|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: Pikcapokca
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
26.11.2022 8:13:42   
cbelca2
Aja še to glede NIFTIja...videla sem da naj bi imel DM nek kuponcek ugodnosti za medgen ve katera kaj več o tem? Kakšna ugodnost in ali je ok ta firma?

(odgovor članu cbelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Julijke 2023
26.11.2022 8:35:07   
Pikcapokca
Joj upam da vas se kaj ostane tu na forumu, ker jaz nimam facebooka 😅

(odgovor članu cbelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Julijke 2023
26.11.2022 10:18:49   
4.mama
Pikcapokca sva že 2, jaz ga tudi nimam 😊. Srečne tiste ki imate slabosti, vem da je grozno a vsaj veste da pikice rastejo, jaz imam samo utrujenost in malo boleče prsi, zato me je full strah 😟. Jaz nisem imela Nifty za prve 3. Eden je star20, drugi 18, tretja pa 11 in takrat tega se ni bilo.

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Julijke 2023
28.11.2022 8:19:37   
Pikcapokca
4.mama, razumem tvoje skrbi.. skoraj nic simptomov pri meni.. kaki dan se mi zdi sam da mi neka hrana disi bolj kot druga, druga dan nic. Potem en dan spet prsi bolijo, drugi dan ni hudga.. 🧐

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Julijke 2023
28.11.2022 9:11:44   
4.mama
Moramo bit pozitivni 😊. Jaz imam tudi včasih želje po neki hrani, recimo včeraj vse bi dala za krof iz čokolade, a drugače ne jem skoraj nič sladkega. Pa spala bi full. Eno vprašanje imam za tiste ki ste mlade mamice. Kako je sedaj s sladkorno, sem kar začudena kar berem. Pri prejšnjih nosečnostih nikoli ni bilo tako strogo.

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Julijke 2023
28.11.2022 9:20:37   
anja93
Jaz imam pa jutri prvi pregled in sem že zelooo na trnih. Skrbi me kako bo, a bo UZ ok, ali bo tlak ok… pa pač nasploh kako bo. Danes mi je že odkar sem ustala slabo in me skrbi, da mi bo tudi jutri, ker imam pregled ze takoj zjutraj. Pa nic nevem ali morem bit ja tesce, nevem a bom ze jutri dala kri in vodo… 😥😥😰

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Julijke 2023
28.11.2022 9:41:57   
4.mama
Vse bo ok Anja 🥰. Poskušaj z ingver bonboni ali pa Ricola tisti rumeni . Tesca pa ni potrebno biti ker bi ti sporočili če bi morala bit. 

(odgovor članu anja93)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Julijke 2023
28.11.2022 15:06:17   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: anja93

Jaz imam pa jutri prvi pregled in sem že zelooo na trnih. Skrbi me kako bo, a bo UZ ok, ali bo tlak ok… pa pač nasploh kako bo. Danes mi je že odkar sem ustala slabo in me skrbi, da mi bo tudi jutri, ker imam pregled ze takoj zjutraj. Pa nic nevem ali morem bit ja tesce, nevem a bom ze jutri dala kri in vodo… 😥😥😰


Vse bo ok in jutri te nihče ne bo pošiljal v Laboratorij. Sploh zadnje čase (odvisno od ZD), dobiš napotnico za lab in se moraš prijaviti na prost termin. Ni več kot nekoč, da te kar dol/gor v laboratorij pošljejo in čakaš na vrsto.

Pa vse se dela tešč, torej dopoldne. Moraš pa pred lab. piti piti, da se bodo izvidi "dehidrirani". Samo ne čaja in kave ali sladkih sokov, torej vodo :)
Sabo imej kakšen prigrizek in čim boš iz lab., lahko začneš jest :)

(odgovor članu anja93)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Julijke 2023
28.11.2022 20:14:46   
4.mama
Srečno jutri Anja 😊. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Julijke 2023
28.11.2022 20:16:53   
anja93
Hvala vama 🥰 sem kar malce zalostna, ker me tok skrbi za jutri, namesto, da bi kipela od sreče! Ampak menda je normanlo ☺️ … samo jutri da mine in da bodo novice dobre, pa se bo lazje dihalo! 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Julijke 2023
28.11.2022 22:01:51   
4.mama
Samo misli na lepe stvari, jutri boš prvič videla vajino bitjece 😊

