|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: začasna preselitev romov v postojno
2.11.2006 18:41:12   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: bini
in ni res, da se dolenci ne trudimo z njimi... kot vsi vemo, so romi nomadi in primoža - si kdaj pomislil, da se je v prekmurju pač naselilo bolj miroljubno 'pleme', ki ima večjo željo po asimilaciji, medtem ko so ti na dolenjskem precej drugačni??


Glede na to, da sem 50% Dolenjec lahko relativno argumentirano trdim, da so ljudje v Prekmurju neprimerno gostoljubnejši kot na Dolenjskem in v temu iščem tudi razloge za to stanje z Romi. Samo berite Dolenjski list z objavami tipa: prosim ga. Pepco to pa to naj neha spuščati kure na moje dvorišče.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: začasna preselitev romov v postojno
2.11.2006 20:33:54   
Anonimen
Ni vse belo in ni vse črno.

Naj povem, da sem, ko sem bila še mala deklica imela cigane za sosede. Živeli so v stanovanju poleg nas. Njihov najmlajši sin je bil moj najboljši prijatelj. Skupaj sva se igrala in počela vse kar otroci počnejo. In njegovi starši so res imeli polno šare okrog in okrog, ampak bili so to delavni in pridni ljudje. Res so si pogostokrat prišli "sposodit" mleko, olje, kis, denar,...seveda nikoli nič vrnili, nikoli vrnili nobene usluge.... Poskusijo vse in iščejo meje. Na srečo so jim moji starši in stari starši postavili mejo. In je niso prekoračili. Nikoli. Zato se je dalo z njimi shajat. Živeti v njihovi bližini...pravzaprav...kolikor se spomnim, je bilo prav prijetno.

Čez leta smo se s starši preselili. "V bližino romov" so nas še opozorili. Pa ker smo imeli prej relativno dobre odnose z romi smo menili, da verjetno bo tudi tokrat tako. Joj...kako smo se zmotili! Bila sta to mlad ciganski par. On enkrat že zaprt, ker je nekoga zabodel.... Da se ne spuščam v detajle - tisto leto je bilo peklensko leto. Spominjam se, da me je bilo na smrt strah iti mimo njih v šolo, mojo mami sta napadla s sekiro ker je ciganko (ki je bila visoko noseča) opozorila, da v njenem stanju ni dobro polno naročje drv okrog nosit in se je ponudila da sama nese. Dobra namera jo je skoraj stala življenja, češ, kaj se pa vtika v cigane....Ne znam z besedami opisati strah, ki smo ga doživljali otroci, kadar smo šli mimo njunega doma! V spominu mi je ostalo, ko je cigan "grozil", da nam bo vsem prerezal vratove, če nas še kdaj sliši da se glasno smejimo....

Pa saj je prišla policija. Večkrat. Ampak potem sta se naredila kot da sta največja ubožčka in revčka. In da sta v resnici onadva žrtvi. Da smo se otroci norčevali iz njiju in se jima glasno smejali, da jo je moja mami (ko je hotela iz njenih rok vzeti drva in jih nesti namesto nje) napadla, ona pa da je noseča in da se je tako ustrašila da bi lahko mrtvega otroka rodila....

Dve zgodbi. O dobrih in slabih ciganih. Škoda ker slednji prevladujejo.

100% podpiram Ambrusane, ker vem kako je živeti poleg hudobnih ciganov. Resnično ni drugega načina, kot se spustiti na raven ciganov in "igrati njihovo pesem".
In seveda; zdaj so cigančki spet ubožčki, revčki. Zdaj so spet cigani žrtve...

Tisti, ki jih tako vztrajno zagovarjate: ali res ne vidite kako se delajo norca iz naše zakonodaje, prebivalcev,....vsega. Požvižgajo so na vse!
Če je naša zakonodaja dovolj dobra za črnca, kitajca, srba,....a kaj hudiča so pa cigani? Nadnarod?!

