|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hojica - da ali ne
5.11.2009 10:47:50   
jernejav
Prosim, za vaša mnenja...user posted image

_____________________________

Brez tebe življenje se prazno mi zdi
vsebino mu daješ edino le ti...

Anže je v najino življenje prijokal 28.3.2009
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
5.11.2009 10:59:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jernejav)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 11:00:08   
nincrli
Jaz osebno je ne bom imela. Preveč stopnic po hiši itd. pa nasploh je odsvetovana.


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 11:01:08   
zvesta
zagotovo ne.... škoda otročkove hrbtenice...

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 11:04:46   
zmajaz
Na RR je verjetno kakih 90 % uporabnic PROTI hojici, tudi pediatri itd. jo odsvetujejo - toliko za info.

Mi smo jo pri ta prvi sicer imeli, ker za nobeno ceno ni hotela biti na tleh, v hojici je pa uživala 100 na uro - so bili trenutki, ko je sitnarila in ji ni nič pasalo - ni hotela biti ne na tleh, ne na kavču, ne v ležalniku, niti na rokah ne, ko si jo dal pa v hojico, pa kot bi bla drug otrok - sam smeh in veselje. Se pa zato ni nikoli plazila - shodila je pri 10,5 meseca in v 2 tednih je že bila skoraj čisto stabilna. Ni pa tudi nikoli hodila po prstih ali kaj podobnega - ker pravijo, da se to rado zgodi, če je otrok v hojici.

Pri ta drugem bomo pa še videli - zaenkrat je dokaj rad na tleh in se bo po mojem že kmalu začel plaziti, tako da bomo probali zvoziti brez hojice.

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 11:21:38   
koala
Ne!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 11:37:36   
aluš
Ja strokovni delavci jo odsvetujejo.

Moje mnenje je nekaj v tem smislu. Če je otroček zdrav, se pravilno razvija, mu pol ure do ena ure hojice na dan ne bosta škodila. Ker tudi pri handingu pri prvem nismo nič pazili (oz. sploh nismo vedeli, da kaj narobe delamo), pa je normalno "preživel". Pri drugem (ko smo se znašli v RA) sem se šele za glavo držala, kaj vse smo počeli s prvim. In večino staršev še vedno vlači  in preklada otroke kot "mačke". Ja, bi morali staršem v materinski šoli, ali porodnišnici oz. kasneje patronažne mal pokazat kako je prav in kaj narobe.

Mi smo ta prvega dajali v hojico. Razvojno je bilo z njim vse  OK, vendar ni skapiral, kako se plaziš. Sedel je ko "štok" na tleh in seveda mijavkal. S hojico pa je šibal ko raketa, imel je tudi skokca. Res pa nismo pretiravali. Urca na dan, da se mu je mal "dogajalo", jaz sem pa mal počila. Puzati je potem začel pri 11 mesecih, pri 12-tih pa shodil. Danes je zdrav 12 letnik.

Drugi miško je zaostajal v razvoju, hojico so mi odsvetovali. Smo ga probali ene 2x za hec da notri, kaj bo počel. Sploh ni hotel biti noter, je čist popenil. Shodil je z 16-timi meseci. In je še danes en neroden otrok, kot temu rečemo. Star pa je 6 let.

Tako, da če otok nima razvojnih težav, mislim, da mu z zmerno in pravilno uporabo hojice ne delamo škode.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 11:48:15   
n.nati
NE!

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 11:53:02   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Ja strokovni delavci jo odsvetujejo.

Moje mnenje je nekaj v tem smislu. Če je otroček zdrav, se pravilno razvija, mu pol ure do ena ure hojice na dan ne bosta škodila. Ker tudi pri handingu pri prvem nismo nič pazili (oz. sploh nismo vedeli, da kaj narobe delamo), pa je normalno "preživel".
Mi smo ta prvega dajali v hojico. Razvojno je bilo z njim vse  OK, vendar ni skapiral, kako se plaziš. Sedel je ko "štok" na tleh in seveda mijavkal. S hojico pa je šibal ko raketa, imel je tudi skokca. Res pa nismo pretiravali. Urca na dan, da se mu je mal "dogajalo", jaz sem pa mal počila. Puzati je potem začel pri 11 mesecih, pri 12-tih pa shodil. Danes je zdrav 12 letnik.


Za prvega velja isto user posted image , je tudi zdrav 12-letnik user posted image
Hvala bogu, sta tudi druga dva zdrava, 8-letnik in 3-letnica, pa sta tudi bila oba v hodalici. Pri tamali se nam je zgodila nesreča: šla je dol po stopnicah user posted image  Ni bilo hudega, na urgenci nam je pa rekel: No, ta je imela pa celo srečo, da je bila v hodalici!
Zakaj? Ker se je lovila s prstki po stopnicah in se je v bistvu samo ustrašila. Če bi pripuzala do stopnic po rokah in nogah in se skotalila dol: raje ne pomislim! Bil je pa tako nesrečen slučaj takrat, da še danes ne vem, kako se je zgodilo! Itak sem bila kriva sama, ker sem jo pustila takrat 6-letnemu bratcu, ko sem pomagala tastarejšemu smeti pospravit, katere so se mu pred kanto raztresle, prepih je pa vrata odprl, tamala pa firbec in katastrofa!

_____________________________



(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:01:33   
bskrle
ja, če otrok izredno rad stoji in se z njo malo zamoti.
ne, če imate stopnice.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:03:43   
nokiamb
Ni priporočljiva, če pa jo že imaš in ti kdaj pomaga ko moraš kaj postoriti
in seveda ni v bližini stopnic.... :)  je pa enostavna rešitev za par minut.


