|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:24:50   
Anonimen
mmmmm kok so dobre kokice user posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:27:52   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

mmmmm kok so dobre kokice user posted image


ali jih ješ na enakopraven način??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:28:44   
Sita
Kar se tiče Ellen, je takrat imela smolo, ker je s smerno kobilico zadela kita. Kasneje pa je  s trimaranom dosegla najhitrejši čas v samski plovbi okrog sveta in je še do sedaj noben moški ni nesel.

Kar se pa tiče nas - nismo imeli nič boljši veter. Samo jadra moraš znat prav nastavit in nastavljat moraš kar naprej in se pravilno ravnat po vetru. Burja je staršno pribijala in so bili 2-meterski valovi. Pa še naša jadrnica je bila med zmagovalnimi najmanjša. In mi smo bili prvič na regati - vsi ostali so bili že večkrat. Niso mogli verjet, da se je to zgodilo, še sedaj se čudijo, kako to, da tako dobro jadramo.
Samo to ni hvala - hočem reči, da ženske lahko "nesejo" moške, torej da njihovo fizično telo sploh ni nujno šibkejše. Poznam eno žensko, ki nič ne je, že leta ne ... samo to je drugo, ni značilno za običajne ljudi, pa vendar, njeno telo to prenese.

Zahi, jaz sem ratala tekačica. Pridi ti k meni, se bova pomerila v teku na naš hrib, v breg. Jaz ga že pretečem do vrha. Pred nekaj meseci sem pa še peš zasopihala gor. Veš vse je odvisno od treninga.

Samo ne govorim, da so ženske močnejše. Govorim pa, da niso nič šibkejše in nič bolj žejne in lačne .... res ne!

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:32:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

mmmmm kok so dobre kokice user posted image


ali jih ješ na enakopraven način??



enakopraven mogoce, enakovreden pa ne user posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:37:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
mogoče se sliš zelo grdo od mene ker tako govorim.. ampak bodimo realni.. moški je močnejši spol.. tako je .. in tako bo.. službe, ki so pa fizične narave.. so pa moška domena..


Oh Zahi... se strinjam ! Moski so mocnejsi z namenom.  Po stari narodni: Um caruje, a snaga klade valja.... user posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:37:33   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Kar se tiče Ellen, je takrat imela smolo, ker je s smerno kobilico zadela kita. Kasneje pa je  s trimaranom dosegla najhitrejši čas v samski plovbi okrog sveta in je še do sedaj noben moški ni nesel.



ima voljo, srečo, dobro jadrnico, vzdržljivost, potrebo...

kot sem rekel.. ko bo ženska premagala moške na teku čez ameriko.. ali pa na Tour de France kolesarski dirki.. se bomo lahko pogovarjali v to smer.. ker se pa to ne MORE zgodit.. je pa to to..



Samo to ni hvala - hočem reči, da ženske lahko "nesejo" moške, torej da njihovo fizično telo sploh ni nujno šibkejše. Poznam eno žensko, ki nič ne je, že leta ne ... samo to je drugo, ni značilno za običajne ljudi, pa vendar, njeno telo to prenese.



seveda lahko ženska nese moške.. nikjer nisem tega zanikal.. ampak če sta moški in ženska v isti kategoriji (fizični in ne psihični).. bo moški vedno zmagal..



Zahi, jaz sem ratala tekačica. Pridi ti k meni, se bova pomerila v teku na naš hrib, v breg. Jaz ga že pretečem do vrha. Pred nekaj meseci sem pa še peš zasopihala gor. Veš vse je odvisno od treninga.

