|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  273 274 [275] 276 277   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 9:35:29   
chocolatecake
Res nimam pojma o teh zadevah, pa me zanima zakaj jih pobirate ? A se jih ne sme več solit? Ko sem bila majhna vem, da smo jih vedno posolili, sej je kruto ampak polža dobesedno raztopi do te stopnje, da skoraj izgine. A se tega ne sme več počet? Je slabo za zemljo? Al v čem je fora pobiranja in kaj potem naredite z njimi, ko jih poberete?

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6851
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 9:36:51   
MauMow
Pri nas mamo en lonček od kumaric, v katerem je sol in polze potem pobiramo in tukaj notri devamo. Je kruto ampak jih je preveč.....

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6852
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 9:38:46   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: chocolatecake

Res nimam pojma o teh zadevah, pa me zanima zakaj jih pobirate ? A se jih ne sme več solit? Ko sem bila majhna vem, da smo jih vedno posolili, sej je kruto ampak polža dobesedno raztopi do te stopnje, da skoraj izgine. A se tega ne sme več počet? Je slabo za zemljo? Al v čem je fora pobiranja in kaj potem naredite z njimi, ko jih poberete?



O me kr zmrazi ko preberem 'soljenje' .. jaz sm jh prešjn let nabrala skupej ene 200 in jih začla solit .. sj zdej se bote ene smejale,...tud sama nism verjela .. ampak so oddajal take glasove, kot en pisk z visko frekvenco ... in so se mji tko zasmilil, da sm jih začela z vodo umivat ... ja, pač sm smotana, kej tazga nism še dožvela ... ena sodelovka mi je pred leti to pravla, k mi itak nismo bli še na svojem in sem se ji smejala, prejšn let sm ugotovila oz. izkusla, da je to še preklet res in to je tak pisk, da te kr glava lahko zane bolet, .... revčki mali user posted image user posted image sosedje so se mi pa smejal ... user posted image

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6853
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 9:41:35   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: chocolatecake

Res nimam pojma o teh zadevah, pa me zanima zakaj jih pobirate ? A se jih ne sme več solit? Ko sem bila majhna vem, da smo jih vedno posolili, sej je kruto ampak polža dobesedno raztopi do te stopnje, da skoraj izgine. A se tega ne sme več počet? Je slabo za zemljo? Al v čem je fora pobiranja in kaj potem naredite z njimi, ko jih poberete?



O me kr zmrazi ko preberem 'soljenje' .. jaz sm jh prešjn let nabrala skupej ene 200 in jih začla solit .. sj zdej se bote ene smejale,...tud sama nism verjela .. ampak so oddajal take glasove, kot en pisk z visko frekvenco ... in so se mji tko zasmilil, da sm jih začela z vodo umivat ... ja, pač sm smotana, kej tazga nism še dožvela ... ena sodelovka mi je pred leti to pravla, k mi itak nismo bli še na svojem in sem se ji smejala, prejšn let sm ugotovila oz. izkusla, da je to še preklet res in to je tak pisk, da te kr glava lahko zane bolet, .... revčki mali user posted image user posted image sosedje so se mi pa smejal ... user posted image


sem nekaj poslušala na youtubu, da jih ne smemo soliti, ker sol pride nato v zemljo. Po drugi strani pa je rekla gospa, da niti ni rečeno, da jih s tem ubiješ, da oddidejo, lahko pa spustijo celo jajčeca.

Potem pa bodi pameten, kaj narediti.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 6854
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 11:20:37   
Marčevka2010

IZVIRNO SPOROČILO: chocolatecake

Res nimam pojma o teh zadevah, pa me zanima zakaj jih pobirate ?

Zato, ker požrejo vse kar vidijo. Adijo zelenjava na vrtu. Se matraš na koncu imajo pa oni fešto.
Saj tudi jaz ne vem kaj bi potem naredila z njimi, ko se jih nabere. user posted image

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6855
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 11:50:22   
chocolatecake
Marčevka2010 Zdej sem pa tako blond izpadla user posted image to vem, da požrejo kar vidijo user posted image . Mislila sem zakaj jih pobirate v smislu zakaj jih direktno na mestu kjer so ne posolite. Tako smo namreč mi delali, kadar so prišli, je pa res, da ni neke invazije bilo že dlje časa. Pa mi je potem MD odgovorila.

(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6856
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 11:59:16   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: chocolatecake

Marčevka2010 Zdej sem pa tako blond izpadla user posted image to vem, da požrejo kar vidijo user posted image . Mislila sem zakaj jih pobirate v smislu zakaj jih direktno na mestu kjer so ne posolite. Tako smo namreč mi delali, kadar so prišli, je pa res, da ni neke invazije bilo že dlje časa. Pa mi je potem MD odgovorila.


pomota, punce. Požrejo samo tisto, kar jim diši user posted image user posted image

Recimo čebule in česna se ne lotijo, ampak samo slajših stvari, kot je solata, fižol ...

