|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bolni otroci na obisku
24.5.2007 15:21:15   
Anonimen
Zadeva je taka:
Otrok ni v vrtcu (zato bolezni ne nosi iz vrtca in ni kar naprej bolan). V teh dneh praznuje prvi rojstni dan (praznovanje v krogu širše družine, kar pomeni tudi približno enako stare nečake). Ker so nam eni že 2x prinesli bolezen (enkrat je šel otrok zaradi komplikacij celo v bolnico), smo zdaj vse prosili, naj ne prihajajo bolni, saj bomo raje prestavili praznovanje. Reakcije so me presenetile- moževa družina se nad tem zmrduje ('Pa saj jih bomo držali narazen'), oče bolnega otroka pa je odločitev o prestavljenem praznovanju sprejel s komentarjem: 'Prav, če vama je to tako pomembno.' (to je letelo na bolezen, ne na praznovanje)
Kaj menite o tem? Ali prihajate na obisk z bolnimi otroki? Ste nejevoljni, če kdo pride k vam z bolnim otrokom? Ali sva paranoična?
Res bi vam bila hvaležna za mnenja, saj se resno sprašujem, ali je morda z mojim razmišljanjem kaj narobe.

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 24.5.2007 21:35:37 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 15:26:40   
IWONA
Ok,samo moje mnenje,ampak jaz se ne sekiram .K nam lahko prihajajo zdravi ali pa bolni otroci in ravno včeraj sva bila s sinom pri sosedih,katere je punca bolana ima angino,pa kaj.če se otrok ne okuži ne dobiva protitelesc.prej ali slej bo bil bolan,rajši prej kot pa kasneje zaradi morebitnih komplikacij.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 15:27:31   
Anonimen
 
Ce je nas bolan.. pol se preprosto opravicimo in ne gremo na praznovanje.. ker vemo kako ti lahko to zjebe cel teden.. ker je pol problem z varstvom in mora eden doma bit.. in skratka.. zlo neugodno..

Cudijo me reakcije.. ker to je itak logicno.. Osnovna zadeva.. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 15:27:45   
Anonimen
Sama sicer (še) nimam otrok, zagotovo pa ne bi pirišla nekam v drugo hišo, če bi imela bolnega otroka, če bi bila sama bolna... nikoli!!!
Čisto nič ne razmišlaš narobe, nekako ne morejo priti, če je otrok bolan, da bi jih pa držali narazen - no, saj to ne gre! Sicer pa gre okužba lahko po zraku ipd.
Ne sekiraj se, ti si odgovorila pravilno!


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 15:36:30   
dskubin
odvisno, ali gre samo za prehlad ali pa res za kako bolezen. Prehlad ni problem, če pa je viroza ipd. se opravičimo in ne gremo na zabavo/obisk. Tudi če hoče kdo k nam na obisk v takem primeru (da imamo mi virozo) jih opozorimo, da imamo to pa to, pol pa naj sami izberejo al bojo prišli al ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 15:59:49   
soncece24
Meni se tudi zdi logično, da z bolanim otrokom ne skačeš naokoli, razen če misliš na kak švohen prehlad ali pa smrkav nos (kar je itak stalnica pri tistih, ki so v vrtcu). 

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 16:00:04   
altati
Če smo bolni ne hodimo po obiskih in tudi bolnih obiskov ne maramo. In to tudi povemo.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Bolni otroci na obisku
24.5.2007 16:00:37   
Mikica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zadeva je taka:
Otrok ni v vrtcu (zato bolezni ne nosi iz vrtca in ni kar naprej bolan).


Mene je zmotil ta stavek, ker ni nujno, da če je otrok v vrtcu, da je pa skoz bolan. Naš je veliko bolj zdrav od sosedovega, ki je doma.
Če je naš bolan, ne hodimo nikamor na obiske, ker bolan otrok se verjetno počuti najbolje v domačem okolju.

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 24.5.2007 21:35:48 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 16:11:31   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Mikica

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zadeva je taka:
Otrok ni v vrtcu (zato bolezni ne nosi iz vrtca in ni kar naprej bolan).


Mene je zmotil ta stavek, ker ni nujno, da če je otrok v vrtcu, da je pa skoz bolan. Naš je veliko bolj zdrav od sosedovega, ki je doma.
Če je naš bolan, ne hodimo nikamor na obiske, ker bolan otrok se verjetno počuti najbolje v domačem okolju.



Se strinjam, naša ta velika ni bila v vrtcu in je bila kljub temu velikokrat bolna (ponavadi kakšna viroza), pa tudi bolnih otrok ni bilo na obisku.

Drugače pa ne hodimo z bolnimi otroci na obiske, zato smo bili od novembra do sredi februarja skoz doma user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 24.5.2007 16:12:30 >

(odgovor članu Mikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 16:17:14   
Samoyedka
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Če smo bolni ne hodimo po obiskih in tudi bolnih obiskov ne maramo. In to tudi povemo.


Kratko in jedrnato - točno tak je tudi pri nasuser posted image


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 17:04:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Če smo bolni ne hodimo po obiskih in tudi bolnih obiskov ne maramo. In to tudi povemo.


Itak. user posted image

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 17:42:42   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy


Ce je nas bolan.. pol se preprosto opravicimo in ne gremo na praznovanje.. ker vemo kako ti lahko to zjebe cel teden.. ker je pol problem z varstvom in mora eden doma bit.. in skratka.. zlo neugodno..

Cudijo me reakcije.. ker to je itak logicno.. Osnovna zadeva.. user posted image



Itak logično.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 17:46:07   
Anonimen
Če se gre samo za prehlad, potem ne kompliciramo, kar se tiče tega, da drugi pridejo na obisk, če smo kam namenjeni, povemo za prehlad in naj sami odločijo, če je pa kaka viroza ali kaj drugega, pa seveda ne gremo nikamor in tudi ne želimo takega otroka dobit na obisk.
Ne zdiš se mi nič paranoična in ne razumem, kako so lahko tako grdo reagirali na vajino zahtevo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 19:15:03   
jade1
Vsakemu normalnemu staršu je logično, da se bolanih otrok ne vozi na obiske. Že zato ne, ker bolan naj bi počival in se zdravil doma, če pa imajo tam še majhne otroke pa sploh. Pa ne moreš verjet, da se zaradi tega lahko užalijo. Jaz, če imam povabljene ali se napovejo obiski, najprej vprašam, če so vsi zdravi, ker imamo 2 malčka pa še dojenčka. Samo naši žlahti je to logično. Če bi se pa kdo zato užalil pa sorry, meni so moji otroci pomembnejši od tega kaj si mislijo drugi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
24.5.2007 19:28:57   
ronja
Se strinjam z ostalimi, če je otrok res bolan, potem je itak za vse boljše, da je doma in se čim prej pocajta, če je pa samo prehlajen ali ima kako kronično bolezen, potem pa naj pride, saj prehladi so ves čas nekje okoli. Ne pa ravno k 1 mesečnemu dojenčku, seveda...

Meni se zdi lepo, da ste pripravljeni žurko prestavit zaradi bolezni enega od povabljenih, jaz bi bila vesela, če bi nekdo bil to pripravljen za mojo user posted image , ko bo na svetu... Čudno so reagirali, res...

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Bolni otroci na obisku
24.5.2007 19:45:14   
Anonimen
Na misel mi nebi prišlo z bolanim otrokom it kamorkoli na obiske, prav tako bi opozorila ljudi, ki bi v tistem času želeli priti na obisk, naj raje ne pridejo, ker je otrok bolan. Isto pričakujem iz druge strani. Seveda pri tem mislim na bolezni kot je angina, trebušna gripa, ošpice itd.
Če pa govorimo o navadnem prehladu in svečki iz nosa, to pa imamo bolj ali manj vsi v določenih obdobjih leta in takrat bi morali vsi kar doma ostati in se izolirat....
Kak mesec nazaj smo praznovali RD, pa sta se moja teta in stric opravičila, ker sta tisti teden prebolela oba trebušno gripo in sta se bala, da bo morda lahko mene okužila, ker sem user posted image . Toliko o kulturi in obzirnosti.....

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 24.5.2007 21:36:06 >

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
25.5.2007 21:30:05   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: jade1

Če bi se pa kdo zato užalil pa sorry, meni so moji otroci pomembnejši od tega kaj si mislijo drugi.

------------------
user posted image

Ponavadi v našem prijateljskem krogu najbolj jaz kompliciram user posted image !

Na praznovanju svojega rojstnega dne je sin bruhal in se slabo počutil. Meni je bilo nekako normalno, da povabljenci (ožja žlahta po očetovi strani) gredo lepo domov, njim pa se ni zdelo tako. Lepo so se zabavali, jaz sem pa večino časa preživela v sobi s tamalim. Meni se je zdelo skrajno nevljudno od njih in sem se še lep čas držala! Potem mi pa še rečejo, pridi se slikat z nami- ja, valjda, na sinov rojstni dan, brez njega user posted image ?!


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
25.5.2007 22:53:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: BOLNI OTROCI NA OBISKU
26.5.2007 0:57:39   
Gina
Kaj zate pomeni bolan?

Imam frendico, katere otrok ni v vrtcu, ki je za moje pojme paranoična in ki ne razume, da naš pač skoraj vedno malo smrka. Pa ni "bolan" takrat. Vendar nismo bili v zadnjih dveh letih niti en dan brez robca. Pač tako je. In zadnjič enkrat smo bili skupaj, pa ne vem, če sta se mala dva sploh dotaknila ali bila kaj dosti skupaj, pa me je klicala , da zdaj pa njen smrka, da zakaj je naš spet bolan, kao da ji nisem povedala. Tako da nimam pojma, o čem ti zdaj pišeš...o bolezni ali o "bolezni". Ker paranoičnost mi je mimo. Nimam volje takih prenašat prav dolgo, sem prestara za to. Bolanih otrok, z vročino ali npr. bronhitisom, virozo, angino, noricami, 5. boleznijo... pa ne vozim na obiske, niti jih ne maram k nam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bolni otroci na obisku
26.5.2007 6:16:51   
Primoza
...ne pridejo čez prag.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bolni otroci na obisku
26.5.2007 6:45:13   
dory
Jst ne vem ampak jst mam same take okol sebe,da ko je otrok bolan enostavno povejo in se zmenimo za drugic...ce je otrok bolan je za doma in ne za po obiskih...enako nardim jest...ker mi je logicno...

