|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:21:47   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


40.000€ za papirje? Lahko vprašam kje?





Okolica Kranja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:22:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


40.000€ za papirje? Lahko vprašam kje?





Okolica Kranja.


Aha, Gorenjska, hvala.

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:23:55   
zmajaz
Stroški vzdrževanja so pri hiši večji samo, ko je treba enkrat začeti menjavati streho, okna, fasado itd. - tu je velika razlika, ker npr. en blok običajno nima nič kaj večje strehe kot ena večja hiša, strošek menjave se razdeli na vse stanovalce, pri hiši ga pa nosiš sam. Tast in tašča sta zadnja leta prenavaljala hišo: okna - 10.000 eur, streha - 7000 eur, fasada 6000 eur (ker so oblačili še s stiroporom, ne samo prebarvali). S tem da je pač to hiša s 300 kvadrati - če imaš majhno hiško z 80 kvadrati, potem seveda ni toliko oken, fasada je na novi hiši že dobro izolirana in jo je treba samo prebarvati, kar ni tako grozno velik strošek.

Ostali sprotni stroški vzdrževanja pa ne bi rekla, da so kaj bistveno večji kot pri stanovanju.

Kvadratura - 81 kvadratov - če je to samo bivalne površine toliko, je po mojem dovolj. Midva imava nad delavnico stanovanje cca. 70 kvadratov in pogrešava samo še 1 otroško sobo več - oz. jo bova pogrešala, ko bosta otroka tam okoli pubertete, pa še to bo nekako rešljivo. Torej ravno tistih 10 kvadratov bi bila ta dodatna otroška soba, ostalega pa čisto nič več ne bi rabili. Če je pa v teh 81 kvadratih zajeta še recimo kurilnica, kaka klet itd, potem bi pa znalo biti na knap - po mojem bi morala imeti hiša minimalno 100 kvadratov (vse skupaj - ne samo bivalne površine). Po drugi strani pa če izbereš npr. ogrevanje na plin, namesto na drva ali kurilno olje, pa spet sploh ne rabiš kurilnice, ker se da tista pečka lahko tudi v kopalnico in je problem rešen ...

Drugače pa - če bi jaz izbirala med stanovanjem in hišo, nimam kaj razmišljati - blok je meni nočna mora, nikoli ne bi mogla tam trajno živeti, če že ne bi res okoliščine tako nanesle, da bi bila v to prisiljena.


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:25:54   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

V otroštvu živela v hiši, potem v stanovanju, zdaj spet v hiši. Pa bi šla nazaj v stanovanje takoj.


Smem vprašat - glavni razlog?




Varnost je glavni razlog. So nam vdrli sredi noči, med spanjem.  In tudi jaz sem z otrokom večkrat sama.
Drugi razlogi so stopnice in precej večji stroški vzdrževanja ter ostalih položnic.

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


No, tudi z upravnikom znajo biti dogovarjanja, načeloma pa drži - samo računam (najbrž še vedno narobe ), da pri novogradnji ni tako, da je vsaj eno leto garancije proizvajalca in da potem nekaj časa traja.





ni vse tako rožnatouser posted image . Lahk te proizvajalec zajebava, čas teče.... Ma mi smo že 2 leti v hiši, pa še zdaj pol stvari manjka. Veš kaj pravijo, hišo nikoli ne smeš dokončat, ko je enkrat dokončaš, potem umrešuser posted image .

Še to. Pri stanovanju lepo kupčkaš vsak mesec za večja popravila (streha, fasada...), medtem ko pri hiši ni tega kupčkanja. KO pride do popravila strehe, pač moraš sežt globoko v žep.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.10.2010 20:28:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:26:41   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


40.000€ za papirje? Lahko vprašam kje?





Okolica Kranja.


Aha, Gorenjska, hvala.



Ta podatek tudi sama lahko potrdim, žal so papirji dražji od marsi katere druga stvari ki si jo kupiš.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:28:05   
Anonimen
Pia*, to misliš isto Gorenjsko? Ker če se prav spomnim, je to različno od občine do občine?

(odgovor članu Pia*)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:30:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

V otroštvu živela v hiši, potem v stanovanju, zdaj spet v hiši. Pa bi šla nazaj v stanovanje takoj.


Smem vprašat - glavni razlog?




Varnost je glavni razlog. So nam vdrli sredi noči, med spanjem.  In tudi jaz sem z otrokom večkrat sama.
Drugi razlogi so stopnice in precej večji stroški vzdrževanja ter ostalih položnic.


