|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč - barva fasade
29.11.2006 8:55:14   
kapesanta
Jaz mam pa eno veliko prošnjo za vas.
Sva v fazi izbiranja fasade za našo hišo, pa se ne moreva odločit za barvo. V mojem albumu (barve fasade) sem prilepila nekaj slikic naše hiše, ki sem jih pobarvala v nekaj verzij, ki so nama všeč. Prosim če si jih pogledate in poveste svoje mnenje - katera barva se vam zdi da bi najbolje pristojala naši hiši - stoji pa bolj na deželi, tako da se mora nekak ujet tudi z naravo.

Hvala


_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 9:05:47   
al1*
Meni je najbolj všeč oranžno-rumena kombinacija.

_____________________________

lp


(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 9:09:57   
LORELAJ
Meni je najbolj všeč marelična in pena, samo brez sive (siv cokl-tako rečemo pri nas) obrobe.

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 9:27:41   
ona
Meni tudi marelična,ker jo imamo tudi mi in je prav uredu,pa smo tudi bili skeptiki,ko smo delali fasado kakšna bo in je ratala prav fajn!Smo tudi na vasi in se je barva lepo ujela z okolico!

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 9:32:39   
Katrin
Marelična in pena user posted image

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 9:33:45   
Anonimen
oranžno siva!!

ampak tamal je pa tok cortkan, d kr ni res!!!!!!!!! user posted image      user posted image

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 9:55:57   
kapesanta
ojej - berem odgovore - kva je pa pena za ena barva - in grem gledat slike - so šli šumniki k vragu - bi moral pisat peščena user posted image

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 11:41:23   
Anonimen
user posted image  Vse so super,razen sive,ta mi ne leži.

(odgovor članu kapesanta)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 12:19:51   
pot
Marelično - peščena se mi zdi še najbolj umirjena za na podeželje, čeprav je ogromno črne zraven.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 20:54:05   
Pilar
oranžno- rumena...

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 21:02:02   
Anonimen
Daj poskusi še kakšno v zelenih barvah, ampak bolj toplih, ne tistih z belo mešanih. Kakšna imate pa okna in vrata?

(odgovor članu Pilar)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 21:07:38   
kapesanta
okna in vrata so rjava (tudi garažna), streha je pa črna. Zelene barve pa ne maram v nobenem odtenku user posted image .

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 21:11:14   
Anonimen
Mi ni nobena všeč...nekako mi oranžna barva ne "potegne" pri tej arhitekturi...

A si imela v mislih še kakšno drugo osnovno barvo? Mogoče malo bolj "močno" barvo od te oranžne. Se mi zdi, da bi arhitektura to prenesla.

(odgovor članu kapesanta)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 21:41:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kapesanta

okna in vrata so rjava (tudi garažna), streha je pa črna.


Joj, če imate garažna vrata takšna kot so videti na sliki, jih pa takoj zamenjajte, ker kvarijo izgled neglede na izbiro barve!

Hmmm...siva/oranžna kombinacija bi grdo izgledala v kombinaciji z rjavimi okni in vrati.
Oranžno/rumena je izstopajoča, ampak v parih letih ko barva malenkost obledi bi pa lahko dobro izgledala. Edino cokl me pri tej kombinaciji moti, pa ne vem zakaj
Marelično/peščena je pa po svoje dolgočasna kombinacija, vsaj zame

A bi poskusila še oranžno/peščeno kombinacijo, s sivim coklom? V mislih imam obe verziji v  oranžno/peščeni in peščeno/oranžni...
Poskusi vse te kombinacije, ki sta si jih zamislila še obrnit - npr. namesto marelčna-peščena v peščena - marelčna, če me razumeš? Mogoče bosta lažje našla tako ki vama bo všeč.

Pa kot je predlagala Mič- kakšno bolj močno barvo: rdeče/bela ali belo/rdeča kombinacija (ampak prej boste morali zamenjat okna in vrata!user posted image )




< Sporočilo je popravil caffee -- 29.11.2006 21:42:19 >

(odgovor članu kapesanta)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
29.11.2006 21:43:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kapesanta)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 22:40:25   
alfa
če ti kaj pomaga...

