|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  210 211 [212] 213 214   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januar 2012
19.1.2012 16:13:11   
sonček33
Ronja, čestitke.


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 5276
   RE: Januar 2012
19.1.2012 18:00:12   
miami10
Zdravo user posted image in mamice...
najprej čestitke vsem...in hvala za čestitke meni...

MOJA POROD:
V petek so mi na pregledu povedali da sem 2cm odprta in da naj pridem v nedeljo na kontrolo. Mala je bila v soboto full mirna niti 10 gibov in seveda sem komi čakala nedeljo da vidim da je vse ok.
V nedeljo s me pogledali, nekaj malega popadkov in 4cm odprta, pa smo se odločili da gremo rodit. Klistir-nočen nobene strasit, ampak me je blo to najhujš od vsega poroda, pa ga nisem dobila prvič, ampak una sestra k mi ga je dajala je mislila da bo v 1min vame spustila 2l tople vode in itak nisem mogla zadržat...pa whatever je mimo-HB!
Potem pa gremo v porodno sobo...klistir mi je "povzročil" nekaj popadkov, potem so mi po 1 uri predrli ovoje, kar je povečalo moč in števil popakov...nanje sem se očitno dobro pripravila saj ni bilo krize...dihala kot so naročili v šoli in je šlo...kljub temu da se moja mala sončica ni dovolj spuščila in so mi dodali umetne in pa ULTIVO, za katero smo bili že prej dogovorjeni.
Moj najdražji mi je full odtehtal, me zabaval med popadki in ko je vidu da je stvar resna sodeloval z menoj-ni dihal mi pa je govoril kdaj lahko sporžim ultivo, ker jo lahko na 2min...in ko so popadki na minuto ali manj ti sekunde pomenijo veliko...
je pa res da se na sam iztis nisem dobro pripravila...ne v mislu da nisem sodelovala-ampak v smislu bolečine...že prej mi je babica povedala da je možnost rezanja, ker imam baje trdo ustje in seveda je bila zato bolečina toliko večja...ampak-imela sem SUPER BABICO JASNO, in ker sem rodila 18.51-ravno pred izmeno je prišla še ena babica ki je tudi bila SUPER in, ki je ubistvu spuščala glavico...večno ji bom hvaležna da je šlo kljub norim bolečinam tako počasi in se nisem strgala in nisem bila prerezana...ko pa sem v naročje dobila mojo user posted image je bilo dejansko vse pozabljeno-tega stavka nisem verjela nobenmu...zdaj ga...
moj porod je bila lepa izkušnja in mi ne bi bilo problem, če rečejo gremo čaz 1 mesec spet...za jutri sem še preveč utrujena user posted image

Kako je bilo na oddelku pa kdaj drugič. Čeprav moram rečt samo to da sem pozitivno presenečna nad vsemi sestrami (z 1 izjemo) v Lj porodnišnici.

Sicer pa sva od včeraj doma...spimo ponoči praktično nič, ker ima full vetrove in jo zbuijo tudi iz spanca...ampak se tolažim da bo minilo...važno da sem doma, kjer nisem sama...to je edina slaba stvar v porodnišnici ponoči ni nobenga ki bi ti pomagal, pa če "crkneš"...jutri imava kontrolo bilirubina, ker so naju spustila domov kljub 240. Upam da bo jutri vse ok (meni zgleda manj rumena) in da ne bova ostali notri...

Punce lepo se mejte in se crkljejte, tiste ki pa svoje sončke še čakate pa srečno!

(odgovor članu Mistica)
Neposredna povezava do sporočila: 5277
   RE: Januar 2012
19.1.2012 19:01:04   
Trobentica_
Januarke, ki smo še v nestrpnem pričakovanjuuser posted image :

  user posted image

PDP
nick, starost, število 
user posted image , število user posted image , kraj, Porodnišnica

2. 1.
Glamur 11, 31, 1user posted image , 0user posted image , ?, NM

3. 1.
Trinita, 31, 2user posted image , 1user posted image , ?
katjaaxx, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?