Ob tem se resnično čudim, da je Hitler hotel "iztrebiti" žide user posted image




(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: začasna preselitev romov v postojno
2.11.2006 21:21:07   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: caffee
Ob tem se resnično čudim, da je Hitler hotel "iztrebiti" žide user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  A je to res al sem samo narobe prebrala?!user posted image


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: začasna preselitev romov v postojno
2.11.2006 21:46:56   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

IZVIRNO SPOROČILO: caffee
Ob tem se resnično čudim, da je Hitler hotel "iztrebiti" žide user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  A je to res al sem samo narobe prebrala?!user posted image



najbrž nekaterim spomin ne seže toliko nazaj, da bi se spomnili, da Hitler ni iztrebljal samo Žide, pač pa tudi Rome, Slovane itd. samo nekaj desetletij nazaj so naše babice in dedki, skupaj z Romskimi babicami in dedki, potovali na živinskih vagonih v Dachau, Auschwitz, Gonars... ni čudno, da se zgodovina tako rada ponavlja, ko pa vsako lekcijo v hipu pozabimouser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: začasna preselitev romov v postojno
2.11.2006 22:03:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: In seveda; zdaj so cigančki spet ubožčki, revčki. Zdaj so spet cigani žrtve...


Nobene žrtve niso.

So pa ljudje, s svojo kulturo, veseljem in žalostjo, s svojim razmišljanjem.

Bolj kot jim to kulturo tlačimo, negiramo in zasmehujemo v luči vseh naših "civilizacijskih" pridobitev, bolj se oni trudijo, da bi jo ohranili. Vrv ima dva konca, ne samo enega.


Vzemi si od njih najboljše, kar premorejo. Strast do življenje. Strast na deseto potenco (Šukar). Toliko kot mi menimo, da nam oni jemljejo, toliko bi si lahko od njih vzeli. Če bi imeli odprte oči. Predvsem pa srce.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: začasna preselitev romov v postojno
2.11.2006 22:08:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

IZVIRNO SPOROČILO: caffee
Ob tem se resnično čudim, da je Hitler hotel "iztrebiti" žide user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  A je to res al sem samo narobe prebrala?!user posted image



najbrž nekaterim spomin ne seže toliko nazaj, da bi se spomnili, da Hitler ni iztrebljal samo Žide, pač pa tudi Rome, Slovane itd. samo nekaj desetletij nazaj so naše babice in dedki, skupaj z Romskimi babicami in dedki, potovali na živinskih vagonih v Dachau, Auschwitz, Gonars... ni čudno, da se zgodovina tako rada ponavlja, ko pa vsako lekcijo v hipu pozabimouser posted image



Bi bila že kar nekaj stara če bi mi spomin tako daleč segal...
In barbs: razen če ne nosiš očal in si jih pozabila nataknit, si prebrala prav.

In zdaj sem vam dala kost za glodat, kaj?! Najbolje da se odpre nova tema! user posted image





(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Začasna preselitev romov v Postojno
2.11.2006 22:15:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee
In zdaj sem vam dala kost za glodat, kaj?!


Ne. Samo pokazala si svoje mišljenje user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: začasna preselitev romov v postojno
2.11.2006 22:22:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: In seveda; zdaj so cigančki spet ubožčki, revčki. Zdaj so spet cigani žrtve...


Nobene žrtve niso.

So pa ljudje, s svojo kulturo, veseljem in žalostjo, s svojim razmišljanjem.

Bolj kot jim to kulturo tlačimo, negiramo in zasmehujemo v luči vseh naših "civilizacijskih" pridobitev, bolj se oni trudijo, da bi jo ohranili.



Tukaj sploh ne gre za nobeno negiranje in zasmehovanje njihove kulture "v luči vseh naših civilizacijskih pridobitev".

Imamo v RS tudi druge narode in njihove kulture. Ali koga s tem motijo?  Ali koga ustrahujejo, žalijo, pretepajo, grozijo, ropajo, kradejo, ovirajo, svinjajo, koljejo, ubijajo, se nedostojno vedejo, ne pošiljajo otrok v šole...?! Ali še za koga drugega kot samo in zgolj za rome velja posebna zakonodaja?!





