|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Uporaba kengurujčka in nahrbtnika

Helena Mlakar, 15.10.2010
Kengurujček in nahrbtnik sta pripomočka za nošenje otroka. Z njihovo uporabo pa ne smete hiteti. Bodite pozorni, da kupite kvaliteten izdelek.

image
/11


Kdaj se lahko pri dojenčku prične uporabljati kengurujček in kako ter kdaj je malček dovolj star za nošenje v nahrbtniku, smo vprašali fizioterapevtko Špelo Gorenc Jazbec.


Mlade mamice svoje novorojenčke nosijo v kengurujčku. Kaj menite o tem? Kdaj lahko pričnejo z uporabo kengurujčka, na kaj morajo biti pri nakupu le tega pozorne?


Kengurujček ni priporočljiv za nošenje novorojenčkov. Če pogledamo položaj v katerem je novorojenček nameščen v kengurujčku, vidimo, da je povsem brez ustrezne opore. Novorojenček je kot v žakeljčku z odprtinami za roke in noge. Kengurujček nima primerne podporne ploskve za aktivno držo novorojenčka. Položaj v njem je dokaj iztegnjen, nogice visijo prosto v zraku, glavica je čisto brez opore, celotno telo novorojenčka je sesedeno.

S primerno podporo materinih rok pa lahko tudi položaj v kengurujčku izboljšamo. Paziti moramo, da ima dojenček že razvito kontrolo glave, preden ga damo vanj. Dojenčka v kengurujčku nikakor ne nosimo obrnjenega k sebi. Nosimo ga tako, da je obrnjen stran od nas. Z eno roko mu podpiramo zadnjico, in mu hkrati pokrčimo nogice v kolkih vsaj za 90 stopinj, s tem mu omogočimo primerno čvrsto podporno ploskev za aktivno držo. Drugo roko pa položimo čez njegov trup, trebušček, kjer mu še dodatno nudimo oporo. Rokice naj bodo usmerjene naprej. Vendar je kengurujček vseeno primeren le za občasne krajše razdalje, s primerno prilagoditvijo drže otroka in ne za vsakodnevno uporabo.


Nahrbtnik je zelo priročen za sprehode po gozdu. Kdaj lahko otroka že posedemo v nahrbtnik?


Kakovosten nahrbtnik za nošenje otroka je uporaben šele takrat, ko se je otrok oziroma dojenček sposoben samostojno usesti, brez pomoči staršev. Ko je tega sposoben ima že toliko razvito kontrolo trupa, da je sposoben kontrolirati tudi držo v nahrbtniku. Paziti moramo, da ima nahrbtnik po višini nastavljivo in dokaj čvrsto sedežno površino, da ima dovolj prostorne odprtine za noge ter dovolj visoko stransko oporo. Z nošenjem v nahrbtniku ne smemo pretiravati. Pri daljših sprehodih je potrebno delati vmes odmore in otroka vzeti ven iz njega.


Nasvet: Pri uporabi kengurujčka ali nahrbtnika v zimskih mesecih, bodite pozorni, da otroka ne zebe v nogice. Te ima pri miru, zato se lahko še hitreje ohladijo. Najbolje je, da jih še dodatno zaščitite pred mrazom in ves čas kontrolirate.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Stike lahko omejuje izključno sodišče!
Varuh človekovih pravic starše opozarja, da lahko stike med starši in otroki omejuje izključno sodišče, četudi jih je ce...
6
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
5
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5
Poskok v rasti: Dojenček neprestano joče
S t.i. poskoki v rasti se pri dojenčku pojavijo spremembe v ritmu hranjenja, pogosta prebujanja, spremembe v vedenju - o...
4



10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
V porodnišnici naj bo novorojenček skupaj ...
Po rojstvu pride malo bitjece iz varne notranjosti mamine maternice v popolnoma drugo okolje. Zato je zanj izjemno pomem...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?