5. 1.
mopsy, 26, 1user posted image , 0user posted image , ?, user posted image & user posted image

6.1.
presrecna*, 28, 1user posted image , 0user posted image , MB, user posted image , Maribor

7.1.
Srečica17, 43, 3user posted image , 1user posted image , ?
katra55, ?, 4user posted image , 1user posted image , ?
dekletce, 29, ?user posted image , 0user posted image , MB, user posted image , MB

11.1.
binca4, 33, 1user posted image , 0user posted image , LJ, user posted image
oranža, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?

12.1.
ursah, 29, 2user posted image , 1user posted image , Vrhinka, user posted image , Postojna

13.1. 
lily7a, 20, 1user posted image , 0user posted image , SG

14.1.
TaraN, 22, ?user posted image , ?user posted image , ?

15.1.
mojccaa, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?, user posted image
girly, 29, 2user posted image , 1user posted image , ?, user posted image
tinkibinky, 25, 2user posted image , 1user posted image , okolica Domžal

16.1.
luštek, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?
jernejav, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?
biba*12, 26, 1user posted image , 0user posted image , okolica Kopra, user posted image , Izola

17.1.
cukrček11, 27, 2user posted image , 1user posted image ?, user posted image , Maribor
sasy22, 29, 3user posted image , 2user posted image , Lj (okolica)

18.1.

Kitty21, 21, ?user posted image , ?user posted image , ?, user posted image

19.1.
Janchek81, 29, 2user posted image , 0user posted image ,  LJ, user posted image , Ljubljana
camino79, ?, 4, 0, ?, MB

20.1.
spacebaby, 30, 2user posted image , 1user posted image , Tržič
bozena.cvic, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?
kimica86, 25, 1, 0, Ankaran, user posted image , Postojna

21.1.
Enanova, 37, 3user posted image , 2user posted image , ?
Klavdy4, 21, 2user posted image , 1user posted image , ?

22.1.
BLOOM 1, 37, 7user posted image , 6user posted image , MS, user posted image
Kristyz, 32, 2 , 1 , LJuser posted image , LJ
rosistar, 32, ?user posted image , ?user posted image , ?

23.1.
tecnobica, 32, 1user posted image , 0user posted image , Vipavska dolina
winterchild2012, 26, 1user posted image , 0user posted image , okolica LJ
january, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?
Nananina, 28, 1user posted image , 0user posted image , Zapuže, user posted image
Ella33, 33, 2user posted image , 0user posted image , LJ, user posted image

24.1.
tix, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?, okolica Tržiča, Kranj
maleni, 32, ?user posted image , 0user posted image , ?

25.1.
piška goriška, ?, 2user posted image , 1user posted image , okolica NG
Trobentica_, 32, 2user posted image , 0user posted image , Divača, user posted image , Postojna

27.1.
tamaalaa, 21, 1user posted image , 0user posted image , Kranj, user posted image

28.1.
moj malček, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?

29.1.
lepa79, 30, 2user posted image , 1user posted image , Bela krajina
Gio, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?

30.1.

pathra, 24, 2user posted image , 0user posted image , Koper, user posted image
*dina*, 31, 1user posted image , 0user posted image , Bela krajina, user posted image

31.1.
tetkabaletka, ?, ?user posted image , ?user posted image , LJ

x.1.
anonimna, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?

Maximami, 36, 4user posted image , 2user posted image , ?
greti, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?

2.2.
bugimajstr, ?, 2user posted image , 1user posted image , Bela krajina, user posted image , NM

3.2.
Roberta69, 30, 3user posted image , 2user posted image , LJ, user posted image

4.2.
arupnik3, ?, ?user posted image , 1user posted image , ?



