|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 9:44:33   
mala pikica

user posted image
 
PDP; nick (starost); kraj bivanja; število tistih, ki vas že razveseljujejo; naše trenutno stanje; porodnišnica, kjer bomo verjetno rodile; spol; ime

1.1. 
user posted image  klepetka (33), Ribnica, user posted image  user posted image  + user posted image , Ljubljana    
user posted image  sonček balonček (31), Velenje, user posted image  + user posted image , Celje, user posted image   
user posted image  ljubljana (28), user posted image  user posted image  + user posted image , Ljubljana, user posted image Jakob  
user posted image  natasa49 (21), Litija, user posted image , Trbovlje, user posted image   

2.1.
user posted image  tinci babinci user posted image
user posted image benika, Kranj, user posted image  + user posted image Kranj, user posted image Jakob
 
3.1.
user posted image  suzanaKK, Velenje, user posted image  SG, user posted image Aljaž
 
4.1.
user posted image  mala pikica (27), okolica Ptuja, user posted image , Ptuj, user posted image
user posted image  minka28 (28), user posted image  + user posted image , user posted image
 
5.1.
user posted image  maksito (34), user posted image  + user posted image

6.1.
user posted image  katee (28), Ljubljana, user posted image , Ljubljana, user posted image  Žan Luka 
user posted image  martinka (28), user posted image
user posted image  karatina (29), user posted image , Maribor , user posted image

7.1.
user posted image  kikina user posted image       
user posted image  lunca1 (33), Kranj, user posted image  + user posted image , Jesenice/Kranj, user posted image
user posted image  sunny morning (32), Novo mesto, user posted image , Novo mesto, user posted image  
user posted image  binči user posted image  user posted image  + user posted image
user posted image  ninykitty (25), user posted image , Ljubljana 
user posted image  ursalara (21), user posted image , Ljubljana, user posted image  Lara

8.1.
user posted image  domen03 user posted image  + user posted image
user posted image  gagy85 (22), Ljubljana, user posted image , Ljubljana, user posted image  
user posted image  malamedika, Zasavje, user posted image  user posted image  user posted image  + user posted image , Trbovlje, user posted image Jure
user posted image aurora6 (30), user posted image , Ljubljana, user posted image

9.1.
user posted image  lejla14 (35), user posted image     
user posted image  nana35, Maribor, user posted image , Maribor, user posted image  Klemen
user posted image  mateja80 (26), user posted imageuser posted image Val
user posted image  septemberka (29), Koper, user posted image , Postojna 
user posted image  jana26, user posted image  user posted image  + user posted image , Novo mesto
user posted image  ursulina (27), user posted image , Ljubljana, user posted image

10.1.
user posted image  bekica1 (29), user posted image  + user posted image       
user posted image  pikicaa (27), user posted image  + user posted image , Trbovlje
user posted image  martinca (23), user posted image , Maribor, user posted image
user posted image  levinja 27 (27), user posted image , Jesenice/Kranj  

11.1.
user posted image  nussy (26), user posted image , Ljubljana, user posted image  
 user posted image  žogicanogica, user posted image  + user posted image  
user posted image  malamanja (27), user posted image , Celje 
 
12.1.
user posted image  unika (28), user posted image + user posted image , Celje, user posted image
user posted image  zofija nr.2 (32), Ljubljana, user posted image , Postojna, user posted image
anchikaa, Maribor, user posted imageuser posted image

13.1.
user posted image  dašabina (34), user posted image  user posted image  + user posted image , Novo mesto, user posted image  
user posted image  lenči (32), user posted image  user posted image  + user posted image
user posted image lutiropan, user posted image user posted image user posted image + user posted image , user posted image

14.1.
user posted image  raja (31), Radovljica, user posted image  + user posted image , Ljubljana, user posted image   
user posted image  sani1, Ljubljana, user posted image , user posted image
 
15.1.
user posted image  klaja (27), Pesnica, user posted image  + user posted image , Maribor, user posted image Hana   
user posted image  meli23 (28), user posted image , Ljubljana 
user posted image  katrin (31), user posted image  + user posted image , Ljubljana, user posted image
user posted image  tinča1 (28), Maribor, user posted image , Maribor, user posted image  Daniel
user posted image lusa (28), Gor.Rad., user posted imageuser posted imageuser posted image MS, user posted image  Daša

16.1.
  user posted image  piškamiška(29) user posted image user posted image (dvojna user posted image ), Ljubljana, user posted image user posted image
user posted image  tinkibinki (29), user posted image , Ljubljana, user posted image

17.1.
user posted image  muzika (37), Maribor, user posted image  + user posted image , Ptuj/Feldbach, user posted image

18.1.
user posted image  golobček, okolica Celja, user posted image user posted image  + user posted image , Celje, user posted image
user posted image  urssyy (31), okolica Celja, user posted image , Ptuj/Celje, user posted image
user posted image vaney user posted image  

