posted image

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 0:01:19   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Njumi
Tweed - razveljaviti krst zaradi botre? A ni to malo prehudo?


Jaz nisem strokovnjak za pravne zadeve RKC, zato nisem ničesar trdil, ampak sem samo rekel, naj se obrne na njihovo pravno službo... In ker tudi ti ne veš, potem ne govori, kaj je hudo in kaj ni. Si vernica? Veš, kakšni so lahko razlogi za razveljavitev? Bomo zelo veseli, če znaš povedat...


Tweed razveljavitev v RKC ni nikakor mozna (kar Bog zdruzi naj clovek ne loci). Mozno je samo ugotoviti nicnost, ce obstojajo razlogi za to.

BTW: razveljavitev ni nikakor isto kot nicnost.


In ko se ugotovi ničnost, kaj potem sledi? Po mojih pogovorih z župniki sledi razveljavitev...
Drugače pa v tem primeru ne ločuje človek, ampak ponovno bog, saj mu sam papež preda prošnjo...user posted image

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 0:02:21   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Pa navsezadnje: če se vama kaj zgodi, bo za otroka poskrbela "neuradna" botra

Vprašanje, če bo - CSD in sodišča imajo drugo logiko, kot Cerkev.
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Noben nevernik (ali delni vernik) te tukaj ne bo razumel, ker je moda krsta in svetih zakramentov še samo zaradi daril...

Četudi kot popolna ateistka, lahko tukaj rečem - žalostno, ampak resnično.
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
npr. če žena ni vedela, da je mož impotenten, se lahko poroka razveljavi

Cerkvena poroka, da se razveljavi zaradi impotentnosti? Ja a ni ravno Cerkev tista, ki "dopušča" seks samo za delanje otrok, seksati za užitek je pa greh? Nevermind, če je dedc impotenten - glavico bo že (po potrebi tudi ročno) stlačil noter za tačas, da mu pride in voila - dete je tukaj.
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
nauk? ne izbirajte botrov med partnerjevimi sorodniki

Se strinjam.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 0:14:22   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Njumi
Tweed - razveljaviti krst zaradi botre? A ni to malo prehudo?


Jaz nisem strokovnjak za pravne zadeve RKC, zato nisem ničesar trdil, ampak sem samo rekel, naj se obrne na njihovo pravno službo... In ker tudi ti ne veš, potem ne govori, kaj je hudo in kaj ni. Si vernica? Veš, kakšni so lahko razlogi za razveljavitev? Bomo zelo veseli, če znaš povedat...


Tweed razveljavitev v RKC ni nikakor mozna (kar Bog zdruzi naj clovek ne loci). Mozno je samo ugotoviti nicnost, ce obstojajo razlogi za to.

BTW: razveljavitev ni nikakor isto kot nicnost.


In ko se ugotovi ničnost, kaj potem sledi? Po mojih pogovorih z župniki sledi razveljavitev...
Drugače pa v tem primeru ne ločuje človek, ampak ponovno bog, saj mu sam papež preda prošnjo...user posted image


Ne glede na to kdo locuje - vedno se gre za nicnost in nikoli ne za razveljavitev (povdarjam znova razliko med razveljavitvijo in nicnostjo, ki jo mnogi ne poznajo in menijo, da sta izraza sinonimna). Razveljavis nekaj kar je obstajalo, vendar se pri tako imenovani "razveljavitvi zakona" vedno gre o pogojih zaradi katerih zakon ni mogel biti veljaven in posledicno (zaradi "skritih" napak) poroke pred bogom pravzaprav ni bilo, ker niso bili izpolnjeni vsi pogoji. Zakon potemtakem sploh ni obstajal v resnici in je njegova veljava (veljava neobstojecega) - nicnost.

Ne locuje Bog, saj se niti ni podpisal na porocni list, to so naredili drugi v njegovem imenu. In ce ti drugi ugotovijo, da niso bili izpolnjeni pogoji, ki jih je postavil Bog - priznajo napako in sprejmejo, da glede na pogoje taksen zakon ni mogel biti sklenjen. Ce zakon ne obstaja, ne morejo zakon niti razvezovati.

Morda se pa razveljavi veljavnost napacnega zapisa, saj je zapisano, da obstaja nekaj, kar ne obstaja....