 
SKUPAJ NAS JE (bilo): 84user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Trobentica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5278
   RE: Januar 2012
19.1.2012 19:02:35   
Trobentica_
user posted image user posted image user posted image
  JANUARČKI 2012 

14.12.2011
Kasija - user posted image , Haja, 3380 g, 51 cm

16.12.2011
Smejka11 - user posted image & user posted image
diana79 - user posted image , Daniel, 3000 g, 51 cm

21.12.2011
n€na - user posted image , Gašper, 2760 g, 52 cm

28.12.2011
aishaa84 - user posted image , Taja, 3380 g, 51 cm

31.12.2011
valentinčica30 - user posted image , Ajda Živa

01.01.2012
noseča babi - user posted image
Tadea - user posted image ,
Lana, 3650 g, 52 cm

03.01.2012
petrai user posted image , Neža, 3890 g, 52 cm
pinia30 - user posted image , Neža, 3330 g, 52 cm

04.01.2012
**Nelly** user posted image , Megi, 3260 g, 50 cm

05.01.2012
Soncnica28 - user posted image , Ožbej, 3490 g, 52 cm
trnuljčica user posted image , 3040 g, 47,5 cm
tanika1 - user posted image

07.01.2012
Mistica user posted image
louisauser posted image , 3100 g, 52 cm

10.01.2012
sivk1 - user posted image

11.01.2012
kokosh - user posted image

12.01.2012
mefisto - user posted image , Nejc, 2740 g, 49,5 cm
coccinella - user posted image , Leon Tshenolo, 4430 g, 55 cm
urshek user posted image , Eva, 3320 g, 51 cm

13.01.2012
luši - user posted image
vijolica2 user posted image , Tilen, 3130 g
ana.nunez25user posted image , 3530 g, 50cm

14.01.2012
beti1 user posted image , 3190 g, 50 cm
martythezebra - user posted image

15.01.2012
miami10 user posted image , Maša, 3450 g, 51 cm
mamicaaa - user posted image , Hana, 3700 g, 51 cm

17.01.2012
Matkurja - user posted image , 3800 g, 53 cm

18.01.2012
ronja - user posted image , Svit

user posted image = 16
user posted image = 15

user posted image

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~




< Sporočilo je popravil Trobentica_ -- 19.1.2012 19:08:06 >

(odgovor članu Trobentica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5279
   RE: Januar 2012
19.1.2012 19:28:27   
Trobentica_
ČESTITKE vsem novopečenim mamicam !!! user posted image user posted image user posted image
Porodne zgodbe imate pa tudi vse več al manj lepe, tako da super in hvala ker jih delite z nami! user posted image

Jaz bila danes na pregledu, CTG ni pokazal nič posebnega, odprta 2cm.....ginekolog mi je rekel, da ne ve, zakaj ne gre naprej, je namreč mislil, da bo že ta teden kaj user posted image pogoji za porod so menda vsi....očitno je malemu fajn notri user posted image . Tko da - nč nouga - čakamo spet. Naslednji pregled imam na dan PDP, v sredo, če ne bo že prej kaj. Menda je v pondelk luna, takrat se zna menda dogajati user posted image . Jst upam, da res user posted image .

kimica
kej novega? te ni že celo popoldne tukej - se je tisti čep razvil v kaj konkretnega?

Fajn bodte! user posted image

(odgovor članu Trobentica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5280
   RE: Januar 2012
19.1.2012 19:38:31   
kimica86
Ejla, ejla.. Še sem tukaj user posted image

Čakam, da vidim, če bo kaj pa nimam blage veze niti sama.. malo se mi zdi, da je vložek nekam vlažen pa ne nakaj full..
Ampak že prej je bil vsaj malo vlažen, ker sem imela precej tega belega toka..
Mi je pa mama svetovala, da raje kot na vrat na nos, počakam do jutri, da vidim kako bo in če ne naj skočim do porodnišnice..

(odgovor članu Trobentica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5281
   RE: Januar 2012
20.1.2012 8:32:26   
lily32
kimica, si še v enem kosu?