19.1.
user posted image  lejla (35), user posted image

20.1.
user posted image  nalinRR (26), user posted image  + user posted image , user posted image  Jonas       
user posted image  amna user posted image

21.1.
user posted image   lillygmail user posted image
user posted image   nincha, user posted image , user posted image Lejla
user posted image limma (32), user posted image , user posted image
user posted image gitty (41), Ljubljana, user posted image , user posted image

22.1.
user posted image  karmyka (20), user posted image  user posted image (dvojna user posted image ), Celje, user posted image  user posted image
 
23.1.
user posted image  ulla78 (29), user posted image + user posted image , Domžale
user posted image sovica3 (28), okolica LJ, user posted imageuser posted imageuser posted image Trbovlje, user posted image  Tej
user posted image alfabeta (29), user posted image + user posted image , Novo mesto

24.1.
user posted image  tonči, user posted image + user posted image , Ljubljana
user posted image  ketrin24 (24), user posted image , Ljubljana, user posted image
user posted image   maja&m (27), Prebold,  user posted image + user posted image + user posted image , Celje,  user posted image
 
25.1.
user posted image  barbas (23), user posted image  + user posted image , Ljubljana, user posted image
user posted image triš, okolica NM, user posted image  user posted image + user posted image , Ljubljana/NM, Žan ali Žana

26.1.
user posted image  gajči (23), user posted image
user posted image  damo (29), user posted image , Ptuj 

27.1.
user posted image  mml, Ljubljana, user posted image  + user posted image , Ljubljana, user posted image
user posted image  neja.bor2007, okolica Lj, user posted image  user posted image  + user posted image , user posted image
user posted image piba, user posted image + user posted image , Slovenj Gradec, user posted image
 
28.1.
user posted image  butara (35), user posted image + user posted image , Maribor, user posted image Olivia
user posted image  koala (27), Maribor,  user posted image , Maribor, user posted image Alex 
 
29.1.
user posted image  sarina, user posted image  + user posted image
 
30.1.
user posted image  puri (27), user posted image  user posted image  user posted image  + user posted image , Ljubljana, user posted image  Tia


? user posted image nopy user posted image
    
? user posted image  nastygirl user posted image     
? user posted image  deja01 user posted image   
? user posted image  blacky* (35), user posted image  



-----------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------

V TOPLEM OBJEMU SVOJIH MAMIC

user posted image

15.11. Zasanjana (PDP 1.1.)
MARC JULIEN
2320g, 45 cm

----------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------

 
Januarčic nas je zdaj že ali "še" 84 user posted image user posted image user posted image Pa to je neverjetno!!! Imamo pa tudi že prvo mamico user posted image user posted image user posted image
 
Najbolj "naporen" dan še vedno ostaja 7.januar. Takrat naj bi dobili kar 6 user posted image To bo veliko joka user posted image  

Zaenkrat je napovedanih 25 user posted image  in 24 user posted image   Pri 2 user posted image   je zaenkrat spol user posted image
 
Pa še to; doma pridno čaka 53 majhnih navihank in navihancev na bratce ali sestrice user posted image


Punce, če sem pri kateri pozabila dopisati kakšne podatke (imena, spol...), mi prosim sporočite. Zdaj ne popravljamo vsak dan seznama, pa včasih kaj pozabim user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4701
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 10:07:36   
klepetka
dobro jutro

najprej ZASANJANA ,ISKRENE ČESTITKE OB ROJSTVU SINČKA.Naj ga sreča spremlja. tAK cuker je.

Vse sem prebrala za nazaj i n moram vam priznati ,da sem bila prav ganjena ,ko sem videla kako ste mislile name in se spraševale    ,kako je z mano.Se mi je res lepo zdelo.Zato prav za vse en user posted image


tebi mml pa tudi najlepša hvala user posted image .

Pa naj napišem kaj se je dogajalo.
V četrtek sem imela dopoldne redni pregled pri svoji G,kje r je ugotovila da se je dete obrnilo na glavo,kljub temu da sem imela in še imam občutek da leži počez in pokriž,apmak nima veze ,glavno da je obrnjeno pravilno.

Že zjutraj ko sem vstala sem opazila ogromno rumeno belega izcedka,veliko več kot po navadi ,vendar m isploh na pamet ni padlo da bi se s to količino obremenjevala.Imela sem pa zadnje 14 dni dpogosto  boleče otrdevanje trebuha,ampak jaz že navajena na to otrdevanje sem pridno jedla buscopan.Pridem jaz iz pregleda domov in spet  zelo veliko sluzi in vmes kri.Tako j pokličem G in mi naroči da naj grem kar takoj v P napregled da se m i ni morebiti odluščil čep ,ki naj bi nakazal začetek poroda.Zdravnik ob sprejemu in po pregledu  mi je rekel ,da imam močno vnetje mat.vratu in da m ije verjetno počila kakšna žilica in da je to dokaj pogost pojav ,da pa bi me za ziher obdržal čez noč  na opazovanju in če ne bo več krvavitve,grem nasledni dan domov.

