|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 13:43:12   
ronja
zato pa nisem cerkveno poročenauser posted image .

svašta, tega pa res nisem pričakovalauser posted image . (ker ti krst toliko pomeni) Veš, da nekateri župniki baje sploh nočejo krstit otroka, če starša nista cerkveno poročena?

No, higuys, upam, da ti uspe - malo sem sicer skeptična, ker navadno ne marajo spreminjat ničesar, kar enkrat napišejo v svoje bukve, ampak upanje umira zadnje in izjeme vedno obstajajo. če boš že to spraševala, pa vprašaj še, če se da odkrstit - to bi pa mene zanimalo... Mi gre malo na živce, da me štejejo zraven, čeprav nimam nič s tem (razen da so me kot dojenčka "ukradli" in nesli krstit - in vrnili, seveda).

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 13:50:27   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

zato pa nisem cerkveno poročenauser posted image .

svašta, tega pa res nisem pričakovalauser posted image . (ker ti krst toliko pomeni) Veš, da nekateri župniki baje sploh nočejo krstit otroka, če starša nista cerkveno poročena?

No, higuys, upam, da ti uspe - malo sem sicer skeptična, ker navadno ne marajo spreminjat ničesar, kar enkrat napišejo v svoje bukve, ampak upanje umira zadnje in izjeme vedno obstajajo. če boš že to spraševala, pa vprašaj še, če se da odkrstit - to bi pa mene zanimalo... Mi gre malo na živce, da me štejejo zraven, čeprav nimam nič s tem (razen da so me kot dojenčka "ukradli" in nesli krstit - in vrnili, seveda).



Joj Ronja, user posted image  vidiš spet nekaj projeciraš name kar tako...ker mi krst toliko pomeni (koliko?) sem zagotovo cerkveno poročena...še kaj? Imam znucana kolena od nenehne molitve user posted image .


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 13:58:44   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Imam znucana kolena od nenehne molitve user posted image .




hmmm....user posted image user posted image user posted image user posted image  a na mikrofon moliš?user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:00:35   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Imam znucana kolena od nenehne molitve user posted image .




hmmm....user posted image user posted image user posted image user posted image  a na mikrofon moliš?user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

...če bi brala moje misli, bi me bilo prekleto sram user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:02:08   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Mogoče ve katera od vas povedat, od kje navada, da se krsti že čisto majhne dojenčke. Me prav zanima, če kdo to ve.

.


Od kje navada? Iz strahu, da bi otrok šel v pekel, če bi umrl nekrščen. Včasih so pa pozimi in snegu vlačili otroke h krstu, da so že zaradi tega zboleli in umrli. Vsaj babica mi je tako rekla.

Jaz sem kristjanka, ampak v to ne verjemem. Vsak otrok je božji otrok, s krstom se  to samo potrdi. Pomembno je kako živiš, pa ni nujno, sploh da verjameš v boga, hodiš v cerkev. Pomembno je da živiš tako, da nikogar ne prizadeneš.

tvoji otroci se bodo odločili sami, jaz pa sem se za mojo hčerko. Ne v enem ne v drugem ne vidim nič slabega. Eni otroci spoznajo svet vere prej drugi kasneje.

< Sporočilo je popravil mika -- 22.4.2009 14:06:25 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:05:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Imam znucana kolena od nenehne molitve user posted image .




hmmm....user posted image user posted image user posted image user posted image  a na mikrofon moliš?user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

...če bi brala moje misli, bi me bilo prekleto sram user posted image


jaz ne molim, ker ne znam.....pač pa včasih povem kakšno za BBC user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:08:43   
kalbo
Čaki mal, a ni po krščanski veroizpovedi krst odrešitev od izvirnega greha, vsak otrok je božji otrok in neočiščen izvirnega greha ne moreš v nebesa. V kaj pol verjameš? Ja to je res, dojenčke so začel vlačit h krstu, ker so se bali, da bi umrli neoprani izvirnega greha. Pred tem, ko je bilo krščanstvo še neokuženo z RKC so krstili odrasle ljudi.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.4.2009 14:10:13 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:25:41   
ronja
Joj Ronja, user posted image vidiš spet nekaj projeciraš name kar tako...ker mi krst toliko pomeni (koliko?) sem zagotovo cerkveno poročena...še kaj? Imam znucana kolena od nenehne molitve user posted image .