< Sporočilo je popravil Misek -- 21.4.2009 0:16:30 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 7:57:04   
ronja
In ko se ugotovi ničnost, kaj potem sledi? Po mojih pogovorih z župniki sledi razveljavitev...

hehe, potem se moraš spovedat za vsakič, ko si spala z možem, ker dejansko ni bil tvoj mož, če poroka ne velja...user posted image No v primeru imotentnosti tako ni problemauser posted image .

Vprašanje, če bo - CSD in sodišča imajo drugo logiko, kot Cerkev.

Ja, no, dobro, to je tudi res... Je fajn kam napisat, da si vidva to tako želita, pa baje malo upoštevajo, sem ravno enkrat spraševala, kako je s tem...

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 8:11:14   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Kako naprej?


Botra naj gre prvo k spovedi.



o mater user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 8:43:30   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Morda se pa razveljavi veljavnost napacnega zapisa, saj je zapisano, da obstaja nekaj, kar ne obstaja....


Evo, pa sva skupaj. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Cerkvena poroka, da se razveljavi zaradi impotentnosti? Ja a ni ravno Cerkev tista, ki "dopušča" seks samo za delanje otrok, seksati za užitek je pa greh? Nevermind, če je dedc impotenten - glavico bo že (po potrebi tudi ročno) stlačil noter za tačas, da mu pride in voila - dete je tukaj.


user posted image  Zanimivo razmišljanje, vendar ne. Tudi cerkev je začela vzpodbujati zdravo spolnost in to, da se lahko to dela izključno v namene reprodukcije v popolni temi, je že zdavnaj preživeto... Zdaj tudi duhovnik lepo pove na pripravah na poroko, kaj se od moža in žene pričakuje na področju spolnosti... In če mož (ali žena) zataji dejansko stanje, lahko pride do neveljavnosti (ničnostiuser posted image ) poroke...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 9:49:50   
Raho
Daj, higica, ne kompliciraj...

Pusti papirje taki kot so, otroku pa bomo že priskrbeli drugo botro, ki bo pri stvari z vsem srcem, če pa je zadeva papirnato urejena pa jo briga. Jaz poznam eno čisto simpatično osebo, ki ji papirji ne pomenijo več toliko kot so ji pred leti. user posted image

Saj veš, na koga mislimuser posted image

< Sporočilo je popravil Raho -- 21.4.2009 9:50:10 >

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 10:12:50   
higuys
Raho, saj veš, da če te piči kača se bojiš še zvite vrvi. In , ČE  mi je nekdo , ki sem mu zaupala varstvo in vzgojo otroka obrne hrbet (saj veš, da nima tehtnega razloga), potem od takega človeka lahko pričakuješ še marsikaj. Zato sem sitna s temi papirji, da je uradno.

To , da bo nekdo drug prevzel vlogo botra v življenju malega je itak jasno.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: botra- ne želi več biti botra
21.4.2009 11:59:51   
noranate
Ko se enkrat odločiš za botro je to za vedno (po mojem)user posted image . Otrok nima pri tem nič. Sama sem botra deklici, katere družina se je zelo spremenila (na slabše)user posted image . Nimamo več stikov, pa se vseeno vsako leto spomnim dekličinega rojstnega dne in ji kupim darilo. Kaj potem z njim, mi je čisto vseeno. Jaz čutim dolžnost in ne glede na vse sem botra in to ni kar tako, kot zakon, ki ga prekineš!user posted image

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 0:24:23   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Evo, pa sva skupaj. user posted image


To pa ze ne. Je pa prvi korak user posted image


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 1:07:15   
Tanja55
Ok, meni stvari zdej niso nic vec jasne...na zacetku sprasujes, kako naprej v tej situaciji, na koga se obrnit itd. itd.


Torej, kaj bi naredile ve v naslednji situaciji.

Mož in žena se ločita, žena je botra svojem nečaku (sin moževe sestre). Ker je ločitev grda, žena prekine stike z vso moževo družino, vljučno s svojim krščencem in mu ne želi biti več botra...

Kako naprej? Ali se lahko dobi drugega botra za otroka? Ima katera kakšen link? Podoben primer?