Pride nasledni dan na vizito dr.Blejčeva in mi pravi da ne bo nič z odhodom domov,da bom čez vikend kar lepo ostala.Mene je kar na posteljo zalimalo ,ko sem to slišala,ker sem bila že z eno nogo skoraj v avtu.user posted image Potem vikend minil brez posebnih pretresov ,nakar mi včeraj na viziti dr.Blejčeva reče,da sicer grem lahko domov ,ampak da še ta teden strogi počitek ,ker da so uspešno zaustavili porod,ki se je že začel.user posted image .Pa ji pravim  da če ni bila krvavitev od vnetja,pa mi odgovori da ne , ampak da  se mi  je že začel porod ,ki pa so  ga uspeli zaustaviti.Preko vikenda pa m ini to nič omenjal.Je pa že v petek rekla,da tudi če pride tiste dni do poroda ,da je otrok  praviloma že razvit,tako da se niti nisem posebno vznemirjala.Drugače pa je tudi rekla ,da s počitkom ,glede na dosedanja dva poroda ob roku,niti nimam kaj iskati tam do januarjauser posted image .

Drugače faca tale zdravnica.Je pa taka gužva v porodnišnici ,sobe polne ,tako da punce  dajmo prednost res še novembrkam in decemerkamuser posted image
Moram pa še napisat  da je vse osebje ,od sester,čistilk ,strežnic ,zdravnikov in nenazadne tudi "sotrpink" super.Tako da sem se konec koncev imela prav fajn ,ko sem si malo odpočila.

sani ,glede plodovnice;
ravno zraven mene v sobi je ležala ena punca ,ki je imela razen premalo plodovnice tudi boleče krče in ravno zaradi le teh je hospitalizirana.Pa kot sem glih včeraj na viziti slišala,se posebej ne vznemirajajo zaradi tega ,pač bo imela bolj pogoste kontrole in če jo bo že kritično malo(plodovnice mislim) ,ji bodo pač sprožili porod,kar pa v teh tednih tud ni krize.Zato se kar pomiri.Ona je noseča celo 4 tedne manj od mene pa je bila dr.Blejčeva optimistična.Je rekla ,da bi bil problem ,da npr.ne bi vedeli da je primanjkuje,zdaj ko bo pod kontrolo da pa ni panike.Da pa naj ogromno pije ,ker da se plodovnica obnavlja.Evo ,info od včeraj  iz (skoraj )prve roke.
zato kar pogumno in brez skrbi.user posted image

lep dan




_____________________________



(odgovor članu ursulina)
Neposredna povezava do sporočila: 4702
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 10:08:57   
nussy
No, jaz grem domov. Ni blo nobenga problema s službo, bolniško pa tut komot dobim, ker me itak hočjo že skoz dat na bolniško. Tko da jo bom za dons mela.

Nč, grem počivat. Lepo se mejte, pa pa.user posted image

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 4703
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 10:13:00   
sonček balonček
Dobro jutro!

Zasanjana, čestitke za čudovitega sinčka! Nisem sledila, zakaj so ti sprožili porod? Pritisk ali kaj drugega. Ne morem verjeti, da prav toliko staro dete, kot je v mojem trebuhu, že izgleda tako tapravo.

Piškamiška in ostale, ki ste omenjale kolcanje v tazadnji, jaz se vam pridružujem. Le da včeraj svojemu dragemu nisem znala opisati zakaj za vraga se mi trese rituser posted image .  Res smešen, a meni tudi neprijeten občutek.

Klepetka, WBuser posted image , me veseli da je vse OK.

SuzanaKK, ti imaš pa res mali obseg trebuščka. A si bila zdaj novembra na MŠ? Jaz se prvi dve predavanji zamudila in grem še v začetku decembra.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4704
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 11:15:50   
piškamiška
Dobro jutro, dober dan!user posted image

Klepetka, me veseli, da si doma še v enem kosu. user posted image Je pa tudi res, da ce bi rodila ne bi bilo panike.
Aha, potem si verjetno bila na E oddelku. Zanimivo videti, kaj vs e se dogaja,a ne. Ene hočejo rodit, pa ne gre, druge imajo že pri 20t popadke in jih ustavljajo itd. Veliko različnih zgodb izveš tam na E oddelku. user posted image Ko sem jaz ležala tam, sme ugotovila, da so nekatere še večje revce kot sem bila jaz takrat in me je to ful pomirilo.  Tudi meni ni nič manjkalo, ko sem bila v porodnišnici.  Prim. Blejčeva je pa faca, ane. user posted image

