|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kupujete slovensko?
10.12.2012 19:27:22   
Stanislava_
Od katerih proizvajalcev in kaj kupujete? Če sta na voljo dva funkcionalno in cenovno identična izdelka, se odločite za tistega, ki ima slovensko poreklo ali raje za tujega z agresivno reklamo?

In tisti, ki ne kupujete - zakaj ne?

ps. odgovarjate lahko tudi nepatrioti user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 19:35:03   
Cassiopeia
Kupujem karseda slovensko. Veliko tudi od sosedov kmetov, pa tudi kar nekaj sami pridelamo. Če imam možnost izbire, vedno kupim slovensko ... kar se mi zdi tudi prav. user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 19:36:56   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od katerih proizvajalcev in kaj kupujete? Če sta na voljo dva funkcionalno in cenovno identična izdelka, se odločite za tistega, ki ima slovensko poreklo ali raje za tujega z agresivno reklamo?

In tisti, ki ne kupujete - zakaj ne?

ps. odgovarjate lahko tudi nepatrioti user posted image


Preverjeno boljšega. Ne glede na poreklo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
10.12.2012 19:38:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 19:40:53   
LuLu
Večinoma slovensko. Nekak se mi je okus navadil na določene proizvajalce. Poskušam nove izdelke, predvsem iz Hoferja in Lidla, dosti tudi slovenskih.
Pri meni bolj prevlada okus. Če mi je nekaj dobro, najboljše... me poreklo sploh ne zanima.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 19:42:54   
liliana
Ne gledam ne vem kako na to, da kupim slovensko......v bistvu se s tem niti ne obremenjujem.......kupim kar mi je všeč, kar mi ustreza po kvaliteti, ceni ipd......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 19:45:07   
Tippi
Meni pridejo kar solze na oči, ko je govora o tem, kaj kupujemo. Tisto kar je poceni. na žalost. Ok, jaz sem sicer še vedno lahko izbirčna, če se lahko tako izrazim najdejo se tudi slovenski proizvodi. itak. ampak zraven vedno pač gledam še na ceno. takšni so pač časi. se pa tud zgodi, da kupim kaj samo zato ker je poceni in se potem izkaže, da je tudi kvalitetno. to je pa sploh bingo. in potem pri določenih proizvodih vztrajam in ne menjam za nekaj slovenskega, ki naj bi bilo kvalitetnejše, hkrati pa je tudi dražje.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 19:56:06   
Ribica **
Če se da, slovensko. Če ni bistveno dražje in če je kvaliteta taka, kot jo želim, potem izberem slovensko. Od proizvodov odvisno. Edino pri smučeh sem vedno za Elan, ne glede na vse. user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 20:09:48   
majčica1508
Zelenjavo,meso,krvavice,pečenice,vedno na tržnici od ene gospe,ki me že par let zalaga in me cenejše pride
kot v trgovini,spet pri drugi gospe uzamem včasih kruh,piškote,potico.........
Mleko,ki ga imam samo za kavo kupim v trgovino,obvezno alpsko 3,5%,
Sadje v trgovini,razen jabolk jih dobimo iz ene kmetije.......

Zadnje čase gledam,da niso oblačila Made in China,Vietnam,Bangladeš

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 21:03:41   
josephine27
Kar se tiče hrane sem lokal patriotuser posted image , Če bi bilo več ponudbe bi bila še bolj, pa je vsaj za nekatere stvari prav revno.

Ostalo je pa taka žalost. Kje sploh še prodajajajo kaj slovenskega? Tudi slovenska podjetja surovine večinoma uvažajo. Enostavno težko najdeš kaj slovenskega enake kakovosti in cene kot iz tujine. No vsaj jaz sem nad tem obupala.


_____________________________



(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 21:19:51   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Kar se tiče hrane sem lokal patriotuser posted image , Če bi bilo več ponudbe bi bila še bolj, pa je vsaj za nekatere stvari prav revno.

Ostalo je pa taka žalost. Kje sploh še prodajajajo kaj slovenskega?


Se še kaj najde, poleg Elank, tudi od bolj trajnih izdelkov.

Recimo Alpina, škornji taki in drugačni.
Spodnje perilo Lisca (čeprav ne vem, če je šivano v Sloveniji?).
Nogavice Polzela; manj trajne user posted image .
Pohištvo Alples, Žakelj - za isti denar kvalitetneje od uvoza.
Volna iz Majšperka.
Klešče in ostalo orodje Unior.
In kozmetika Afrodita ter nekaj Ilirija.
Selotejp Aero.

