|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  72 73 [74] 75 76   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 16:55:57   
4.mama
Ironic ne skrbi glede porodnišnice, bilo kje boš rodila bodo poskrbeli za tebe in tvojega otročička. Jaz sem bližje Šempetru pri Gorici in če bo nuja bom šla tja ne bom norela v Postojno, tja grem samo če vzdrži do datuma ko imam napovedan carski.
21 let nazaj ko sem bila prvič noseča nismo imeli toliko informacij in res edino kar smo pili je bilo folna do 12 tedna, niti magnezija ne, to je začelo šele potem. Niti glede kg, niti glede sladkorja res niso nič pretirano gledali, sva ravno zadnjič z mojim ginekologom o tem razpravljala. Kaj dela farmacija.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1826
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 17:11:40   
ironic
No upam da ne Mb, si res ne želim tukaj. Že na splošno UKC ni ravno hvaljen. Ne samo porodnišnica, na splošno mi ni ok. Ne bi pa ravno o odnosu na porodnem oddelku.. Niti malo mi niso ok, niti sestre. Mogoče kakšna izjema, drugače pa. Ne, sem imela dvokratni vtis in vsakič enako. Tako da.. Držim pesti..za Ptuj 🤞

Krče mam pa se mi zdi da pogostejše, zdaj tudi čez dan. Popoldne se mi začne.. tak kot zdaj, norim že poleg.. 😮‍💨😮‍💨 Same nimate tolk glede tega težav? To zdaj že res tak, da boli in moram kar stresat nogo, ali pa mi sama skoči.. zato pa kolk se da sem aktivna, na nogah, samo potem pa mi začne zatekat, pa križ me ubija, na vsake tolk mam tiste krče v križu. Narediš eno, pa pol drugo ni ok. Pa tist narediš, pa to prvo ni... Jaoo.. 😁 mogoče bi bilo kaj drugače če bi jih zdaj imela pod 30. Bi bilo boljše 🤣🤷🏼‍♀️

Aja, ko sem prej omenila patronažno. Ve jo boste pred porodom sprejele? Ker je odločitev, ni treba, če vam ni. Pripada pa en obisk ja. Ma jaz sem se vseeno odločila da ja, da se spoznava in da mi malo pove eno in drugo, pa pogleda če imam vse ok. Ker me bo le ona imela. Res upam da je vredu pa da mava isti pogled na zadevo Ker jaz res ne kompliciram in bi rada vse imela minimalno kar se da. 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1827
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 17:17:31   
ironic


IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

21 let nazaj ko sem bila prvič noseča nismo imeli toliko informacij in res edino kar smo pili je bilo folna do 12 tedna, niti magnezija ne, to je začelo šele potem. Niti glede kg, niti glede sladkorja res niso nič pretirano gledali, sva ravno zadnjič z mojim ginekologom o tem razpravljala. Kaj dela farmacija.





Ravno o tem sem že večkrat rekla. Ma jaz bi bila za ta čas. Res. Ker mi gre vse to res na živce. Pa samo neko odstopanje, pa te že vodijo kot da si ne vem kaj... Psihirajo te do amena, kot da delaš slabo otroku že sedaj. Res pravi psihični pritiski, to je mobing in nič drugega.. 
Evo npr en primer.. sem dala vodo zjutraj. Kot sem povedala me je nadirala, da bi morale nosečnice en dan pred kontrolo dati urin in še to čez dan (dobro da mi to pove po tolkih mesecih, čeprav ne vem kje je taka praksa.. ok..). No me kliče sestra da urin ni ok in naj naslednji dan ponovim. Kaj sem naredila? Namesto da bi dala vodo ob 8, sem dala ob 11. Pa tudi ob 8 nisem dala prve vode (če itak samo na wc hodim 🤣), razlika je samo v tem da ko sem šla prvič sem zjutraj jedla banano, naslednjič ob 11 sem bila tešča. Ker vedno do zdaj sem dajala vodo tešča. Sem pač mela zgodnje ure in mi še ni bilo.. no samo enkrat pa sem prej jedla in češ voda ni ok.. no, klica kasneje nisem več dobila, naslednjič bila voda ok. Ma kaj me zafrkavate al kaj.. resno? In si lahko potem samo svoje misliš 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1828
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 20:20:56   
foxy_cat
Evo jaz sem imela kontrolo danes. Naš fantič še vedno prehiteva ima cca. 2361g (32/4), vzela mi je bris, voda kot ponavadi zanič, sladkor na tešče normalen 4.4, tako da otrok ni prevelik zaradi "sladkorne". Čez 2 tedna imam ponovno kontrolo rasti. Sedaj je kazal okoli 34/6, pomoje lih še ene 2 tedna pa grem rodit hehehe... Aja prejšnji teden sem imela 70,7kg ta teden pa 70,6.. Tako da kot kaže se je tudi pri meni ustavilo, še en znak več pomoje.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1829
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 20:27:24   
ŠeenaSanja
Tudi mi smo iz kontrole pr dr. Žebeljanu. Vse je lepo pregledal in natančno pregledal in zraven vse komentiral tako da sva bila zelo zadovoljna z obiskom (moja ginekologinja zna biti kar redkobesedna 😔). Danes točno 29w0d in je težek 1400g in vse je v mejah normale 😁Je pa celo noč in celo jutro imel pravi žur u trebuščku, ko pa smo prišli na pregled pa se je gospodič odločil počivati kljub temu da sem pojedla čokoladico preden sva šla not. In je cel čas imel rokice pred obrazom tako da smo komaj dobili nekaj slikic, ki kažejo obraz 😂 ko pa sva se usedla u auto pa začela peljati domov se je pa najin otrok odločil da je čas za telovadbo 😂😂❤️Samo da je dete zdravo ❤️