Benika,
upam, da se bodo zadeve porihtale in da bo vse spet ok!user posted image

Sani, nič se ne sekirati. Vem pa da se ti malo za malo zdi, zaradi sladkorne in bojazni, da ne bo punčka prevelika. Itak pa brez panike. Ker tile UZ in meritve so lahko tudi napačne oz. netočne. Tudi moja fantka sta pri majhnih, celo pod spodnjo mejo, malo tudi za dvojčka. Pa se jaz nič ne sekiram. Pač boš večkrat šla na pregled, da jo bodo spremljali. Nasvet, čim več leži na levem boku, zaradi boljših pretokov. Tako so meni svetovali. No to sicer nič ne vplivaq na to koliko plodovnice imaš. MOja dva jo imata primerno. Sicer je pa bolje, da je otroček malo manjši, da ko se rodi, da ni srček tok obremenjen. Potem se itak vse da nadoknaditi. Ti samo pozitivno razmišljaj in s punčko in tabo bo vse super ok! user posted image

Aurora, nasvet za lažje dihanje je, da si podloži kakšen poušter (vzglavnik, blazino) več pod glavo ko greš spat. Da boš lažje dihala. Meni tudi kar vzame sapo in se moram vstat in nekaj časa stoje dihat. Ponoči pa s tem nimam težav, vsaj ne da bi jaz vedela.

Mml, hvala za slikce!

Glede torbe imam že obe pripravljene. Zame in za fanta. Hja pač, sem pohitela. user posted image Pri meni se nikoli ne ve. user posted image Res pa je, da  ni panike zaradi teh torb, ker vazno je, da imate seboj, ko greste rodit, materinsko in trebuh. user posted image user posted image user posted image Vse ostalo ti dajo tam, potem ti pa dragi prinese vse potrebščine.

Uzivajte, počivajte in se crklajte s svojimi user posted image in user posted image !

user posted image


(odgovor članu sonček balonček)
Neposredna povezava do sporočila: 4705
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 11:36:40   
ursulina
pozabila...

klepetka, dobrodošla nazaj, pa v glavnem da je vse v redu!user posted image

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 4706
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 11:43:45   
SuzanaKK
Dober dan še od mene. Pa kaj je danes en tak čuden dan, vse nekaj jamramo. No, da najprej opišem mojo nočno dogodivščino. Ker imam tako pogosta vnetja, imam vedno na zalogi Vagisan svečke in G. mi pravi, da naj naredim kakšno 3 dnevno kuro takoj, ko začutim, da me kaj peče, skeli, imam povečan izcedek ... Ok, vidim včeraj, da ga je spet za izvoz in si dam pred spanjem svečko. Zaspim, spim celo do 4:30 (to je že napredek), vsanem, grem na wc, tam pa šok, sem imela čisto premočene spodnjice. Itak vsa zaspana, zaženem paniko, da mi je odtekla voda, nakar se čez minuto spomnim, da je "stranski" učinek Vagisana prav ta vodeni izcedek. Ampak za vsak slučaj zdaj podrobno spremljam. Pa danes tako težko diham, se mi zdi, da mi nekdo stoji na prsih, da me stiska v predelu srca, da imam mravljince v levi roki. To so tipični znaki tesnobe, ki so se pojavili navadno pred kakšnim zahtevnim izpitom. Ful me živcira tale strokovni, najraje bi vse skupaj vrgla v en kot in uživala v nosečnosti. Ampak vem, da še morem malo stisnit zobe in vsaj poskusit.
A boste držale pesti zame v sredo, 28. 11. od 15-ih dalje? Bi bila ZELO veselauser posted image .
Sani1, nalivaj se z vodo, baje da pomaga pri količini plodovnice, drugače pa se ne sekiraj preveč, tudi moj pikec je bolj pri malih, pa še vedno se ni odločil, kako bi ležal, večji del dneva je kar počez, zadnjič se mi je zazdelo, da bo prilezel do ledvic.
Sonček balonček, ja sem hodila zdaj v MŠ, tako da sva se zagotovo videli vsaj na tistih dveh predavanjih, ampak na žalost se nisva uspeli seznaniti. A si ti hodila sama ali z dragim? Jaz sem hodila sama. Trebuh je pa za moje pojme gromozanski, saj ti pravim, da sem imela pred nosečnostjo konstantno 47 kg pri 170 cm velikosti. No, zdaj sem pa že kar pri 57, 5 kg.
Pa ne vem, če nisem šla že ene 5 x gledat sinčka od Zasanjane, kako zelo lep otroček je, dobim vedno kar solzne oči.
Nič, zdaj pa nazaj za knjige. Se beremo in tipkamo popoldne.

Torba za v porodnišnico, kaj je to???? Kje je še to!!!user posted image user posted image user posted image  Jaz nimam še nič spakirano. Pa v čem je fora, da potrebujemo neporočene s seboj rojstni list, saj imam osebno. A je samo SG porodnišnica tako smotana, da to zahteva?