Zanimiv pomislek - ga imam jaz tudi, samo sem v osnovi pozabila nanj.
Aja, pa v hiši je precej višji strošek zavarovanja, na to tudi nisem pomislila do sedaj.

Bo treba kakšno črto potegnit, da vidim, kaj se je vse nabralo.


< Sporočilo je popravil milijonarka -- 20.10.2010 20:31:15 >

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:34:21   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Aja, pa v hiši je precej višji strošek zavarovanja, na to tudi nisem pomislila do sedaj.

Tast je ravnokar plačal zavarovanje za: hišo (cca. 300 kvadratov skupnih površin - zajema 1x 3,4 sobno + 1x 4-sobno stanovanje v hiši plus kletne prostore in kurilnico), delavnico in nadstrešek za 3 avtomobile okoli 270 eur letne premije, tako da to ni tako zelo veliko za moje pojme: tu je požarno zavarovanje, izlitje vode, opleski, oprema itd. itd.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:34:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Kvadratura - 81 kvadratov - če je to samo bivalne površine toliko, je po mojem dovolj. Midva imava nad delavnico stanovanje cca. 70 kvadratov in pogrešava samo še 1 otroško sobo več - oz. jo bova pogrešala, ko bosta otroka tam okoli pubertete, pa še to bo nekako rešljivo. Torej ravno tistih 10 kvadratov bi bila ta dodatna otroška soba, ostalega pa čisto nič več ne bi rabili. Če je pa v teh 81 kvadratih zajeta še recimo kurilnica, kaka klet itd, potem bi pa znalo biti na knap - po mojem bi morala imeti hiša minimalno 100 kvadratov (vse skupaj - ne samo bivalne površine). Po drugi strani pa če izbereš npr. ogrevanje na plin, namesto na drva ali kurilno olje, pa spet sploh ne rabiš kurilnice, ker se da tista pečka lahko tudi v kopalnico in je problem rešen ...


To je stanovanjska površina, brez mini terase. Kar se površine tiče, se mi zdi več kot dovolj, ker več kot enega otroka ne bom imela. Niti nimam neke potrebe po sobah za fitnes, hobije,....karkoli že, kar množi kvadrate. Kleti nima, ker ne maram krame..ampak nekam je treba pospravit kosilnico in lopate...user posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:36:06   
Anonimen
okoli 270 eur letne premije, tako da to ni tako zelo veliko za moje pojme: tu je požarno zavarovanje, izlitje vode, opleski, oprema itd. itd.


Malo, se mi zdi. No, jaz bi vključila še potres in poplave, to zna nanest.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:36:49   
zmajaz
Ja - stanovanjske povšine je to več kot dovolj za 3-člansko družino. Kosilnico in lopate pa pospraviš v nadstrešek za avtomobile, pa je. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:37:23   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Malo, se mi zdi. No, jaz bi vključila še potres in poplave, to zna nanest.

Mislim, da ima to vse zajeto - nisem pa 100%, bom jutri preverila. Pa ti moraš upoštevat, da boš imela majhno hiško in že zato ne more nanesti tako veliko - tu je pa v premiji 300  kvadratov hiše + 70 delavnice + 70 stanovanja nad delavnico + 50 zidanega nadstreška.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.10.2010 20:39:29 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:37:58   
Anonimen
Kosilnico in lopate pa pospraviš v nadstrešek za avtomobile, pa je. user posted image


Tkole zna kosilnica hitro najti nov nadstrešek user posted image .

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:38:27   
Eva19
Jaz sem živela 19 let v hiši in sedaj eno leto v bloku. definitivno je hiša boljša. in midva sva ravno v fazi prodajanja stanovanja, ker imava ogledano eno luštno hiško-isto manjše velikosti ker velike enostavno ne rabiva.
na splošno se gradijo manjše hiše kot so se včasih, recimo pri nas doma je ogromna bajta, na srečo je sestra z družino ostala doma, ampak če bi slučajno starša ostala sama, bi zelo težko sama vzdrževala celo hišo. in tudi danes pravita da če bi se še enkrat odločala za hišo bi le ta bila vsekakor manjša.

tukaj hrup moti tudi mene, v hiši imaš svoj mir. moti me ker se kuri do onemoglosti-sem bila navajena 21 stopinj v hiši, tukaj imava pa z zaprtimi radiatorji-razen v otroški sobi, cel dan 26 stopinj, kar je zame bistveno preveč.