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:09:01   
Anonimen
meni je pa cudno, da ste tu na RR v vec ko 90% proti hojici, v realnem svetu pa vse mamice, ki poznam uporabljajo ali so uporabljale hojico.
jst sem jo pri obema fantoma. in to takoj, ko sta sedela. dala sem ju notri in sta se igrala, pa tal še dosegla nista.
in tudi nino bom dala. pac moji otroci so zelo zivahni in noben ni hotel biti v lezecem polozaju.
pa tudi glede hrbtenice in hoje:
noben nima nikakrsnih problemov.
domen je shodil pri 8ih mesecih in 8ih dnevih, tadej pa pri 13ih mesecih..

(odgovor članu nokiamb)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:09:21   
Najaa
Ne, imamo premalo prostora še za to. user posted image
Drugače pa, po zdravi pameti kakor vse ostalo. Kot je rekla ena, če se otrok lepo razvija in mu nič ne fali, pol urce ne bo škodlo.

(odgovor članu nokiamb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:13:14   
lilip
Nismo je imeli, poznam 6 mamic o otročki do 1,5 let in nobeden ni imel/nima hojice. Tudi pediatri jo zelooo odsvetujejo. Naš je drugače res "nekomplikator", za nobeno stvar ne teži, še nasvetov ne daje prav veliko, razen če ga kaj vprašaš, za hojico je pa na dveh pregledih zapored rekel, da jo močno odsvetuje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:27:16   
Anonimen
NE!
Naša je tut grozno živahna pa mi na misel ne pride, da bi jo dala v hojico. Naj kobaca po tleh ... ker to je otrokov naravni način premikanja po prostoru ... ne pa da jih silimo v hojo še preden so nanjo pripravljeni. Zame to, da otrok ne kobaca ni izgovor, da ga daš v hojico, ker poznam ogromno oztrok, ki se niso puzali pa so vsi shodili brez hojice. Če moram pa na WC ali kaj takega postorit, da ni fajn da se mi pod nogami mota, jo dam pa za tistih par minut v stajico.

(odgovor članu lilip)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:27:22   
ledenaa
Moje vprašanje pa je: zakaj bi jo pa imela?


(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:28:57   
ledenaa
miska saj ti tudi ne veš če je hojica pustila kaj na tvojih otrocih
Nisi podučena in ne veš,če bi jih pa odpeljala v razvojno,bi ti pa pokazali kup napak

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:29:51   
Anonimen
moja 2 sta oba plezala....in to celo tako, da je imel mali kolena cisto črna. ker se mu je vsa umazanija dobesedno zazrla v kolena. je bil sposoben tudi do sosedov po pesku pripuzat.
pa je bil v hojici...
nisem ne zagovornik, niti nisem proti. naj vsaka sama nardi kakor misli da je bolje

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:31:01   
Anonimen
ledeena. se pravi, ce gre nasa generacija k fizioterapevtu....potemtakem smo vsi invalidi?

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:33:06   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ledeena. se pravi, ce gre nasa generacija k fizioterapevtu....potemtakem smo vsi invalidi?


To pa itak. user posted image In vsako leto me kakšna kost več boli. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:33:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ledeena. se pravi, ce gre nasa generacija k fizioterapevtu....potemtakem smo vsi invalidi?

Invalidi ne ... semo poglej pa koliko ljudi je z bolečinami v hrbtenici ... pa problemi z drugimi sklepi itd. itn ....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:39:45   
ledenaa
miska a sem jaz rekla da so invalidi??
A  v razvojni so samo invalidi user posted image

groza kakšne klatiš ven
Vidiš ... nimaš pojma pa bedasaš neumnosti

In če sta plazila kaj to pomeni,da hojica ni pustila posledic user posted image
Glede na to,da nimaš pojma ti priporočam da greš v razvojno,malo povprašaš pa se podučiš,pa potem pridi sem pa piši znova
V tretje gre radouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:40:57   
Ulla80
jst pa ne razumem kak lohk nekdo čist zavestno se odloči in počne nekaj, za kar so dokazana dejstva, da otroku škodujeuser posted image razsvetlite me prosim. ok, razumem da so stvari, za katere ne vemo da škodujejo in jih počnemo, ampak o hojci je pa že tolk povedanga, niti ene pozitivne stvari, svetovno združenje pediatrov bije boj s proizvajalci otroške opreme in se trudi da bi bila prepovedana ( v kanadi je že), verjetn zato, k je sicer čist kul in neškodljiva, sam oni nimajo kj bolj pametnega za počet, pa j.ebejo v glavo proizvajalce otr. opremeuser posted image
in razumem naše starše, da so nas tlačili notri, takrat je pršla na trg, bla je hit in tolk fensi in vse, pa nič se ni vedelo da je škodljiva, sam dans se pa ve. da je zelo škodljiva. in me res zanima kak starš se kljub tem dejstvom zavestno odloči za touser posted image

hojica bo neškodljiva samo v primeru, da damo notri max. za 15 min na dan otroka, ki se že sam postavlja na noge in hodi ob opori. vse ostalo je katastrofa za hrbtenico in kolke in vse sklepe, mišice itd.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 12:46:37   
Šaki
jz sem jo dajala za kake 10 min včasih samo.zdj sem jo pospravila..

mene samo nekaj čdui pri vsem teh zakaj zaboga potem še to pordajajo.mislm če je tolk škodljivo.kar verjamem da je.
in smo spet pri dnarjuuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hojica - da ali ne
5.11.2009 13:02:32   
arupnik3
NE
shodila je pri 9.5 mesecih

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?