_____________________________

Smo že trije, januarja bomo pa štirje :)!

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 4707
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 12:09:17   
lutiropan
No, še en lep pozdrav z moje strani. Berem vas dnevno, samo pisanje je  pa nekaj drugega.

ZASANJANA - čestitke ob rojstvu sinčka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4708
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 12:24:54   
benika
O glej jo, še eno Gorenjko. Dobrodošlauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Ne nas samo brat, še napiši nam kaj!

(odgovor članu lutiropan)
Neposredna povezava do sporočila: 4709
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 13:06:52   
SUZY7
SUZY7 (25),LJUBLJANA,user posted image +user posted image ,LJUBLJANA

_____________________________

uzzy

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4710
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 13:41:19   
zofija nr.2
Bravo Zasanjana,

čestitke, FELICITATIONS!
Res je lep fantek! In res ne zgleda micen! Bon courage še za naprej!
Upam, da bo tako tudi z ostalimi prezgodnjimi januarčki. Pa kljub mojim občutkom, da zna moj user posted image  malo pohitet še vedno močno upam, da bo imel on in čimveč ostalih januarčkov res letnico rojstva 2008!
 
Punce, a mi lahko katera pove o čem vse predava anesteziologinja v MŠ v Lj? a moram it na to predavanje, če bom šla itak na tisto o EA v Postojni?

Lep dan vsem

(odgovor članu SUZY7)
Neposredna povezava do sporočila: 4711
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 13:42:11   
mml
Dan,

pri nas vse po starem, moje počutje OK, dete razgraja po trebuhu, tako da bomo očitno imeli še enega razgrajača doma user posted image . Za mano je še en naporen dan, no ni ga še čisto konec, nekaj podobnega me čaka še jutri, po tem pa upam, da se bo stanje nekoliko umirilo. Danes moram napisati in poslati še prezentacijo za predavanje, ki ga imam v sobot, po tem pa mislim, da bo počasi konec tudi takšnih obveznosti.
So pa ravno danes javili, da pridejo v četrtek montirat otroško sobo, tako da moram danes še naredit red in spraznit omaro, pa začasno preselit previjalno mizo. Me kar skrbi, kako bi v končni fazi izpadla tale otroška soba in kako bo Manca prenesla selitev v veliko posteljo...

sani nikar ne skrbi zaradi UZ meritev tvoje princeske, boš videla, da bo vse OK, kar se pa plodovnice tiče pa po mojem tudi ni panike, sicer ti bodo pa tako ali tako delali kontrole in se bo videlo. Upam, da je bila vsaj diabetologinja zadovljna s tvojo pridnostjo user posted image

benika upam, da so se tvoje slabosti že končale user posted image

nussy lepo počivaj doma user posted image

nalin sva že dve, ki nimava še nič pripravljeno za user posted image . Jaz o kakšnih torbah še sploh ne razmišljam, mogoče bo drugače, ko bom končno doma

vaney jaz grem v službo še 7x user posted image  (no pa v soboto še nekaj odpredavat, ampak tega ne štejem). Mislim, da si ti spraševala s kakšnim oljem bomo mazali user posted image . jaz bom uporabljala olivno olje, ker menda mandljevo bolj maši pore...pri Manci se je obneslo, tako da upam, da bo tudi tokrat tako

klepetka  lepo počivaj in pazi nase user posted image

katee upam, da so ti pri masaži "razvozlali" vse vozliče user posted image

Grem še malo delat, po tem pa na seminar

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu SUZY7)
Neposredna povezava do sporočila: 4712
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 14:05:13   
mateja80
Lep pozdrav, punce.
Zasanjana, iskrene čestitke ob rojstvu malega sončka!!!user posted image user posted image Ne morem verjet koliko se zgodi v enem tednu, ko nisem na tekočem. Čestitke, čestitke!! Lepo se crklajte in uživajte vsi skupaj!!
Včeraj sem imela kontrolo pri G. Kar se tiče preveč plodovnice pravi, da je ni tako veliko preveč, me je pa "potolažila", da je Val kar velik. Po meritvah sodeč ima od 2,2 kg do 2,5?! In to v 33 tednu. Sm bla čist šokirana! Po eni strani vesela, po drugi me pa skrbi kako bom rodila, če bo imel štiri kg? Je pa zadnje tri dni zelo živahen, praktično skoz brca in se premetava. Sicer je že od prejšnjega pregleda pred dvema tednoma obrnjen navzdol. Ne smem jesti sladkorja. Nič. Niti mi ne paše. Pa 0.2 kg sem imela manj kot dva tedna nazaj, tako, da imam sedaj +10,4 kg in obseg trebuha 106 cm, pri mojih 157 cm.... Drugače imam  že kar nekaj časa občutek, da se bo zgodilo prej kot devetega januarja, čeprav pa pravijo, da fantki radi malo "potegnejo" čez rok. Ne vem, na takle turoben dan mi gre vse sorte po glavi in me tud panika grabi. Upam, da bo minilo.
Vidim, da ste že kar nakupile za male sončke. Nama manjka še posteljnina, kakšne oblekice in lupinica. Pa verjetno se bo še kaj našlo. Skratka uživajte s svojimi bušiji, saj se dan d hitro približuje.

