|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 16:48:47   
patrino
Bom pa, seveda, povzdignila glas, če s kakšno neumnostjo kdo želi škoditi družinam, takšnim, kakršno imam jaz.

Katipi, ali si privzdignila glas takrat, ko si imela enega otroka zastonj v vrtcu in si plačala za dva enako kot tisti, ki je imel notri le enega? Verjetno nisi. Ali bi se jezila, ko bi ti npr. na plesnem tečaju v vrtcu ali šoli zaradi treh imela ugodnost tretjega voditi zastonj in bi spet plačala isto, kot tisti, ki vodi tja dva? Verjetno ne bi.
In končno, ali se boš še vedno jezila in razburjala , zaradi 220 evrov drage vinjete, sedaj, ko si spet zaradi 1,5 cm k sreči rešena tega plačila?
Močno dvomim. In sem skoraj gotova, da se tu tudi tvoja empatija do vseh ostalih, ki imajo slaba 2 cm višji avto na tem mestu konča.


A naj grem ob ugodnosti na cesto, morda pred parlament in vzklikam "Hvala, hvala , vlada! Klanjam se!"? user posted image Kaj bi ti rada, da naredimo, da izkažemo globoko hvaležnost?! user posted image

Bodi le poštena in priznaj da tudi s prstom ne migneš takrat, ko zaradi neumno sprejetih zakonov trpijo druge družine, ti pa imaš srečo, da se kazalec ne ustavi na tvoji. Ni treba vzklikati od hvaležnosti, le opazi, da je tudi nesreča drugih še vedno nesreča.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 17:30:02   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Bom pa, seveda, povzdignila glas, če s kakšno neumnostjo kdo želi škoditi družinam, takšnim, kakršno imam jaz.

Katipi, ali si privzdignila glas takrat, ko si imela enega otroka zastonj v vrtcu in si plačala za dva enako kot tisti, ki je imel notri le enega? Verjetno nisi. Ali bi se jezila, ko bi ti npr. na plesnem tečaju v vrtcu ali šoli zaradi treh imela ugodnost tretjega voditi zastonj in bi spet plačala isto, kot tisti, ki vodi tja dva? Verjetno ne bi.
In končno, ali se boš še vedno jezila in razburjala , zaradi 220 evrov drage vinjete, sedaj, ko si spet zaradi 1,5 cm k sreči rešena tega plačila?
Močno dvomim. In sem skoraj gotova, da se tu tudi tvoja empatija do vseh ostalih, ki imajo slaba 2 cm višji avto na tem mestu konča.


A naj grem ob ugodnosti na cesto, morda pred parlament in vzklikam "Hvala, hvala , vlada! Klanjam se!"? user posted image Kaj bi ti rada, da naredimo, da izkažemo globoko hvaležnost?! user posted image

Bodi le poštena in priznaj da tudi s prstom ne migneš takrat, ko zaradi neumno sprejetih zakonov trpijo druge družine, ti pa imaš srečo, da se kazalec ne ustavi na tvoji. Ni treba vzklikati od hvaležnosti, le opazi, da je tudi nesreča drugih še vedno nesreča.


petrino user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 18:33:08   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Bom pa, seveda, povzdignila glas, če s kakšno neumnostjo kdo želi škoditi družinam, takšnim, kakršno imam jaz.

Katipi, ali si privzdignila glas takrat, ko si imela enega otroka zastonj v vrtcu in si plačala za dva enako kot tisti, ki je imel notri le enega? Verjetno nisi. Ali bi se jezila, ko bi ti npr. na plesnem tečaju v vrtcu ali šoli zaradi treh imela ugodnost tretjega voditi zastonj in bi spet plačala isto, kot tisti, ki vodi tja dva? Verjetno ne bi.
In končno, ali se boš še vedno jezila in razburjala , zaradi 220 evrov drage vinjete, sedaj, ko si spet zaradi 1,5 cm k sreči rešena tega plačila?
Močno dvomim. In sem skoraj gotova, da se tu tudi tvoja empatija do vseh ostalih, ki imajo slaba 2 cm višji avto na tem mestu konča.


A naj grem ob ugodnosti na cesto, morda pred parlament in vzklikam "Hvala, hvala , vlada! Klanjam se!"? user posted image Kaj bi ti rada, da naredimo, da izkažemo globoko hvaležnost?! user posted image

Bodi le poštena in priznaj da tudi s prstom ne migneš takrat, ko zaradi neumno sprejetih zakonov trpijo druge družine, ti pa imaš srečo, da se kazalec ne ustavi na tvoji. Ni treba vzklikati od hvaležnosti, le opazi, da je tudi nesreča drugih še vedno nesreča.


petrino user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 19:54:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Ljudje smo vedno emocionalni ko gre za naše otroke in zato bi lahko malo pazila na ostrino svojega pisanja glede načrtovanja otrok in to je moj edini pojnt na to temo.


