|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Kako postati najboljša mama?

Uredništvo Ringaraja.net, 2.9.2013
Vse od hormonov pa do strij, bolečega poroda in menjanja plenic je materinstvo pustolovščina brez primere. Čuječnost vam lahko pomaga soočiti se s temi izzivi in vsako izkušnjo z dojenčkom doživeti tako z odprtimi očmi kot odprtim srcem.

image
/51



»Ne zmorem, ne znam, preutrujena sem.«

Nič več.

 

Vse od hormonov pa do strij, bolečega poroda in menjanja plenic je materinstvo pustolovščina brez primere. Na hitre spremembe, ki se dogajajo v našem telesu, življenjskem slogu, odnosih in celo identiteti se moramo velikokrat odzvati skoraj kot pri teku čez ovire, ko se pravzaprav pripravljamo na maraton. Čuječnost vam lahko pomaga soočiti se s temi izzivi in vsako izkušnjo z dojenčkom doživeti tako z odprtimi očmi kot odprtim srcem.

 

»Priročnik toplo priporočam vsem nosečnicam in mladim mamicam, ki si bodo s tehnikami iz knjige olajšale svoje bivanje, razvile zupanje in samozavest, da znajo in zmorejo.«

Mag. Stanko Pušenjak, dr. med., ginekolog in porodničar

 

Na čuječe materinstvo lahko gledamo kot na sklop veščin, s katerimi se lahko bolje pripravimo na vsakdanje spoprijemanje s temi izzivi. Po eni strani je čuječe materinstvo veščina, ki jo lahko usvojite, tako kot se naučite govoriti tuj jezik ali igrati violino. Toda čuječe materinstvo je več kot samo praksa ali veščina. Je tudi način bivanja. Ko usvojite čuječnost, boste lahko mirno prepoznali stresne situacije, ki v vas morda sprožijo odziv panike, obupa ali utrujene vdaje, in jih razrešili drugače; bolj prijazno do sebe, svojega novorojenčka ter najbližjih. Na voljo sta tako knjiga Čuječe materinstvo kot osemtedenski spremljajoči program. Čuječnosti se vedno naučimo skozi uporabne vaje, ki prinesejo osebno izkušnjo, zelo težko se je je naučiti samo z branjem.

 

8-tedenski program Čuječe materinstvo

Zasnovan in razvit je posebej za nosečnice in mamice. Ko se ženska pripravlja na svojo novo življenjsko vlogo, se postopoma izoblikujejo številna vprašanja. Nasvetom navkljub se mora z našim otrokom soočiti sama. S programom lahko vsaka nosečnica in mama ustvari optimalno okolje za razvoj ploda in svojega dojenčka. Stanje nosečnice pomembno vpliva na razvoj ploda, mama pa s čustvenimi odzivi vpliva na otročkov mentalni in čustven razvoj. S pomočjo programa v nosečnosti in zgodnjem materinstvu razvijete in ohranite povezanost s svojim dojenčkom tudi v težkih trenutkih. Tako ustvarjate in krepite vez z otrokom, s tem pa postavite temelje za njegov občutek varnosti in zdrav mentalni razvoj.

 

»Knjiga Čuječe materinstvo predstavlja čudovito in uporabno sopotnico za vse nosečnice in matere, ki si v svoje življenje in odnos s svojim otrokom želijo vnesti več zavedanja sedanjega trenutka.«

Doc. dr. Gregor Žvelc, specialist klinične psihologije

Inštitut za integrativno psihoterapijo in svetovanje, Ljubljana

 

Raziskave kažejo, da nosečnice in mame v 8 tednih dosežejo boljše psihično ravnovesje:

• Povečajo sposobnost za upravljanje stresnih situacij.

• Zmanjšajo negativne občutke in nihanja razpoloženja med nosečnostjo in po porodu.

• Krepijo pozitivne misli in izboljšajo čustveno stabilnost.