(odgovor članu anja93)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Julijke 2023
29.11.2022 9:21:18   
anja93
Ojla punce! 
Evo pregled mimo! Videla sem pikico in srčka (slišala ga pa nisem). Realno sem v 9t in 1d, in ne en teden več kakor sem mislila 😄 Pikica je nekje 2,5cm in bo prišla na svet pridevidoma 3.7.2023 😇😇😇 
Dobila kup napotnico za labaratorij.Tlaka mi danes niso merli, smo se pa menili o mojem strahu pred meritvijo 😅 sem imela seboj meritve, ki sem jih delala vsak dan, in verjetno zato danes niso merili 🫣☺️
Naslednji pregled je nuhalna 20.12. In potem spet pri mojem G takoj v začetku januarja 😄
Sem kar malo lažja 😊🍀


(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Julijke 2023
29.11.2022 9:32:34   
4.mama
Anja super 😊, sedaj pa samo uživat na polno 😄

(odgovor članu anja93)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Julijke 2023
29.11.2022 18:30:50   
Pikcapokca
Anja juhuuu 🥰🥰 zdaj pa mirno nosecnost se naprej 😊  

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 10:51:33   
Anonimen
Super za pregled. user posted image

Kako pa ste kaj ostale? Imate kakšne znake in katere?
Pri meni nič posebnega, razen prsi so skoz napete, to je pa to ...... ponoči ne hodim lulat, kar je zanimivo, mi še ne pritiska na mehur ....
In še vedno nisem moji G nič povedala, mogoče bom naslednji teden ...

Trenutno sem v 7 tednu, točno 6t2d... torej še zgodaj. Pregleda pa niti pred 10t nočem.

(odgovor članu Pikcapokca)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 12:05:44   
4.mama
Anonimna midve sva verjetno v podobni situaciji, starostno in tudi situacije so podobne.
Nimam sicer nekih znakov, prsi postajajo vsak dan bolj boleče, full sem občutljiva in živčna z vsemi se kregam. Trebuh full napihnjen. Je še mi jogurt non stop, čeprav nisem ljubitelj mlečnih stvari.
Najbolj me je strah prvega pregleda. In čisto te razumem Anonimna da nisi še klicala ginekologa, mi nismo nobenemu povedali in če prideva do Niftyja bova takrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 12:15:42   
Rdecka
Oo anonimna, midve sva pa blizu. Jaz sem 6t in 3 dni :)
Ma po mojem zacne pritiskat na mehur kasneje,a? Mene vec tisci na vodo ampak se tudi trudim vec pit. Drugace pa vse lepote zacetne nosecnosti: slabost,glavobol,smrdi vsee,..al so pa vsi zaceli uporabljat smrdec parfum. :D drugace pa je danes malo slabsi dan..zjutraj sem opazila rjavkast izcedek. Po pregledu sem dobila dabroston in bolnisko... upam da nam je tokrat usojeno. :D najbolse od vsega pa je,da sem ze vidla pikico in utripek 😍
Z optimizmom naprej :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 12:32:26   
anja93
Punce tut jaz vas razumem, da ne zelite prehitevat. A ste imele kaksne slabe izkusnje prej? Sicer jaz sem kooomaj pricakala prvi pregled (9t) ampak me je bilo noro strah. K sreci vse Ok, itak pa zdaj cakanje na nuhalno. Imam obcutek, da nikoli ne bom dosti pomirjena. Itak sem pa ze po naravi taka 🤷🏼‍♀️
Se mi pa zadnje dni pojavlj pogosta slabost, sploh zjutraj. Nevem vec kaj da jem, vceraj probala cokolino - skor zbruhala, danes jabolko, po eni uro mi slabo pa dvigval, bruhat nism mogla 😪😪😪 noro… ocitno mi res samo prepecenec ostane.Glavobol tudi pri meni… pijem cca 1,5L na dan, vec ressss tezko, ker sem ze pred N pila do 1L. Nalivanje mi ne sede ker mi tudi rata slabo. Eh ja. 
Bodite v 🌸💐🌺🌷🌻

(odgovor članu Rdecka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 13:25:32   
4.mama
Rdecka itak da bo vse uredu, samo res počivaj, nič vsaj par dni samo posla wc. 
To je moja 8 nosecnost, upam da je dovolj splavov, sedaj upam res upam da bo vredu in da bo 4. Otoček prišel julija na svet

(odgovor članu anja93)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 13:40:33   
Anonimen
Punce tut jaz vas razumem, da ne zelite prehitevat. A ste imele kaksne slabe izkusnje prej?


ja, jaz že 3 zadnje N (leta 2020, 2021 in 2022), torej tole bo 4 najin poskus in seveda nisem optimistična glede na preteklo statistiko.