http://www.jub.si/si/si-index.htm

lp

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 23:27:40   
rija
Meni se zdi v tem primeru, ko so vrata in okna rjava, izbira sive barve v kakršnemkoli kontekstu neprimerna.
Izbiraj raje med kakšnimi zamolklimi barvami rumene, peščene in celo čokoladno rjave barve.
Če ste menjavali streho je škoda, da se niste odločili za rjavo, ker črna streha in rjava okna tudi ni najbolj posrečena izbira.
Kakorkoli: vse te barve, ki jih imaš v albumu so zelo žive in bodo hočeš nočeš štrlele iz okolja. Vsaj prvih nekaj let, dokler ne bodo totalno zbledele.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pomoč - barva fasade
29.11.2006 23:31:10   
kapesanta
Garažna vrata so že zamenjana in so rjava kot okna in vrata - sam slika je od prej.
Zgodba je pa taka, da sva najprej menjala vrata in okna, ker je hiša že imela fasado - fasadna opeka, rdeče rjave barve - ob menjavi pa se je izkazalo, da hiša praktično nima izolacije in smo zagrizli še v fasado... Če bi vedela da bo treba fasado menjat, bi imeli bela okna ali pa srebrna user posted image , zdaj pa rešujemo, kar se da rešit. Fasado bi tud jaz najraje imela rdeče sivo, okna se še nekako skrijejo, vrata zgledajo pa grozno.
Bom probala še mal obrnit, mogoče bo res kaj pametnega ven padlo. Cokel moram pa tud še barvo ujet. Marelično-peščena je tudi meni preveč dolgočasna, samo je pa najbolj nevtralna, hiša itak že s svojo gradnjo zelo izstopa zato se mal bojim preživahno fasado gor dat.

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pomoč - barva fasade
30.11.2006 21:46:16   
copka77
Jaz se popolnoma strinjam z Rijo (spet user posted image ). Predlagam da ne pretiravaš v intenzivnosti in "kanarčkanju" hiše...raje probaj še kaj v drap in svetlo rjavih  barvah. Sama kombinacija, da je en del take- drug del drugačne barve mi je pa zelo všeč. Res pa že dejstvo, da so okna ravno rjava zelo omeji izbor. Moram ti še dodati, da sva tudi midva fasadirala staro bajto z rjavimi okni in jo nekoliko posodobila in sem izbrala dve nekoliko različni niansi toplih drap-bež barv in je super uspelo. Mnogo bolje kot če na staro bajto nališpaš nekaj zelo intenzivnega, kot je zadnji hip moda med Slovenci. Mislim tudi, da so kombinacije živo pisanih fasad bolj primerne za novo moderno arhitekturo in materiale...Sicer je pa vse stvar okusa..LP

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pomoč - barva fasade
1.12.2006 19:48:03   
Anonimen
oranžna mi ni všeč. Jaz bi dala kakšno zemeljsko (temno) rdečo s kakšnim detajlom sive ali temno zelene barve odvisno, kje bi hiška stala

(odgovor članu copka77)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pomoč - barva fasade
1.12.2006 19:57:37   
Strawberrie Cherrie
Jaz sem se za naslednjo leto odločila za svetlo sivo z nežno temno rumeno in oranžno...pa sivkasta ograja -> je pa res da imamo bela okna...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pomoč - barva fasade
1.12.2006 21:38:03   
Bejba
Nama so ravno danes končali s fasado. Imava ravno tako rjava okna in vrata ter napušč. Fasado pa sva dala v umirjeni oranžni z belimi špaletami. Je ful lepo izpadlo. Je ravno danes šla neka gospa mimo hiše in rekla, da je daleč naokoli to najlepša hiša. Ja, je bil že čas user posted image .
Meni rumena in marelična ne potegneta več najbolj, ker je skoraj vsaka druga hiša rumena in marelična. Moraš pa misliti za naprej, saj najverjetneje delaš to za celo življenje. Poskusi najti barvo, ki ne bo preveč kričeča in se je ne bosta prehitro naveličala.
Meni je ful lepa svetlo modra fasada, ampak tam morajo biti obvezno bela vrata, okna in ograja, tako da pri nas to ni prišlo v poštev.

LP

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pomoč - barva fasade
5.6.2007 10:49:55   
kapesanta
no punce, mi smo končno zaključili z deli in imamo zdaj na novo oblečeno hišo - če katero zanima, lahko pogleda v album. Pa še komentarje prosim, da vidim če je vam tud tolk všeč kot men (edino čakam da bo roza mal sonce obdelu, da ne bo več tolk močna....)

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pomoč - barva fasade
5.6.2007 11:55:50   
Annny
Všeč mi je, da ste se odločili za dvobarvno fasado, ker to poživi hišo,
čeprav sama take barvne kombinacije ne bi izbrala.
Uživajte!

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?