|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj bi to bilo
6.3.2009 8:24:18   
Hope2
Ne vem kako naslovit temo, ker nimam pojma kaj se dogaja z mano. Mišice imam tako utrujene, kot da bi maraton laufala. Ponoči ko vstajam, komaj pridem do otroka, ne morem hodit, vse me boli, občutek imam da mi bodo stopala odpadla, da me noge ne bodo vzdržale, roke me bolijo tak, da me je strah, da mi bo en dan otrok padel iz rok, saj včasih od bolečin oz utrujenosti mišic nimam občutka. To traja že dober mesec. Ko se čez dan razhodim oz razmigam je malo bolje, vendar če malo posedim ali spočijem je spet isto,ponoči so noge najhujše ko hodim, če ležim ne čutim ničesar.

Je to kronična utrujenost ali kaj drugegauser posted image , še nikoli doživela kaj takega, kaj šele da bi tolk časa trajalo. Samo drugače se sama ne počutim utrujene, spanja čez dan ne rabim, samo mišice so fuč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 8:28:10   
titania
hmmm.. men se dogaja podobno v rokah, ampak to je zarad zloma...

Če si na mrzlem, je lahko od tega... poskušaj s pogrevanjem mišic (temafor).

Če ne pa je najbolje da greš k zdravniku.

Vso srečo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 8:34:34   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: titania

hmmm.. men se dogaja podobno v rokah, ampak to je zarad zloma...

Če si na mrzlem, je lahko od tega... poskušaj s pogrevanjem mišic (temafor).

Če ne pa je najbolje da greš k zdravniku.

Vso srečo.



Na mrzlem nisem, postelja je vodna in ima grelec ( na njej že 5 let spim), v hiši pa je tudi toplo, ker sem v poletni majčki

K zdravniku glih ne bi lezla v času viroz, da mi pove, da je to utrujenostuser posted image

(odgovor članu titania)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 8:45:44   
Sibil_
Moj nasvet je vsekakor zdravnik, sploh če traja že en mesec.

Kaj moč v mišicah imaš? Torej recimo - si poskusila mišico dejansko obremenit? Recimo z eno roko (seveda ko je že mož doma) dvigovat kako polno steklenico in videt kdaj ti omaga?user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 8:49:13   
titania
Jaz bi na tvojem mestu vseeno šla, mogoče ti primankuje kakšnega vitamina ali česa podobnega in ti lahko zdravnik predpiše, kaj potrebuješ.
Naroči se, pa ne boš tako dolgo čakala.

Ali pa če vprašaš v lekarni in greš zdravniku kasneje, če še vedno ne bo boljše.

Pomojem je nejbolje, da greš, tvoje zdravje mora biti le na prvem mestu.



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 9:08:28   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Moj nasvet je vsekakor zdravnik, sploh če traja že en mesec.

Kaj moč v mišicah imaš? Torej recimo - si poskusila mišico dejansko obremenit? Recimo z eno roko (seveda ko je že mož doma) dvigovat kako polno steklenico in videt kdaj ti omaga?user posted image

LP,
Sibil RR


ja imam moč. tudi dete dvignem in ga nosim. Samo po počivanju ali spanju dobim občetek, da sem švoh in da mi bo kaj padlo iz rok ali da me noge ne bodo zdržale. Dvignem tudi un balon z vodo ko je skoraj 19 kil težki.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 9:16:56   
Spark
Jaz imam podoben problem, jaz samo stati ne morem. Drugo mi še gre. Ampak noge oz. stopala me bolijo kot 100user posted image . Jaz pri sebi mislim da je zaradi razširjenih žil po nogah, ker imam obdobja ko me zelo stopala bolijo in potem je nekaj časa dobro in potem spet. Trenutno sem v fazi ko me bolijo stopala, in doma jih dam vedno na malo dvignjeno in masiram si jih na enem valjčku. Ampak vedno nekaj časa to drži, potem popusti bolečina in je nakj časa vse dobro in potem spet.  