Pri zadnjih 2 je bil zapozneli splav -> to pa pomeni, da je srček nehal biti, do splava pa ni prišlo, telo ni samo od sebe se spucalo in smo morali delati splav s tabletkami (1x v UKC LJ in 1x sama doma). Za oba smo izvedeli pozno, za enega v 11 tednu, za drugega pa šele na Nuhalni v 13 tednu - Nuhalne mi niso zaračunali, skupaj z nama so bili strti in žalostni. In sem šla spet po tablete.
Prvi leta 2020 pa je bil izvenmaternična nosečnost -> to pa pomeni, da se je plod zataknil v jajcevodu. Sem opozarjala mojo G da vem da je nekaj narobe, imela rjav izcedek (material kot kavni zoc!) ampak so mi dal samo tablete in odslovili z "pač noseča ste, valda boli maternica in sej bo minilo". Jajcevod mi je počil doma, obležala sem v mlaki krvi in telo v šoku, doživela grozne bolečine, šla na urgenco in direkt v 15min od prihoda sem že bila na operacijski mizi. Plod je bil še živ ampak je plaval v krvi v trebušni votlini, komaj so me rešili in izgubila sem ogromno krvi in en jajcevod.

Skratka ... saj pravi, da naj vas moja negativa ne ne-motivira ampak uživajte maksimalno, nosečnost je eno tako zanimivo lepo obdobje in privoščim da pridete do konca čisto vse. ... midva pa pač čakava da mine vsaj 10 teden in potem grem na pregled ... itak NIČ ne morejo narediti, splava ne morejo ustavit in srčka tud ne zbudit nazaj, če neha bit, če je nekaj narobe v razvoju, nič ne morejo pomagat, se samo čaka ali se bo normalno plod razvijal ali se ne bo ali bo preživel prvih nekaj tednov in ne imel takšnih in drugačnih anomalij.

(odgovor članu anja93)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 13:50:55   
Pikcapokca
Anonimna to pa je zgodba in pol ob kateri se mi je trgalo srce. Zelo mi je zal, noben ne bi smel skozi to in razumljivo da so zdaj prisotni strahovi. :/ vse drzimo pesti s teboj! ❤️
Pri meni pa ze par dni imava love hate relationship s hrano. Nic mi ne pase jest a hkrati morm skos neki grickat, drugace mi je slabo. Vceraj sem si delala zajtrk, mi ni uspelo do konca. Sem prvic bruhala. Zaenkrat se je to zgodil sam enkrat. Naj bi pa ravno danes bila 8 tednov. Lulat tudi mene ne kaj ekstra. Se teden in pol do prvega pregleda, komaj cakam 🥺 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 14:01:17   
anja93
Tudi meni je zelo žal za situacijo in upam in držim pesti, da bo tokrat uspelo! Take zgodbe so zelo pretesljive in žalostne…. Tudi jaz imam strah, da bi enkrat prišla na pregled in nebi bilo več utripa… zato tudi čakam na NUHALNO, da sploh povem družini. Ostalim pa mislim, da sploh nebom. No v službi nekateri vejo zaradi narave dela… mogoče povem še kakkšnemu bližnjemu prijatelji, to je pa to. 
Moramo biti pozitivne! 🍀🍀🍀

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 14:08:25   
4.mama
Res težko to brat, sama sem imela 4. Splave in vsakič te zlomi, Anonimna upam da tokrat pridemo do konca brez težav.
Kaj so ti pa rekli za vzrok, meni so rekli starost pri zadnjem, prvi 3. So bili prej

(odgovor članu anja93)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 15:00:56   
Nincyka84
Hey, da se še jaz javim. Malo pozno, v torek sem imela pregled, zaenkrat vse ok🙂upam, da tako tudi ostane. Sem pa manj noseča kakor sem mislila, 8t1dan namesto 8t in 5 dni. Sem pa ugotovila, da mi je po folni slabo, ok malo že verjetno ponagaja nosečnost. Jemljem femibion, ki med drugim vsebuje tudi železo in ravno slednji naj bi povzročal slabost, tako mi je rekla v lekarni. Slabost pride pa je boljše pa spet slabše, hrana mi ne diši nekaj zelo, ampak se vsaj malo prisilim, da pojem, da ni prazen želodec. Mi ravno za vikend praznujemo r.dan z našimi  in jim bova verjetno povedala, ker jim bo čudno zakaj nič ne spijem🙂🙆 no, če bojo preveč sumljivo gledali bova pač povedala😁 se je že katera naročila na nuhalno? Jaz grem prvo na nuhalno potem dobim od zdr.napotnico za posvet glede nadaljnih preiskav ac/nipti, zaradi moje starosti. Pozdrav🤗

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Julijke 2023
1.12.2022 15:50:47   
4.mama
Nincyka boš šla na AC?

(odgovor članu Nincyka84)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?