(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: začasna preselitev romov v postojno
2.11.2006 22:27:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: caffee
Ali koga s tem motijo?  Ali koga ustrahujejo, žalijo, pretepajo, grozijo, ropajo, kradejo, ovirajo, svinjajo, koljejo, ubijajo, se nedostojno vedejo, ne pošiljajo otrok v šole...?!


Ostali "čivili"?
Ne, nikoli, nikogar in nikdar. Črna kronika pri nas ne obstaja. Z izjemo romske.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 0:36:03   
Rok_LM
Bemti, nam so pa spet bakreni žlebovi na mrliški vežici zginliuser posted image . Ne vem katerič že.

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 7:16:57   
Anonimen
Dejstvo je, da kradejo, lažejo, itd...otrok ne pošiljajo v šolo, vrtec, pa imajo svojega romskega, sredi ciganskega naselja, pa je zastonj, v njem izobražene vzg. in pomočnice, dejstvo je, da jih v šolo vozi kombi, seveda, kadar blagovolijo iti, kadar ni ravno drugega dela, malica, kosilo zastonj, umivanje - kopanje, preoblačenje zastonj. Dejstvo je, da imajo napeljano elektriko kar tako počez, kable potegnjene čez glavno cesto, da imajo pitno vodo, par hiš je, da stojiš pa gledaš, seveda brez dovoljenj, ker oni jih pač ne rabijo, dejstvo je, da imajo socialno podpodo in da od nje kar lepo živijo, pa če je vsega skupaj le 100.000 za štiri ali pa za pet imajo več kot dovolj, ker računov itak ne plačujejo...dejstvo je, da se vozijo v neregistriranih avtomobilih brez izpita, itd...še mnogo tega je, česar nekateri nočejo videti.

In kaj jim kdo more??? Nihče nič, ker so nadnarod, kot je ena rekla. Pa dajte no, res si vsaka enega peljite domov, pa boste videle, kako je živeti ob in z Romi.

In ja, Barbs, niso vsa romska plemena enaka, daleč od tega, lahko da so pri vas tamiroljubni, pri nas niso, kradejo vsepovprek, ščijejo in serjejo vsepovprek, tudi v mestu, kjer živim, jih ni nič sram. Sem že povedala nekoč, da je ciganka scala pod mojim balkonom, pa kaj, kaj ji pa moreš, nič, pa da so nam sanke ukradli, ker so bile pač zunaj na zaprtem dvorišču, pa še marsikaj je izginilo s tega istega dvorišča. Ne, niso vsi cigani kultivirani, daleč od tega. In nikar jih tako nahudičevo ne zagovarjajte, ker se mi kar malo bruha. POnudiš jim prst, zgrabijo roko...seveda pa so največji reveži, največje žrtve v tej naši ljubi državi.

