|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Prehrana

Dojenček naj poskuša jesti sam
Dojenček, star deset mesecev, potrebuje ob mešani prehrani vsaj še 2 mlečna obroka dnevno in to materinega ali prilagojenega mleka (neprilagojenega kravjega mleka se izogibajte pred dopolnjenim prvim letom).
V tem obdobju se dojenček začenja osamosvajati in to se seveda kaže tudi pri hranjenju. Želi se sam hraniti – manjše kose hrane si nosi v usta s prsti, želi pa tudi držati žličko (pripravite se na packarijo in ustrezno zavarujte otrokova oblačila in tla). Če želite, da bo ob tem tudi sit, je najbolje, da mu date eno žličko v roke, vi pa mu pomagajte z drugo žličko. Ob otrokovem metanju koščkov hrane na tla se ne razburjajte, saj bi otrok lahko to razumel kot igro. Najbolje je ob vsakem poskusu otroku mirno povedati, da se to ne sme, tla pa počistite kasneje. Priporočljivo je tla že pred hranjenjem zavarovati s časopisnim papirjem.

Dojenčkov jedilnik
Na dojenčkov jedilnik lahko uvrstite različno sadje, zelenjavo, jogurte, žitarice, meso, rumenjak in testenine. Skušajte mu ponujati hrano po načelih zdrave prehrane, v otroštvu se namreč oblikuje okus in kasnejša navajenost in odklanjanje določene hrane.
Pred dopolnjenim 12. mesecem dojenčku NE ponujamo neprilagojenega kravjega mleka, jajčnega beljaka, medu, svinjskega mesa, orehov, lešnikov, arašidov, čokolade, ... V prvem letu zelo omejimo uporabo soli in dodajanje sladkorja.

Preberite še

Moj dojenček
Razvojni mejniki
Prehrana

Zdravje in nega
Dobro je vedeti
Igrajmo se




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?