|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 7:21:43   
Anonimen
Jaz sem pa prepričana, da nihče ne da vit.K brez odobritve, saj niso neumni 😃
Ironic kar se tiče bolečin -to je vse normalno. Jaz to čutim že od 3.meseca dalje, pa je vse OK. In normalno, da je sedaj proti koncu še toliko huje. Tiščanje na dol, tiščanje pri jajčnikih (moj ima glavo glih nekje ob desnem jajčniku in me boli odkar je na glavi). Obračanje ponoči itak obup. Ko vstanem iz postelje ponoči, križ, kolki, trtica, stopala, kolena, kakor da imam 80 let. In moje telo enostavnooo ne zmore nosit teh dodatnih 15 kil. K sreči grem lahko še normalno peš na kratko razdaljo, stopnice (edino pač ja, boli) in se ne zadiham ali kaj… ne otekam… daleč od prijetnega. Tako da, jaz delam X na koledarju 😃 upam, da se bom potem čimprej sestavila… ker tako okorna bit, moti me 😄☺️
Saša

(odgovor članu ironic)
  Neposredna povezava do sporočila: 1876
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 7:42:33   
4.mama
Foxy situacija?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1877
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 7:50:10   
foxy_cat
4.mama ah celo noč so me zbujali, povprečno skos na 8min, proti jutru je bilo par takih da se niti premaknit nisem mogla ah.. Zdaj sem spet vodo za Sanford nesla, me zanima kakšen bo spet dan. 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1878
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 8:11:53   
4.mama
To so pa res že tisti pravi. Koliko časa pa traja popadek?

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1879
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 8:16:03   
ironic
foxy_cat boga. Ma saj vem, da ne moreš tu kaj dosti vplivati, ampak mi res močna deluješ. Jaz dvomim da bi že zmogla, ampak saj kmalu bo vse povrnjeno. Ampak da nimajo kaj drugega za dati, samo te zadeve, ko lahko vsaki predpišejo, ker pri tebi je le resno. Res si dobra, da takole borbaš od začetka 🍀🤞💖 pa v prejšnji si enako imela? Jaz odkrito povedano, ne vem kako bi se odločila za naprej. Če bi še imela, res. Zato pa ti pravim da si močna in maš to, boš videla da še boš zdržala 🍀


Glede svojih sprememb. Ja, saj vem. Da ne bi zdaj tak izpadlo da sem nevedna. Ampak kar naenkrat se mi je vse skupaj začelo dogajat. In pol ali da je to normalno za te tedne, ali da se kaj pripravlja (pa to mislim bolj tak za 3t vnaprej). Jaz imam že skoz občutek da bo prej prišla, no potem mi itak skoz govorijo da za 2t prehiteva, zdaj pa bomo videli. Samo da ne grem prek roka. To dvomim. Kolikor sem brala, da če že prehitevajo po tednih, da potem prej sprožajo. Samo teh umetnih me je kar strah, kolikor slišim od drugih... Pa malo me je začelo,ko vem da se dan D približuje. Le nimam izkušenj, pol pa tist, a bom zdržala ali bom norela, bo dolgo trajalo, se bom mučila ali bom mela srečo, bom mela srečo z babico, z vsemi... Kar nekaj mi mota.. skoz pa mam v glavi skrb, kak bom potem z otrokom. Sploh bom znala, bom vedela kaj, bom bla dobra mami ali kr nekaj, ker nebom živcev mela. Zadnje dni se mi je to začelo.. saj vem da je to normalno, samo sem res živčna ko gledam na koledar in ne vem kam so šli meseci, mene pa tolk skrbi kaj bom potem z otrokom 😵‍💫🫣

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1880
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 8:18:05   
Stella Marella
oh jej, ti popadki... eni so prehitro, enih pa ni in ni. meni je sicer trebuh vceraj zvecer skos otrdeval, na ene 8 min, ampak nic bolecega... kaj pa vzamete oz. boste vzele doma, ko boste imele popadke? buscopan, paracetamol, kaj drugega? 

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1881
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 8:21:29   
Stella Marella
ker zadnjič sem hotela vzeti buscopan v lekarni, kar tako, za rezervo, in mi ga kar ni hotela dati oz. se je čudila, ker kao ni primeren v nosecnosti oz. ko imas popadke...?? drgac mi je pa buscopan sama dula predlagala... vsak nekaj po svoje pravi. 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1882
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 9:27:10   
foxy_cat
4.mama moji popadki trajajo povprečno tam okoli 30-70sekund, že od kar so se začeli je vedno tako. Zdaj so sicer bili v eni uri samo nekje 4 res močnejši, kar je vmes tak neki bolj švoh niti ne beležim. Pa zdaj sem res nekaj časa imela mir z njimi - kakšns tri tedne sigurno - ma je bil kakšen na dan ma to ni vredno omembe, sem že mislila da sem rešena.Ironic pri prvi sem imela samo Brikstonove od 20.tedna dalje - ma to je bolj sam kratkotrajno otrdevanje - čisto nekaj drugega. Samo sem imela non stop. Ma meni se je zdela težka nosečnost še bolj porod, zato pa gre hči že proti 7.letu, nikakor vsa leta nisem odstopila od tega da "nočem še enega otroka". Pa me je non stop prepričeval, ma jaz sem imela tako slabe spomine na nosečnost in porod da nisem mogla niti pomislit na to da grem še enkrat čez to.. No potem pa sem lani popustila, ok nič ne načrtujemo če rata rata.. Na evo zdaj pa mam..Stella po 37tednu se ne jemlje več Buscopana.