No nadaljujte user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 21:43:40   
Pupa1
Hrano vedno slovensko,cena pri nas doma ni faktor,hvalabogu zaenkrat.. Torej čeprav je dražje, kupim naše.Spodnje perilo tudi slovensko in sicer Lisca...je super,sem zadovoljna. Kozmetika tudi kaj slovenskega, razne kreme, toniki, mila, od Krke, Afodite.. Priznam,da sem očitno mal patrotska,kar se tega tiče.. Rajši dam našim, če že imam na izbiro... Kaj pa vem.Moj majčen majčken doprinos k popvečanju BDP,če se tako izrazim,haha.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 21:49:41   
nananaja
No ja, to je pa težko povedat... naprimer, če kupim en sesalnik Phillips, sem lahko zelo sigurna, da sem kupila sesalnik s kvalitetnim slovenskim motorjem, a je bil sestavljen v tujini. Malo bolj gotova sem pri pohištvu, sem pač lokal patriot in mi je zakon Alples (smo skor sosedi), je pa drag in vedno gledam še kake druge, kupim pa to :)

Sicer pa ne gledam striktno na to, da je slovensko. Imam pa rada slovenske, tradicionalne tržnice. Recimo ročna dela, kmetijske, domača obrt.


< Sporočilo je popravil nananaja -- 10.12.2012 21:51:05 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 22:04:41   
Pupa1
Aha,pa meni so tudi kozarci od Rogaške lepi, jih imamo doma za belo, rdeče vino, za penino in konjak. Iin tudi kadar kupim kakšno darilo v tem smislu, kakšno vazo, steklen krožnik, pač karkoli takega recimo komu kot darilo za nov dom, potem rajši kupim od Rogaške, ne pa od Leonardija ali nevemkoga..
Aja, pa zlatarna Celje ima tudi odlične izdelke, linija Lencia je krasna.

Ma še kaj bi se našlo. Ma še dosti, ne sam še kaj.



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 22:11:03   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Aha,pa meni so tudi kozarci od Rogaške lepi, jih imamo doma za belo, rdeče vino, za penino in konjak

Aja, pa zlatarna Celje ima tudi odlične izdelke .


Da, da user posted image user posted image .


Daleron je tudi iz domačega asortimana.

In Toper, spet user posted image

Nimamo pa več nobene tovarne igrač user posted image .



(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 22:12:58   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Malo bolj gotova sem pri pohištvu, sem pač lokal patriot in mi je zakon Alples (smo skor sosedi), je pa drag in vedno gledam še kake druge, kupim pa to :)


Odvisno v kakšnem časovnem okvirju. Moj je po več kot desetih letih še kot nov, nič razmajano, predali delujejo b.p., ga pa redno vzdržujem samo z vodo in krpo.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 22:27:23   
aknela123
oh, zdaj ste me spomnile - poleti smo bili za par dni na dopustu v Termah 3000 in bila sem zelo prijetno presenečena. Zvečer imajo postavljene stojnice (mislim da se reče prekmurska vas), take vse enake, lesene, lične, na njih pa ponujajo izdelke slovenske obrti, večinoma so tam domačini in prodajajo domače štrikane, kvačkane izdelke, izdelke iz lesa, domačo hrano (marmelade, med, pijačke,...), lesene kvalitetne igrače, igrače iz naravnih materialov,..... skratka ni plastike, ni made in china, res vse pohvale tamkajšnjemu turističnemu združenju!

Drugače pa ja, kupujem večinoma slovensko, sploh mlečne in mesne izdelke, pohištvo pa kot je že ena napisala tudi Alples, kljub višji ceni je vendarle tudi kvaliteta.

< Sporočilo je popravil aknela1 -- 10.12.2012 22:28:00 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kupujete slovensko?
10.12.2012 22:35:43   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od katerih proizvajalcev in kaj kupujete? Če sta na voljo dva funkcionalno in cenovno identična izdelka, se odločite za tistega, ki ima slovensko poreklo ali raje za tujega z agresivno reklamo?

In tisti, ki ne kupujete - zakaj ne?

ps. odgovarjate lahko tudi nepatrioti user posted image


Preverjeno boljšega. Ne glede na poreklo.

user posted image
Vedno gledam samo na to , kje dobim več (Q&Q) za manj € user posted image