lp


(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 4713
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 14:22:35   
katee
suzanaKK: tudi jaz uporabljam Vagisan svečke in tudi meni se je prvo noč nepričakovano ulilo (jaz imam vložke zaradi tega), no ampak sem ponoči vsa zalimana pozabila na svečke in sem najprej mislila, da sem se polulala user posted image , potem se pa spomnim, da je to zaradi svečk. Sem se ponoči ful smejala user posted image .
Itak, da bomo držale pesti za strokovca. Glej, da ga narediš!!!

Jaz sem pa začela oblekice prati in likati. Kako so micene! Pa plenice mi je tudi posušilo, jih moram še zlikati. Ampak najprej grem pa na sprehod s user posted image . Cel dan samo spi, se ji nič ne da in jo moram malo shoditi - dokler je še malo sončka!
Papa

(odgovor članu SuzanaKK)
Neposredna povezava do sporočila: 4714
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 15:34:13   
koala
nana35 v bistuv je povedala, da prehrana matere ne vpliva na krče in da naj jemo vse kar smo pač navajene jest in kar nam zadiši. No po pripovedih kolegic ki so že rodile temu ni čisto tako, bomo videli in slišali bi jaz rekla.

SuzanaKK itak da bomo držale pesti, pa še naši sončki v trebuščkih, tako da ni šent da ne bi slo.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 4715
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 15:40:17   
Lusa
 
Toliko pišete ,da vam skoraj več ne sledim.Jaz pa razmišljam že v naprej ,da si zelo želim ,da počakam do januarja 2008 ,ker ,če bo otrok rojen decembra ,bo med vrstniki najmlajši.Ampak pri temu me nimamo kaj dosti vplivauser posted image

Zasanjana-user posted image user posted image user posted image za Marca ;je pa imel kar lepo težo.Me veseli ,da je tokrat po vašem angelčku s štručko vse ok.Tvoj Marc daje tudi meni sedaj  optimizem.Sestrica Zala je pa lahko res ponosna na tako lepega bratca,sem se prav raznežila.Januar pridi že!

piškamiška-jaz tudi tako čutim kolcanje 1x v zadnjici ,drugič pa tam spredajuser posted image  saj veš kje mislim ,kot ,da je že nekje na poti.je prav čuden občutek.

klepetka-dobrodošla spet med nami!

Aurora-če ti tvoj dragi pove ,da imaš nočne apneje(da loviš sapo) ,je dobro it k zdravniku in ti naj saturacijo izmerijo ,pa verjetno še te bodo na pljučnega poslali.je pa drugače normalno v nosečnosti ,da težje dihamo ,samo pri tebi to ni normalno ,če že tvoj dragi to opazi ponoči.

mml-lepe voščilnice!S čim pa luknjaš?

sani1-včasih g. malo preveč strašijo.Je pa lahko teža otročka sedaj odvisna od tvojega diabetisa.O tem mi je prijateljica veliko razlagala ,da otrok mora določen sladkor dobit oz. ti ,da mu vse vstran ne poberete in potem tudi on začne zaostajat v teži.Le mirno.

SUZY-dobrodošla!

mala pikica-mislim nate in na današnji pregled!




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4716
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 15:48:48   
raja
Ojla januarčice,

najprej čestitke Zasanjani in njenemu Marc Julianu, saj ne morem verjeti, da imamo že prvo mamico. Sedaj pa uživajte in se čim več cartajte! user posted image user posted image user posted image

Dolgo se nisem nič javila, ampak sem imela res veliko gužvo doma in v službi. V službi sem morala dokončati nekaj odprtih projektov, končala sem tudi mag.nalogo, doma pa smo imeli našega ta velikega bolanega je imel bronhitis in je bil 5 dni v bolnici tako, da smo imeli res veselo.

No danes se pa začenja malo bolj umirjeno saj sem prvi dan doma, sicer še na dopustu, ampak doma, upam da bo zdaj tudi več časa za RR, moram priznati, da vas tudi brala nisem veliko, tako da nisem seznanjena z vsemi novicami tukajuser posted image .