Po nekaj straneh nasvetov in razmisljanj dobimo tole:

 

Raho, saj veš, da če te piči kača se bojiš še zvite vrvi. In , ČE  mi je nekdo , ki sem mu zaupala varstvo in vzgojo otroka obrne hrbet (saj veš, da nima tehtnega razloga), potem od takega človeka lahko pričakuješ še marsikaj. Zato sem sitna s temi papirji, da je uradno.

To , da bo nekdo drug prevzel vlogo botra v življenju malega je itak jasno.

 
Hm...zakaj smo pa potem iskali resitve in svetovali? ce je pa ze itak jasno kaj se bo zgodilo? Torej, kaj je dejanski problem in zakaj tale tema? mislim, da je predvsem problem v tem, da se cutis razocarano, da te je nekdo, ki si ga sama izbrala pustil na cedilu. Hja, se zgodi, vsem nam. A vendar, ob botrstvu pridejo se druge zadeve, ne samo cloveske a ne? ker gre za krscansko vero, je del vzgoje v pravi veri tudi odpuscaje in najlepsi zgled svojemu otroku bi dala, ce bi sama odpustila njegovi botri. Za njegov duhovni razvoj so najprej odgovorni starsi, potem se botri...in vec ko ima otrok v zivljenju ljudi, na katere se lahko zanese, lepse mu je. Torej, resnicno ne vidim vec problema tukaj, saj se na zadeve ze od zacetka gleda grdo bolj zaradi tvoje uzaljenosti kot pa zaradi otrokove prikrajsanosti za botro. Morda se motim, sam to razberem iz obeh tvojih postov.
 
Potem pa komentar se na tole,ker se ze glih ne morem zadrzat:
 
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Ko se enkrat odločiš za botro je to za vedno (po mojem)user posted image . Otrok nima pri tem nič. Sama sem botra deklici, katere družina se je zelo spremenila (na slabše)user posted image . Nimamo več stikov, pa se vseeno vsako leto spomnim dekličinega rojstnega dne in ji kupim darilo. Kaj potem z njim, mi je čisto vseeno. Jaz čutim dolžnost in ne glede na vse sem botra in to ni kar tako, kot zakon, ki ga prekineš!user posted image


Draga noranate, tako zakon kot krst kot botrstvo so za vedno, ocitno je krcanstvo tko narejeno, da je vse "za vedno", ce se mal posalimuser posted image ...ampak zal se ne morem strinjat, da je botrstvo v logiki tvoje hierarhije vredno vec od zakona. Zakon je zakrament, medtem ko botrstvo ni. Hkrati pa velja, da se zakon ne prekine se ga lahko samo spregleda (misek je ze vse na to temo napisala, ne bi ponavljala). Torej, moti me tvoja analogija botrstva z zakonom, ker v moji logiki ne drzi. Da pa je botrska dolznost opravljena z vsakoletnim darilom (za katerega ti je potem tud cist vseeno, kam gre) pa user posted image user posted image ...Resno, ne gre mi vkup, da zakon je nekaj "kar tako" botrstvo pa kot vzgoja v veri se odpravi z darilom...in to je vec vredno od zakonauser posted image  user posted image  

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 7:36:22   
kalbo
Tole vse men diši po : "Če nimamo težav v življenju, si jih dejmo pa naredit, da ne bo dolgčas."

< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.4.2009 7:37:16 >

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 9:29:38   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Tole vse men diši po : "Če nimamo težav v življenju, si jih dejmo pa naredit, da ne bo dolgčas."


Saj ti pa tudi dolgčas preganjaš s tem, da najprej bereš in potem še odgovarjaš, a ne?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 10:29:16   
kalbo
To je da cajt hitrej mine user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 10:38:16   
ronja
potem od takega človeka lahko pričakuješ še marsikaj.

Ampak kaj ti v bistvu lahko naredi - mislim, kako ti lahko škodi, če je še vedno napisana na tistem listu gor? Nimam nič proti, da poizkušaš to spremenit, vendar pa je včasih pametno pretehtat, kaj bo tvojemu otroku bolj koristilo: izbris njenega imena ob njegovem krstu ali pa čas, ki ga bo mama za to porabila...
Sem pa dobila isti občutek kot tanja 55.

Mi je pa malo huda izjava, da boterstvo ni kot zakon, ki ga pač razdreš... Mislim, a ni tudi zakon pred bogom svet in za vedno? se mi zdi, da nič več ne razumemuser posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 10:54:53   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

potem od takega človeka lahko pričakuješ še marsikaj.

Ampak kaj ti v bistvu lahko naredi - mislim, kako ti lahko škodi, če je še vedno napisana na tistem listu gor? Nimam nič proti, da poizkušaš to spremenit, vendar pa je včasih pametno pretehtat, kaj bo tvojemu otroku bolj koristilo: izbris njenega imena ob njegovem krstu ali pa čas, ki ga bo mama za to porabila...
Sem pa dobila isti občutek kot tanja 55.

Mi je pa malo huda izjava, da boterstvo ni kot zakon, ki ga pač razdreš... Mislim, a ni tudi zakon pred bogom svet in za vedno? se mi zdi, da nič več ne razumemuser posted image



Poglej Ronja, tale tema se je sprevrgla v neko , sploh ne vem kaj...čeprav je bilo vprašanje (upam ) vsaj jasno...uradno urediti status ne - botrstva. To je meni pomembno, tudi , če ostalim ni in so padale izjave kot so "kaj po krstu sploh še pričakuješ" in podobno želim imeti to urejeno. Edini odgovor , ki se je nanašal na moje vprašanje je dal tvid - obrni se na pravno službo RKC. Vse ostalo so vaša razmišljanja, intuicija, ideje, projeciranje svojih stanj na to temo...veliko je dobrih nasvetov , veliko pa brc v temo.  Kot recimo ta , da me sprašuješ kaj mi lahko naredi? Ne vem , upam nič . A tudi to, da noče videt mojega otroka nisem pričakovala...in to je samo jagoda na smetanovi torti. Še enkrat, ne bom tle razpravljala o njej, o njenih odločitvah...moraš  pa vedeti, da ločitev ni sveža, da mineva leto....in v tem letu je bilo marsikaj, rešili smo vse, oprostili vse....rada bi rešila user posted image  še pravni status botrstva. Bo?
Če želiš se pogovarjat o tej temi, me lahko zs - jaš, saj pravilno razmišljaš samo imaš samo kamenček in žal iz njega ne boš sestavila mozaika, pa čeprav si ga želiš.
Glede oproščanja in zamer, sploh ne odgovarjam, ker imam to poštimano in mi je smešno...
Glede zakona pa je to napisal nekdo drug (zdaj ne vem kdo) tako, da na to ti ne morem odgovorit direktno, ker to niso moje misli. Zame je cerkveni zakon za zmeraj, zagotovo, zato pa nisem cerkveno poročenauser posted image .

Kalbo , vsakemu se zdijo njegovi problemi največji, to se strinjava? user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 10:59:53   
tweed
Prav dobro razumeš vse. Vsak si sam interpretira, kaj za njega kakšna stvar pomeni. Nekateri v krstu resnično vidijo vse tisto, kar je zapisano v svetem zakramentu krsta. Kar povprašaj malo svoje "rimokatoliške" prijatelje, kakšen smisel vidijo v botrstvu...
Večina pa opravlja to, "da bo stara mama srečna preden umre" ali "da bo dete dobilo darilo", v sam pomen pa se ne poglabljajo preveč. Primer, Velika noč ali Božič. Večina, ki jih nese k "žegnu", sploh ne ve, zakaj se to dela. Sploh ne poznajo ozadnje zgodbe, zaradi katere se nosi k blagoslovu...
Podobno se dogaja tudi pri krstu...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 11:28:05   
noranate
Cerkveni zakon je za zmeraj, ampak zakaj pa je potem toliko ločitev in toliko na koruzi ležečih "krščanov"?user posted image
Hočem povedat, da ze zakonca zmenita, da nista za skupaj in basta. Pač to danes tako je, žal. Botra pa se z otrokom menda ne bo menila, kako mu ne more biti botra, ali pač!?user posted image Danes je itak narobe svet, tako da se več ne moremo pogovarjat o nekem čistem krščanstvu.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 11:35:18   
higuys
Botra pa se z otrokom menda ne bo menila, kako mu ne more biti botra, ali pač!?user posted image


Ne, kje pa,  kaj se bo menila, saj je samo pred bogom obljubila, da mu bo stala ob strani, pomagala pri vzgoji...

mah , ne morem več.


