|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   domača začimbna mešanica
24.9.2008 12:14:58   
mali007
Zanima me, ali katera ve, kako se jo pripravi?

Je iz soli in sveže zelenjave (korenčka, zelene, peteršilja, ???), zmiksana in shranjena v kozarčku in je super. Lako jo narediš doma (tako da nima kakšnih barvil in Ejev), zdrži zelo dolgo in je (lahko) BIO.

Pred časom sem jo dobila od znanke, pa sem jo danes porabila, recepta pa mi ne zaupa.user posted image




< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:35:25 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 12:17:31   
Anonimen
To pa tud mene zanima, ker jo trenutmo ne najdem v nobeni trgovini.user posted image


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:36:27 >

(odgovor članu mali007)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 12:25:25   
Mišni
Pred časom sem jo dobila od znanke, pa sem jo danes porabila, recepta pa mi ne zaupa.
 

Sori, ampak ta pa je budala.


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:36:49 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 12:26:30   
Mišni
Evo, takole:

Po 30 dag: korenja, pastinaka, korenine peteršilja, listov peteršilja, gomolja zelene
120 dag soli

Lahko dodamo tudi zelje, stročji fižol, zelen paradižnik.


Zelenjavo očistimo, operemo, osušimo (najboljše čez noč) naribamo ali zmeljemo z mesoreznico. Na 1/4 kg zelenjave dodamo 20 dag soli, zmešamo in naložimo v kozarce. Pazimo, da ni vmes zraka in zapremo. Uporabljamo za vse vrste jedi, vendar moramo biti pozorni, da jed solimo na koncu, ker je že zelenjava dovolj slana.


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:38:03 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 12:33:53   
Anonimen
Jaz pa zmeljem rdečo, zeleno in rumeno papriko, korenček, peteršilj, paradižnik(olupljen) in vse to na hitrco prepražim na čebuli,ki jo prepražim v olivnem olju.Nazadnje dodam še česen.Ohladim in nadevam v vrečkice z blazinicami(za led).Pozimi jemljem ven in dam med kuho.


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:38:36 >

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 13:09:29   
pikecpokec
Pred časom sem jo dobila od znanke, pa sem jo danes porabila, recepta pa mi ne zaupa.
 

A to je taka skrivnost user posted image ?


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:40:14 >


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 13:18:32   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: mali007

Pred časom sem jo dobila od znanke, pa sem jo danes porabila, recepta pa mi ne zaupa.user posted image

 

Pol ji pa reč če ti še eno naredi, da ji daš vse sestavine user posted image


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:40:43 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 15:26:50   
Luni
Jaz jo naredim čisto po občutku, edino pravilo je, da je veliko peteršilja in korenja. Ostala zelenjeva (letos): melancana, rumene in rdeče paprike, sladki feferoni, rumen koren, por, zelena. Kar je za olupit (koren) olupim, dobro operem in osušim. Vse zmeljem na mali sekljalnik (del mikserja) -  in na tanko razporedim po polivinilasti vrečki ter zamrznem. Brez soli ali drugih začimb. Ne smeš pa dati česna ali čebule, ker je potem premočan vonj in tudi omejeno uporabo imaš. Brez tega si ne predstavljam moje zimske kulinarike...... Pride mi v poštev skoraj pri vseh mesnih in  zelenjavnih jedeh.....


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:44:00 >


_____________________________



(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 15:27:10   
NEVA-1
Meni jo je dala soseda in jo dela tako, da kolikor tehta zelenjava (pač kar ima), toliko doda soli 1:1


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:44:35 >

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: domača začimbna mešanica
24.9.2008 23:28:53   
mali007
Res hvala vam za receptke. Bom poskusila.

Edino to me zanima, kaj pa je PASTINAK?


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:45:11 >

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: domača začimbna mešanica
25.9.2008 8:57:42   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: mali007

Res hvala vam za receptke. Bom poskusila.

Edino to me zanima, kaj pa je PASTINAK?
 

Se mi zdi, da je to tisti ta veliki debeli peteršilj.


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:45:47 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: domača začimbna mešanica
25.9.2008 9:04:55   
Volga
Evo, tole, iz Gorenjskega glasa:


Pastinak je korenasta zelenjava, vzgojena s križanjem korenčka in peteršilja. Pravzaprav je nekakšno korenje z okusom po peteršilju ali zelo debel peteršilj z okusom po korenju.








Pastinak je bil včasih po Evropi zelo razširjen, celo tako, da je ponekod podobno kot repa pomenil vsakdanjo hrano. Z njim so hranili tudi živino in Italijani še danes z njim hranijo svinje za najboljši pršut. Danes je pastinak razširjen le še v Veliki Britaniji, drugod pa nima prav velike veljave, čeprav gre za zelo zanimivo vrsto zelenjave. Po videzu je še najbolj podoben peteršilju, le da ima malce bolj repnim podobne liste in debelejši koren. V prodaji ga dobimo zelo poredko, ni pa težko priti do semen in ga gojiti na domačem vrtu. Korene lahko več tednov hranimo v dobro zaprti posodi ali vrečki ter v hladilniku, najdlje pa se ohranijo v kleti zasuti z mivko kakor vse korenovke. Če ga gojimo doma, ga je najbolje pustiti kar v zemlji in ga po potrebi tudi pozimi izkopavamo. Pripravljamo ga lahko na številne načine. Surovega lahko uporabimo za solate, zelo okusen je tudi v močnih juhah in enolončnicah. Kot priloga je okusen v kombinaciji s paradižnikom, gobami in krompirjem. Zelo dobro se obnese v zimskih zelenjavnih juhah, sušenega lahko zmeljemo v moko in uporabimo za kruh, Angleži pa se zabavajo celo s takimi posebnostmi kot so pastinakovo vino, pivo, žganje in pecivo.


Mišni, a si že kdaj brala tole user posted image


< Sporočilo je popravil Admin -- 17.11.2014 21:46:31 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Regrat je primeren tudi za dojenčke
Regrat je primeren tudi za najmlajše, ki se navajajo na gosto hrano in odkrivajo nove okuse. Primerno pripravljen bo zag...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?