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 10:41:45   
Hope2
Spark ja neka taka bolečina je, samo se mi žile nič ne vidijo, pa z rokami so tudi problemi

Napišem še to, če menite da to ni vzrok, pol grem res k zdravniku. Sem 4 mesece po porodu, še vedno dojim, 2x na dan grem na dolg sprehod z malim in s psom, včasih 3x. Ukvarjam z malim in s psom. Za vse (gospodinjstvo) sem sama, ni babic in dedkov oz tetk za pomoč. Moža velikokrat ni, je na službenih poteh, ali pa pride pozno popoldan domov (takrat mi hvala bogu malega prevzame ali pa kaj spuca). Ponoči ne spimo glih fajn, pa še takrat ko mali spi jaz gledam v strop in samo čakam, kdaj bo treba spet zizo ven vrčtuser posted image . Pa še selitevv hišo smo izvedli v tem časuuser posted image . Včasih mam 4 kar rokeuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 6.3.2009 10:42:37 >

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 20:30:05   
Spark
Hope, jaz mislim, da si ti samo fajn preobremenjena.
Upam, da ti uspe malo spremeniti vsakodnevnik, pa da se malo razbremeniš, pa bo sigurno bolje.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 21:10:19   
cursa
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Hope, jaz mislim, da si ti samo fajn preobremenjena.
Upam, da ti uspe malo spremeniti vsakodnevnik, pa da se malo razbremeniš, pa bo sigurno bolje.



Se podpišem.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 23:29:06   
wing
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ne vem kako naslovit temo, ker nimam pojma kaj se dogaja z mano. Mišice imam tako utrujene, kot da bi maraton laufala. Ponoči ko vstajam, komaj pridem do otroka, ne morem hodit, vse me boli, občutek imam da mi bodo stopala odpadla, da me noge ne bodo vzdržale, roke me bolijo tak, da me je strah, da mi bo en dan otrok padel iz rok, saj včasih od bolečin oz utrujenosti mišic nimam občutka. To traja že dober mesec. Ko se čez dan razhodim oz razmigam je malo bolje, vendar če malo posedim ali spočijem je spet isto,ponoči so noge najhujše ko hodim, če ležim ne čutim ničesar.

Je to kronična utrujenost ali kaj drugegauser posted image , še nikoli doživela kaj takega, kaj šele da bi tolk časa trajalo. Samo drugače se sama ne počutim utrujene, spanja čez dan ne rabim, samo mišice so fuč.


V prvi vrsti po opisu sodeč, mislim, da si preobremenjena. Že samo dojenček je velik zalogaj, kaj šele vse ostalo, kar si naštela. Vzemi si kdaj čas zase in si pošteno spočij.

Kot drugo  pa je bila enkrat tu na RR ena debata na podobno temo...Mene je prvih nekaj mesecov po porodu tudi zelo bolel križ, kaj križ, cela hrbtenica, komaj sem se ponoči vstala s postelje in šla k dojenčici. Pa to še ni bilo najhuje,tega se še navadiš, veliko bolj nenavadna in huda bolečina pa so mi bile noge, točneje narti na nogah. Komaj sem stopila na nogo in trajalo je nekaj časa, da je bolečina pojenjala. Ko sem že nekaj časa stala je bilo ok, ampak nočno vstajanje in predvsem vstajanje iz počepa je bilo grozno boleče. Vem, da me je to precej skrbelo in potem sem brskala in iskala inf. povsod. In ugotovila sem to, kar sem sama že nekako domnevela...zaradi pogostega dojenja se izčrpava telo, predvsem pa kosti, ki zgubljajo svojo gostoto, otrok črpa z mlekom tudi tvojo zalogo kalcija...to sem vzela za sveto, ker smo pri nas tudi malo nagnjeni k osteoporozi. Zato ti predlagam, da si najprej malo odpočiješ, uživaš hrano bogato s kalcijem in se sistematično razgibavaš. Pojdi z otrokom na dolge sprehode, imej en hitrejši tempo...Meni je pomagalo, zelo. Ker s tem se ni za hecat, ker kot vidim te kar fajn fizično zdelujejo te bolečine. No, morda ni to, je pa za razmislit.
Želim ti veliko zdravja!user posted image user posted image

Aja, zdaj vidim, da ti je nekdo omenil morebitne težave z ožiljem. Ne vem kako je s tem, ampak znanka ima probleme z ožiljem in kot vem so tovrstne težave bolj kot pekoče in boleče noge, to kar pa si ti opisala pa je zelozelo blizu tega kar sem ti zgoraj opisala.

< Sporočilo je popravil wing -- 6.3.2009 23:34:42 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj bi to bilo
6.3.2009 23:41:02   
eva1
Ekole meni se je zgodilo isto lih ene 4-5 mesecev po drugem porodu! Noge so me bolele, za znoret-sploh kolena, komaj sem hodila včasih! Trajalo je nekje 2 meseca, potem pa kot bi odrezal, spet ok! Sicer pa sedajle bo tale spomladanska utrujenost tak da je dobro kakšne vitaminske pripravke jemat!
Moji sestri se je isto zgodilo-pa so ji ugotovili motnje v delovanju ščitnice..tak da če bo trajalo dlje le pojdi h dr!

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
6.3.2009 23:49:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj bi to bilo
7.3.2009 9:45:45   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: wing

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ne vem kako naslovit temo, ker nimam pojma kaj se dogaja z mano. Mišice imam tako utrujene, kot da bi maraton laufala. Ponoči ko vstajam, komaj pridem do otroka, ne morem hodit, vse me boli, občutek imam da mi bodo stopala odpadla, da me noge ne bodo vzdržale, roke me bolijo tak, da me je strah, da mi bo en dan otrok padel iz rok, saj včasih od bolečin oz utrujenosti mišic nimam občutka. To traja že dober mesec. Ko se čez dan razhodim oz razmigam je malo bolje, vendar če malo posedim ali spočijem je spet isto,ponoči so noge najhujše ko hodim, če ležim ne čutim ničesar.

Je to kronična utrujenost ali kaj drugegauser posted image , še nikoli doživela kaj takega, kaj šele da bi tolk časa trajalo. Samo drugače se sama ne počutim utrujene, spanja čez dan ne rabim, samo mišice so fuč.


V prvi vrsti po opisu sodeč, mislim, da si preobremenjena. Že samo dojenček je velik zalogaj, kaj šele vse ostalo, kar si naštela. Vzemi si kdaj čas zase in si pošteno spočij.

Kot drugo  pa je bila enkrat tu na RR ena debata na podobno temo...Mene je prvih nekaj mesecov po porodu tudi zelo bolel križ, kaj križ, cela hrbtenica, komaj sem se ponoči vstala s postelje in šla k dojenčici. Pa to še ni bilo najhuje,tega se še navadiš, veliko bolj nenavadna in huda bolečina pa so mi bile noge, točneje narti na nogah. Komaj sem stopila na nogo in trajalo je nekaj časa, da je bolečina pojenjala. Ko sem že nekaj časa stala je bilo ok, ampak nočno vstajanje in predvsem vstajanje iz počepa je bilo grozno boleče. Vem, da me je to precej skrbelo in potem sem brskala in iskala inf. povsod. In ugotovila sem to, kar sem sama že nekako domnevela...zaradi pogostega dojenja se izčrpava telo, predvsem pa kosti, ki zgubljajo svojo gostoto, otrok črpa z mlekom tudi tvojo zalogo kalcija...to sem vzela za sveto, ker smo pri nas tudi malo nagnjeni k osteoporozi. Zato ti predlagam, da si najprej malo odpočiješ, uživaš hrano bogato s kalcijem in se sistematično razgibavaš. Pojdi z otrokom na dolge sprehode, imej en hitrejši tempo...Meni je pomagalo, zelo. Ker s tem se ni za hecat, ker kot vidim te kar fajn fizično zdelujejo te bolečine. No, morda ni to, je pa za razmislit.
Želim ti veliko zdravja!user posted image user posted image

Aja, zdaj vidim, da ti je nekdo omenil morebitne težave z ožiljem. Ne vem kako je s tem, ampak znanka ima probleme z ožiljem in kot vem so tovrstne težave bolj kot pekoče in boleče noge, to kar pa si ti opisala pa je zelozelo blizu tega kar sem ti zgoraj opisala.


Si me pa zadelauser posted image . Pred kakim mesecem in pol sem mislila, da mi bo hrbet na pol prelomilo, v sredini hrbta  je bolelo za znort. Po parih tednih je nehalo. Zdaj pa se je preselilo na noge in roke. Na kalcij sem tudi pomislila, zato sem začela spet piti fidi calcij, pojem tudi velik sira in jogurta, ampak ne vidim razlikeuser posted image

Čas zase, hm saj si ga vzamem še vedno imam čas za RRuser posted image , pa kaka kavica ali sladoledek tudi pade. Ampak spanje podnevi pri meni ni nikoli prišlo v poštevuser posted image , pa niti ne čutim potrebeuser posted image , sprehajam se ogromno, sam pol na koncu še bolj čutim stopala. Bi me pa bilo treba zbrcat na kako masažo ali drugačno razvajanje, saj pri vseh ostalih razvajanjih je vedno malček poleg, ga težko pustim vstran od mojih oči.
Tolažim se, da še samo 3 tedne in gremo gret svoje stare kosti po palmouser posted image sem prepričana da bo ta utrujenost, če je to to, splahnela pod soncem, v vodi in v šoping centrihuser posted image .

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj bi to bilo
7.3.2009 9:47:44   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Moji sestri se je isto zgodilo-pa so ji ugotovili motnje v delovanju ščitnice..tak da če bo trajalo dlje le pojdi h dr!



Imam hašimota in jemljem že itak tablete. Bi bilo pol pametno še to prevert, če se je mogoče kaj poslabšalo stanje


Hvala vam punceuser posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj bi to bilo
7.3.2009 10:25:24   
Splišni
A to imaš kot en muskelfiber? Ko bi mišice ne bile dovolj raztegnjene?

Ker to sme imela jaz po porodu, edino da samo na nogah, predvsem na stopalih in tistih tetivah od stopala do meč, tam nekje bi morala biti Ahilova tetiva, mogoče.

Pa zadnje čase me spet to daje.

Sem pa obakrat bila oz. sem absolutno pretežka, preveč kil. Jza mislim, da je pri meni to povezano. Kadar sem predebela, me to boli, če nisem, me neha.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj bi to bilo
7.3.2009 11:30:23   
Hope2
Ne ni ko musklfiber in kile tudi najbrž niso problem (178cm in 61kg)

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj bi to bilo
15.3.2009 23:37:03   
rija
hope....točno vem, o čem govorišuser posted image  mene so skoraj 9 mesecev po porodu zjutraj svinjsko bolela stopala in gležnji, tako, da sploh iti prav nisem mogla.....po stopnicah sem prišla dol tako, da sem se z obema rokama držala za stene....ko sem se razhodila, cel dan ni bilo več problema z mojimi stopali....

sem bila vse paf, kaj je zdaj to...pa me je prijateljica "potolažila", da je imela ona enako štalo in je kar minila....in tudi pri meni je šlo to mimo....

torej upam, da bo tudi pri tebi kar tak izzvenelouser posted image

kaj pa je to bilo, pa še do danes nimam pojmauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?