(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 11:45:34   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
mah , ne morem več.


user posted image  Nikar ne trati moči za dopovedovanje ljudem, ki jim vera ne pomeni nič... Rajši se sprosti in zadihaj. Bo kmalu bolje, pa srečno...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 12:06:16   
vandame
sm dons govorla neki z župnikom pa sm ga to prašala pa je odgovoril da se to ne da

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 12:07:13   
vandame
da bi spremenil botra/co

(odgovor članu vandame)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 13:15:35   
mika
higuys, razmem zakaj želiš novega botra/botro, ampak žal  danes večini ljudi pred bogom se zaobljubiti, ne pomeni več nič. Kot je tweed napisal, pač sledijo tradiciji.

Če se da spremeniti ali ne, ne vem. Pomembno je, da tistega ki boš izbrala in bo  prevzel svojo vlogo s popolno odgovornostjo, bo pred bogom pravi boter. Tist papir (govorim v primeru, če se ne bo dalo spremenit) je za evidenco RKC in ne za boga.

Z botro naše pupe nismo v sorodu. Pri nas ne jemljemo žlahte za botre, ker s tem na nek način večamo družinski krog.

(odgovor članu vandame)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 13:39:12   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: mika

higuys, razmem zakaj želiš novega botra/botro, ampak žal  danes večini ljudi pred bogom se zaobljubiti, ne pomeni več nič. Kot je tweed napisal, pač sledijo tradiciji.

Če se da spremeniti ali ne, ne vem. Pomembno je, da tistega ki boš izbrala in bo  prevzel svojo vlogo s popolno odgovornostjo, bo pred bogom pravi boter. Tist papir (govorim v primeru, če se ne bo dalo spremenit) je za evidenco RKC in ne za boga.

Z botro naše pupe nismo v sorodu. Pri nas ne jemljemo žlahte za botre, ker s tem na nek način večamo družinski krog.


Žalostno je, da večini tistih ki ob Nedeljah pri maši sedijo to ne pomeni dosti. Tam po večini sedijo v bistvu eden zaradi drugega, da so videni, ker se to po nekem splošnem prepričanju pač spodobi. Pravi verniki so v manjšini. Gledam to že vse svoje življenje, pa tega ne štekam. Otroke krstijo zarad žlahte in sosedov, v bistvu pa sploh ne poznajo resničnega pomena krsta. In kot sem rekel je meni ta problem na štos, če nimaš problemov si jih pa pač nardiš, da ni dolgčas.
Podobno kot sva bila midva z bratom vedno označevana s strani ene žlahte za brezbožna froca, ki bosta itak zašla v mamila, so padali tihi pritiski o krstu mojih otrok s strani spet ene žlahte. Ko sem vprašal po razlogih mi jih tašča niti ni vedla naštet. Rekla je samo, ker se to spodobi, opraviš pa je. Ni res, tam obljubiš, da boš otroka vzgajal po krščanskih načelih in še marsikaj. Tega pa že iz spoštovanja do ustanove ne želim narest. Očitno bolj spoštujem cerkev in krščanstvo kot ona, ki mu kao pripada. Če bo katerikoli od mojih otrok kdaj izrazil željo po krstu, maši in podobnih rečeh jim tega seveda ne bom branil, še več omogočil jim bom to, samo odločitov bo njihova.
Mogoče ve katera od vas povedat, od kje navada, da se krsti že čisto majhne dojenčke. Me prav zanima, če kdo to ve.

Zanima me, zakaj bi bil moj zakon kaj slabši, če ni sklenjen pred bogom ampak pred mano in mojo ženo in zakaj bi bili ljudje okoli nas, ki nas imajo radi kaj drugačni botri mojim otrokom, kot tisti, ki so napisani v bukvah pri župniku. Tko da jest se zato nebi sekiral. Dosti hujše tegobe lahko čez noč spremenijo srečo ene družine in so daleč hujše od ene pobegle botrice.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.4.2009 13:41:19 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?