• Povečajo zdravo navezanost na dojenčka in ustvarijo odnos spontane komunikacije z otrokom.

• Izboljšajo sposobnosti in veščine starševstva.

• Izboljšajo komunikacijo s partnerjem.

• Oblikujejo zdravo vedenje do same sebe (tj. samopomoč) kot so npr. zdrava prehrana, redni obiski pri ginekologu in izvajanje navodil za zdravo nosečnost, primerno gibanje med nosečnostjo in po porodu...

 

»Če bi imela to moč, bi jo predpisala za obvezno maturitetno branje.«

Doc. dr. Zdenka Čebašek-Travnik,

spec. psihiatrije, družinska terapevtka

 

________________________________

O avtorici knjige:

Cassandra Vieten, doktorica znanosti, je klinična psihologinja, vodja raziskav na Institute of Noetic Sciences, sodirektorica Mind Body Medicine Research Group na California Pacific Medical Center Research Institute v San Franciscu v Kaliforniji in sopredsednica na Institute for Spirituality and Psychology. V svojih raziskavah se osredotoča na pristope, ki temeljijo na čuječnosti in so namenjeni krepitvi čustvenega ravnotežja, na sodelovanje biologije, psihologije in čustev pri zasvojenosti in okrevanju. Objavila je že več akademskih člankov in poglavij, s številnimi predstavitvami je sodelovala na mednarodnih znanstvenih konferencah in je soavtorica knjige Living Deeply.

O izvajalki programa:

Janja Bone je končala študij delovne terapije in Waldorfske zdravilne pedagogike. Med svoja neformalna izobraževanja pa lahko zapiše trening Shiatsu masaže, kraniosakralne biodinamike in NLP coachinga. S krepitvijo dobrega počutja in zdravja v posamezniku se ukvarja že 25 let, v zadnjih letih pa je razvila svoj pristop bodymind, ki povezuje vsa njena znanja, veščine in izkušnje. Področje njenega zanimanja sta vzgoja in zdravje ter umetniški pristop skozi gibanje, slikanje in petje. S programom Čuječe materinstvo se je srečala, ko je postala babica in je svoji hčeri želela pomagati do vseprisotnega zavedanja o lepotah materinstva – tudi v stresnih situacijah.

O strokovni sodelavki in vodji programa:

Mag. Mia Bone je po osnovni izobrazbi psihologinja, svoje znanje pa je dopolnila z magisterijem iz coachinga (VB). Njena zanimanja so usmerjena v iskanje odgovorov, kako lahko posamezniki v različnih razvojnih obdobjih in vlogah izkoristijo svoje potenciale, da bi dosegli občutek zadovoljstva in notranjega miru. Prepričana je, da nova spoznanja o delovanju otroških možganov nakazujejo pomembnost zgodnjih otrokovih izkušenj, saj postavljamo temelje za njegov nadaljnji razvoj. Udeležila se je tudi intenzivnega usposabljanja na priznanem Hypnotherapy Training Institute (ZDA) in prav preko hipnoze se vse pogosteje srečuje tako z nosečnicami (priprava na porod) kot tudi z otroki.

________________________________

 

VEČ NA www.cujecematerinstvo.si

 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Je zgodnje odvajanje od plenic za otroka š...
Ste že slišali za manjpleničarstvo oziroma zgodnje odvajanje od plenic? Ker o tej metodi kroži veliko zmot, smo za najbo...
9
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
4
Downov sindrom
Downov sindrom je stanje, ki ga povzroča dodaten 21. kromosom v vsaki telesni celici. Naključno prizadene enega okoli 80...
4
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
4



FOTO: Resnične fotografije mater po porodu
photo
Takšna je resnična ženska po porodu. Lepa in polna ljubezni, četudi z nepopolnim telesom … Poglejte si fotografije čudov...
10 smešnih situacij utrujenih mamic
Vsaka mamica vam lahko pove, da je materinstvo najlepše, pa tudi najtežje hkrati. Preberite resnične in zelo smešne situ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?