< Sporočilo je popravil nyna84 -- 10.12.2012 22:39:27 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 8:59:15   
diva 4
Čisti lokal patrioti user posted image . Vse kar se da kupimo slovensko.To smo sicer že prakticirali prej, še bolj pa ,ko je moj user posted image začel delat v Avstriji. Tam je videl kaki lokal patrioti so njegovi avstrijski sodelavci . Tako ,da če se le da, kupimo slovensko robo.No, so pa tudi izjeme, saj banan in česa podobnega ni v Sloveniji.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 9:22:32   
Paštetka
oh, zdaj ste me spomnile - poleti smo bili za par dni na dopustu v Termah 3000 in bila sem zelo prijetno presenečena. Zvečer imajo postavljene stojnice (mislim da se reče prekmurska vas), take vse enake, lesene, lične, na njih pa ponujajo izdelke slovenske obrti, večinoma so tam domačini in prodajajo domače štrikane, kvačkane izdelke, izdelke iz lesa, domačo hrano (marmelade, med, pijačke,...), lesene kvalitetne igrače, igrače iz naravnih materialov,..... skratka ni plastike, ni made in china, res vse pohvale tamkajšnjemu turističnemu združenju!


hehehe, to je bila pa moja ideja, ko sem bila še tam zaposlena user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 9:35:30   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Od katerih proizvajalcev in kaj kupujete? Če sta na voljo dva funkcionalno in cenovno identična izdelka, se odločite za tistega, ki ima slovensko poreklo ali raje za tujega z agresivno reklamo?

In tisti, ki ne kupujete - zakaj ne?

ps. odgovarjate lahko tudi nepatrioti user posted image


V okrepljenem primeru definitivno slovensko poreklo.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 10:30:14   
tečla
Če sta ceni primerljivi, potem raje izberem slovensko, sploh hrana mi je pomembo da ne prepotuje veliko kilometrov.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 11:04:31   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: tečla

Če sta ceni primerljivi, potem raje izberem slovensko, sploh hrana mi je pomembo da ne prepotuje veliko kilometrov.


Enako.

Kar se pa Stanislavinega seznama tiče, lahko pa še malo dodam:

Se še kaj najde, poleg Elank, tudi od bolj trajnih izdelkov.

Recimo Alpina, škornji taki in drugačni. Peko
Spodnje perilo Lisca (čeprav ne vem, če je šivano v Sloveniji?).
Oblačila od Mure, Rašice.
Nogavice Polzela; manj trajne .
Pohištvo Alples, Žakelj, Murales, Tom, Garant (enih žal ni več)
Volna iz Majšperka.
Klešče in ostalo orodje Unior.
In kozmetika Afrodita ter nekaj Ilirija.
Selotejp Aero.
Mali in nekateri veliki gospodinjski aparati Gorenje
Pnevmatike za avto Sava (čeprav to je tudi prodano zdaj tujcem)

(odgovor članu tečla)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 12:17:21   
ronja
Mlečne izdelke, kruh, to vse slovensko, obožujem Zeleno dolino (Vipavske mlekarne. skuto, sploh pasirano Zakaj je nimajo več???, jogurte...), mleko v gl. Planika ali Bohinjske za tamali, zame pa navadno blagovno znamko, ampak naj bib ilo tudi slovensko poreklo. Če mi je pa neka reč res všeč, potem kupim tudi tuje, recimo jogurt Na planincah. Sicer pa se temu izogibam, če se le da, ne zaradi patriotizma, ampak zaradi naravovarstva - jogurt, ki pripotuje iz severa Evrope se mi zdi nekak potratno kupovat...

Sadje, kakor katero: banan in mandarin še nisem kupila slovenskihuser posted image , kiku jabolka so baje naša. če sta dva izdelka enako fajn, potem rajši kupim našega, ja. Nikoli ne kupim Milke, vedno Gorenjko, razen bele čokolade, ki je gorenjka nima:( kavo kupim Barkafe, samo to se jim glih ne pozna, ker jo kupim samo za darila. Mesa skoraj ne kupujemo, če se da tu res pogledam, da je slovensko, ker se mi smilijo živali pri prevozu. Jajca dobimo domača.

Oblek praktično ne kupujem, prejšnja puhovka je bila Mont, zdaj pa je ni več in je neka tuja reč. Čevlji so mo tudi všeč Ciciban in Peko, samo včasih malo predragi.

Od strojev pa prisegam na Gorenje. Super delajo, super servis!!!, prijazni, zanesljivi, ne posvinjajo, zrihtajo tudi če si sam kriv kaj kar na garancijo, pa res dobro delajo stroji!

< Sporočilo je popravil ronja -- 11.12.2012 12:19:38 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kupujete slovensko?
11.12.2012 13:30:04   
alda
najbolj izbirčni smo pri sokovih ki morajo obvezno biti od Fructala in pašti,ki je pa barila,
meso in jajca kupujem domača pri eni teti že hmmm let, ostalo pa gre bolj po principu:kakovost in če se le da zmerna cena.
Izogibam se pa raznih TBZ znamk, ki pa so res narejeni po minimalno sprejemljivih standardih. 

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?