Možno in se ti opravičujem - saj zato sem pa napisala, da tega nisem pričakovala. Nimam pojma, koliko si verna, sklepala sem, da precej, ker ti je pomembno, kaj piše na krstnem listu tvojega otroka in kaj je botra pred bogom obljubila... je pa čisto mogoče, da mi manjka en zajeten del tele zgodbe in zato vse skup vidim popačeno. Zato mi pa ni čisto jasno, zakaj je tako pomembno, da se botro izbriše iz uradnih zapisov - sem mislila, da ti je to pač važno zato, ker si globoko verna in bi zato rada imela vse tudi uradno prav napisano.

Pomembno je da živiš tako, da nikogar ne prizadeneš.

hm, to po moje ni mogoče, ker moraš prenekaterikrat izbirat - boš prizadel enega ali drugega, tretje možnosti pa ni... Ampak se pa strinjam, da je prav, da se trudiš, da čimmanjkrat čimmanj prizadaneš čimmanj ljudi, pri tem da daš seveda prednost svojim ljubim.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:33:13   
ronja
so padali tihi pritiski o krstu mojih otrok s strani spet ene žlahte.

no, vsaj sunli ti jih nisouser posted image .

Kalbo, nekaterim je cerkev tudi družaben dogodek in se tam pač srečavajo. Ljudje smo tudi socialna bitja in se radi čutimo pripadne neki skupini - zato se radi združujemo in zato je tako težko biti "izločen". Saj s tem ni nič narobe - pač se tam dobivajo, če je njim lepo, naj uživajo...

Očitno bolj spoštujem cerkev in krščanstvo kot ona, ki mu kao pripada.

To dosti ateistov ugotavlja dan za dnemuser posted image .

Zanima me, zakaj bi bil moj zakon kaj slabši, če ni sklenjen pred bogom ampak pred mano in mojo ženo in zakaj bi bili ljudje okoli nas, ki nas imajo radi kaj drugačni botri mojim otrokom, kot tisti, ki so napisani v bukvah pri župniku.

Na eni cerkveni poroki je župnik to razložil takole, meni se je zdelo še kar smiselno, čeprav sva tu na isti strani, to itak vešuser posted image : "Za dober zakon ni dovolj samo božji blagoslov, morata se trudit mož in žena. Če se ne, lahko gre zakon rakom žvižgat, čeprav je bog odobril to zvezo. Vendar pa je božji blagoslov še dodatna vez..." oz. nekak v tem smislu, da jim je potem malo lažje, majo enega kvizkota, če karikiramuser posted image . mi se moramo pa malo bolj pomatrat.user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:35:50   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Torej, kaj je dejanski problem in zakaj tale tema? mislim, da je predvsem problem v tem, da se cutis razocarano, da te je nekdo, ki si ga sama izbrala pustil na cedilu. Hja, se zgodi, vsem nam. A vendar, ob botrstvu pridejo se druge zadeve, ne samo cloveske a ne? ker gre za krscansko vero, je del vzgoje v pravi veri tudi odpuscaje in najlepsi zgled svojemu otroku bi dala, ce bi sama odpustila njegovi botri. Za njegov duhovni razvoj so najprej odgovorni starsi, potem se botri...in vec ko ima otrok v zivljenju ljudi, na katere se lahko zanese, lepse mu je. Torej, resnicno ne vidim vec problema tukaj, saj se na zadeve ze od zacetka gleda grdo bolj zaradi tvoje uzaljenosti kot pa zaradi otrokove prikrajsanosti za botro. Morda se motim, sam to razberem iz obeh tvojih postov.
 