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 5282
   RE: Januar 2012
20.1.2012 8:36:12   
kimica86
Dobro jutrooooo user posted image

Lihkar sem prišla na pc, da vidim, če me kdo pogreša.. hehehe user posted image user posted image
Zenkrat sem še v enem kosu, sicer pa sem ob 7:10 dobila en lep popadek, ki je trajal več kot 1min, zdaj pa čakam kdaj bo naslednji.. Počivam in stiskam noge skupaj, da počaka vsaj do polnoči.. hehehe user posted image user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5283
   RE: Januar 2012
20.1.2012 9:11:21   
lily32
No, lepo. Drži se. user posted image

Matkurja, ronja, čestitke! user posted image Uživajte, veliko zdravja in čim manj neprespanih noči.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 5284
   RE: Januar 2012
20.1.2012 9:13:42   
kimica86
Se trudim user posted image user posted image

Upam pa da bojo novice glede vode pozitivne, da grem lahko čofotat user posted image user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5285
   RE: Januar 2012
20.1.2012 9:49:57   
camino79
Hojla!
Tudi pri nas je bilo sinoči "veselo"...popadek za popadkom, sest sploh ne smem, hoja malo boljše, potem pa se je, ko sem legla, počasi umirilo in sem okoli polnoči zaspala...

Jaz po moje res ne bom vedela, kdaj gre zares. Ker tole user posted image boli, vendar nimajo nekega strašnega reda...ni ono - na 20 min, pa 10min, pa tak...

Sicer pa je rok bil včeraj, MV pa itak še vedno lep in cel. Vsaj včeraj.

Tak da se spet veselim veečrnih ur.user posted image user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 5286
   RE: Januar 2012
20.1.2012 10:03:50   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: camino79

Jaz po moje res ne bom vedela, kdaj gre zares. Ker tole user posted image boli, vendar nimajo nekega strašnega reda...ni ono - na 20 min, pa 10min, pa tak...




Če se bodo zgostili, bo šlo zares. user posted image Mislim, da boš ti do večera že pestovala user posted image

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 5287
   RE: Januar 2012
20.1.2012 10:16:15   
mamicaaa

IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: camino79

Jaz po moje res ne bom vedela, kdaj gre zares. Ker tole user posted image boli, vendar nimajo nekega strašnega reda...ni ono - na 20 min, pa 10min, pa tak...




Če se bodo zgostili, bo šlo zares. user posted image Mislim, da boš ti do večera že pestovala user posted image


Mene je tudi tri večere preden sem šla rodit nekaj matralo pa nisem vedla a je to to al ni. Ko sem šla spat se je umirilo. Četrti večer pa se potem ni umirilo, ampak je postajalo vedno bolj redno, vendar mene skoraj ni bolelo. V P sem šla ko so bili popadki na 7min, rodila sem v dveh urah.

_____________________________

Sara 2010
Hana 2012

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5288
   RE: Januar 2012
20.1.2012 10:58:43   
kimica86
camino79..

jaz sem en pošten popadek začutila ob 7:10, do sedaj pa jih je bilo še najmanj 15 bolj švohcenih.. Sem jih čutila prav čudno, nekaj zadaj se je dogajalo, kot, če bi morala na veliko potrebo.. hehehe user posted image user posted image
Zdaj je pa že pol ure mir.. Buuu.. Bomo videli kaj bo iz tega.. Jaz pa imam danes PDP user posted image

