Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Želiš imeti čisto svoj koledarček? PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.
Otrokov razvoj: Spanje
Spanje krepi imunski sistem Štiriletni otroci potrebujejo približno 11 do 12 ur spanja ponoči, večina pa potrebuje še en dremež čez dan, dolg približno eno uro.
Večina otrok se zvečer odpravi v posteljo med sedmo in deveto uro. Nekateri otroci hitro trdno zaspijo, drugi pa se še nekaj časa premetavajo in stokajo v rahlem spancu. Ker je otroke te starosti pogosto težko spraviti v posteljo, se je priporočljivo držati vsakodnevne večerne rutine in približno iste ure za spanje. Po umivanju in obisku stranišča (pri nekaterih še namestitvi pleničke) se z otrokom odpravite v otroško sobo, kjer mu lahko preberete še kakšno pravljico, nato pa otroku zaželite lahko noč in pogasite luči. Če je otroka strah teme, mu lahko pustite vklopljeno nočno lučko.
Za to starost otrok je značilna bujna domišljija, zato je otroke pogosto strah teme in potrebujejo vašo pomoč pri odganjanju pošasti izpod postelje ali iz omare.
Spanje je pomembno za otrokovo zdravje (krepi imunski sistem) ter njegovo rast in razvoj. Nenaspan otrok je preko dneva bolj nemiren in manj zbran.
Pomanjkanje spanca pripelje do težav Če otroku primanjkuje spanca, morda sploh ne bo imel nobenih vidnih težav, a se bodo nakopičile in bodo toliko hujše na dolgi rok. Spanje je namreč zelo pomembno za nevrološki razvoj. Strokovnjaki opozarjajo, da nezdrave spalne navade močno vplivajo na kasnejše težave s koncentracijo v šoli, verjetno obstaja tudi povezava s hiperaktivnostjo. Kronično neprespani otroci pa v končni fazi zrastejo v kronično utrujene odrasle, česar pa jim zagotovo ne privoščimo. Na tak način pa ne bodo srečni in zdravi le otroci, pač pa tudi vi, starši.