|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 17:41:31   
Anonimen
čukica, čim prej se pocajtej!!!!

(odgovor članu Teyla)
  Neposredna povezava do sporočila: 4801
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 17:50:22   
Urša
Cukica, user posted image . Sem pri obeh dobila mastitis, tokrat si ga ne želim! user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4802
   [Brisano sporočilo]
17.2.2011 17:54:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4803
   [Brisano sporočilo]
17.2.2011 17:57:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4804
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 18:03:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Registirana

Jaz sem spet tu. user posted image  user posted image

Moj G je bil danes totalno nerazpoložen, utrujen, tako da ga nisem niti upala vprašat, če bi mi pomagal pri sprejemu v P. Tako, da mi preostane samo še, da čičam in čakam... Pa še med CTG-ejem sem brala en članek v Mami o trendu predčasnega rojevanja brez pravih medicinskih razlogov...

No, skratka CTG je bil BP, naredil mi je še kratek UZ, plodovnice dovolj, posteljica še OK, mali pa naj bi imel cirka 3,2 kg. Dobila sem napotnico za CTG-eje v P Celje. Prvi CTG tam imam v soboto, pa potem na vsaka 2 dni... Jutri se bom še naročila na eno terapijo akupunkture...



Ja ta trend sem tudi jaz brala, celo poznam primer, ki je dosegla CR brez razloga in že v 8 mesecu. Sicer nedojamem, ampak ok, ni moja zadeva, vsak za dejanja odgovarja sam.

Sem kar malo user posted image ker ne podpiram takih reči, ženske, ki pa so v rizičnem jih pa vodjo do zadnje sekunde kot BP pol pa porodničarji skačejo okol.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4805
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 18:03:56   
zasi
IZVIRNO SPOROČILO: little*miss

Meni so tudi rekli, da ne rabim nič jaz javljat, da bojo vse oni sami pridobili (iz matičnega urada jih pokličejo oz pošljejo rl). No, saj mi nebi bilo tako čudno, ker ne delajo vsepovsod isto, ampak sma z Valek obe s Ptuja in mi je čudno, kako meni, ki sem že rodila še niso nič nakazali, njej pa, pa še je kinderjajček user posted image Bom jutri poklicala, ko imajo uradne ure in vprašala, ker danes so bili tam samo za otroške dodatke.

Berem dalje in vidim da ni isto user posted image Valek je dobila porodniško, ki je slučajno enak znesek starševskega dodatka in jaz sem mislila, da je dobila st.dod. user posted image Potem pa bom verjetno dobila drugi mesec.. Ali je že katera, ki še ni rodila dobila starševski dodatek?? 197 eur?? No, poklicala bom jutri vseeno, pa bom videla kaj bodo rekli.

Urša super porodna zgodba user posted image

vipercat srečno user posted image

joan čestitke user posted image

nina je samo en post napisala?? Nemogoče user posted image ..sem prebrala post in videla da je to predpost vsem postom, ker je komaj brat šla user posted image

Danes sem bila pri pediatrinji, smo šli na ''žganje popka''. V bistvu je samo z nečim krožila po popku, nič groznega. Če do torka nebo boljše gremo še enkrat. So nas tudi stehtali. V petek je imel odpustno težo 3280, danes (torej po 6 dneh) pa 3650. Tako da se lepo redimo. user posted image
Mislim, da sem videla tudi Zasi, ampak nisem bila ziher če je ona pa ji nisem nič rekla user posted image

Drugače smo super, Jan je pravi zaspanček. Ko ne spi pa je, normalno user posted image Danes ga je nekaj črvičilo, drugače pa je vse ok.

grem zdaj jest, potem pa tak pride Tia domov.



Zdravo!

Kje bi me naj videla? Pri Đukanovičevi? Mi smo res bli danes tam. Tak, da če si bla ti tudi med 10 in 11 uro, potem je res možno, da si me videla.

V glavnem, danes smo imeli prvi pregled pri pediatrinji. Od odpustne teže smo se v slabem mesecu zredili za 625g, kar je povprečno 25g na dan. Zdaj tehtamo 3215g. Zrasli pa smo 3 cm, tako da zdaj merimo 50cm. To sem pa predvidevala, ker so ji bodiji 50 postali že prekratki.

Sicer pa, Julija je pridna dojenčica. Pridno se doji. Mleka imam za izvoz, tako, da si ga še dodatno črpam in shranjujem v zamrzovalno skrinjo (za hude čase). Spi lepo. Ponoči večinoma vsaj 2 uri skupaj, velikokrat pa potegne tudi do 3 ali 4 ure v paketu. Tak da noči niso prehude. Občasno pa se ji pojavijo krčki. Ampak ni pravila kdaj. Včasih dopoldan, drugič popoldan, ali zvečer. Pa tudi sredi noči jih je že mela. Smo pa ji začeli dajati Biogaio, pa bomo potem videli če bo kaj učinka. Pediatrinja je rekla, da so te kapljice vredu izbira. Danes pa smo kupili še otroški čaj v lekarni, s komarčkom in kumino, za uravnanavanje prebave, ker dokaj težko kaka in zelo jo napenja. In ji ga bom dajala po žlički.