Samo ne govorim, da so ženske močnejše. Govorim pa, da niso nič šibkejše in nič bolj žejne in lačne .... res ne!


v to sploh ne dvomim.. nalomiš me k norca v kateremkoli teku.. ker sam ne tečem.. tebe pa jaz nalomim v keremkoli kolesarskem maratonu.. ker se pač s tem ukvarjam.. (sem se)..

in še enkrat.. ženske niso močnejše.. torej so šibkejše.. pa ne delaj iz te besede neke groze..

govoriš, da niso močnejše.. ampak da niso šibkešje user posted image odloči se..

ampak karkoli rečeš na to temo.. braniš samo svoj ego.. kar ni nič napačnega.. dejstvo pa je, da je moški močnejši in vzdržljivejši spol..

to preprosto vidiš v športu.. in pika user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:38:27   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka



enakopraven mogoce, enakovreden pa ne user posted image


itak da ne.. tvoj dec jih zih hitreje in več poje user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:40:32   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Um caruje, a snaga klade valja

Oh Zahi... se strinjam ! Moski so mocnejsi z namenom.  Po stari narodni: Um caruje, a snaga klade valja.... user posted image



Um caruje, a snaga dobro dođe!

hehe..



< Sporočilo je popravil Zahi -- 26.10.2006 10:41:18 >

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:42:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka



enakopraven mogoce, enakovreden pa ne user posted image


itak da ne.. tvoj dec jih zih hitreje in več poje user posted image user posted image user posted image user posted image



ja ja to ti mislis hhehe

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:42:44   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka



enakopraven mogoce, enakovreden pa ne user posted image


itak da ne.. tvoj dec jih zih hitreje in več poje user posted image user posted image user posted image user posted image



ja ja to ti mislis hhehe


no.. pol spet ni enakovreden user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:43:27   
Anonimen
caki, kva ze Grki (al kdo ze) pravjo...moski je glava druzine, zenska pa vrat, k to glavo obraca user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:44:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka



enakopraven mogoce, enakovreden pa ne user posted image


itak da ne.. tvoj dec jih zih hitreje in več poje user posted image user posted image user posted image user posted image



ja ja to ti mislis hhehe


no.. pol spet ni enakovreden user posted image user posted image user posted image user posted image



itak da ni, sam recmo, da je enakopraven 

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:45:48   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka


itak da ni, sam recmo, da je enakopraven 


no.. vsaj recmo, da je..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:56:58   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
ženska ne more biti enakovredna vojakinja kot moški .. in to je zelo preprosta ugotovitev.. pa nimam nič proti vojakinjam ali kaj.. ampak ne gre user posted image


Hm.. nesmiselno. Ali so si vsi moski enakovredni? Ali so si vse zenske enakovredne? V merljivi vrednosti j potem nekdo vecvreden od drugega? Kar tako na splosno? Ce je nekdo v metanju kamenja z ramena bolj mocan in dlje vrze ima pa IQ60, ali je on kot oseba vecvreden? Manjvreden?
Vsaka oseba zdruzuje znacilnosti, ki so, te iste znacilnosti v primerjavi z drugo osebo vecvredne, ali pa manjvredne. Kompleksnost vseh cloveskih podrocij, tako jasno izkazanih in skritih tvori clovekovo vrednost.
Zato je zame osebno govoriti o enakovrednosti ljudi, kaj pa sele moskih in zensk popolnoma odvec in nesmiselno (razen ce nekdo ima potrebo zdraviti komplekse), posebej, ko za "meritev" vrednosti nimamo instrumentov - pa jih tudi ne moremo imeti.
Kar se enakopravnosti tice, jo na papirju imamo. V praksi, v vsakodnevnem zivljenju je pa precej pomankljiva. Samo ce pogledamo udzbenike za nizje razrede osnovne sole, se vedno ucijo, da mama skrbi za dom in optroke, ocetje pa hodijo v sluzbo, vozijo avto in so pater familias. mama je ta nezna, ata je ta strog in avtoriteta. Modeli vlog, vkalupljanje v vlogah, ki jih tako moski, kot zenske, se vedno vzdrzujemo kot resnice.
Enakopravnost ni teznja po izenacitvi moskih in zensk, niti teznja, da bi moski in zenske postali enaki. je pa teznja po tem, da imajo pravico in moznost izkoristiti vse svoje potencijale brez omejitev, ki jih postavlja tradicionalisticna delitev vlog.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 10:59:35   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

govoriš, da niso močnejše.. ampak da niso šibkešje user posted image odloči se..

dejstvo pa je, da je moški močnejši in vzdržljivejši spol..

to preprosto vidiš v športu.. in pika user posted image



Ni se kaj odločit: ko se ženska loti, lahko namaha moškega. Torej so nekako enakopravni - razen v surovi moči (boks ipd).