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1830
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 21:03:37   
4.mama
Super punce za preglede, zdaj samo še čakat. Foxy sam tvoj je pa res org. Ti boš res kmalu

(odgovor članu ŠeenaSanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1831
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 21:53:04   
foxy_cat
4.mama ja danes je spet rekla naj probam vsaj do 35tedna zdržat, idealno bi bilo do 37, pa je rekla samo dajte vsaj do 35. Nekako imam občutek, da tudi sama ne vrjame da bom kaj dlje.. Drugače ne vem zakaj bi to non stop omenjala? Me je pa strah ja... vsak dan bolj me je strah.

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1832
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 22:38:59   
ironic
Ma ni nujno... 🤷🏼‍♀️ Meni tudi ves čas prehiteva... Pri 31t6d je imela 2000 g.. tako da.. na teden pa bi naj okrog 250g pridobivali. Meni se je teža zaustavila in imam isto že kak mesec dni, kaka kilca gor/dol.. mi isto 2t prehiteva (obseg trebuščka in glava). Samo mi pa ni nikoli moja rekla, da to pomeni da bom prej rodila al karkoli, sploh nič da bi komentirala. Je pa od samega začetka že tako. So mi prestavili dpd na kasneje, zdaj pa vidijo, da je bilo kar prav takrat 😁 čeprav ravno zarad tega mojmu pravim, da naj ima v mislih da prehiteva, da jaz imam že itak skoz občutek da bo prej prišla. Ma on je čisto na izi, kot da sploh ne dojame da bo kmalu beba poleg🤦🏼‍♀️

Zdaj pa premišljujem ali me je dejansko usekalo v križu zadnjič, ali je to bil kak znak... Ker dnevno me tak 3/4x stisne v križu in me dajejo krči.. so to tudi kak kazalec?


Drug teden bom videla ko imam kontrolo in UZ pri moji.. bom takrat mislim da v 35t4d.. Še imam zadnji obsežni laboratorij. Hvalabogu, mi ni dolgo tam za čakat. Bom raje kasneje šla, zjutraj tak navalijo da groza 😮‍💨🙄

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1833
   RE: Julijke 2023
6.6.2023 23:44:33   
Stella Marella
uff, mene pa danes krci v nogah dajejo. pa me niso zihr ze vsaj 2,3 mesece. sem bila ocitno spet prevec na nogah 😬 trebuh mi otrdeva, ampak se vedno to niso pravi popadki... zdaj sem pocasi ze zrela in samo se cakam, kdaj bo. 🙂 resssss ne bi sla rada spet cez rok...

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1834
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 8:45:29   
ironic
Me je ponoči krč tak zagrabil, da še zdaj komaj stopim na nogo. To kaj se mi zdaj dogaja, da res tak pogosti in močni, groza 😮‍💨😮‍💨😮‍💨

Pa itak sem neki slabo spala, mala je postala bolj aktivna, tudi čez dan. No, in itak sem morala it iskat glede tednov in teže. Joj, upam da mi res ne gre po tej tabeli za "velikega otroka". Res si ne predstavljam... Sem malo nemške forume našla in so pisale tam, da kak so napovedali malega otročka, še tri dni preden je rodila, nato pa 500 g. Ali pa da so na koncu meli manj, več pa napovedali. Res ne moreš vedet. Me zanima kak bo kaj moja merila, ker mi ne deluje ravno verodostojna... Upam da me da kam naprej 😁😁

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1835
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 9:02:19   
Pikcapokca
Hejla punce. Evo jaz sem tudi iz pregleda. Z malo je vse vredu. Ima 2300g, sem pa 34+5. Je rekla da je za 4/5 dni lazja ampak da je vse okej. Evo za spremembo ena da ne prehiteva 😂

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1836
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 9:09:52   
ironic
Joj, kaka mičkena je 😊😊🥰