Sani, ne morem verjeti, da glede nato, da imava na isti dan PDP je pri meni zgodba zelo identična kot pri tebi. Tudi naša pupa je v medenični ustavi (nazadnje je na UZ-prejšnji teden- sedela poturško), malo je majhna za svojo starost (zaostaja pribl. za 2 tedna), pa še plodovnice imam zelo malo. Naslednjo kontrolo rasti imam naslednji teden in upam na najboljše. Meni je g rekla, da na količino plodovnice zelo vpliva počitek, tako, da je treba čimveč počivati. Ni pa g. delala nobene panike, saj je rekla, da je pupa tudi v primeru prezgodnjega rojstva že lepo razvita.

Glede na stanje, ki vlada tukaj na RR mislim, da bom morala tudi sama začeti s pranjem in likanjem malih cunjic in priprave torbe za v porodnišnico. Cunjice imamo sicer že vse pripravljene, posteljico tudi, samo oprano pa še nič nimamo, ampak se tolažim, da imam še čas user posted image . Pa tudi po pleničke in kremice bo treba.

Drage januarčice pazite nase, uživajte še zadnje tedne nosečnosti in pustite se razvajati!!!

Se tipkamo!

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 4717
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 16:32:36   
nana35
Lusa,točno o tem sem tudi jaz razmišljala,da ne bi bil moj user posted image najmlajši med vrstniki.Vendar mi je najbolj važno,da bo zdrav!!

SuzanaKK,seveda bomo držale pesti,malo nas prej še opomni!
SUZY,dobrodošla med nami!
raja,uživaj najprej v dopustu,nato pa naprej v porodniški.

No,jaz se še zmeraj nisem izmerila okrog trebuščka,jutri pa res!!user posted image user posted image
Moje počutje je še kar dobro,razen da sem si v napoto,kot že nekaj časa,pa malo mi kožo spet na trebuhu vleče.Bom kak buscopan vzela,če bo kaj boljše.
user posted image pridno brca,vsak dan se ga bolj veselim .Upam,da vse zdržimo čim dalje.

Bodite lepo.

_____________________________

:))


(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 4718
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 17:31:29   
Lunca1
III Zasanjana vi ste pa pohiteli. čestitke, samo da je vse v redu z vama, nas je že malo skrbelo.user posted image user posted image user posted image  user posted image Zdaj si mi pa dala vedeti, da bi bil res že čas, da začnem kaj pripravljat.user posted image

Martinca mi imamo posteljnino 100x140, blazino 40x60.

Ketrin kar se čiščenja popka drži. Pa fiziološka je tudi manj boleča za dojenčka kot alkohol.

Mala pikica bepanthen pa rabiš za vneto ritko. Mora biti pa tisti z roza črto.

Aurora jaz ti predlagam, da poskušaš spat v polsedečem položaju ali na boku.

IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

IZVIRNO SPOROČILO: piškamiška

Pa še nekaj smešnega, vsaj meni. Zadnje čase se kolca tudi mojemu Ajčku, ki je postavljen glavično. Kolcanje čutim pa tam nekje v tazadnji. user posted image user posted image user posted image Prav zanimiv občutek. Ali je katera od vas tako čutila (brce, kolcanje) bejbico, predvsem tiste, ki so glavično?


Piškamiška, jaz tudi že nekaj časa čutim kolcanje v tazadnji user posted image Ko se mi je prvič to zgodilo, sem prav čudno gledala user posted image No, tudi zdaj imam občutek, da mi bo pri tazadnji kaj ven padlo, pa verjetno ne bo user posted image



Kolk sta me zdaj nasmejale. user posted image

Benika čimprej se pozdravi.user posted image

Raja lepo da si se javila.

No da še jaz malo poročam. Včeraj sem končno dobila nadomeščanje. Sicer bom uvajala samo 4 dni, ker ima potem še odpovedni rok. Tako da se zdaj pospešeno uvajava. Vmes jo bo pa nadomeščala ena študentka. drugače sem v redu, včasih mi sicer malo pritiska dol, ampak ni nič hujšega. Zatekam na srečo nič. Mi pa malo teč iz nosu, samo to itak ni nič v primerjavi z jesenskimi problemi.user posted image  Pripravljeno nimam še čisto nič.user posted image Sem že kar pozabila kaj je treba vse naštimat.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4719
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 19:39:57   
mala pikica
Mi je le uspelo priti do računalnika, sem malo poležavala popoldan user posted image

Moje stanje... Danes sem vseeno šla h ginekologu zaradi zatekanja in pritiska. Če no stvar šla na slabše, me bo dal v bolnico na opazovanje, če pa bi se pritisk zelo dvigoval, pa bi sprožili porod. Danes sem ga imela na zgornji meji, če pa bi se dvignil na 145, pa moram nazaj. Z urinom tudi ni ravno vse najboljše, je sestra nekaj omenjala ledvice, pa tudi znaki v knjižici so drugačni kot so bili do sedaj. No, povrhu vsega, pa je ugotovil, da imam še vnetje, tako da sem dobila svečke. V glavnem, drugi teden sem spet naročena na pregled. Upam, da se bo stanje malo umirilo, sicer pa G pravi, da bi zdaj bilo že z otročkom vse v redu, če bi seveda morali sprožiti porod. Sicer pa nam je to že dokazal Marc Julien user posted image
Sem pa sedaj vsekakor odločena, da v kratkem nabavim še stvari, ki manjkajo in pripravim tudi torbo. Bom bolj pomirjena user posted image

Suzana veš, da bomo mislile nate, malo še nas spomni prej.