(odgovor članu mamicaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5289
   RE: Januar 2012
20.1.2012 11:03:33   
martythezebra
Dan...
Evo, da se vam malo javim. Rodila sem 14.1. ob 8:55 fantka, ki mu je ime Enej. Težek je bil 2970g, velik pa 50cm.
Pri meni se je vse začelo ponoči iz četrtka na petek, ko me je nekaj začelo zbadat in sem imela tako bolečino kot pri menstruaciji, tako da celo noč nisem nič spala in se spraševala če je to to ali kaj. No potem končno moj reče, da me pelje v porodnišnico in sva ob štirih zjutraj prišla v porodnišnico. Priklopili so me na CTG, popadki so se risali a baje niso bli tisti tapravi pa tud odprta še nisem bla nič. Obdržali so me na oddelku, kjer sem zjutraj ob sedmih imela amnioskopijo, še enkrat CTG ter ultrazvok. Spala nisem čisto nič :D ja ni fajn bit prvorodka ker ne veš kdaj se kaj dogaja user posted image . No amnioskopija je bila vredu, plodovnica je bila še mlečna, odprta nisem bila nič, CTG je risal popadke a so me poslali domov. No petek sem preživela doma, sem se hotela naspat pa ni šlo ker me je še kar zbadalo in vedno močneje. TAko, da sem bila malo v postelji, malo sem se sprehajala po sobi gor in dol in malo iz zgornjega v spodnji štuk. Pol mi je blo pa ob devetih zvečer dost vsega, ker me je res že bolelo (ja zgleda da mam res nizek prag bolečine), pa sem klicala mojega da naj me spet pelje v porodnišnico. Spet pridem tja naredijo CTG, pregleda koliko sem odprta in še kar ni bilo nič. Mene je pa že tko bolelo, da sem jih prosila za nekaj proti bolečinam, itak mi niso dali nič. Spet sem šla nazaj domov in v posteljo. Komaj sem ležala, med popadki sem vstajala in hodila gor in dol ter probala dihat. Popadki so bli vedno bolj pogosti in vedno bolj boleči. Smo tle doma meli res komedije user posted image . NO potem pa mi je na srečo ob pol enih odtekla voda, sem se na hitro stuširala in oblekla pa še mal počakala, vendar je bila bolečina tok huda da sva z mojim sam hitro šla nazaj v porodnišnico, tokrat že v tretje user posted image . Komaj sem se privlekla notri v porodnišnico, ko me je babica vidla pa je vedla da tokrat gre zares. Spet najprej CTG, kjer sem se skregala z babico da js pa ne bi CTGja ker preveč boli in ne morem ležat, tko da smo ga nekak speljal v sede. Potem mi je naredila klistir, jaz sem se malo sprehodila vmes bla zelo glasna med popadki in šla komaj na wc. Potem še malo sprehajanja, babica me je lovila po hodniku gor in dol, js sm bla kr glasna in končno je prišla anesteziologinja in smo šli v porodno da so mi dali epiduralno. Moj je reku, hvala bogu da si bila edina na porodnem oddelku, ker bi najbrž vse ki bi čakale pobegnile domov user posted image . No ko je prijela epiduralna pa so se vse moje muke končale. Potem sva do zjutraj z mojim mal spala umes, mal se pogovarjala, mal smo se z babico pogovarjal in smejal uglavnem ful lepo mi je blo user posted image . Vmes sem zamenjala še izmeno. Potem sta prišle dve babice in ginekologinja se je pa začelo zares. Tiste popadke na koncu sem lepo čutila (neboleče) in sem točno vedla kdaj potiskat, tako da smo še parkrat potisnil in naš mali je bil zunaj. Rezana in strgana nisem bila nič. Le malo popraskana in mi je za vsak slučaj naredila na vsaki strani en šiv, da ne bi preveč krvavela, kar pa me ni bolelo kasneje in sem lahko normalno se premikala in sedela. V porodni sem bila vsega skupaj 8 ur.
Če grem še kdaj rodit, obvezno epiduralno ker drugače jaz ne vem kako bi zdržala user posted image .
No sedaj pa smo že od torka popoldne doma in se navajamo. Mali tudi pridobiva na teži, je bila dva dni nazaj patronažna pri nas in je že kr pridobil. Dojenje je steklo, jaz imam mleka za dvojčke user posted image , tako da si ga malo še napumpam za vsak slučaj da ne bi prišlo do kakšnega vnetja. Mali je priden lepo je in spi, na tri urce se zbuja. Zdaj pa ravno čakam patronažno, da nas spet malo pride pogledat in stehtat. Včeraj mu je tudi že odpadel popek, tako da se bomo najbrž kmalu kopali.
Čestitke vsem mamicam user posted image .
Tiste, ki pa še čakate pa naj vam čimprej mine, da boste kmalu imele pri sebi svoje štručke.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 5290
   RE: Januar 2012
20.1.2012 11:40:08   
beti 1
Miami10: hvala za lepo porodno zgodbo. Je sicer že dolgo tega, ampak moja babica pri prvem je bila tudi Jasna. Upam, da vama je bilirubin padel in prideta nazaj domov.
Glede tega, da se splača potrpeti bolečino pri počasnejšem iztisu na račun ne-pretrganja/rezanja presredka se povsem strinjam s tabo. Najini zgodbi pa mi tudi potrjujeta, da se zadeve na tem področju vendarle premikajo v pravo smer. user posted image user posted image user posted image  Če bi tako rojevala pred 8 leti bi imela 2 babici na trebuhu, ki bi ti "pomagali" hitreje iztisniti user posted image , ne glede na posledice zate.