(odgovor članu Rok_LM)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 7:52:33   
Ashajt
user posted image user posted image user posted image  Že samo včeraj ste lahko videle, če ste snele rožnata očala z obraza, kako romi lažejo, da se kar kadi. Barbs, želim ti, da bi še naprej živeli v sožitju z romi, ker pri nas se to ne bo zgodilo nikoli več.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 8:44:25   
BarbaraE
Prej sem zasledila nekaj o Romih iz Prekmurja. Moja mami je iz Prekmurja in so bili že v njenem otroštvu tamkajšnji Romi lepo v vrtcih, šolah, imeli so hiše, hodili so v službe. Očitno so v Prekmurju Romi, ki se želijo vključiti v družbo in so tudi se. Ni jim izpod časti hoditi v službe in na pošten zaslužiti denar. Na dolenjskem so pa očitno res drugačno pleme. V OŠ sem imela sošolce Rome, ja no, tja do 3. razreda so še hodili. Vsako jutro so jih pripeljali, stuširali, lepo oblekli in po končanem pouku odpeljali domov. A otroci so na žalost hodili le do 3. razreda, ali pa še manj. Punčke so se že pri 12-13 letih poročale, ker imajo kot kaže tako tradicijo. Starši so bili tisti, ki jim niso pustili v šolo, starši so oddali punčke v zakon. Kaj pa če je med njimi kakšen tak otrok, ki bi pa rad hodil v šolo, bi se rad normaliziral? Eni se pač ne bodo nikoli, eni pa se bodo. Pa saj je primer že ta Bojan Tudja - imel je željo in voljo, da bi kaj dosegel in tudi je. Žal pa je premalo takih Romov, ki bi imeli željo po vključitvi v družbo, v družbo, v kateri vsi živimo. Običaje lahko obdržijo tudi, če se normalno vključijo v družbo in  upoštevajo zakone, ki veljajo za vse nas - čivile, kot nam pravijo, saj pa konec koncev smo vsi državljani Slovenije, ali mogoče ne? Mogoče bi pa tudi meni pasalo, da bi zgradila hišo brez gradbenega dovoljenja in bi se vozila brez registracije itd itd. Pa se ne in se tudi ne bom, ker pač upoštevam norme naše družbe. Zakaj bi ONI morali biti izjeme? No, zakaj? Ker so nomadi? Tudi če so, so še vedno v Sloveniji, kjer veljajo zakoni za vse enako oz. naj bi. Romi iz Prekmurja so dokaz, da se da urediti to "problematiko". Upam, da se oglasi še kakšna Prekmurka.  

(odgovor članu Ashajt)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 10:41:20   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: MALINČICA
Tudi verjamem, da težko dobijo delo, vse nestrpne slovence pa bi vprašala, če bi kdo od njih zaposlil kakšnega roma?
Ja, kako bodo pa potem delali?


V naši vasi je kar nekaj žag, na katerih so zaposleni Romi. Le ti so pridni in nimam kaj reči čez njih. Samo ko bi se še ostali zgledovali po njih.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 10:56:33   
dulcinea
p.s.
V to temo pišejo osebe, nekatere o, ne samo mame svojim otrokom, ampak celo učiteljice drugim otrokom. In ko preberem in razberem miselnost, me je groza.... In takim ljudem zaupamo svoje otroke. Niti pomisliti ne smem, kaj bi bilo, če bi v svoj razred taka oseba dobila roma. Ali pa dva. Ali pa pet.


Sem že učila Romčke. Nekateri so v šolo hodili, ker so se res hoteli naučiti vsaj osnov pisanja in računanja. Drugi pa so hodili samo toliko časa, kot je bilo dovolj, da jim socialna ni ukinila denarne pomoči. Pa tudi takrat, ko so bili, ni bilo nekega zanimanja za znanje, ampak za zganjanje nemira in nagajanje sošololcem.

In ko srečam te bivše učence (pa tudi iz paralelk) me prav vsi lepo pozdravijo.

Se je pa eno leto zgodilo, da je otrok manjkal v šoli več kot pol časa in je razrdničarka staršem (ki jih niti poznala ni, ker jih ni bilo niti na ene govorilne ure) poslala dopis, da bi bilo dobro, če bi otrok ponavljal prvi razred. Otroka nekj dni ni bilo v šolo. sošolci Romčki pa so poročali, da oče od tega otročka dela doma bombo, da jo bo prinesel v razred, kjer bo razstrelil učiteljico. Kaj pa pravite na take Rome? Maščevalne?

Pa še en primer za Hanžka. Bivša učenka je stara 14 let in ima že eno leto starega otroka. A ni spolnost do 14 leta imenovana kot pedofilija? Pa vam povem, da to ni edini primer cigančice, ki ima takoj ko postane ženska otroka. V taborih je primorana se "poročit" takoj ko postane ženska. In če pomislim, da sem sama dobila menstruacijo že pri enajstih leih... in da se mi takrat ni sanjalo o tem, da bi bila postala mama. Pa tudi pri 14 ne, pa tudi pri 16 ne....