Na pamet mi ne pada, da spreminjam nacin pisanja ker se ti ne mores kontrolirati.

Po starem so Vitote gladko cestninili v dvojko, razen ljudem ki so se direktno pred rampo pobunili, zdaj temu ni tako. Človek bo v prekršku,. čeprav tega sploh ne bo vedel, ker ni uradne meritve višine nad prvo osjo.


A ni neka lista avtomobilov kateri kam spada?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 19:55:36   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Ne sekretar ni avtor domislice, je pa definitivno prišel pred novinarje nepripravljen in precej aroganten. V bistvu jih je stvar presenetila, ker je samo DARS vedel, da pod to padejo tud manjši kombiji, v vladi so sprejemali predpis z argumentom...ocurit Romune...


KOliko rumunov ima letnje vinjete?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:09:07   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Odvisno na katerem koncu živiš, na našem je vinjeta zelo potrebna, ker so regionalno cesto ponucali za en pas avtoceste in je pot v LJ naokoli po lokalnih cestah trikrat daljša.


Cena voznje je torej enaka - kar das za vinjeto, bi po regionalki pokuril na nafto (ali se vec). Dileme ni. Problema ni.


Saj veš, otroc so lahko v vrtcu (eden al pa pet) samo 9 ur, služba pa traja v najboljšem primeru 8. Če tebi ni potrebna ni nujno da tudi drugim ni.


Nekateri to resujejo tako, da otroke vpisejo v vrtec, ki je blizu njihove sluzbe, pa otroci niso niti 9 ur vrtcu. Izkoristijo tudi cas prevoza za klepet z otroci.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:13:05   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



KOliko rumunov ima letnje vinjete?



Saj naj bi se tedenske in mesečne vinjete za kombije tudi podražile....s 15 oz. 30 EUR na 40 oz. 80 EUR.....

Drugače je pa itak precej takih Romunov, ki se skozi Slovenijo vozijo več kot 3 ali 4x letno.....in tistemu se itak bolj splača kupiti letno vinjeto.......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:18:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Saj veš, otroc so lahko v vrtcu (eden al pa pet) samo 9 ur, služba pa traja v najboljšem primeru 8. Če tebi ni potrebna ni nujno da tudi drugim ni.


Nekateri to resujejo tako, da otroke vpisejo v vrtec, ki je blizu njihove sluzbe, pa otroci niso niti 9 ur vrtcu. Izkoristijo tudi cas prevoza za klepet z otroci.




Frodo,
veliko občin ima cenike vrtcev nastavljene tako, da je za otroke iz domače občine vrtec občutno cenejši, za ''vozače'' iz drugih občin pa dražji.

In praviloma v vrtcu druge občine težje dobiš prostor, sploh, če gre za mestne vrtce. Če imaš več otrok, pa to lahko pomeni tudi, da bodo obiskovali različne vrtce.


Tako da ni nujno, da je to tako s finančnega kot časovnega vidika za družino ustreznejša rešitev.



< Sporočilo je popravil petea -- 23.9.2013 20:28:03 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:46:51   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Vseeno pa se mi ne zdi grozno narobe, če nekdo pa ni... Nekateri so bolj impulzivni, kaj pa vem, ne razmišljajo tako vnaprej. Nama se vsi režijo, kako sva lahko taka ziheraša, tako da to očitno ni najbolj normalen način... In ne vem, če je prav, da rečem, da morajo vsi delovat točno po tem sistemu.


To ni drugacen sistem delovanja, to je neodgovoren sistem delovanja - na hojladri.


Frodo, ti pa dam prav, da vinjeta ni potrebna za preživetje, vsekakor. Vendar ko si vprašala, zakaj bi vinjeta osrečila otroke, sem ti odgovorila - pač ker so otroci bolj veseli, če so več časa s starši (če torej ti lahko prej pridejo ponje iz službe).


Ti takoj pripeljem 10 otrok, ki so veseli, ce ocrecujoci ata zamuja iz sluzbe. Ti jih pa lepo poglej in jim povej, da jih toktrat ne bo tepel, ampak osrecil - ker ima vinjeto. Vsaj obcasno se je dobro soociti z realnostjo in realnostjo druzinskih razmerij.







< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 23.9.2013 20:59:13 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:47:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

mojcaziga, enako sva planirala tudi midva. Vseeno pa se mi ne zdi grozno narobe, če nekdo pa ni... Nekateri so bolj impulzivni, kaj pa vem, ne razmišljajo tako vnaprej.

Tudi nekaj drugih zadev više v tvojem postu bi lahko zreplicirala, ker si jih spet obrnila okrog oz "po nesreči" narobe razumela, vendar se mi ne da.Precej utrujajoče je človeku vedno isto pisati on pa vedno drugače obrne. Se bom oglasila le za tole:
Veš tudi meni dol maha in me ne moti, če so nekateri pri ustvarjanju svojega družinskega imperija nekoliko lahkomiselni , impulzivni, ne razmišljajo tako naprej. Čisto nič se mi ne zdi narobe, če potem ta svoj imperij sami preživljajo in se zavedajo, da so oni tisti , ki so odgovorni, da imperij zraste. Takoj pa se neha moja simpatija in razumevanje do takšnih, ki so tiho, dokler jim letijo ugodnosti, pomoči, subvencije takšne in onakve skupaj, ko bi pa morali za svoj imperij poskrbeti sami in praskati skupaj denar sami, je pa vik in krik.
Zate je to neplanirano rojevanje in velikokrat 5- kratno presenečenje ob nosečnosti ( takšnih impulzivnih družin so cele strani dnevnih časopisov) nekaj , kar povzroča spontanost in impulzivnost, zame je to nekaj kar povzroča neodgovornost.
In s tem ko takšne pare, ki se neodgovorno spravljajo k reprodikciji označuješ za pač bolj impulzivne in "pač take", krepko prizadeneš tiste , ki se odgovorno spravljajo k spočetju otrok, ki se zavedajo, da tu impulzivnost pač nima kaj iskati in da so zanje odgovorni oni.Če ti je takšen nazor in pogled vredu - prav- meni ni. Realno povedano, takšen prizanesljiv odnos do ljudi, ki so lahkomiselno radi državi v breme in po drugo strani nerazumljen odnos do tistih, ki se z garanjem trudijo, da niso odvisno od nje- dosti pove o človeku. Človek se pač vpraša, če je tudi s tvojo zmožnostjo empatije kaj narobe.



Podpisem.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:50:53   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: katipi

Patrino, vedno eno in isto goniš ti in nikakor ne želiš razumeti, da velike družine ne živimo od državnega in davkoplačevalskega denarja. Sama zelo garam, da preživim svojo družino,

Poudarjam še enkrat: mojih otrok ne preživlja država!!!


Delas klasicno napako - govoris o sebi in svoji druzini , a generaliziras na vse velike druzine.
Dejstvo je, da veliko velikih druzin prezivi s pomocjo drzavnega denarja, po podatkih kar nekaj velikih druzin zivi tudi samo od drzavnega denarja ali zaradi drzevnega denarja.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:52:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: alda

petrino user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Pridruzim se.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:55:58   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



KOliko rumunov ima letnje vinjete?



Saj naj bi se tedenske in mesečne vinjete za kombije tudi podražile....s 15 oz. 30 EUR na 40 oz. 80 EUR.....

Drugače je pa itak precej takih Romunov, ki se skozi Slovenijo vozijo več kot 3 ali 4x letno.....in tistemu se itak bolj splača kupiti letno vinjeto.......



Ne vem kaj se jim spaca, zanima me koliko romunov je kupilo za leto 2013 letno vinjeto, da jih jemljemo kot argument v razpravi. Zanima me namrec ali je to neka utemeljena konstatcija o vzroku ali zgolj natolcevanje in zdi se mi.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 20:59:01   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Saj veš, otroc so lahko v vrtcu (eden al pa pet) samo 9 ur, služba pa traja v najboljšem primeru 8. Če tebi ni potrebna ni nujno da tudi drugim ni.


Nekateri to resujejo tako, da otroke vpisejo v vrtec, ki je blizu njihove sluzbe, pa otroci niso niti 9 ur vrtcu. Izkoristijo tudi cas prevoza za klepet z otroci.


Frodo,
veliko občin ima cenike vrtcev nastavljene tako, da je za otroke iz domače občine vrtec občutno cenejši, za ''''vozače'''' iz drugih občin pa dražji.

In praviloma v vrtcu druge občine težje dobiš prostor, sploh, če gre za mestne vrtce. Če imaš več otrok, pa to lahko pomeni tudi, da bodo obiskovali različne vrtce.