Kimica: vse dobro danes oziroma jutri (če te user posted image  usliši)!

Ravno berem na FB, da je Janchek včeraj ostala v porodnišnici, vendar je bla zvečer še na oddelku, tako da vse dobro tudi njej!

(odgovor članu martythezebra)
Neposredna povezava do sporočila: 5291
   RE: Januar 2012
20.1.2012 12:00:41   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: beti 1

Kimica: vse dobro danes oziroma jutri (če te user posted image  usliši)!


Hvala beti user posted image
Bomo videli kaj bo iz tega, ker se skozi nekaj dogaja in ne vem več kaj je kaj.. hehehe user posted image

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5292
   RE: Januar 2012
20.1.2012 12:22:46   
camino79
No, kak se mi fajn zdi, ko tak skupaj čakamo in spremljamo. Je kar lažje!

Samo pri meni je zdaj itak spet mir, zvečer pa, bogve, kako bo.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 5293
   RE: Januar 2012
20.1.2012 14:57:09   
urshek
ČESTITKE VSEM NOVIM MAMICAM! user posted image

No, pa še naša porodna zgodba. V ponedeljek sem bila v porodnišnici zaradi popadkov, ki so se (spet) čez noč umirili in so me v torek poslali domov. No, potem sem imela v sredo pregled pri svoji ginekologinji in okoli petih popoldne so se začeli popadki. Ampak nisem hotela v porodnišnico, dokler ne bodo res močni. Potem, okoli pol devetih se mi je zdelo, da se mi je začel luščiti čep in sem se šla pokazat v Postojno. No, tam so me dal na že zelo znani CTG, ki je kazal popadke, ampak ne tapravih za rodit. Potem me je babica še ginekološko pregledala in je rekla, da je dojenček že zelo nizko in da sem odprta 3cm. Me je hotela poslati na oddelek, ampak ni bila prepričana, a me da v porodno ali na oddelek. No, pa se je potem le odločila - mi dala klistir in v porodno. Priklopla me je na CTG in rekla, da me bo vsaki 2 uri pogledala spodaj, da bo videla kaj se dogaja. No, popadki so se (SPET!) umirili, odpirala se nisem. No, zjutraj sem mislila, da bom šla domov, ker je bilo mirno stanje. No, pa nismo šli. :) Zdravnik se je odločil (očitno so se me naveličali gledat tam vsak drugi dan user posted image ), da mi glede na situacijo porod sprožijo. Odprta sem bila dovolj, dojenček je bil pripravljen. Ob sedmih zjutraj so mi dali umetne popadke, ob osmih predrli ovoje in ob devetih so se začeli popadki, ki so me ZELO boleli (sem ugotovila, da nimam visokega praga bolečine). Do enajstih sem potrpela in potem sem prosila za epiduralno. ZAKON! Niti enega popadka nisem več čutila, odprla sem se še za vse ostale cm in 12.1. ob 14:33 sva dobila najino Evo.