Pa bom nehala, ker me že pošteno boli glava. Lep pozdrav, pa brez zmer. Dulči

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 11:10:41   
mala maja
Jaz imam vikend v vasi Krka kjer se je vse skupaj dogalajo. Pa lahko rečem da nisem doživela nikoli nobene slabe izkušnje s romi in da jih zelo redko kdaj vidim. Tudi v Grosupljem imajo na enem koncu lepo urejeno naselje 500 metrov stran pa so še eni ki živijo user posted image user posted image . Kaj pa se dogaja okoli pa al ne vem. Se pa bojimo ker baje res kradejo ko srake in mi vedno vse zapremo in bog ne daj da bi kaj vrednega ostalo vzunaj. Za enkrat brez težav.-trkam

Ja res daje verjetno težko živeti z njimi in jih imeti za sosede. Samo da vam povem da tudi druge narodnosti niso ne vem kaj. naš sosed oddaja hišo in norti so bile že vse narodnosti od NEmcev,Amerikancev, Kitajcev, Holandci ijn sedaj hvala bogu slovenci. Mislte da se holadec kaj bolj zgeduje po nas. mah ja prišel je fehtat za potovalko da bo šel na morje in ker mu je nismo hoteli dat se je skregal. Od nas vzel kar zejeten kup puloverjev da jih bo nekam nesel za ponudit pa jih ni nikoli vrnil niti plačal (pa en za malo denarja). Pa smo se zmenili da jih bo vrnil. mah vsi sosedje smo imel z njim probleme.

Uglavnem tole je mal izven teme samo hočem povedat da so tudi drugi ki delajo težave sam ne vem zakaj se pač bojimo romov????

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 11:25:44   
Klarita
Tudi midva živima blizu ciganov in vam povem, da je prava katastrofa. Ne samo da je hrup cel dan (dretje otrok, vlačenje krame, avtomobili), ampak še polno navlake. Včasih mi je kar neugodno it mimo njih, če jih je več na kupu, ker vedno nekaj komentirajo in se derejo za mano. Otrokov imajo itak miljon in noben od njih ne hodi v šolo. Ženske cele dneve sedijo na dvorišču, zraven imajo polno otrok, ki se res cele dneve derejo. Velikokrat jim je kdo kaj rekel, da naj pomirijo otroke, ker bi radi imeli vsaj en dan mir, pa so postale kar napadalne in zdirčne. Ne delajo čisto nič, imajo socialno stanovanje, sto otrok, socialno pomoč, potem se pa pripeljejo v BMW-ju ali mercedesu...... Je to normalno? Smo zato mi rasisti in ne vem kaj še vse, ko živimo pošteno, plačujemo davke in kredite za stanovanje in povprečne avtomobile, delamo vsak dan, urejamo okolico, ne upamo imet otrok da nebi službe izgubili......Ne vem kaj za nas naredi država.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 11:51:48   
jela5
Človeka kar spreleti srh, ko bere vaša pisma. Žalostna sem, ko vidim tolko nestrpnosti do drugačnih. Pa to ni kar ena floskula; to je problem, s katerim se bo treba poprijet. Država lahko tu naredi veliko. Namreč dopuščanje posameznikom izvajanje kaznivih dejanj in po dugi strani zato družbeno kaznovati in izločiti celotno populacijo - gre za 2 različni stvari in vendar vplivata na javno mnenje! Dragi moji sogovorci, tudi vi mešate 2 stvari - začeli ste s tem, da vam Romi dajejo občutek ne-varnosti in vemo, da je potreba po varnosti osnovna na prioritetni listi človekovih potreb. Tukaj vas človek še do neke mere razume (na tem mestu se ne bom spuščala v naloge države pri tej temi). Kmalu pa vsa stvar zaide v preveliko število otrok, v otroke, ki se celo derejo, tepejo, debata zaide v poseganje v romsko kulturno in družbeno istovetnostuser posted image .... GROZA!
Sicer pa se debata venomer ponavlja, zamenjajo se le manjšine in njihovi priimki, ane?user posted image
Dragi moji, kaj res jeste samo orehovo potico, kaj si hlače navežete samo s hozentrgerji?
In ja, imam stike tudi z romskimi otroci in njihovimi starši... In ne, nič mi še ni zginilo in nič mi še ni zgnilo ob njih... In res, majo drugačne navade, drugačen pogled na svet. Ali pa to velja za nas?