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bolni otroci na obisku
26.5.2007 8:42:56   
Mateja82
V primeru da je otrok al pa midva bolna, se enostavno opravičimo in obisk preložimo, sploh tam kjer imajo otroke, ker se mi zdi neuvidevno, da grem nekam na obisk, če vem da lahko kdo od nas okuži drugega. Enako se obnašajo tudi najini znanci in prijatelji do nas.

Ravno ta teden smo preložili en obisk, ker me je lotil en zopern prehlad. Bomo pač malo počakali in šli kdaj kasneje.

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bolni otroci na obisku
26.5.2007 8:55:11   
Marogica
Če je otrok resnično bolan, ga starši najbrž sploh ne vodijo po obiskih, zato ne vem, od kod tebi strah. Če ima zamašen nosek, ga pa pač ima in se ga briše. Se pa dostikrat zgodi, da otroci v sebi že "nosijo" kakšne viroze, pa sam otrok in starši tega sploh še ne vedo, ker še otroci ne kažejo nobenih simptomov. Torej niso nič krivi, če vam kaj prinesejo.

Meni se zdi, da si malo paranoična. POmisli, kaj šele bo, ko boš(če boš) imela dva in bo ta večji v vrtcu? Misliš, da on ne bo nič iz vrtca prinesel? In to tako, da njemu ne bo nič, ta manjši pa bo kaj "fasal"? Tako je bilo pri nas. In se ni dalo nič narediti.

Malo se skuliraj in lepo praznujte, ker otroka ne moreš zavijati samo v vato...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bolni otroci na obisku
26.5.2007 13:22:32   
kalbo
Definiraj pojem "bolan otrok". Ker če otroku le teče iz noska, pa kašlja še ne pomeni da je bolan. Če ima pa otrok vročino pa itak nima zunaj kaj počet.

Tko da če se bojiš vsakega smrkeljčka iz noska, potem si paranojična in svojemu otroku s svojo paranojo le škodiš, ker brez bacilov tudi imunski sistem ne more obstajat.

Če pa mislijo k tebi z vročino, pol pa nisi paranojična, ampak je s temi starši nekaj narobe.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bolni otroci na obisku
26.5.2007 14:07:33   
Anonimen
Hvala za vse komentarje, pomagali ste mi ugotoviti, v čem pravzaprav sploh je problem.

Moti me ignoriranje naših jasno izraženih želja. Bistvo ni v bolezni ali 'bolezni' ampak v indiferentnem odnosu staršev, ki jim je vseeno za ostale in se jim ne zdi vredno niti omeniti, da je njihov otrok bolan ali pa 'bolan' (Je res tako težko povedati, da otroku teče iz noska?) in si jemljejo za svojo pravico, da lahko odločajo o tem, kakšna pravila bodo veljala za druge.

Če bi nas oni kdaj sami poklicali in povedali, da otroku npr. samo teče iz noska, bi se kljub temu dobili. Enako kot to naredimo s prijateljicami. Če kak otrok samo malo smrka, se še vedno dobimo in pač malo pazimo, AMPAK vedno si vnaprej povemo take stvari in odločitev prepustimo staršem zdravega otroka. Če se meni bolezen ali 'bolezen' mojega otroka ne zdi nič posebnega, mi to ne daje nobene pravice, da kar na lastno pest odločam o zdravju ali 'zdravju' ostalih otrok. Tako kot nimam nobene pravice odločati o tem, kakšno hrano bodo jedli tuji otroci ali s kakšnimi igračami se bodo igrali. Ne glede na to, kako trapasta se mi zdijo pravila drugih staršev. In postalo mi je jasno, da tudi drugi nimajo nobene pravice odločati o našem življenju. Če se jim zdi kaj od tega trapasto, prav, to je njihova stvar.

Zdaj, ko vem, v čem je bistvo problema, se bomo nehali ukvarjati z boleznijo ali 'boleznijo' in začeli postavljati jasne meje (če gre za rojstni dan mojega otroka, se morajo drugi pač držati določenih pravil. Enako kot brez slabe vesti ne dovolim, da bi začeli babice in dedki odločati o tem, kdaj in kje bo praznovanje ali kdo bo povabljen, je čas, da se neham mučiti s slabo vestjo, če se nekdo ne zna primerno obnašati in si jemlje za svojo pravico stvari, ki se ga res ne tičejo)

Še enkrat, hvala vsem, ki ste se oglasili.


(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?