Ali bolje: moški je lahko močnejši v fizični moči, ženske pa so najpogosteje vzdržljivejše.

Kar se tiče pa kolesarske dirke Tour de France - ne vem, če je ženskam sploh dovoljeno zraven dirkat.

Pa saj ni važno. Vse je odvisno od treningov, pripravljenosti, volje itd - ampak pri vsakem posamezniku ne glede na spol. To hočem rečt. Pa to tudi, da so ženske pod stresom - in spet je odvisno, kako ta stres rešuješ. Moj mož je manj pod stresom kot jaz, na primer, ker se ne sekira. Jaz se pa še kar hitro.

Ne povzročaj mi zdaj še ti stresa no. user posted image  In priznaj, da so ženske vzdržljivejše marsikdaj, ne pa vedno, odvisno katera in kje in da spol ni pomemben.

Ma grem rajš tečt, da se razstresem.

Aja, samičke pri živalih tudi ponavadi dlje živijo od samcev.

Pa moška semenčeca so hitrejša do jajčeca, vendar prej umrejo, ženska pa so počasnejša in bolj vzdržljiva.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:04:26   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Hm.. nesmiselno. Ali so si vsi moski enakovredni? Ali so si vse zenske enakovredne? V merljivi vrednosti j potem nekdo vecvreden od drugega? Kar tako na splosno? Ce je nekdo v metanju kamenja z ramena bolj mocan in dlje vrze ima pa IQ60, ali je on kot oseba vecvreden? Manjvreden?


če se moški in ženska pripravljata na met kamna npr. pol leta.. bo vrgel kamen dlje moški.. ne? user posted image

ne govorim pa na splošno.. govorim o moškem in ženskem telesu pod istimi pogoji.. zmaga vedno moški..

 


Vsaka oseba zdruzuje znacilnosti, ki so, te iste znacilnosti v primerjavi z drugo osebo vecvredne, ali pa manjvredne. Kompleksnost vseh cloveskih podrocij, tako jasno izkazanih in skritih tvori clovekovo vrednost.
Zato je zame osebno govoriti o enakovrednosti ljudi, kaj pa sele moskih in zensk popolnoma odvec in nesmiselno (razen ce nekdo ima potrebo zdraviti komplekse), posebej, ko za "meritev" vrednosti nimamo instrumentov - pa jih tudi ne moremo imeti.
Kar se enakopravnosti tice, jo na papirju imamo. V praksi, v vsakodnevnem zivljenju je pa precej pomankljiva. Samo ce pogledamo udzbenike za nizje razrede osnovne sole, se vedno ucijo, da mama skrbi za dom in optroke, ocetje pa hodijo v sluzbo, vozijo avto in so pater familias. mama je ta nezna, ata je ta strog in avtoriteta. Modeli vlog, vkalupljanje v vlogah, ki jih tako moski, kot zenske, se vedno vzdrzujemo kot resnice.
Enakopravnost ni teznja po izenacitvi moskih in zensk, niti teznja, da bi moski in zenske postali enaki. je pa teznja po tem, da imajo pravico in moznost izkoristiti vse svoje potencijale brez omejitev, ki jih postavlja tradicionalisticna delitev vlog.



se pa ne pritožujem nad enakopravnostjo.. ampak o enakovrednosti.. to da smo enakopravni že cel cajt trdim.. nismo pa enakovredni..