moti me tudi to, da moram otroka extra nekam pelat, če hočem da mal telovadi na travi. okrog bloka je sam beton,ni nikjer nobenih igral, samo parkirišče in nato glavna cesta. hiša ki jo imava namen kupit, pa ima okrog tudi 1000m2 parcele.

v hiši imaš več zasebnosti, no tuki se recimo vsak sosed vtakne v vsako stvar in to me ful moti. sej ignoriraš, sam vseeno...

varnost..ma kaj pa vem če si v hiši kej manj varen, k nam v blok so tud večkrat že vlomili...

skratka če zaključim, za moje pojme, vsekakor prevlada hiša in manjše hiške so prov luštne.

aja dela pri hiši, ma ko sem bila še doma...vem da je blo treba travo kosit, pa še to, eni imajo pač okrog beton in je zadeva rešena. mi imamo travo in nekaj gred ter velik vrt, pač to je za rihtat, ampak imamo pa tudi potem skoz celo leto skrino polno zelenjave, to odtehta vse delo, ker na tem lahko veliko prišparaš. stroški so pa za moje pojme približno isti. sploh če je hiša podobne kvadrature kot stanovanje. strehe in oken pa pač tudi ne menjava vsako leto. pri nas smo jo ravno sedaj menjali, torej po 22 letih, pa je drugače še ne bi, ker še ni bila v tako slabem stanju, ampak ker je sestra ravno takrat zidala, so zravn še to naredil, da je pol spet mir.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:39:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Malo, se mi zdi. No, jaz bi vključila še potres in poplave, to zna nanest.

Mislim, da ima to vse zajeto.


Ok, hvala. Ni veliko, še vedno pa slabih 200€ več kot za stanovanje.
Se kar nabirajo stroški, počasi in sigurno user posted image .

Ni čudno, da nekateri trikrat na teden kosijo travo---relaxacija in to. Te hiša zmatra, že samo ko računaš.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:40:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Malo, se mi zdi. No, jaz bi vključila še potres in poplave, to zna nanest.

Mislim, da ima to vse zajeto - nisem pa 100%, bom jutri preverila. Pa ti moraš upoštevat, da boš imela majhno hiško in že zato ne more nanesti tako veliko - tu je pa v premiji 300  kvadratov hiše + 70 delavnice + 70 stanovanja nad delavnico + 50 zidanega nadstreška.


Je, drži.
Recimo še enkrat več kot imam zdaj, več ne bi smelo biti.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:42:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Kosilnico in lopate pa pospraviš v nadstrešek za avtomobile, pa je. user posted image

Tkole zna kosilnica hitro najti nov nadstrešek user posted image .

Ah ja - sem pozabila, da živimo v drugačnih koncih. user posted image  Pri nas je v nadstrešku 1500 eur vredna kosilnica, pa 500 eur vreden pometač za dvorišče, pa nas ni kaj posebno strah, da bi nam kdo kaj ukradel. Še avte pogosto pozabimo zakleniti čez noč.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:43:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Kosilnico in lopate pa pospraviš v nadstrešek za avtomobile, pa je. user posted image

Tkole zna kosilnica hitro najti nov nadstrešek user posted image .

Ah ja - sem pozabila, da živimo v drugačnih koncih. user posted image  Pri nas je v nadstrešku 1500 eur vredna kosilnica, pa 500 eur vreden pometač za dvorišče, pa nas ni kaj posebno strah, da bi nam kdo kaj ukradel. Še avte pogosto pozabimo zakleniti čez noč.


Spodbuden podatek, hvala user posted image , razen tisti o ceni - ampak tako draga ziher ni nujna, je tudi kaj precej cenejšega.