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 12:03:58   
Anonimen
In res, majo drugačne navade, drugačen pogled na svet. Ali pa to velja za nas?


Drugačne navade in pogled na svet imajo lahko do tedaj, dokler ne omejujejo svobode in varnosti drugih, se ti ne zdi? In tretirani so tudi po drugačnih kriterijih kot mi, zakaj? Zakaj moramo mi plačevati davke in ostale dajatve, si pridobiti gradbeno, komunalno in ne vem kakšno še dovoljenje, oni pa ne? Zakaj moramo mi avto vsako leto znova registrirat oni pa ne? Zakaj oni lahko vozijo brez vozniških dovoljenj oni pa ne? In še mnogo zakajev je tu.

In tukaj se nikar ne izgovarjajte na drugačno kulturo in navade. Če bi jaz prišla v tujo državo, bi verjetno zame tam veljali tamkajšnji zakoni ali pač user posted image

(odgovor članu jela5)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 12:56:58   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: al bina



Drugačne navade in pogled na svet imajo lahko do tedaj, dokler ne omejujejo svobode in varnosti drugih, se ti ne zdi?


  Ni dvoma o tem. Ampak ko nekdo omejuje tvojo svobodo in varnost, obstajajo postopki in mehanizmi, kako se ravna v takem primeru - pa je pri tem čisto vseeno, za koga gre ( torej lahko tudi za ne - roma ).
  Velik, velik črn madež za državo je tole. Danes romi, jutri morda homoseksualci, naslednjič prostitutke ..... eh, brez veze. Desničarska vlada pač.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 13:14:59   
jela5
Na vse tvoje zakaje naj bi ti odgovorili za to kompetentni državni organi. Pozanimaj se za konkretne podatke - kako in v kakšnih primerih in razsežnostih so Romi v favoriziranem položaju, razišči koliko ostalih ljudi je že ostalo brez zaposlitve zaradi Roma, morda imajo prednost še kje??? In to v tvoji državi!! user posted image user posted image user posted image  V zakonu natančno piše kdo in pod katerimi pogoji je upravičen do posamezne pomoči. O tem ne bi razpredala.
Kratenje os. svobode? Če do tega pride, ukrepaj! Jaz bi, ne glede na to kakšne barve je kršitelj. Pa sej to je jasno, a ne?
Ravno o tem sem prej govorila. Konotacija zgornjih postov pa močno spominja na nestrpnost do drugačnih, ne pa na boj Slovencev za obstanek na slovenski zemlji, pa brez zamere. Sicer pa je že praideja, pa ne samo pri nas, da te bojo pa Cigani ukradli, ane?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 13:22:46   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

In res, majo drugačne navade, drugačen pogled na svet. Ali pa to velja za nas?


Drugačne navade in pogled na svet imajo lahko do tedaj, dokler ne omejujejo svobode in varnosti drugih, se ti ne zdi? In tretirani so tudi po drugačnih kriterijih kot mi, zakaj? Zakaj moramo mi plačevati davke in ostale dajatve, si pridobiti gradbeno, komunalno in ne vem kakšno še dovoljenje, oni pa ne? Zakaj moramo mi avto vsako leto znova registrirat oni pa ne? Zakaj oni lahko vozijo brez vozniških dovoljenj oni pa ne? In še mnogo zakajev je tu.

