|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
18.10.2005 13:08:02   
ZARA
Upam, da še ne razumejo, oziroma dojamejo...sam včasih mam res občutek, da je tamala prov mal zmedena in čudno gleda, če se z mami kaj skregava...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
18.10.2005 14:33:47   
dory
O matr zara mas pa isto k pr nas...nasa je zmer tko pametna, pa vse najbl ve, valda sej je dva otroka gor spravlauser posted image ...in ker se ji ne pustim mava taksne in drugacne dvogovore, tamal pa sam debelo gleda...ah sej bo..enkrat user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
18.10.2005 19:42:19   
Gina
Lej, Tjazy, nekaj stvari je, ki jih jaz konstantno, kot kak papagaj ponavljam:
- vse je v glavi, torej je tvoj odziv na reakcijo tisti, ki te spravi v slabo voljo, ne situacija sama, ti si tisti, ki si ob tem nekaj prevajaš, dodajaš, mislim vsak od nas je tak
- ljudi ne moremo na silo spremeniti, spremenimo lahko le sebe, oz. spremenimo svoje reakcije, ker tiste, ki jih uporabljamo, očitno niso ok
- pod zgornjo alinejo spadajo tudi vse reakcije na soljudi, starše in svoje otroke
- ti rečeš, da kadar partnerja ne moreš spremenit, da ga naj človek zapusti, tega istega pri starših ne moreš naredit, niti pri svojih otrocih, čeprav je procentualno enako mnogo možnosti, da te razočarajo, kot partner
- iz zgoraj naštetega je nesmiselno komurkoli karkoli razlagat, če po tistoč razlagah še ne razume, torej je treba nekaj spremenit na sebi, se pravi svojo reakcijo
- popolnoma enako je z otroki
- moja strategija je, vedno najprej pohvalit, prav gotovo, ampak če se še dobro spomniš tiste debate o posledicah, sem govorila o primerih, ko pohvala ne zaleže in bi bile življenjske posledice za otroka prehude, v tem primeru zagovarjam stališče, da eno dejanje doseže mnogo več, kot tisoč besed
- če se jaz ne bi mogla toliko sama sebe prepričat, da bi me še vedno motilo (in ja, imela sem točno tako taščo, samo je obupala nad mano, sicer je nisem objela, amapk poslušala je pa tudi nisem, niti prepričevala karkoli, ker se z njo tega itak ni dalo - motilo me pa tudi to njeno čvekanje v tri dni ni nič - vse je v glavi - pa v končni fazi je itak po tvoje, zakaj bi se potem razburjal, če se kdo ne strinja s tvojo vzgojo), bi probala z drugo strategijo - posledic - torej če si draga mami nasilna do mene, me ne bo več na obisk, niti otroka.
- druga stvar je, če je človek že v osnovi nasilen pri vzgoji in on doseže svoje, ne ti, v tem primeru moraš takoj uporabit posledico, npr. moja tašča je otroka kar odpeljala in ga ni hotela dati nazaj cel dan in to cele dneve - posledica je bila, da ko me ni hotela poslušat, da ji ga sploh dala nisem več par tednov - si je prec premislila.....ali pa npr. zadnjič ju je puistila ob 23.00 sama doma - budna (pa sta jokala in me klicala, sredi nevihte)- jaz sem prišla direktno po njiju in ju odpeljala sredi noči domov, ker sta bila zaklenjena notri, sta morala splezat celo skozi okno, ampak zdaj ji ne pride več na misel puščat otroka sredi noči sama - to je zame posledica, čeprav si ti, Tjazy, ti imenoval kazen, ampak zagovarjam, da se enako dela z otroki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
19.10.2005 0:37:30   
BigWhale
A ne mores svoji materi rect, "Matka, tih bod, k pojma nimas, k si mela ti otroke ste na par/nepar tankal bencin pa Milka Planinc je bla cela carica. Mi pa zdej drgac delamo."

Ne mors to kr tko pustit, da ti pamet solijo.

_____________________________

http://www.lubica.net/bigwhale/blog/

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
19.10.2005 8:40:21   
Anonimen
Ja.. Gina res lahko ze pocasi nehas te zadeve konstantno ponavljati.. user posted image user posted image  

Da..to je res.. odziv na reakcijo je problem.. ne pa nek dogodek.. in ce nekdo kdaj malo napizdi strahopetno mamo, ki zaradi svojega egoizma dusi svoje vnuke.. in ce se potem tale mama odzove uzaljeno.. namuljeno in jezno.. je ta njena reakcija problem.. Kaj imam jaz s tem?  Nisem jaz povzrocitelj te jeze in te uzaljenosti.. jaz sem samo nekaj povedal.. njena reakcija je njen problem..
Zelo uporabna zadeva.. sa strinjam..
Nasploh je tale duhovnost zelo uporabna.. in ce si samo malo umsko spreten.. lahko cisto vse obrnes v svoj prid... Ni je stvari na tem svetu, ki se je ne bi dalo obrnit tocno tako, kot si nekdo zamisli..
- spremenimo lahko samo sebe.. to vsi ze civkamo.. kar pa ne pomeni, da si pustimo srat po glavi..