 


Se podpišem po tole. Izgleda, da hočeš kaznovati to botro, ki noče več biti botra, tako da jo še s papirjev dol spraviš... Skratka, užaljena si in hočeš nekaj drastičnega narediti. Boljše zate in predvsem otroka, da se čimprej pomiriš in drugo botro poiščeš za naprej, pa je.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:36:55   
higuys
mika, če dovoliš...po starem stališču rkc so nekrščeni otroci odšli v limb, nikakor ne v pekel. Potem so se odločili , da to ni bila dogma Rkc, in da imajo tudi nekrščeni otroci možnost "večnega zveličanja"

Sicer pa če poguglaš "nekrščeni otroci" dobiš kar nekaj zadetkov o tem zakaj naj bi se krstilo otroke.

Ronja, če me nisi razumela do sedaj, verjetno me ne boš navkljub dodatni razlagi - pa ne zato, ker nisi brihtna , da ne bi morala razumet, zato, ker so (že 10 -tič) še druge stvari, ki vplivajo na to, da želim, to kar želim in o njih nočem tukaj razpravljat.
Če se ne bo dalo , se pač ne bo. Bom pa vsaj vedela , da sem probala.

Kalbo, sem prebrala tvoj post..in ne vem, če si spraševal mene ali kaj pravzaprav si želel povedat. Se opravičujem.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 14:39:31   
higuys
vidim, da je tema zašla v neke druge vode user posted image  (res čudno za rr).

Kar sem želela sem zvedela, hvala vsem za mnenja. Ronja, če kaj izvem o tvojem "odkrstu" ti javim.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 20:40:52   
kalbo
Kalbo, sem prebrala tvoj post..in ne vem, če si spraševal mene ali kaj pravzaprav si želel povedat. Se opravičujem.


Na en svoj način sem ti želel povedat, da se ne sekiraj. Da konec koncev tist papir tam v župnišču ni vreden toliko, da bi se sekirala.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 20:54:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Mogoče ve katera od vas povedat, od kje navada, da se krsti že čisto majhne dojenčke. Me prav zanima, če kdo to ve.

.


Od kje navada? Iz strahu, da bi otrok šel v pekel, če bi umrl nekrščen. Včasih so pa pozimi in snegu vlačili otroke h krstu, da so že zaradi tega zboleli in umrli. Vsaj babica mi je tako rekla.

Jaz sem kristjanka, ampak v to ne verjemem. Vsak otrok je božji otrok, s krstom se  to samo potrdi. Pomembno je kako živiš, pa ni nujno, sploh da verjameš v boga, hodiš v cerkev. Pomembno je da živiš tako, da nikogar ne prizadeneš.

tvoji otroci se bodo odločili sami, jaz pa sem se za mojo hčerko. Ne v enem ne v drugem ne vidim nič slabega. Eni otroci spoznajo svet vere prej drugi kasneje.


od kje navada...to so si izmislili vrli cerkveni možje, kar po defoltu ni tako, tudi jezus se je krstil kot odrasu mož, nasploh so takrat krstili odrasle in ne otroke. kaj je krst otroka? zagotovitev zadostnega števila ovčic in nič drugega. in včasih, ko so bili ljudje neuki, neizobraženi, bogaboječi in še kaj in ko je imela cerkev blazoten vpliv, se je pač dalo fino ljudi prepričat, da imajo otroci izvirni greh ( kriva je kao eva zarad une jabke, mislim halo, moj otrok bo šel v pekel, zato k je eva jabko pojedlas???)in bodo šli v pekel, če ne bodo krščeni. pa ni nikjer to bog ali kak njegov glasnik rekel, do tega je prišlo kasneje, kar naenkrat se je to pojavilo. in raja je seveda verjela.če so gospod tako rekli, pa že. sam dons bi pa folk lahko malo bolj razmišljal s svojo glavouser posted image ker meni je recimo že sama ta ideja ogabna...da nekrščen otrok ne pride v nebesa, ampak gre v pekel, oz. obtiči nekje vmes in trpi...mislim halo??? pa jst itak ne verjamem v boga, pa pekel, nebesa itd., ampak če pa gledam iz tega stališča, da nekrščen otrok si ne zasluži nebes, ker nima izbrisanega izvirnega greha...user posted image user posted image user posted image pač težko verjamem da je bog res tako debilen in če je to njegovo stališče, si ga lahko zarad mnene vtakne nekam, ker jaz s tem nočem imeti nič in še sram ga je lahko v rit v glavo, ker za boga se pa res ne spodobijo take bedarije. tko. zdej pa lohk prigrmi nadmeuser posted image al pa kak njegov RR glasnikuser posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 21:35:24   
ronja
in raja je seveda verjela.če so gospod tako rekli, pa že.

