|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 9:43:51   
ronja
zofi, zakaj misliš, da je ona slaba mami? ker želi dobro preživnino za otroka? Kakršno si bo zdaj zrihtala, tako bo otrok imel tudi kasneje, težko je potem spreminjat, tako da jo jaz po svoje razumem...
Obiski pri enomesečnem doječku so pač malo bolj komplicirani, ker če doji, pač rabi mamo vsake pol ure - moja se vsekakor je tako pogosto dojila. Bi pa seveda dovolila očiju, da pride večkrat na teden, ampak ne bi je pa mogel za eno uro odnest, pa pika. To ne pomeni, da bo imel otroka manj, samo drugače bo pač razporejeno na začetku, je pač treba mislit na dojenčka. Nekateri so res taki, da so komot 3 ure brez  mame, večina pa ni taka - in kakšen je njen otrok, je pač treba verjet mami, ker ga on očitno ne pozna, če ne živi z njim.

Lej, moj ljubi ima plače slabih 900 evrov, torej bi po tvoje jaz bila največja ****, če bi v primeru "ločitve" zahtevala preživnino 300 evrov (pa bova imela dve punčki kmalu), ker je to dejansko tretjina njegove plače in bi revežu ostalo samo 600E. Ampak me bi pa imele vse skup 700 E za vse tri, kar ni ravno nek strašen denar - vsekakor je 230 E na osebo precej manj kot 600, kolikor bi ostalo njemu...

Tak da je včasih dobro pogledat iz obeh strani, ne samo iz tiste, katerega pač poznaš. Navadno celo tistemu najbolj pomagaš, če mu pokažeš še drugo stran in ga ne samo podpihuješ proti "groznemu" partnerju. Prvič, ker ima večina vsaj še malo rada svojega bivšo/ega in jim je težko poslušat vse najslabše o njej/njem, drugič, ker imata otroka in zanj ni dobro hujskat enega starša proti drugemu in tretjič zato, ker mu na ta način zelo zmanjšaš možnosti, da se lepo normalno zmenita.

Če on njo po krivici obdolži, da laže, ker pravi, da tako pogosto in toliko časa doji, ima takoj zelo slabo izhodišče za kak normalen pogovor, ker bo vsaka normalna mama užaljena. Ker ona mogoče ne laže, ampak on bo verjel tebi kot dobri prijateljici, ki imaš zapovrh tudi malega otroka in sigurno veš, kako in kaj. Pa niso vsi otroci isti in lahko narediš veliko štalo s sicer dobronamernim ampak slabim vplivom...

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 10:12:11   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

zofi, zakaj misliš, da je ona slaba mami? ker želi dobro preživnino za otroka? Kakršno si bo zdaj zrihtala, tako bo otrok imel tudi kasneje, težko je potem spreminjat, tako da jo jaz po svoje razumem...


Ne, ne, ronja, narobe si me razumela ali pa sem bila premalo specifična. Ni ona slaba mama, ker hoče toliko preživnine, sej pri 1600€ plače res ni 380€ nek blazno velik denar. Še vedno bi mu ostalo več kot jaz zaslužim na mesec. Grozno se mi zdi to, da ga ne pusti blizu hčerke. Ona ga je iz neznanega razloga zasovražila in zdaj ga ne prenese in noče, da je blizu njih. Če bi bila malo bolj normalna, bi se lahko lepo usedli in se marsikaj zmenili. Njemu ni škoda denarja, samo se mu zdi grozno, da je postal 1. očka, pa namesto, da bi bil vesel, mu je hudo, ker sploh ne ve, če bo lahko oče temu otroku. Ona ima še 1. majhno hčerko in jo ful šunta proti njemu, govori grdo o njemu, sam bog ve kako bo s tem malim dojenčkom, ko nebo več tako mali...  Pa je on čisto vredu fant, preprost, pošten, nasmejan (no, sedaj ne več tako pogosto), nič nasilen, nič vulgaren... res mi je hudo zanj.