Mene zanima kako bo naslednji teden. Bom 35t5d.. Upam da mi ne reče da je že 3kg 😮‍💨

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1837
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 9:21:57   
foxy_cat
Aja ironic pri meni ni sam prehitevanje v rasti problem. Jaz sem že prvo rodila 37/5, sedaj pa imam prave popadke tako že od 14tedna, tri krvavitve za mano, pa še bakterije ki povzročajo prezgodnji porod, katerih se nikakor ne morejo losat, zato G upa da zdržim vsaj so 35T. Pa še Rh se tepeta (jaz minus, on plus). To so vse uni minuski za grožnje prezgodnjega poroda.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1838
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 9:25:49   
ironic
Aja, potem sem jaz narobe razumela. Vem za te tvoje težave 😔💪 sem mislila da samo na podlagi te rasti da ti je rekla da boš prej rodila. V nasprotnem pa seveda, logično! Čisto razumem, sploh strah. Mogoče pa zdržiš do 37t. Pusti se presenetit! Nam je to obdobje kar naklonjeno in vreme. Nič se ne rojevajo predčasno 😊 ker kolikor sem brala, pri nekaterih da jih je kar precej rodilo prej. No sicer smo še na začetku meseca, pa vseeno. Ti želim da res ostaneš čim dlje 2v1 🍀

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1839
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 9:26:00   
foxy_cat


IZVIRNO SPOROČILO: Pikcapokca

Hejla punce. Evo jaz sem tudi iz pregleda. Z malo je vse vredu. Ima 2300g, sem pa 34+5. Je rekla da je za 4/5 dni lazja ampak da je vse okej. Evo za spremembo ena da ne prehiteva 😂



Evo jaz pri 32/4 ustrezam tvojim tednom ajde kazal je 34/6 heheh... včeraj 2361g. 

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1840
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 9:36:43   
Pikcapokca
E vidis 😅 maja pred enim mescom me je psihirala ker sm v roku 1 meseca dobila 3 kile, zdaj pa 1 mesec niti ene kile ampak ista teza kot zadnjic 😅 ampak okej vazno da ni ona premala pa da ne bi kej napredovala zarad tega.

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1841
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 9:38:57   
Stella Marella
mene je tudi te teze/velikosti malo strah. ze prvi je biu 3900/56, pa so zdravniki napovedovali povprecne mere. midva sva oba prej majhna kot velika, tako da ne vem,zakaj taki velikancki. zdaj ta je imel v 36.tednu ze okoli 3 kg in 49 cm. to bo spet veselo. no, vsaj vem, da je fizicno mozno, ce mi je ze prvic uspelo 🙂

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 1842
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 10:00:01   
foxy_cat
Ja saj Stella zato je tudi mene strah v 37/5 sem komaj spravila tistih 3610 ven.. Sploh nočem vedet kaj bi bilo če bi dočakala rok, zdaj pa me spet psihirajo z velikim otrokom. Bomo vidli kaj bi rekla čez 2 tedna.. No.. treba še prit do tam.
Neposredna povezava do sporočila: 1843
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 10:28:49   
Pikcapokca
Mene je pa zdaj se patronazna klicala da mi pripada obisk in da lahko pride da se spoznava. Je bla tak prijetna, nisem pricakovala da bo sama klicala. Mi je pa kul, da pride prej in vidim kdo bo sploh hodu k men domov. Pa tak prijetna je delovala glede na pogovor tak da mislim da bo kul 😊
Neposredna povezava do sporočila: 1844
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 10:34:46   
4.mama
Me prav zanima koliko zadenejo to tezo res.
Pri nas se nism slišala da bi hodile patronažne na dom prej. Očitno je tudi to po Sloveniji različno. 
Kaj ve se pijete vitamine, meni bodo zmanjšali naslednji teden pa ne vem če bi jih kupovala al ne.

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 1845
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 10:39:43   
foxy_cat
4.mama katere vitamine misliš? A elevit, Novolac pa to?

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1846
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 10:44:01   
4.mama
Elevit ja 

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1847
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 10:51:37   
Stella Marella
jaz jemljem samo železo, pa vcasih omega3. 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1848
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 11:00:36   
4.mama
Stella a železo to ki ti je zdravnik predpisal? Jaz to tudi pijem, pa ta magnezij in sem pila elevit vitamine, malo zaradi starosti, ker sem res non stop utrujena 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1849
   RE: Julijke 2023
7.6.2023 11:04:23   
foxy_cat
Ja jaz pijem to naprej, tudi po porodu imam namen - ma ne vsak dan ampak nimam namena prekinit, ker vem kako se mi je podrl IS pri prvi nisem 1 leto prišla hsebi.

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  72 73 [74] 75 76   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  72 73 [74] 75 76   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?