Tako da ni nujno, da je to tako s finančnega kot časovnega vidika za družino ustreznejša rešitev.



Dober point. Vendar je vedno tako, da mesto zivljenja, mesto slzuzbe, nacin zivljenja potegne s seboj tudi posledice. Ce se odlocim ziveti v Zgornji Kungoti ne morem zahtevati, da imam do Ljubljanske Opere enake stroske in cas prevoza kot nekdo, ki zivi v Ljubljani. Je pa res bolj racionalno ziveti v Z. Kungoti, pa se zrak je boljsi, pa za deco je lepse....

Ja pa se to - treba bo racunati, ce bo otrok zelel za zobozdravstvenega tehnika ne bo mogel bivati doma in ne bo imel enkih pogojev kot otrok , ki zivi v Ljubljani - bo pac v internatu (to je pricakovana posledica). Za faks to ze ne drzi, ker ga ze ima vsaka vas, pa je samo vecja stala....


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 23.9.2013 21:01:20 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 21:00:08   
katipi
Petrina, a ti sploh veš kakšne nebuloze pišeš?!user posted image
A je bil takrat samo moj drugi otrok brezplačno v vrtcu? A tvoj ni bil? A mi lahko poveš enega, ki je šel pred parlament aplavdirat in se zahvaljevat za to? Vsak je takrat izkoristil to možnost, saj smo vsi vedeli, da ne bo dolgo trajalo. Aja, razen tebe, ti si/bi šla izrecno zahtevat, da ti boš pa plačala za oba otroka in to polno ceno!!! Yeah, right!!!

Glede popustov...Tudi sama se ukvarjam z izobraževanjem (ne samo otrok, tudi odraslih) in vedno dam velik popust udeležencem iz iste družine. Zakaj? Zato ker želim pomagati, ker nisem sebična in ker vem, da bi tudi jaz želela popust za moje otroke v takem primeru.

Seveda izkoristim vsak popust kjerkoli lahko. Največkrat v šali celo vprašam, če dobimo kakšen popust in skoraj vedno tudi ga. user posted image Super občutek! Veš, prijaznost in nasmeh na obrazu odpira vsa vrata. Kar seješ, to žanješ! user posted image

Na tvoje presenečenje še vedno želim in upam, da bo pamet premagala maloumje in bodo umaknili 220 evrsko vinjeto za vse, ki jih/nas ta podražitev prizadane.

In na koncu si me kar obtožila, da ničesar ne naredim, ko kakšen zakon obteži druge družine in da naj kar priznam, da je to res?! Pa kaj je s tabo? Kako pa ti veš, kaj jaz naredim in česa ne? Kako veš, da se me nesreča drugih ne dotakne? In še celo dvomiš v moje poštenje? WTF?!
user posted image V vsakem primeru pa nikomur ne privoščim nič slabega, še zlasti pa o tem ne razpravljam na veliko in pišem celih litanij, kako si ta in ta skupina pa res zasluži to in to podražitev (alikarkoližeslabega), kot ti in nekaj tvojih somišljenic, ki ti aplavdirajo.

I rest my case.user posted image




(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 21:05:45   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: katipi
Na tvoje presenečenje še vedno želim in upam, da bo pamet premagala maloumje in bodo umaknili 220 evrsko vinjeto za vse, ki jih/nas ta podražitev prizadane.


Precej zalostno je, da se vedno nisi razumela, da nihce ne zeli drazje vinjete ne glede na kategorijo avtomobila. Point je popolnoma drugje.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 21:55:08   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: katipi
Na tvoje presenečenje še vedno želim in upam, da bo pamet premagala maloumje in bodo umaknili 220 evrsko vinjeto za vse, ki jih/nas ta podražitev prizadane.


Precej zalostno je, da se vedno nisi razumela, da nihce ne zeli drazje vinjete ne glede na kategorijo avtomobila. Point je popolnoma drugje.



user posted image Bom še tebi aplavdirala, da ne bo samo patrino dobivala user posted image user posted image


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 21:59:46   
mateyka
StrawberrY, glej kako štalo si nardila s to temo user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 22:02:39   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

StrawberrY, glej kako štalo si nardila s to temo user posted image


Saj sem hotla sam mal pojamrat user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 22:45:08   
katipi
Mah, ja, punce (in fantjeuser posted image ), ni panike, saj samo debatiramo...user posted image Mnenja se pač malo krešejo, se bomo pa v kakšni drugi temi bolj strinjale/i. user posted image
Lp, Katarina

< Sporočilo je popravil katipi -- 23.9.2013 22:48:11 >

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 22:51:34   
Colt
Že par let nazaj sem napisal da se bodo proračunski prejemniki poklali med sabo...sicer je tole samo na verbalnem nivoju...ker bo enostavno zmanjkalo sužnjev ki bi delali za njih...koliko sem se zmotil?