Glede mene pa tako. Čišča mam občutek da gre h koncu po 4 tednih. Šivi so odpadli, ostaja pa vse skupaj še precej občutljivo, tak da jih občasno še malo čutim. Sem pa kot izgleda, včeraj dobila hemeroide. Vsaj jaz predvidevam tako. In mi ni jasno, dajih v času nosečnosti nisem mela, zdaj pa. Mogoče pa se je takrat že kaj začelo kuhati, zdaj pa se je predrlo in začelo krvavet. Tak, da mam zaradi teda občasno spet občutek, kot da mam še vedno sveže šive. Ampka bomo že rešili, grem jutri do os. zdravnika.

(odgovor članu little*miss)
Neposredna povezava do sporočila: 4806
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 18:08:11   
DIANE
O Registrirana pol še ne bo nč al pa tut kaj pa veš. Nikoli se ne ve zjutrej vse kul zvečer detece v rokah.
Na kako akupankturo greš to? pač firbc

(odgovor članu zasi)
Neposredna povezava do sporočila: 4807
   [Brisano sporočilo]
17.2.2011 18:12:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4808
   [Brisano sporočilo]
17.2.2011 18:17:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu DIANE)
  Neposredna povezava do sporočila: 4809
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 18:59:21   
peti2
Registrirana hvala za informacijo kako se potrdi prijateljstvo, mi je uspelo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4810
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 19:42:55   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Registirana

IZVIRNO SPOROČILO: DIANE

O Registrirana pol še ne bo nč al pa tut kaj pa veš. Nikoli se ne ve zjutrej vse kul zvečer detece v rokah.
Na kako akupankturo greš to? pač firbc



Po 36.tednu sem začela hoditi na terapije akupunkture za nosečnice v Termah Dobrna pri dr. Ocvirkovi. 5 terapij sem že dala skozi. Naslednji teden, če bom res čez rok, pa bom še šla na eno terapijo. Akupunktura naj bi pomagala, da se MV hitreje mehča in krajša, skrajšal naj bi se čas samega poroda itd.



Boš poročala koliko ti je pomagalo. Mene je tudi zanimalo pa se potem nisem odločila

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4811
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 19:48:39   
meta21
Urši, lepo! Itak sem spet ene dve soluici spustila pa še nasmejala si me. Poročaj, kako bo mož prenesel kastracijouser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 4812
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 19:49:01   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla

meta21 torej mi jih ni treba obvestit? Zdaj sem pa totalno zmedena...user posted image Razliko med dodatkom in nadomestilom je pa že tigrica razložila.



Mogoče je razlika, če dobivaš dodatek ali nadomestilo. Ne vem, najboljš da pokličeš pa vprašaš. Jaz bom tudi, ker tisti drugi del odločbe še nisem dobila (spet ne vem, kako se reče tistemu delu po 3 mesecihuser posted image ... dopust za negouser posted image  ... ah, tej izrazi, zame je vse skup porodniškauser posted image )

_____________________________



(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 4813
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 19:49:21   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: prvičmami

A slučajno kera ve kk to zgleda?


Prbližno tko k kot ti srček poslušajo, samo da tisto reč prisloni v uho.

_____________________________



(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 4814
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 19:49:40   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: Mišyka

Jst sem se pa vedno spraševala, kako veste kolk otrok popije mleka, če se samo doji? Jst pač tega nisem nikol vedla in tud v drugo se s tem ne bom obremenjevala, sploh pa ne bom dodajala, če bom vidla da je otrok sit - sem v prvo preveč patronažno poslušala. Naš prvi je bil pač en orgn zaspanček - samo prvi mesec!


Jaz ga enkrat al pa dvakrta na teden stehtam pred in po dojenju  (kuhinjska vaga, pekač in dekica notriuser posted image ) pa vsake 2 dni si sčrpam, da mam malo občutka kolk pridelamuser posted image

_____________________________



(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 4815
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 19:50:00   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: tamy82

Vidla na FB, da ma jo@n punčko Tinkaro user posted image user posted image user posted image



Jeeej!user posted image user posted image user posted image Čestitke!user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 4816
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 19:53:26   
Mišyka
jo@n ČESTITKE za hčerkico!!! Lepo ime... user posted image  Pa mamo že 2 Tinkari, z mano vred 3.
 
cukica upam, da se ti tale mastitis čim prej zrihta, ker res ni fajn.

Jst sem pa dons zmatrana za crknt. Prej je še moj bratec praznoval RD, tko da nam je uspel it še tja. Sem pa res iz dneva v dan bolj utrujena, kljub temu da ne počnem ne vem kaj fizično. Pa dons mi ful dol prtiska, čeprov nisem bla prov velik na nogah.