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:08:55   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
kot sem rekel.. ko bo ženska premagala moške na teku čez ameriko.. ali pa na Tour de France kolesarski dirki.. se bomo lahko pogovarjali v to smer.. ker se pa to ne MORE zgodit.. je pa to to..


Vidis to je neenakopravnost. Ker zenske nimajo enake moznosti da pridejo do te dirke kot moski. Ker se jim ne dovoli. Ker to pac ni za zenske. ker zenska mora biti doma in skrbeti za dom. Ker je copata tisti moski, ki tako zensko prenasa itn itn....

BTW: Sla sem s kolegi na stelisce. Potegnejo ven eno kar krepko pistolo in streljajo. Ko sem htela sama probat je tip s strelisca zgrozeno izdavil, ja gospa, to pa ni za zenske, je pretezka pistola, za vas primerne pa nimamo, da bi probala streljat. Sem pa kar vztrajala in koncno prisla do tega, da probam... in lej ga zlomka, imela sem dalec najboljsi rezultat. Naslednjic je pa bilo vse prevec izgovorov zakaj nisem primerna, drzati v roki pistolo...

seveda lahko ženska nese moške.. nikjer nisem tega zanikal.. ampak če sta moški in ženska v isti kategoriji (fizični in ne psihični).. bo moški vedno zmagal..


To ti je pa dokaz, da so moski ustvarjeni za preprosta fizicna dela, ki ne zahtevajo intelektualnega napora, za razliko od zensk. Zato pa vsak povprecen moski vprasa zeno, kam naj kaj da tezke vrece, ki jih zlahka nosi. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:11:05   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Ni se kaj odločit: ko se ženska loti, lahko namaha moškega. Torej so nekako enakopravni - razen v surovi moči (boks ipd).

Ali bolje: moški je lahko močnejši v fizični moči, ženske pa so najpogosteje vzdržljivejše.

Kar se tiče pa kolesarske dirke Tour de France - ne vem, če je ženskam sploh dovoljeno zraven dirkat.

Pa saj ni važno. Vse je odvisno od treningov, pripravljenosti, volje itd - ampak pri vsakem posamezniku ne glede na spol. To hočem rečt. Pa to tudi, da so ženske pod stresom - in spet je odvisno, kako ta stres rešuješ. Moj mož je manj pod stresom kot jaz, na primer, ker se ne sekira. Jaz se pa še kar hitro.

Ne povzročaj mi zdaj še ti stresa no. user posted image  In priznaj, da so ženske vzdržljivejše marsikdaj, ne pa vedno, odvisno katera in kje in da spol ni pomemben.

Ma grem rajš tečt, da se razstresem.

Aja, samičke pri živalih tudi ponavadi dlje živijo od samcev.

Pa moška semenčeca so hitrejša do jajčeca, vendar prej umrejo, ženska pa so počasnejša in bolj vzdržljiva.


lej.. kakorkoli obračaš.. zanikaš.. vrtiš.. moški so močnejši in vzdržljivejši.. tako je narejeno telo.. in tako je naredila narava..

ženska se lahko še tako odloča in pripravlja (kot tudi se) pa ne bo zmagala na maratoni (ne boxu).. LAHKO nastopa na Tour de France.. ampak nobena ne zmore fizičnega napora in vzrdžjivosti (imam kolega ki nastopa na Tour de France in drugih etapnih dirkah)..
lahko se razpoči pa ne bo zmagala na kaki ultra-maratonski tekmi.. ipd ipd..

če se motim.. mi podaj kak dokaz.. user posted image

ampak vem, da se ne motim..

ne vem pa zakaj se temu tako braniš.. če ste šibkejši spol.. ne pomeni, da ste slabši spol??!?!?

kar se pa tiče semenčic ipd.. pa sploh ne vem zakaj to omenjaš user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:17:38   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Vidis to je neenakopravnost. Ker zenske nimajo enake moznosti da pridejo do te dirke kot moski. Ker se jim ne dovoli. Ker to pac ni za zenske. ker zenska mora biti doma in skrbeti za dom. Ker je copata tisti moski, ki tako zensko prenasa itn itn....



se ne strinjam.. noben ne brani ženskam nastope na Tour de Francu.. ali pa teku čez ameriko ipd.. ampak preprosto ne morejo konkurirati moškim v fizični vzdržljivosti..