< Sporočilo je popravil Colt -- 23.9.2013 22:53:47 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Vinjeta 2014
23.9.2013 23:56:42   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Vendar je vedno tako, da mesto zivljenja, mesto slzuzbe, nacin zivljenja potegne s seboj tudi posledice. Ce se odlocim ziveti v Zgornji Kungoti ne morem zahtevati, da imam do Ljubljanske Opere enake stroske in cas prevoza kot nekdo, ki zivi v Ljubljani. Je pa res bolj racionalno ziveti v Z. Kungoti, pa se zrak je boljsi, pa za deco je lepse....

Ja pa se to - treba bo racunati, ce bo otrok zelel za zobozdravstvenega tehnika ne bo mogel bivati doma in ne bo imel enkih pogojev kot otrok , ki zivi v Ljubljani - bo pac v internatu (to je pricakovana posledica). Za faks to ze ne drzi, ker ga ze ima vsaka vas, pa je samo vecja stala....




In pri odločitvah, kje bo nekdo živel oz. ali bo sprejel določeno službo, kar precej ljudi da na tehtnico oddaljenost do službe in čas ter stroške, ki ju porabijo za vožnjo do tja. In med morebitne stroške pade seveda tudi višina stroška plačila vožnje po plačljivih cestah. In ko človek tehta, katera odločitev je najbolj sprejemljiva, praviloma upošteva, da bo določen sistem veljal vsaj še kakšnih 5 let.

Kot sem že napisala, bi bilo dobro, da bi pravila igre s strani države veljala več let v naprej, ne pa, da se igramo loterijo vsakič, ko se moramo odločati o življenjsko pomembnih zadevah. In seveda se pri tem hitro zakalkuliramo.





(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Vinjeta 2014
24.9.2013 8:25:26   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Ljudje smo vedno emocionalni ko gre za naše otroke in zato bi lahko malo pazila na ostrino svojega pisanja glede načrtovanja otrok in to je moj edini pojnt na to temo.


Na pamet mi ne pada, da spreminjam nacin pisanja ker se ti ne mores kontrolirati.

Po starem so Vitote gladko cestninili v dvojko, razen ljudem ki so se direktno pred rampo pobunili, zdaj temu ni tako. Človek bo v prekršku,. čeprav tega sploh ne bo vedel, ker ni uradne meritve višine nad prvo osjo.


A ni neka lista avtomobilov kateri kam spada?


Teh utvar si niti ne delam, brez skrbi.

Tista lista ne pomeni nič pravno. Pravno pomeni samo člen v uredbi.

Romuni imajo pa vsi letne vinjete, ker so na naših cestah konstantno.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 24.9.2013 8:26:12 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Vinjeta 2014
24.9.2013 8:29:10   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nekateri to resujejo tako, da otroke vpisejo v vrtec, ki je blizu njihove sluzbe, pa otroci niso niti 9 ur vrtcu. Izkoristijo tudi cas prevoza za klepet z otroci.



A res, povej mi kako naj pa dobim vrtec v občini v kateri ne prebivam? Ti pa imaš kar veliko domišljije, moram rečt.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Vinjeta 2014
24.9.2013 8:33:02   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



KOliko rumunov ima letnje vinjete?



Saj naj bi se tedenske in mesečne vinjete za kombije tudi podražile....s 15 oz. 30 EUR na 40 oz. 80 EUR.....

Drugače je pa itak precej takih Romunov, ki se skozi Slovenijo vozijo več kot 3 ali 4x letno.....in tistemu se itak bolj splača kupiti letno vinjeto.......



Ne vem kaj se jim spaca, zanima me koliko romunov je kupilo za leto 2013 letno vinjeto, da jih jemljemo kot argument v razpravi. Zanima me namrec ali je to neka utemeljena konstatcija o vzroku ali zgolj natolcevanje in zdi se mi.




Zapelji se v noči iz nedelje na ponedeljek po štajerski ali primorski avtocesti, kako reci s policajem, ki je dnevno v civilnem avtu na tej relaciji in se boš zgrozila. Romun pri romunu z težko naloženimi sprinterji s prikolicami in to je splošno znani problem tudi v poklicnih krogih. V svoji utopiji, da veš vse, včasih tud ti pregoriš.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?