Saj če se ne bi spravili na moj vrt, bi jih tudi jaz pustila pri miruuser posted image user posted image . Lani so se mi še malo smilili, letos pa ne več. Ej vrt je moj in mi bomo obirali pridelke iz njega, ne pa neki nebodigatreba.

pa kakor jaz vem, jih včasih ni bilo toliko kot sedaj. Očitno si bo potrebno kakšno raco omisliti, ki jih jedo. Ali pa krestačouser posted image

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6857
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 13:12:55   
MauMow
Cisto na hitro da se oglasim. Jaz sem se na UZ skoraj zjokala saj smo v GV ki je velika ze preko 3 cm videli maleg bebija ki je velik ze preko 1cm in srcek veselo dela. Trenutno vse ok. Dejansko skoraj za par dni prehitevamo kot pa je po ZM. Res presrecna. Izcedek pa sem imela zato ker mam malo ranico na steni.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 6858
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 13:13:55   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: MauMow

Cisto na hitro da se oglasim. Jaz sem se na UZ skoraj zjokala saj smo v GV ki je velika ze preko 3 cm videli maleg bebija ki je velik ze preko 1cm in srcek veselo dela. Trenutno vse ok. Dejansko skoraj za par dni prehitevamo kot pa je po ZM. Res presrecna. Izcedek pa sem imela zato ker mam malo ranico na steni.



No vidiiiiš, vse OK, super .... vesela zate user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 6859
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 14:27:01   
chocolatecake
user posted image MauMow Tudi jaz zelo zelo vesela, da je vse OK user posted image user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 6860
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 15:25:33   
leilani

IZVIRNO SPOROČILO: Marčevka2010


Leilani žal mi je za enega dojenčka. user posted image Upam, da bo vsaj z drugim sedaj vse vredu. Kaj pa potem naredijo, kar pustijo ali kako?





Je rekla G, da so možne krvavitve da se ščisti ali pa nič, da se dobesedno posuši in se potem izloči ob porodu...če bi prišlo do krvavitve pa takoj na pregled...

bom naredila cel doktorat iz izcedkov in preučevanja toaletnega papirja user posted image


(odgovor članu Marčevka2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6861
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 15:26:13   
leilani
MauMow no vidiš...tako se to dela user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leilani)
Neposredna povezava do sporočila: 6862
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 15:57:05   
MauMow
Hvala punce. Z mojim počasi prihajava k sebi. Je bil zraven na UZ in je bil čisto raznežen. Pravi kak je šikani in kaj šele bo če je že sedaj taki lepi pikec. Res ne morem vrjeti. Še vedno gledam slikice ker sem tako presenečena in vesela hkrati. Pa eno super G sva dobila ki me bo vodila in mela pol na porodu. In mam celo njen mobi, da če je kar koli jo moram takoj poklicat.

(odgovor članu leilani)
Neposredna povezava do sporočila: 6863
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 15:59:53   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: MauMow

Hvala punce. Z mojim počasi prihajava k sebi. Je bil zraven na UZ in je bil čisto raznežen. Pravi kak je šikani in kaj šele bo če je že sedaj taki lepi pikec. Res ne morem vrjeti. Še vedno gledam slikice ker sem tako presenečena in vesela hkrati. Pa eno super G sva dobila ki me bo vodila in mela pol na porodu. In mam celo njen mobi, da če je kar koli jo moram takoj poklicat.


A tko gre to pr vam, super .. ne pa pr nam, da mamo skoz uno G, ki nas ima že prej za vse preglede ....

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 6864
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 16:04:16   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: MauMow

Hvala punce. Z mojim počasi prihajava k sebi. Je bil zraven na UZ in je bil čisto raznežen. Pravi kak je šikani in kaj šele bo če je že sedaj taki lepi pikec. Res ne morem vrjeti. Še vedno gledam slikice ker sem tako presenečena in vesela hkrati. Pa eno super G sva dobila ki me bo vodila in mela pol na porodu. In mam celo njen mobi, da če je kar koli jo moram takoj poklicat.


A tko gre to pr vam, super .. ne pa pr nam, da mamo skoz uno G, ki nas ima že prej za vse preglede ....