BTW: Sla sem s kolegi na stelisce. Potegnejo ven eno kar krepko pistolo in streljajo. Ko sem htela sama probat je tip s strelisca zgrozeno izdavil, ja gospa, to pa ni za zenske, je pretezka pistola, za vas primerne pa nimamo, da bi probala streljat. Sem pa kar vztrajala in koncno prisla do tega, da probam... in lej ga zlomka, imela sem dalec najboljsi rezultat. Naslednjic je pa bilo vse prevec izgovorov zakaj nisem primerna, drzati v roki pistolo...




no.. taka izjava ni bila na mestu.. če ženska želi streljati.. to lahko počne.. v tem športu je lahko daleč boljša od moškega (ampak ni).. ker tukaj ni pogoj moč in vzdržljivost..

to pa, da ženska ne sme streljati s pištolo, ker to ni primerno.. se pa ne strinjam..

če bi to rekel moji, bi ga poslal nekam.. in ji najel največji kanon s katerim bi streljala cel dan, če bi hotela..

ne razumi me narobe.. ne maram ne-enakopravnosti.. sem 100% za to.. kar je zame tudi prav..

hočem samo povedat, da ženske niso enakovredne moškim.. tako je..






To ti je pa dokaz, da so moski ustvarjeni za preprosta fizicna dela, ki ne zahtevajo intelektualnega napora, za razliko od zensk. Zato pa vsak povprecen moski vprasa zeno, kam naj kaj da tezke vrece, ki jih zlahka nosi. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




moški smo ustvarjeni za večje fizične napore.. res .. fizični napori ne potrebujejo intelektualnega napora.. tudi to je res user posted image

ampak če smo pri tem.. tudi nefizična dela ne potrebujejo intelektualnega boja.. user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:19:26   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
če se moški in ženska pripravljata na met kamna npr. pol leta.. bo vrgel kamen dlje moški.. ne? user posted image

ne govorim pa na splošno.. govorim o moškem in ženskem telesu pod istimi pogoji.. zmaga vedno moški..
 

Ne razumes. Pravim, da je nesmiselno o tem sploh debatirat, ker metanje kamena z ramena, ni niti najmanj nekaj bistvenega ali potrebnega v zivljenju katerega koli cloveka, moskega ali zenske. Po tej logiki je bik vecvreden kot moski, ker je mocnejsi. Zalostno je, da vrednost cloveka meris skozi njegovo domnevno fizicno moc. V danasnjem svetu je le ta marginalnega pomena in se vec kot marginalnega.

Sicer pa, ja, nekatere zenske bodo dlje vrgle kamen. Zato ker so nekateri moski majhni, zgoljavi, imajo dve levi.... in taksnega moskega postavi ob bok zenski, ki ima 180 cm in nima dve levi, bo zenska vsekakor vrgla kamen dlje. Kljub enakim pogojem.

Vidis, vseeno ne zmaga vedno moski.






< Sporočilo je popravil Misek -- 26.10.2006 11:20:35 >

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:25:55   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Ne razumes. Pravim, da je nesmiselno o tem sploh debatirat, ker metanje kamena z ramena, ni niti najmanj nekaj bistvenega ali potrebnega v zivljenju katerega koli cloveka, moskega ali zenske. Po tej logiki je bik vecvreden kot moski, ker je mocnejsi. Zalostno je, da vrednost cloveka meris skozi njegovo domnevno fizicno moc. V danasnjem svetu je le ta marginalnega pomena in se vec kot marginalnega.

Sicer pa, ja, nekatere zenske bodo dlje vrgle kamen. Zato ker so nekateri moski majhni, zgoljavi, imajo dve levi.... in taksnega moskega postavi ob bok zenski, ki ima 180 cm in nima dve levi, bo zenska vsekakor vrgla kamen dlje. Kljub enakim pogojem.

