Preverili smo, kakšne vrste objemov poznamo in kateri so najbolj zdravilni.
Otroka ne siliti v objeme, mu jih pa vsakodnevno ponudite.
(Freepik.com)
Številne znanstvene študije so dokazale pozitiven vpliv ljubečega dotika in objema. Pa vendar to ne velja za vse objeme.
Zato smo preverili, kakšne vrste objemov poznamo in kateri so tisti, ki so najbolj zdravilni.
1. Objem ljubimcev
Ko pomislimo na ljubeč objem, po navadi najprej pomislimo na ljubeča partnerja, ki se objemata oziroma objem ljubimcev. Če se namreč partnerja v objemu drug drugega tudi poljubljata, je to energijsko najmočnejši objem, ki omogoča prenos energije na različnih ravneh in skozi vse energijske centre oziroma čakre. Zato se ne sramujte svojih želja po objemanju, tudi v javnosti. Pri čemer seveda vsakič preverite, ali je tudi partner pripravljen za objem.
2. Objem med mamo in otrokom
Posebno energijo ima tudi objem med mamo in otrokom, ki sta do približno osmega leta starosti še vedno povezana z energijsko popkovino. Sicer so pa otroci energijsko na splošno bolj odprti, še posebej v odnosu do svojih staršev, zato za zdrav razvoj potrebujejo čim več ljubečih objemov tako mame kot očeta oziroma odraslih ljudi, ki jih iskreno ljubijo. Pri tem pa moramo vedno spoštovati otrokovo svobodno voljo, ki nam bo povedala, ali si otrok v tistem trenutku želi naš objem ali ne.
PREBERITE TUDI: Več kot boste dojenčka objemali, pametnejši bo
3. Objemi med otroci
Če izvzamemo primere, ko odrasli otroke silimo, da se po sporu opravičijo in tudi objamejo, se otroci objemajo takrat, ko začutijo željo po objemu. So torej tudi pri objemanju povsem iskreni in avtentični. Zato so njihovi spontani objemi polni sprejemanja, empatije in čiste ljubezni. In prav zato se nam staršem tako zelo "topijo" srca, ko zagledamo, kako se sorojenci ali majhni prijateljčki sami od sebe objamejo.
4. Prijateljski objem
Gotovo ste že doživeli trenutek, ko vam je bilo zelo težko in vas je prijatelj oziroma prijateljica samo z objemom pomiril/a. Ko smo v stiski namreč ne potrebujemo modrih nasvetov, temveč predvsem le tiho pričo oziroma osebo, ki ji ni vseeno, kako se počutimo in zmore zdržati našo bolečino. In objem brez besed podari prav to - tiho sporočilo Rad te imam in tukaj sem, ob tebi!
PREBERITE TUDI: Otrokovi prijatelji
5. Vljudnosti oziroma kulturni objem
Vljudnostni objemi oziroma objemi, ki jih narekuje določena kultura, so po navadi (ne pa nujno!) najbolj prazni. Lahko so tudi povsem zaigrani in lažnivi, pa tudi škodoželjni in zato polni negativne energije. Edina zaščita pred takšnimi objemi, ki nam v resnici ne podarijo nič pozitivnega, predvsem pa veliko vzamejo, je to, da sledite svoji intuiciji in se pred vsakim objemanjem vprašate: Ali si želim objema tega človeka? V nekaterih kulturah bodo morda užaljeni, če jih ob prihodu in odhodu ne boste objeli, toda sami se morate odločiti, čemu boste sledili - tradiciji ali svojemu notranjemu glasu.
6. Objem z živaljo
Vse živali so ne le čuteča, temveč tudi zelo ljubeča bitja. In to ne le mucke z mehkimi kožuščki ter psički z mahajočimi repki in predanimi pogledi. Tudi živali, ki nam na prvi pogled morda niso všeč, in majhne živalce, v katerih morda težko vidimo čuteče bitje. Če v odnosu do živali odpremo svoje srce, nas bodo tudi one pogosteje objemale. In s svojimi objemi zdravile. Znanstveno je namreč dokazano, da prisotnost živali, ki so z nami po svoji svobodni volji in nam pokažejo, da nas imajo rade (na primer, ko mucke v našem naročju predejo), na človeka vpliva pozitivno in zdravilno.
PREBERITE TUDI: Ringarajin klepet - Živali so naši prijatelji
7. Objem samega sebe
Če še nikoli niste objeli sami sebe, vam bo takšno objemanje sprva morda čudno in smešno. Še posebej, če v sebi nosite veliko samodestruktivnih misli kot so Premalo sem sposobna., Nisem dovolj uspešen. ali Nisem vredna prave ljubezni. Čutiti pristno ljubezen do sebe je pogosto zelo težka naloga, ki se je boste lažje naučili, če se boste vsak dan tudi objeli. Tako fizično kot psihično. In korak po korak topili odpor do tega, da bi toplo energijo ljubezni pošiljali tudi in najprej samemu sebi. Saj veste, če je naša posoda ljubezni skoraj povsem prazna, ljubezen veliko težje dajemo drugim ljudem in vsem živim bitjem.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar: