|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 13:26:52   
BigWhale
primoza,

Das lahko konkreten primer, takih dveh zakonov, ki sta si v navzkrizju?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 13:41:14   
Primoza
Recimo ZDoh, ZTVP, ZPre in ZGD so v stalni konfuziji. Odmeri kapitalski dobiček od cene odsvojitve minus ceno pridobitve. Veliki delničarji podjetja se odločijo in prodajo paket prevzemniku po recimo 2000 SIT. Mali delničarji podjetja ostanejo notri. Veliki "prevzemnik" se odloči izvesti statutarno pripojitev podjetja k svojemu brez prevzemne ponudbe.
Izvede skupščino, na kateri seveda izbere potrebno večino, ker je prej kupljene deleže prepakiral do "satelitov" oz. povezanih družb.

Predlog je izglasovan, pripojitev se izvede na podlagi cenitve družbe, ki da neko vrednost za delnice prevzemne in prevzete družbe. Recimo da je delnica prevzete družbe ocenjena na 1600 SIT, na borzi pa kotira po 800 SIT. Vsi ki so kupili delnivce na borzi so plačali davek od kapitalskega dobičak za razliko med 1600 in 800 sit, čeprav 1600 sit niso dobili amapk so za to dobili delnice prevzemne družbe, vredne recimo tudi 800 sit.
Se pravi so "zaslužili" 800 sit, plačali davka reciva 320 sit in imeli v resnici v celoti izgubo -320 sit zaradi plačanega davka.
Osnoven problem tega je, da ZGD in zakon o prevzemih definira povezane družbe tako, da je to povezanost praktično nemogoče dokazati za izkušene "bralce zakonov".
Zdaj sem se popolnoma oddaljil od tematike, sam primer sem dal ki me jezi, saj večina majhnih delničarjev itak nikoli ne izve, da so bili "nategnejni".


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 13:43:25   
Primoza
Kakšnega primera iz zakona o davčnem postopku pa raje ne bi navedel;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 14:07:44   
baguSka
A tako BigWhale.;) Ja no, ti že veš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 18:07:02   
BigWhale
Primoza,

Do neskladij prihaja, povsem mozno in pricakovano. Zato se zakoni nenehno spreminjajo in dopolnjujejo.

Je pa nesmiselno trditi, da drzava nateguje. Namenoma ne, ker to ni v njenem interesu. V interesu drzave je imeti cim bolj srecne drzavljane. Ce se pa drzavljan pocuti nategnjenega je pa to en volilec manj recimo.


baguska,

Ja vem. Ti pa se vedno nisi povedala kje te drzava nateguje in na kak nacin.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 18:13:57   
baguSka
samo omenila sem - ostalo so pa osebne stvari. čeprou priznam da se vse skupi kaže tudi v medijih ampak pustmo zdej to.;)

spreminjajo in dopoljnjujejo ja - ampak zakaj za boga so pa potem še vedno povsod te 'smotane' lukne v zakonu :zmeden:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 18:26:56   
Primoza
Res je zakoni se spreminjajo. Amapk Slovenija bo tu vedno v zaostanku. Zakonov mora imeti približno toliko kot za večje države, uradnikov je pa manj, se pravi so preobremenjeni pa še s premalo izkušnjami.

Potem pa kdaj kar probajo pa vidijo kaj rata.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 18:32:19   
rija
O selena, si še na dieti? Videti je že tako, še vedno si prekleto tečna. Pa sem ti že predlagala, da začni jesti!
Veš kaj, na tvoje mnenje, (oh, morda pa sem ti nesimpatična) se požvižgam. Upam, da si zaposlena, da lahko še malo od tebe pokasiram...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 21:24:06   
BigWhale
Uradniki preobremenjeni? Pri nas? V nasi javni/drzavni upravi. Hihi, ta je pa dobra. ;)

Nas drzavni aparat bi najbrz lahko prepolovil in ga tako zoptimiziral, da bi vsi 1/4 dneva vrtali po nosu. ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   Al sam mene to moti?
2.7.2005 6:45:50   
Primoza
Tako se ti samo zdi.

p.s.: nisem uradnik.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   Al sam mene to moti?
2.7.2005 22:52:47   
BigWhale
Ne, se mi ne. Vem, da je tako. Jih precej poznam.

Sicer pa, zemljiski kataster je bil do nedavnega se v papirni izvedbi.

Birokracije je v drzavni upravi toliko, da se ti zmesa. Ce bi pa rad kako stvar poenostavil in olajsal, pa ti dejansko ne pustijo, ker niso tako vajeni delat!

Brez heca.

No, pa saj to ne gre samo za nas drzavni aparat, kar vecino njih je taksnih. Togih in rigidnih in glomaznih. Dinozaverskih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   Al sam mene to moti?
3.7.2005 19:11:02   
Anonimen
Oh, če bi vedela, kako sem se zdaj :)-. Bhuahahahah.
Sicer pa sem tak odgovor pričakovala. Saj itak nimaš kaj objektivnega za napisat!

p.s. Kot sem ti že enkrat zapisala, z zaposlednostjo nimam težav.

p.p.s. Zapisano pravzaprav ni bilo moje mnenje ampak moje vprašanje!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   Al sam mene to moti?
3.7.2005 20:05:10   
Jutra
BW, ti kar red naredi, ja;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 163
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?