Ja ker sva šla v zasebno kliniko ki je res na nivoju. In je res super tudi sam odnos in vse. Res vesela da sva se odločila za to. G pa itak super. Vse pogledala izmerila... Tudi obseg zapestja, da bo kasneje v nosečnosti lahko preverila če kaj zatekam. Na koncu pa me je še ekstra vprašala če mam tel njen in da takoj kar koli je takoj poklicat. Ne res super. Pa moj je lahko vse povsod zraven in na UZ in ko grem do G. Vse.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 6865
   RE: Bodoče nosečke
2.7.2015 16:07:08   
Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: MauMow


IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81


IZVIRNO SPOROČILO: MauMow

Hvala punce. Z mojim počasi prihajava k sebi. Je bil zraven na UZ in je bil čisto raznežen. Pravi kak je šikani in kaj šele bo če je že sedaj taki lepi pikec. Res ne morem vrjeti. Še vedno gledam slikice ker sem tako presenečena in vesela hkrati. Pa eno super G sva dobila ki me bo vodila in mela pol na porodu. In mam celo njen mobi, da če je kar koli jo moram takoj poklicat.


A tko gre to pr vam, super .. ne pa pr nam, da mamo skoz uno G, ki nas ima že prej za vse preglede ....


Ja ker sva šla v zasebno kliniko ki je res na nivoju. In je res super tudi sam odnos in vse. Res vesela da sva se odločila za to. G pa itak super. Vse pogledala izmerila... Tudi obseg zapestja, da bo kasneje v nosečnosti lahko preverila če kaj zatekam. Na koncu pa me je še ekstra vprašala če mam tel njen in da takoj kar koli je takoj poklicat. Ne res super. Pa moj je lahko vse povsod zraven in na UZ in ko grem do G. Vse.



Ja, saj pri nam gre tud lahko partner povsod...ma super, da maš tak stik lahko z njo, to je prva liga res....super...go go girl user posted image user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 6866
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 10:01:20   
chocolatecake
Spet nič ne dogaja v tej temi user posted image . Da vas malo spodbudim user posted image .
Katera imena so vam všeč za fantke ali kako je (bo) ime vašim fantkom?
Mi smo zdaj v fazi izbire, pa totalno brez dobrih idej.

Stara tradicionalna slovenska imena (Janez, Jože, Anton, Štefan itd...) nama niso preveč všeč.
Dvojna imena nama niso preveč všeč, ker imava precej dolg priimek, pa ni mi všeč, da otroka potem vsak kliče po svoje.
Neke hude eksotike se nebi šla, ker živiva na podeželju in bi rada, da ime nekako vsaj približno spada v okolico, pa preveč popularnih imen, predvsem teh na 3 črke tudi nebi izbrala, ker se mi zdi, da jih je zadnja leta že čisto preveč. Kar mrgoli namreč malih Timov, Janov, Nikov, Najev, Nejev, Tajev, Lanov... Brez zamere, če je sinu katere tako ime, a v naši okolici jih je res veliko.

Všeč nama je bilo Erik in Aleks, pa je oboje že zasedeno s strani sorodnikov in kolegov, sicer se ne družimo ravno vsak dan, ampak nebi rada izpadla, kot, da ponavljava.
Jaz sem še malo zakomplicirana in mi ni preveč všeč Ž v imenu, sploh proti koncu Matjaž, Aljaž, Anže, Andraž...

A ima katera kakšno fajn idejo?

Punčka bi bila Lara, Nina ali moja favoritka Alina.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 6867
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 10:06:30   
mamica deklicam
Midva sva imela že čisto na začetku najine zveze izbrano ime za fanta Gašper in nama je bilo obema všeč. Samo nazadnje sva dobila dve punci, tako da ni več prišel v upoštev. In ker očitno pri nas novega podmladka ne bo, ga rade volje dam naprejuser posted image user posted image

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6868
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 10:07:09   
MauMow
Cokoladka potem ti bo po moje vsec Tevž (skrajsana verzija imena Matevž) ali pa Janž (enemu kolegu je tako ime).

Drugace pa moj bodoce otrok bo itak imel cist nenavadno ime katerih skoraj ni. Sicer imava ze par let izbrano eno ime za punco in enega za fanta. Ce pa bo kaj od tega bomo pa videli.

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6869
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 10:24:34   
MauMow
Pozabla napisati se imena Miha, Jaka, Jure, Jakob, Črt, Žiga, Matej, Rok, Leon, Lovro,....

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 6870
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 10:25:04   
Janchek81
No pri nama če bo fantek bo Tine, punčka pa Naja al pa Anja user posted image

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 6871
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 18:30:57   
Melanie1
Pozdravljene, bejbice moje. user posted image



Spet... po dolgem času... saj vem... moja frekvenca oglašanja je zanič... Sem nekaj štrunfala po spletu glede Zoisovih štipendij in me je potka zanesla še semkaj. user posted image

MauMow, kako sem se razveselila tvojega posta. Hvala Bogu za super novičke user posted image in naj tako ostane do konca, nosečnost naj končno poteka mirno in brez zapletov.