(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:47:32   
zmajaz
Ne ne - kosilnica je lahko veliiiiiiko cenejša - tele, ki je v nadstrešku, sploh ne uporabljamo za košnjo okolice, ampak jo ima tast za vinograd, ker ima precej strmo in ne gre kositi s kako cenejšo kosilnico. Aja - ona ta mala za okolico je pa tudi zraven v nadstrešku, pa nam je nihče ne ukrade. user posted image Ceno sem ti dala samo zato, da vidiš, da gre za precej vredne stvari, pa jih vseeno brez strahu pustimo v nadstrešku. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.10.2010 20:48:42 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:55:46   
Anonimen
Zmajaz, se mi je zdelo, da je cena navedena zato..hvala za informacije. Se mi zdi, da se "pod glavno črto" nabere kar veliko stvari.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 21:12:50   
Bojana 29
Do 25. leta sem živela v hiši. Sedaj v stanovanju. Žal nama (ko sva se selila na svoje sva bila še sama) finančno ni zneslo, da bi se selila v hišo. Vsekakor pa se bomo (sedaj smo štirje), kakor hitro si bomo finančno malo opomogli selili v hišo. Stanovanje me otesnjuje.
Najbolj me moti:
- hrup (pa živimo v zelo urejenem manjšem bloku, kjer sosedje upoštevajo hišni red). Vendar mi gre grozno na živce, ko sosed zvečer gleda nogomet in seveda zraven glasno navija, spet drugi se spravi vrtati ravno ko gredo otroci spat, tretji se mora točno pred našimi vhodnimi vrati pogovarjati po telefonu, ...
- na vrtu oz. terasi ne morem piti kavice, ne moremo grilati, peči kostanjev, koruze, ...
- poleti ne morem bosa (zelo rada namreč hodim bosa - ko sem stanovala v hiši celo poletje nisem obula čevljev - doma seveda user posted image ) leteti po zelenjavo na vrt (petršilj, korenček, paradižnik,...),
- otroci ne morejo imeti psa (sem namreč mnenja, da pes ne spada v stanovanje - vsaj velik ne, takega pa si mi želimo),
- pozimi moram zjutraj čohati avto (če imaš pri hiši nadstrešek tega ne rabiš),
- moje veliko veselje je delo zunaj (košnja trave, kopanje po vrtu, kidanje snega - če ga seveda ni preveliko), tega pa v stanovanju ni.
- otroci nimajo trampolina,
- nimamo kam z  "ropotijo" (kolo, skiro, smučke, rolerji ... - pa pomnoži krat 4, sanke, novoletni okraski in še vse drugo kar se nabere - tega pa je pri nas zelo veliko)

To so vse slabe lastnosti bivanja v stanovanju, ki se jih trenutno spomnim.

Glede hiše pa je tako:
Kot so že napisala dekleta košnja trave 1 x tedenska. Stroški, ki so na vrtu in terasi:  kosilnica, za kakšnje robove potrebuješ tudi silkarco, škarje za travo, živo mejo, drevje, vrtno pohištvo, senčnik (dežnik), če imaš malo večji vrt kompostnik, gnojila za vrt in rože, razna zunaja igrala za otroke (kot otrok nisem skoraj nikoli šla na javno igišče),...
Lesene stvari (ograja, nadstreški, napušči,...) je treba barvati enkrat na deset let.
Strehe (tiste najboljše) imajo življenjsko dobo 50 let. Tako da če ima hiša kvalitetno streho ti ni treba skrbeti.
Okna, vrata (zunanja), garažna vrata (če jih imaš) pa se menjajo približno na vsakih 20 let (na naši hiši sta jih starša menjala po 25 letih).
Pri montažni hiši moraš računati še temelje, osnovno ploščo ali klet kamor postavijo hišo.
Veliki strošek pa so še razne malenkosti, ki veliko stanejo, si jih pa v hiši rad privoščiš - npr. vrata ograje ki se sama opirajo, zunaje senzorske luči, ležalniki za na teraso, ...

Upam, da sem ti kaj pomagala. LP


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 21:17:55   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Se mi zdi, da se "pod glavno črto" nabere kar veliko stvari.

Si že seštela?
Streho, okna itd., smo rekli, da odmislimo, ker to šele čez 20 ali več let. Tisto kosilnico tudi kupiš 1x in imaš 10 let mir.
Ostalo pa:  - dražje zavarovanje - samo za tako mini hiško po mojem ne sme biti prek 100 eur letno
- elektrika, voda - porabiš, kolikor porabiš, to ne more biti dražje pri hiši kot pri stanovanju
- odvoz smeti - to ne vem, kako je s tem v blokih, pri hiši načeloma plačaš glede na prostornino kante za smeti, ki jo imaš, tu morda plačaš pri hiši par evrov več (kot rečeno, ne vem, kako se to plačuje v blokih)
- ogrevanje - če ogrevaš 80 kvadratov v bloku ali hiši, načeloma ne bi smelo biti posebne razlike


Ne vem - sprotni vsakomesečni stroški ne vem, če so kaj bistveno dražji.
Sem še kaj pozabila?

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.10.2010 21:20:52 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 21:26:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Se mi zdi, da se "pod glavno črto" nabere kar veliko stvari.

Si že seštela?


Nisem.