no, to se pa ni spremenilo. "Zakaj si šla na škofijsko gimnazijo?" "Mami je slišala v cerkvi, da je dobra..." Samo en primerčekuser posted image . koga volit?... Jah, dober kristjan bo te pa te (nimam pojma zdaj točno kire, samo vem, da so se mi malo bolj razmišljujoči kristjani potožili, da jim je župnik naročil, katere...)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 21:58:13   
Tanja55


od kje navada...to so si izmislili vrli cerkveni možje, kar po defoltu ni tako, tudi jezus se je krstil kot odrasu mož, nasploh so takrat krstili odrasle in ne otroke. kaj je krst otroka? zagotovitev zadostnega števila ovčic in nič drugega. in včasih, ko so bili ljudje neuki, neizobraženi, bogaboječi in še kaj in ko je imela cerkev blazoten vpliv, se je pač dalo fino ljudi prepričat, da imajo otroci izvirni greh ( kriva je kao eva zarad une jabke, mislim halo, moj otrok bo šel v pekel, zato k je eva jabko pojedlas???)in bodo šli v pekel, če ne bodo krščeni. pa ni nikjer to bog ali kak njegov glasnik rekel, do tega je prišlo kasneje, kar naenkrat se je to pojavilo. in raja je seveda verjela.če so gospod tako rekli, pa že. sam dons bi pa folk lahko malo bolj razmišljal s svojo glavouser posted image ker meni je recimo že sama ta ideja ogabna...da nekrščen otrok ne pride v nebesa, ampak gre v pekel, oz. obtiči nekje vmes in trpi...mislim halo??? pa jst itak ne verjamem v boga, pa pekel, nebesa itd., ampak če pa gledam iz tega stališča, da nekrščen otrok si ne zasluži nebes, ker nima izbrisanega izvirnega greha...user posted image user posted image user posted image pač težko verjamem da je bog res tako debilen in če je to njegovo stališče, si ga lahko zarad mnene vtakne nekam, ker jaz s tem nočem imeti nič in še sram ga je lahko v rit v glavo, ker za boga se pa res ne spodobijo take bedarije. tko. zdej pa lohk prigrmi nadmeuser posted image al pa kak njegov RR glasnikuser posted image



Ok Ulla, ma si ne morem, da ne bi....se prej, pa da napisem jasno in glasno (dandansnji je treba bit previden, nikol se ne ve): ne, ne sledim te, sam slucajno sem sla pogledat, kaj se tuki spet dogajauser posted image ...ampak sorci bejbi, a TALE zapis ti pa ni zaljiv??? Ker men se zdi, da je za marsikoga lahko zelo zelo zaljiv...cist tko, ko ze z une teme ne morem, dons jo bom se sanjala user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:05:05   
Anonimen
seveda je lohk žaljivuser posted image če tko hočeš....pa če sam dobr dan rečem, pa če češ boš ziher kej žaljivga našla v temuser posted image

no pa ajd, recimo, da je mal žaljiv do boga samega...sam on se ne obremenjuje, še nikol mi nč zasiku nazaj, tako da se tud njegovi podaniki nimajo kej usajat, sej je velik fant in lohk govori sam zaseuser posted image

user posted image


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 22.4.2009 22:11:40 >

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:12:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Mogoče ve katera od vas povedat, od kje navada, da se krsti že čisto majhne dojenčke. Me prav zanima, če kdo to ve.

.


Od kje navada? Iz strahu, da bi otrok šel v pekel, če bi umrl nekrščen. Včasih so pa pozimi in snegu vlačili otroke h krstu, da so že zaradi tega zboleli in umrli. Vsaj babica mi je tako rekla.