Čokoladica- tudi tvoji podatki morfologije so fantastični. user posted image Naj se fantiček razvija lepo naprej. Pa glede imen. Naš sine je Nik user posted image (v moje opravičilo: leta 2003 nisem poznala nobenega Nika v živo, potem pa so se nakotili kot gobe po dežju user posted image . Kljub temu mi je še vedno prečudovito ime. Kaj pa Patrik? naša petletnica je Nina, mož pa Erik. user posted image



Saj ne vem... kaj sem še hotela napisati... grem še malo čez poste... user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 6872
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 18:34:33   
Melanie1
Pridem kasneje... Me kličejo... user posted image

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6873
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 19:53:58   
..noname..
Meni je bil dolgo časa všeč ime Erazem, vendar zdej ni več to v naožjem izboru. Imen je kukr hočeš, sam težko je najti pravega.

Zdej sem dostkrat zasledina Enej ali Anej, všeč mi je Kevin. Skratka pri imenih bodi pozorna, da paše k priimku user posted image

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6874
   RE: Bodoče nosečke
6.7.2015 20:10:14   
Melanie1
Evo me nazaj... user posted image


In pravkar sem prebrala še eno prečudovito novičko. flay, upam da boš tole prebrala. Od srca iskrene čestitke in zdravega februarčka ti želim. Prav polepšala si mi dan. user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: ..noname..

haha, Melanie carka si user posted image
Spet ste se nekje izgubileuser posted image

Bom še jaz vzela tabelo od Melanie pa napišem svoje podatke:

starost: 25 let
mož: 1 kom
otroci: 0 kom
hiša: 1 kom
služba: končno - določe n čas
življenje: pestro, čudovito, včasih malce dolgočasno, predvsem ponavljajoče

Stanje na dan 27.06.2015: OK (trenutno super, ker je vse narejeno: hiša pospravljena, vrt urejen)


Ooo, Kristus, kdaj bom tudi jaz zopet lahko napisala, da je hiša pospravljena in vrt urejen?! user posted image Mislim, v naši hiši že nekaj časa pustoši cunami (par cunamijev naenkrat!), vrt pa je totalna džungla (ne vem, kako v njem zelenjava sploh preživi, ampak očitno živi user posted image ). Polžkov pa je tudi pri nas veliko. Ampak, evo, imajo na voljo precej zelenega, zato ne naredijo velike škode. user posted image Solate imamo na pretek, paradižnik je lep, vendar še zelen in trenutno leži v najlepši gredi, sveže opleteni. Bučke pa si pravzaprav ne zaslužijo tega imena, ker so v resnici gromozanske. Torej buuuuučeeeeee... Ravno danes smo imeli za kosilo bučkino omako.



IZVIRNO SPOROČILO: chocolatecake

Melanie1 A je tortica s kakšnim posebnim namenom, si imela rojstni dan? Ali kar tako, za lepši dan.





Tortica je bila seveda rojstnodnevna. user posted image



Pri nas je vse v redu. Ravno so v teku glavna sezonska opravila. Spravilo sena in žita. Imamo tudi novo zalogo kokoši. Prejšnje nam je, kolikor jih je še ostalo, v eni noči podavil naš pes. Psa smo medtem oddali znancem (nimajo kokoši! user posted image ). Imamo tudi dva nova ponija. Nina si je vmes kupila tudi sedlo za ponija in vse kar spada zraven za udobno in varno ježo. Jezdita skupaj z Michelle. user posted image Ni treba posebej poudarjati, da sta glavni atrakciji v vasi. Sploh Michelle je smešna za umret. Kot Martin Krpan na svoji kobilici. user posted image


Evo, origigi Melanie sedi poleg mene v svojem zibajočem se ležalniku in me prosi (milo rečeno, v bistvu prav tečnari user posted image ), da greva z vozičkom na sprehod. No, pa pojdiva...



Ostanite dobro!!! Marčevka, Janček, čimprej nas razveselite s user posted image user posted image . Šibam, hud protest se je začel s strani naše najmlajše bejbe... user posted image

(odgovor članu chocolatecake)
Neposredna povezava do sporočila: 6875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  273 274 [275] 276 277   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  273 274 [275] 276 277   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...
Bolečine - znak, da je treba prisluhniti t...
Prisluhnite svojemu telesu, ko vas z bolečino opozarja, da je nekaj narobe.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?