Pravis.... "- ti rečeš, da kadar partnerja ne moreš spremenit, da ga naj človek zapusti" ?!?!?
Kdo TI reces? A jaz? Kdaj sem pa to rekel...!??!? Jaz kvecjemu pravim, da kadar partnerja ne mores sprejeti taksnega kot je.. ga predvsem v njegovo dobro zapusti..

Ja je mozno da te razocara partner, otrok, stars.. seveda.. ampak vsa razocaranja imajo isto osnovo.. in to je pricakovanje..

Treba spremenit svojo reakcijo.. pravis.. OK.. he he.. Hoces povedat, da ni prav, ce takoj direktno poves, kaj ti ni vsec in naj vsaj poiskusa spostovati, tvojo odlocitev, da nekaj naredis drugace kot pa je ona navajena?
Ali bi jo moral objemat za vsako pripombo? To bi potem izgledalo bolj kot ples po cesti ne pa sprehod.. user posted image user posted image
Zakaj pa nisi objela svojega bivsega.. ko je bilo kaj narobe in lepo zivela dalje?

Ne ni se potrebno razburjat, ce se nekdo ne strinja.. s tvojo vzgojo.. samo poves ji svoje, na nazoren nacin.. in potem jo vprasas... Zakaj se razburjas? in ce zelis situacijo se bolj zaostrit se dodas... "Tvoja reakcija na ta dogodek, je problem.. " user posted image user posted image
Je ni mame na tem svetu, ki ne bi do konca ponorela.. sploh pa tasce.. Tasce so se bolj zanimive, ker ste ji vzeli sina.. in njen ljubi sincek ima zdaj raje vas.. kot njo.. in to je obicajno prehud udarec..  So pa tudi ljudje, ki so ljubosumje ze prerasli..

Samo ves kaj je najbolj zanimivo.. Ce ti ne bi napisala, da je v tem primeru fajn objet mamo, ki tezaci.. bi pa mogoce jaz to napisal.. zdaj pa ker si ze ti.. ne morem tudi jaz,., ker pol si vec nimava kaj povedat..

PS.. Zakaj pa se raje ne sprehajate s svojimi partnerji?

< Sporočilo je popravil Tjazy -- 19.10.2005 8:42:32 >

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
19.10.2005 8:45:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BARBARA R.

Mene pa pri vseh teh štorijah skrbi kako to otrok dojema. Tudi jaz imam takšne težave in običajno obmovčim, ker resnično nimam več besed.
Mi pa po glavi roji vprašanje kako Kristina sprejema to nerganje in nasprotovanje? Razume, da poteptajo moje mnenje in vzgojo?
 
   user posted image


Seveda otrok razume.. da te poteptajo.. in posledicno bojo v zivljenju lahko drugi tudi njo (otroka) teptali..


(odgovor članu BARBARA R.)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
19.10.2005 14:19:42   
Gina
Ja, Tjazy, saj isto govoriva. Jaz sem rekla, da v primeru, da ji ne moreš razložit, ali ko ne pomaga, da jo "nazjaš" kot bi Big kit naredil, da potem ti ne preostane drugega kot..... in ne, nisem mislila, da je treba kot prvo to varianto naredit.....jaz bi najbrž tudi najprej probala po žensko na dolgo in široko razložit (a se ne vidi iz kakšnega testa sem?user posted image user posted image user posted image ) saj sem tako tudi napisala, ampak je Zara napisala nazaj, da je vse to že probala, zatorej.....

In tudi to je res, da sem tvoje mnenje o tem, kdaj naj gresta dva narazen, skrajšala, ampak saj v bistvu se razumemo, a ne.user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
19.10.2005 15:05:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

ampak saj v bistvu se razumemo, a ne.user posted image



Aha! user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: SPRAVLJA ME OB ŽIVCE !!! ))))))))))
19.10.2005 16:46:04   
Dejča
Jaz jim bi prav grobo zabrusila, da naj se ne vmešavajo - če ne bi zaleglo, bi rekla, da punčki ne bom več pustila blizu, če ne bodo upoštevali najinih želja in zahtev.

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?