Suzy dobrodošla. Zaupaj nam še PDP...

Glede hrane po porodu... nam so ravno danes v MŠ rekli, naj si ne delamo diet kar takoj na začetku. Če bi opazili, da user posted image kakšna stvar ne ugaja, naj jo šele potem izločimo iz jedilnika.

Lusa user posted image

Sani
upam, da smo te vse skupaj uspele vsaj malo pomirit in ti vliti veliko dozo optimizma. Vse bo v redu, naši otročki so tako 'naštimani' user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 4720
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 20:06:40   
Sunny Morning
Evo jaz sem danes končala v službi. V petek bom še nesla malico. Že komaj čakam, da se jutri naspim, samo da me ne bo že ob 6.00 pokonci metalo.user posted image

Sta mi pa danes brat in mami pomagala sestavit posteljico, pa prinesla sta podlogo za previjanje, ki bo na pralnem stroju (manjka še gobica). Slikice so v albumu.

Zdaj grem skuhat mlečni riž, potem malo pred TV in spat.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4721
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 20:37:41   
Lunca1
No jaz grem pa samo še 5x v službo. user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 4722
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 20:51:24   
SuzanaKK
Mala pikica, jaz imam pa v četrtek pregled in že komaj čakam, kaj bo rekla G. Sicer imam jaz ful nizek pritisk (105/65 je zame že visok), kot sem pa že povedala, pa se je MV prehitro začel pripravljati. Veš kaj bi te vprašala, se mi zdi, da si ti napisala, da je fajn spati na levem boku zaradi dobrih pretokov. Zakaj ravno na levem? Meni namreč sploh ne paše na levem, pa še otrok se vedno zbuni, če se tako uležem, ni važno, če si trebuh izdatno podložim s povštrčkom, me začne brcati kot zmešan. Na desnem je pa vse ok, super fajn, tako tudi spim.
Benika, a si že kaj bolje? Jaz sem cel dan dihala kot kakšna lokomotiva, popoldne se mi je pa zdelo, da mi bo otrok vsak čas ven padel, tako nizko sem ga čutilauser posted image .
Ok, verjetno je to za danes od mene vse. Mirno noč želim vsem nosečkam in en velikuser posted image .

_____________________________

Smo že trije, januarja bomo pa štirje :)!

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 4723
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 21:01:42   
limma
Sunny morning,

zelo lepo posteljico imate.. a je slučajno Emilie od Lip Poljčane?  midva tudi to gledava, samo v "ivory" barvi. jo bom kar naročila, mene je tudi malo stisnilo, ko sem gledala lepotca Marca, ker še tako rekoč nič nimam... sem bila pa danes pri tašči na kosilu in sva ugotovili, da imajo na podstrešju še zibko od mojega user posted image  tako sem bila vesela user posted image , meni res nekaj pomeni taka tradicija user posted image  dokupimo še jogi, posteljninico, zašijemo (teta?) zavesice in je user posted image

Aja, sunny, še nekaj me zanima.. tudi podloga za pralni stroj je super. kje ste jo kupili? ali je mogoče home made? res je super, tudi sama iščem nekaj podobnega... samo še previjalna penica čez, pa je user posted image  hvala za odg.

sani, nič se nisi javila... si že boljše volje? naša user posted image  je tudi še vedno v medenični vstavi, pa saj imajo še čas, se se obrnejo. upam, da je bilo danes na pregledu vse ok. user posted image

suzy - dobrodošla!

benika - želim ti hitro okrevanje  user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 4724
   RE: Januarčice 08
20.11.2007 21:06:52   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: limma
Sunny morning,
zelo lepo posteljico imate.. a je slučajno Emilie od Lip Poljčane?

Ja je. Najprej sploh nisem razmišljala o njej pa sem potem videla eno v vanilijevi barvi in mi je takoj ratala full všeč, pa še zelo dobro ceno ima.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: limma
Aja, sunny, še nekaj me zanima.. tudi podloga za pralni stroj je super. kje ste jo kupili? ali je mogoče home made? res je super, tudi sama iščem nekaj podobnega... samo še previjalna penica čez, pa je user posted image  hvala za odg.

Podloga je home made. Mami mi bo še zrihtala 2 cm oblečeno gobico, potem še podloga za previjanje gor in user posted image lahko uživa z nago ritko.user posted image

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu limma)
Neposredna povezava do sporočila: 4725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?