Ampak takole na uč - za investicijo ca. 20% več kot na začetku (strošek dokumentacije ni fiksen, plus temelji za montažno hišo, to zgleda da ni v ceni), plus rezervar za vodo ali po domače štirna. To je nekaj, kar bi si absolutno omislila, plus nadstrešek za avto. Nekaj rezerve je v ceni na ključ, ki sem jo vzela v osnovi, ker kaj znamo pa tudi sami naredit user posted image .

Tekoči stroški - vse kar sodi na vrt (kosilnica, terasa z opremo, lopate, grablje), kante za smeti ter stroški, ki jih imam danes.

Tukaj pa: ogrevanje + 50% (ne glede na majhno površino se stanovanje ogreva tudi od sosedov, v hiši so pač zunanje stene), zavarovanje + 50%, elektrika načeloma enako, smeti odvisno od občine, recimo + 30% glede na površino. Ogrevanje je lahko tudi pri vgrajenem kaminu, in odvisno od izolacije.

Ali varianta številka 3: pasivna hiša s subvencijo eko sklada.

Bo treba na novo računat user posted image .

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 21:29:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bojana 29

Lesene stvari (ograja, nadstreški, napušči,...) je treba barvati enkrat na deset let.
Strehe (tiste najboljše) imajo življenjsko dobo 50 let. Tako da če ima hiša kvalitetno streho ti ni treba skrbeti.
Okna, vrata (zunanja), garažna vrata (če jih imaš) pa se menjajo približno na vsakih 20 let (na naši hiši sta jih starša menjala po 25 letih).
Pri montažni hiši moraš računati še temelje, osnovno ploščo ali klet kamor postavijo hišo.

Upam, da sem ti kaj pomagala. LP




Si, hvala, sploh tale streha je razveseljiv podatek-čeprav je na začetku investicija večja. Mogoče veš, katere so tiste najboljše in kakšna je razlika v ceni glede na povprečno?

Okna in vrata so ca. 30% večji strošek kot stanovanje, nič več, ker tudi tam jih menjaš oz. naj bi jih menjal enako pogosto. Je pa v hiši več okno v kopalnici in vhodna vrata so običajno boljša. No, mogoče sem 30% še preveč rekla, prej 15%.

(odgovor članu Bojana 29)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 21:33:05   
Felicita
evo, nisem brala teme, ampak da pristavim svoj lonček. jest celo življenje živim v hiši, ki jo je cca 40 let nazaj zgradil star ata. zdej ok, hiša ma svoja leta na grbi kar se ji pozna (pač materiali so vidl svojo marijo, star način gradnje,...) ampak s hišo je STALNO delo - če ne s hišo pa z okolico (sadovnjak + vrt). delo je tut takrt ko se ti najmanj da met to delo. al pa ti centralna crkne v začetku septembra, streha pušča med najhujšim novembrskim dežjem, rukne ven električno fazo iz lubega miru al ti pa poči cev nekje kjer je tut slučajno ne morš popravit sam. pač ok, ja, načelno lahko računaš da če so zadeve dobro narejene v štartu maš (vsaj) 10 let mir z večjim vzdrževanjem... sprotnega je pa kljub vsemu precej. čim maš pa vrt in sadovnjak... ja, sej 90% časa te veseli, sam so pa dnevi, ko se ti tut slučajno ne da.
maš pa neodvisnost. noben ti ne skače po glavi da si preglasen, da koga motiš, ne rabiš se sekirat zrd bedakov pod tabo ali kretenov nad tabo. maš plac kamor lahko postaviš mizo za piknik al pa kofe. ne rabiš se za vsako zadevo in odločitev dajat s kakimi ekscentriki (in ja, v vsakem bloku so vsaj eni)... u glavnem men to velik pomeni. ogromno.

men osebno bi blo najboljš manjši blok al pa dvojček. dvojček bi mi bil idealen user posted image

zdej vidm da o letih govorite.... mi mamo vrata vsa 40+ stara; okna smo letos menjali (tut 40+ stara), radiatorje isto, moj itison je tut star 30 (in je potreben zamenjave ki je ne bo), linolej po stopnicah isto, ograja je še prva, parket pri starih starših tudi,... barva se na mal manj ko 10 let (vsaj ograje in nadstrešek, če je na jug obrnjeno sploh), notranja vrata pa res na neki takega, ja (če to sam počneš). tko da ja, da se tudi ne bit hiper, pa ajde.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 20.10.2010 21:37:20 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?