In tukaj se nikar ne izgovarjajte na drugačno kulturo in navade. Če bi jaz prišla v tujo državo, bi verjetno zame tam veljali tamkajšnji zakoni ali pač user posted image


dajte se zapeljat npr po Ljubljanskem barju, pa boste videli, da naši dragi Slovenčki tudi gradijo brez gradbenih dovoljenj oziroma vsaj ne v skladu z načrti, po katerih so bila dovoljenja izdana. gradovi, vile, tutti-frutti fasade, šupe, lope, drvarnice, kolesarnice, skladovnice, ki iznakažajo barjanski izgled so lep (a ne osamljen) primer kako tudi naši sorojaki ustvarjajo brez ustreznih dovoljenj. pa se sprehodimo malo dalje in bolj zvečer po ljubljanskih obvoznicah, cestah itd: mularija, ki ima riti polne vsega dirja z neregistriranimi avti, ki jih kupi za tisti večer - za žur-  kot zmešana, na koncu avto zažgejo in izginejo v noč. a jih kdo preganja? NE. mulci, polni denarja, pijani vozijo okoli, po možnosti povzročijo nesrečo in jih njihovi uspešni in podjetni ateki rešjo iz zagate. boste rekli, da si izmišljujem? NOAP, se res to dogaja. pa ne gre za čefurje, da ne bo pomote.

koliko množičnih morilcev ali vsaj znanih morlicev v zadnjih 30. letih je bilo Romov? jaz se ne spomnim nobenega. se pa spomnim Pluta, Trobca...

aja, pa vsi ste "zapeli" na plačevanje davkov, pa računov, pa število otrok, pa molzenje države vam gre v nos. jaz mojega življenja s plačevanjem davkov vred, ne zamenjam za nič na svetu. nisem nikomur fouš. sicer pa je tudi tu gor kar nekaj ponosnih uporabnikov, ki tako ali drugače poskušajo od države dobiti še kako subvencijo, ki je sicer namenjena nezaposlenim, samohranilkam, socialno ogroženim...

verjamem, da vam je v določenih primerih težko. trdim pa, da država z politiko, ki jo izvaja, Romski problem pomete pod preprogo in ga prelaga na lokalno raven - naj se folk zaj.... z njimi. ampak takšno ravnanje, kot je bilo sedaj, je povzročilo samo še več sovraštva. na obeh straneh. a so s tem kaj rešili? NE. tudi ne trdim, da poznam rešitev. si pa želim živeti v taki državi, kjer bo vsak odrasel odgovarjal za svoja dejanja, kjer bo zagotovljeno za mirno življenje vseh državljanov, kjer bodo zaščitene osnovne človekove pravice, vsaj dojenčkov in otrok, ki niso krivi, da so se rodili svojim staršem.

in še to: v tejle temi pišete, da sicer pa niste nestrpni (al bina, ne leti na tebe, da ne bo pomote)user posted image  nedolgo nazaj ste udrihali po južnjakih, čefurjih... vedno se najde kak revež, ki je še manj zaželjen, ki je še bolj južni od južnega. ampak taki - južni, lahko jutri postanete tudi sami.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 13:27:07   
Anonimen
razišči koliko ostalih ljudi je že ostalo brez zaposlitve zaradi Roma, morda imajo prednost še kje??? In


Ha, ha, a si že kdaj kakšnega videla, ki bi se silil delat in želel dobiti službo. Morda pa midve ne živiva v isti državi user posted image

(odgovor članu jela5)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 13:29:53   
Anonimen
jaz mojega življenja s plačevanjem davkov vred, ne zamenjam za nič na svetu. nisem nikomur fouš.


Saj nima biti za kaj. TO je pač njihova kultura, to so njihove vrednote in način življenja. Dobro pridejo skozi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: začasna preselitev romov v postojno
3.11.2006 13:37:44   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

jaz mojega življenja s plačevanjem davkov vred, ne zamenjam za nič na svetu. nisem nikomur fouš.


Saj nima biti za kaj. TO je pač njihova kultura, to so njihove vrednote in način življenja. Dobro pridejo skozi.


ja no, če tako dobro pridejo skozi, so jim nekateri potem zagotovo fouš, al zakaj jim gre to tako v nosuser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?