Vidis, vseeno ne zmaga vedno moski.




vidim, da ti je tale debata malo odlutala..

ne trdim, da je smisel obstoja v fizični moči in metanja kamenja user posted image
govorim, da je moški izhodiščno močnejši spol.. kar ne pomeni, da je s tem boljši ali več vreden!

govorimo o enakovrednosti spolov.. in ne kaj je bistvenega pomena..

ne vem pa zakaj se nekatere branijo naziva "šibkejši" spol.. saj ni v tem nič slabega.. vsaj zame ne user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:29:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Zalostno je, da vrednost cloveka meris skozi njegovo domnevno fizicno moc. V danasnjem svetu je le ta marginalnega pomena in se vec kot marginalnega.



mah dost mam teh kokic...

Misekuser posted image user posted image user posted image user posted image

ze cel cajt je govora le o tem, da si moski in zenska po fizicni moci nista enakovredna...ne pa o tem, kdo je zdaj tu vec vreden  

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:29:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
hočem samo povedat, da ženske niso enakovredne moškim.. tako je..


Neenakovrednost nujno vsebuje vecvrednost in manjvrednost od dolocene tocke. Reci, da so moski vecvredni zaradi vecje fizicne moci nima temeljev in je samo zanikanje vrednosti osebe zenskega spola, zaradi domnevne fizicne nemoci oz, manj moci, ki je pa popolnoma nebistveno, saj se fizicna moc nikoli ne "potrebuje" in rabi izolirana. Po tej logiki je potemtakem najbolj vreden med moskimi tisti moski, ki lahko dvigne najvecji tovor?

Menim pa, da samo napacno rabis pojem enakovrednost.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:31:47   
Sita
Ne, Zahi. Surova moč je večja - on gotovo lažje dvigne vrečo krompirja.
Vzdržljive pa so ženske bolj. Ne bereš natančno. In vse to mi je moj mož povedal tudi po telefonu. Da ženske so vzdržljivejše.

Dokaz sem ti dala za Ellen, ki jadra. O kolesarstvu pa nimam pojma, če kakšna ženska tekmuje na Tour de France, ker se za ta šport ne zanimam. Mene samo jadranje zanima user posted image , pa malce alpinizem - ker sta to moja športa. No, alpinizem samo tako, ker je bil mož alpinist in on mi pravi, kako jih je ženska nesla v plezanju ... kar dve sta bili, ki sta mnogokrat vse namahali v športnem plezanju. Pa nekaj jih je šlo na odpravo v Himalajo in so ravno tako kot nekaj moških prišli na vrh (vsi moški pa niso mogli priti na vrh - jih je prej zdelala višinska bolezen in pomanjkanje kondicije).

V jadranju imamo dve zelo dobri jadralki, Slovenki in dve zelo dobri na reliju, ki sta mnoge moške pemagali (z njimi tekmujeta) in še bi se lahko našlo.

kar se tiče spermijev - tako je tudi, potem ko se spermiji združijo in nastane zarodek in potem iz njega zraste človek - moški je močan - ima impulzivno moč, ženska pa vztrajno moč ali kako se temu reče.

Moj ego ni ob tem nič prizadet - ker mi to sploh ni pomembno. Samo hočem, da se ve resnica. Potrebna pa sta oba spola in ne žalim moškega spola.

Moti me pa, če moški mislite, kako smo šibke in da ne moremo brez vas. Moj mož bi ravno obratno rekel. Da smo ženske sposobne mnogo več potrpeti in da lažje preživimo in zato tudi na splošno dlje živimo ....

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 11:32:47   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka


Misekuser posted image user posted image user posted image user posted image

ze cel cajt je govora le o tem, da si moski in zenska po fizicni moci nista enakovredna...ne pa o tem, kdo je zdaj tu vec vreden  


hvala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?