V porodnišnici sva bile 5 dni, najprej zaradi zlatenice (miami10, naša je šla pod lučko pri vrednosti 249 za pb. 8ur), potem pa še zaradi tega, ker je izgubila 10% teže in je kazalo, da jo bo še. Mleka sem imela dovolj, zato sem se izogibala dodatku, ki jih dajejo v porodnišnicah. Ugotovili smo, da je problem v tem, da je bila prešvoh, da bi povlekla dovolj mleka (kar je pogosta "napaka" zgodaj rojenih otrok). Zato sem si začela mleko črpati in zdaj jeva. :) Včeraj sva bili še na kontroli za bilirubin, ki je lepo padel (na 176), popek nam je že tudi odpadel. Danes pa dobiva prvi obisk patronažneuser posted image .

(odgovor članu camino79)
Neposredna povezava do sporočila: 5294
   RE: Januar 2012
20.1.2012 15:54:09   
katra55
Pozdravljene, čestitke vsem ki ste že mamice user posted image

Mi smo 11.1. dobili fantka.



(odgovor članu urshek)
Neposredna povezava do sporočila: 5295
   RE: Januar 2012
20.1.2012 16:08:54   
pathra
Ursah je na FB sporočila da je 15.1. dobila punčko.. upam da ne bo jezna da sem javila sem... čestitke njej in čestitke katra55 za fantka user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 5296
   RE: Januar 2012
20.1.2012 16:13:30   
vijolica2
Pozdravljene,

kako ste? vidim da ste v pričakovanju, tako da vsem želim lepe in predvsem hitre porode. Jaz sem imela to srečo da sem bila v porodni in rodila v roku ure in pol. In me moj ne more prehvaliti kako je ponosen name, da sem tako hitro rodila.

Zanima me za tiste ki ste že rodile: kako je s čiščo in krčenjem maternice? Kdaj se vam je čišča umirila ? Kako zgledajo bolečine ob krčenju maternice? mene malo trebuh boli, kot taki mali krči? pa malo me boli v predelu ledvic? Pa ne vem ali je to od krčenja?

Punce še malo pa bomo vse mamice :)

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 5297
   RE: Januar 2012
20.1.2012 16:34:36   
trnuljčica
Urshek in Katra55 čestitkeuser posted image user posted image user posted image . Veliko cartanja, zdravja in veselja.

(odgovor članu urshek)
Neposredna povezava do sporočila: 5298
   RE: Januar 2012
20.1.2012 16:43:02   
trnuljčica
Violica po prvem porodu sem bila čez 12 dni brez čišče. Po splavu sem imela krvavitev še ca 1 teden, čez 1 teden pa že M. Sedaj se mi je čišča ustavila okoli 8 do 10 dneva. Čez 3 dni je bilo spet nekaj minimalnega. Očitno bo to to.
Bolečine niso  neke hude- krči mislim. Pač kot blažji menstrualni. Edino v času uporabe Syntocinon spreja 3 do 6 dan po porodu, zaradi navala mleka, sem bolj izrazito čutila krčrnje tisti čas, ko je sprej deloval- ca 10-15 minut. Pa po cr ko so mi dali infuzijo Syntocinona za krčenje maternice. Ob dojenju pa je to veliko manj intenzivno. 

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 5299
   RE: Januar 2012
20.1.2012 16:43:20   
kimica86
Oooo, vijolica welcome back user posted image

Jaz pa še vedno čakam, da se začne kaj konkretnega dogajat.. hehehe user posted image

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  210 211 [212] 213 214   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  210 211 [212] 213 214   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?