Včerej je rodila prjatlca, ki je mela rok en dan za mano, tko da zdej pa počasi mam res filing, da bo kmal šlo zares.

_____________________________

IAN 7.11.2007
NEŽA 27.2.2011

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4817
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 19:58:10   
Patrisha
se kr ni IV dela???? user posted image

registrirana se kr si tu?
valek?

moja porodna zgodba?? ojej, nocete vedet, dolgo in kr mucno, ampak zahvali smejalnemu plinu se spomnim bore malo, kar pa je ok. Vsaj moj tak pravi! user posted image vazni so odlici zaklucki!

(odgovor članu Mišyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4818
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 20:03:48   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: maurica
eno vprašanje za izkušene mamice: od kdaj naprej so bili vaši user posted image čez dan dlje časa budni in niso več samo spali po hranjenju?


Pojma nimamuser posted image . Bine že zdaj po 14 dneh kakšno rundo na pol prebedi

_____________________________



(odgovor članu maurica)
Neposredna povezava do sporočila: 4819
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 20:04:22   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: šebela

Se pridružujem pri čestitkah Jo@ni in Tini Maze za posebna dosežka!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
In tudi mene to zanima, sicer naša je čez dan na 3 ure pribljižno eno uro budna, da se podojima, previjema in vmes se malo pocartka, pol pa zaspi. ponoči se samo podojima in zaspi. Pa še nekaj me zanima, kako kaj kakajo vaši mali, naša je skoz pokakana in ima tako zelenkasto blato. Sem sicer brala, da je taka barva značilna za tiste, ki imajo hitro prebavo in da je to normalno. Ampak naša je bla danes 2x posrana praktično po celem hrbtu. Saj je res, da ful poje in se lepo redi (100g na dan), ampak me zanima, kake izkušnje imate ve. Se bojim, da se bodo začele kake kolike.....



Jaz sem nekje brala, da zeleno blato povzroča zrak, ki j ušel pri hranjenju v črevo. Torej, če otroka šravfa, je velika verjetnost, da je potem zelen kakec. No, če mojo sosedo vprašaš, je pa to zato, ker otroke po mraku okoli vozimouser posted image user posted image user posted image

Glede kakanja po hrbtu pa moji dve izkušnji
Prva: vedno, ko se mi je pokakal v naročju, je bila očitno plenica zadaj na hrbtu umaknjena od telesa in je pritisk naredil svoje. Zato zdaj, ko ga vidim, da se napenja, zadaj hitro stisnem al ga pa kar na hrbet položim.
Druga: Zamenjat je treba plenice za večje.

Pri nogicah pa neha ven polzet, ko malo špehca naberejo

_____________________________



(odgovor članu šebela)
Neposredna povezava do sporočila: 4820
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 20:13:49   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: cukica

Ja mi je včeraj Jo@n poslala sms,da majo Tinkaro in vam nisem mogla sporočit,imam mastitis in 39 vročine,tko,da sem v postelji in večinoma spim,ko bo bolš se vam pa kaj javim,....

upam da se čimprej pozdravišuser posted image user posted image

(odgovor članu cukica)
Neposredna povezava do sporočila: 4821
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 20:17:14   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: meta21

IZVIRNO SPOROČILO: tamy82

Vidla na FB, da ma jo@n punčko Tinkaro user posted image user posted image user posted image



Jeeej!user posted image user posted image user posted image Čestitke!user posted image user posted image user posted image



super ČESTITKE JO@N ZA TINKAROuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 4822
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 20:17:58   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: Patrisha

se kr ni IV dela???? user posted image

registrirana se kr si tu?
valek?

moja porodna zgodba?? ojej, nocete vedet, dolgo in kr mucno, ampak zahvali smejalnemu plinu se spomnim bore malo, kar pa je ok. Vsaj moj tak pravi! user posted image vazni so odlici zaklucki!


O glej jo patrisho,si že tukajuser posted image user posted image

(odgovor članu Patrisha)
Neposredna povezava do sporočila: 4823
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 20:20:58   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: meta21

Urši, lepo! Itak sem spet ene dve soluici spustila pa še nasmejala si me. Poročaj, kako bo mož prenesel kastracijouser posted image user posted image user posted image

ja tole s kastracijo tudi mene zanimauser posted image user posted image user posted image ...jaz sem si pri prvem porodu mislila da nikoli več ne bom dalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 4824
   RE: Februarke 2011 III.del
17.2.2011 20:23:27   
Tisia
IZVIRNO SPOROČILO: Registirana

Jaz sem spet tu. user posted image  user posted image


no pa nas še ne zapuščašuser posted image  ok... saj moramo načvekat za dojenčkeuser posted image user posted image
jaz imam pa jutri CTG bomo videli kaj bo pri meniuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?