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 1883
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 9:58:16   
4.mama
Foxy jaz te popolnoma razumem, tudi jaz nisem hotela več in sedaj mi hodijo vsi ti težki porodi pred oči. Še zdravnik mi je reku da me občuduje da sem se spet vrnila noseča, glede na to, da sem 2 krat skoraj umrla. Ma ženske imamo res nepredvidljivo moč, me je pa full strah in mi kar solze tečejo ko moram spet tja.

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1884
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 9:59:04   
Anonimen
pa a je to OK, da se v času popadkov, ki so OK, normalni in pričakovani v času poroda jemlje zdravila, kot jih omenjaš Stella? sprašujem, ker prvič slišim, da bi takrat jemal kaj proti bolečinam 😊
Saša

(odgovor članu foxy_cat)
  Neposredna povezava do sporočila: 1885
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 11:07:08   
foxy_cat
Nič se ne sme jemat ko dobiš popadke, razen kar ti oni odobrijo, tam na mestu, samo na začetku je to 0. Pri prvi hospitalizaciji sem zadnji večer dobila cimro 37.teden, samo not je stopila pa jamrala da jo boli kaj lahko dobi proti bolecinam - btw ni še imela sploh popadkov so jo skenslal po celi črti, da zdaj ji ne smejo nič dat ampak čakajo če se bo samo začelo, drugače ji bodo sprožili - imela je visok pritisk, sladkorno, uroinfekt.. svašta uglavnem. In ne ne dobiš nič.. 4.mama ja ti če si imela to vse Crje te pa res občudujem, jaz se bojim Cr.. po pravici raje grem s 33T rodit kot da bi mogla nevem pri 38 na Cr ker bi bil prevelik ali kaj nebi šlo.. jaz se bojim vseh operacij, vseh epiduralnih - igel itd...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1886
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 11:46:18   
4.mama
Jaz sem popadke imela samo pri prvem porodu in to 5 dni groze, danes me cel dan šraufa, samo bolj v zgornjem delu trebuha bolj

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1887
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 11:47:03   
Anonimen
no saj se mi je zdelo čudno, da bi ob popadkih doma kaj jemal 😀
Saša

(odgovor članu foxy_cat)
  Neposredna povezava do sporočila: 1888
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 11:51:35   
foxy_cat
4.mama jaz sem včeraj imela 4* čiščenje, danes pa tudi že enkrat hehhheh... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1889
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 12:20:20   
Stella Marella
ne vem tocno, bom se enkrat vprasala dulo glede jemanja cesarkoli ze doma. eni pravijo, da itak nima haska. po drugi strani pa ena paracetamol tableta ne more neke skode naredit, al kako? saj v porodnisnici bi te pa najraje takoj z vsem mogocim nafilali. ne vem. v prejsnji N so me popadki res presenetili, tako mocni in pogosti ze kar na zacetku. raje ostanem se malo doma z eno protibolecinsko kot pa takoj v porodnisnico, pa da se mi tam spet vse ustavi. 

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1890
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 12:22:57   
4.mama
Foxy Ja jaz imam drisko že par dni in slabo mi je non stop, upam da to šraufanje niso popadki res, ker meni je nevarno zaradi 2 carskih da se mi kaj pretrže. Kako pa pri tebi izgledajo popadki?

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1891
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 17:06:19   
foxy_cat
Različni so, včas je tak ko da me na veliko potrebo pa pridem na wc pa ni pol nič, včas se bolečina začne pri posteljici in se širi prečno navzdol in na križ, včasih je samo križ, včasih še širi na medenico, včasih pa izgleda kot da bi se otrok zvil v klobčič pa se bolečina širi po celem trebuhu, do jajčnikov in na križ, včasih so pa samo orng krči na desni strani - takrat dokler drži se ne morem premaknit.. Ni nekega vzorca res.. 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1892
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 17:13:44   
4.mama
Foxy jaz imam bolečine res grozne bolj v zgornjem delu trebuha in se mi širi proti dol. So pa na 5 do 8 minut in trajajo od 20 do 30 sekund, sem klicala v Postojno in je rekel da mi predlaga da grem v Lj, sedaj pa ne čem kaj naredit res sem čisto paf

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1893
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 18:08:51   
foxy_cat
Pojdi se pokazat saj izgubit nimaš kaj. Kdaj si pa imela nazadnje Cr?

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1894
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 18:21:33   
4.mama
Greva zdaj ja, malo daleč mi je Ljubljana, ne vem zakaj ne naredijo vsaj pregleda v Postojni.
CR sem imela 11 let nazaj

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1895
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 18:24:30   
4.mama
Strah me je da bi ostala do konca v bolnici

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1896
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 18:35:50   
foxy_cat
Saj pa če si imela Cr toliko let nazaj, lahko normalno rodiš, vsaj 2 al 3 leta mora minit od zadnjega a ni tako? Greš tja, naredijo Ctg, če ni popadkov in če si zaprta rečeš da greš domov in to je to. Jaz sem dvakrat tako naredila pa sem mimogrede imela 4 tonizacije narisane, samo ker sem zaprta nimam kaj tam počet, terapijo imam enako doma. 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1897
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 18:47:25   
4.mama
Malo me skrbi ker od 13 se še niso ustavili, vedno daljši in bolj boleči so

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 1898
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 18:53:01   
Anonimen
4.mama poročaj kako bo, mi je pa čudno, da so ti priporočali Lj. Saj si več kakor 34t noseča ane? Kar je po 34t vzamejo, ostalo pošiljajo v Lj.
Saša

(odgovor članu 4.mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 1899
   RE: Julijke 2023
8.6.2023 18:57:48   
4.mama
Danes 32/6 zato me je v Lj poslal

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?