Jaz sem kristjanka, ampak v to ne verjemem. Vsak otrok je božji otrok, s krstom se  to samo potrdi. Pomembno je kako živiš, pa ni nujno, sploh da verjameš v boga, hodiš v cerkev. Pomembno je da živiš tako, da nikogar ne prizadeneš.

tvoji otroci se bodo odločili sami, jaz pa sem se za mojo hčerko. Ne v enem ne v drugem ne vidim nič slabega. Eni otroci spoznajo svet vere prej drugi kasneje.


od kje navada...to so si izmislili vrli cerkveni možje, kar po defoltu ni tako, tudi jezus se je krstil kot odrasu mož,


Kot zelo odrasel moz, po dopolnjenem 30. letu starosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:16:02   
Tanja55
Nisem nič iskala, je tko napisan, da ni treba bit posebej brihten in vklopit ne vem kaksne senzorje za to, da vidis, da je za nekoga, ki verjame v boga in krst, tak zapis zaljiv.

To pa, ali jst v verjamem v boga in krst ali ne, pa nisem omenjala, torej ni treba, da jst karkoli iscem v cemerkoli. Niti nisem hotela bit napadalna, sploh ne, samo ker ze dva dni tece debata o tem in ker sem pac dosledna, sem napisala kar sem. In med "dober dan" ter "boga je lahko v rit sram" je pa mal razlike, vseeno.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:16:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Od kje navada? Iz strahu,


Ampak...a ni zanivimo, vera, ki naj bi sirila ljubezen in odpuscanje in to, te ze na prvih korakih pospremi s strahom.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:21:27   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

seveda je lohk žaljivuser posted image če tko hočeš....pa če sam dobr dan rečem, pa če češ boš ziher kej žaljivga našla v temuser posted image

no pa ajd, recimo, da je mal žaljiv do boga samega...sam on se ne obremenjuje, še nikol mi nč zasiku nazaj, tako da se tud njegovi podaniki nimajo kej usajat, sej je velik fant in lohk govori sam zaseuser posted image

user posted image



a sem vidla, da si zdej na hec obrnila user posted image , itak da On, ce je kjer koli ze je, nic nazaj ne zasika, ma kje se mu pa ljubi. Od RR ga glava boli po moje. Jst mislim, da si rece, da se s Palestino ni tolk dela kot babnicami na RR. Ups, ce sem zaljiva...se pardoniram.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:21:57   
Anonimen
In med "dober dan" ter "boga je lahko v rit sram" je pa mal razlike,



ne ne ne, ne mi spet it konteksta trgatuser posted image ccccc....

...če je to njegovo stališče ( da pač otrok si ne zasluži nebes in more it v pekel al kam že, če ni krščen), pol ga je lohk v rit sram. ne kr tko, na splošno. če pa to ni njegovo stališče ( in jst verjamem da je tko), pol ga pa ne rabi bit sram. ne v rit in ne kam drgamuser posted image

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:28:02   
ronja
še nikol mi nč zasiku nazaj,

on ti je sam taščo pod isto streho zrihtal, pa se sam smeje, se mu ni treba usajatuser posted image Ulla, saj se načeloma strinjam s tabo, je pa res, da je tole hudo komu za prebrat. Čeprav sem enrkat nekaj zelo podobnega napisala, samo malo drugače.

mič, ta vera je polna protislovij. Strah in ljubezen gresta tu z roko v roki...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:30:18   
Anonimen
Čeprav sem enrkat nekaj zelo podobnega napisala, samo malo drugače.


ja sej, ti vsako stvar napišeš v zelo spravljivem tonu, jst jo jo pač neuser posted image zato pa tebe majo radi, mene pa neuser posted image red mora bituser posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: botra- ne želi več biti botra
22.4.2009 22:32:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

mič, ta vera je polna protislovij. Strah in ljubezen gresta tu z roko v roki...



Kaj pa vem, kolikor sem brala krscansko Novo zavezo, iz nje ni vel strah, vsaj jaz je nisem tako dojemala.
Sama sem iz nje razbrala bolj neskonco mero radovednosti in svezega pricakovanja, odlocnost in jasnost..strahu pa ne. Ampak to je moje dojemanje, lahko bo jutri tudi drugacno.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?