In on nič ne govori proti njej, si še vedno želi, da bi prišli na nek normalen odnos. Je poskusil tudi tako, da so se dobili vsi starši, da bi se pogovorili, pa ni šlouser posted image . Sej, jaz sem mu rekla naj gre na CSD, ker jaz mu res ne znam svetovati, sploh pa ne morem biti objektivna. Sej veš, da se avtomatično postaviš na stran človeka, ki ga poznaš, sploh pa, če vidiš kako mu je hudo...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 10:30:48   
Anonimen
Sej, jaz sem mu rekla naj gre na CSD, ker jaz mu res ne znam svetovati, sploh pa ne morem biti objektivna.


Tole ziher drzi.

In naj si prizadeva za stike tudi sam. Ce je mama tako slaba" kot pravis, ga bodo otroci se potrebovali.

Sicer pa ne razumem starsev, ki se izživljajo preko otrok. Da smo taki in onaki, razumem, ampaka da nam postane otrok edino orodje dokazovanje, je pa do skrajnosti bolno in idiotsko. Sicer se pa CSD-ji cisto prevec ukvarjaj samo s financami in zakonodajo in cisto premalo z ljudmi.

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 10:48:37   
ronja
Aha, zofi, te razumem. Se strinjam, da ima otrok pravico do obeh staršev, včasih je tudi kak zelo družbeno gledano "neprimeren" človek lakho veliko boljši starš kot kak super, ki pa doma dela štalo, zato jaz tu nikogar ne obsojam rada (no, tudi na splošno ne;).
Glede obiskov je gotovo najboljše, da gresta na CSD, 380 E glede na njegovo plačo res ni tak hud strošek, mogoče pa mu bodo dosodili celo manj. Vsekakor pa mu bodo določili dneve za obiske in če bo trenutno lahko imel manj časa naenkrat, bo smel prit večkrat po pol ure.

Sej veš, da se avtomatično postaviš na stran človeka, ki ga poznaš, sploh pa, če vidiš kako mu je hudo...


Ja, ravno to sem mislila, ko sem rekla, da včasih hočemo dobro, pa naredimo slabo, ker jim navadno najbolj pomagamo, če sprevidijo, katere napake so delali sami - ker spremeniš lahko samo sebe... Kaj sta imela, vesta samo onadva, brez razloga ga verjetno ni kar čez noč zasovražila... Včasih te lahko najboljši človek najbolj prizadane, pa tudi smo drugačni pred prijatelji kot samo ob partnerju... Se pa strinjam, da zato ne bi smel trpeti otrok. Na CSD so sicer navadno bolj na strani mamic, vendar pa bo gotovo imel možnost obiskov.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 10:49:49   
ronja
Sicer bi se pa mogoče vseeno dalo zmenit z njo, glede na to, da je zaenkrat pristala na obiske 3x na teden, torej le ni tako, da mu ne bi pustila videt otroka...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 10:52:56   
Anonimen
Sicer bi se pa mogoče vseeno dalo zmenit z njo, glede na to, da je zaenkrat pristala na obiske 3x na teden


Aja, tole sem pa spregledala.

Drugace so pa lahko obiski pri tako majhnem dojencku trikrat na teden kar podvig. Ni vse crno belo, sploh ne.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 11:07:09   
Anonimen
Na CSD so sicer navadno bolj na strani mamic


Csa bi ze bil, da so ze enkrat na strani otroka.

Ne na strani oceta, ne na strani mamice, apmak na strani otroka.
Vendar je za preseci birokracijo in stereotipe treba vec kot le priti v sluzbo.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 11:19:36   
ronja
Sta se zmenila za 3x na teden po pol ure (wtf, pol ure???), ker ona baje na pol ure doji in mu ne more dat dojenčka za 1 uro, da bi šel z njim na sprehod.


Ja, iz tega sem jaz tako razumela. Verjamem, da če jo je zelo prizadel, si ga ne želi več videt in ji je težko bit veliko z njim. Vendar pa je očitno vseeno pripravljena na neke kompromse, kar vseeno kaže na neko zrelost. Ne rečem, da je ona super punca, da se razumemo, saj nobenega od njiju ne poznam, vendar pa stvari res niso črno bele in s kako obtožbo lahko narediš veliko škode, ker hitro narediš krivico. Namreč zelo možno je, da je vse to res (o dojenju).

Pa moraš se zavedat, da kljub temu, da je kot prijatelj super, je zelo zelo malo verjetno, da si bo user posted image punca premislila glede svojega fanta zaradi ene bedarije oz. ga pustila kar tako iz ničega, ker ji malo hormoni divjajo. Se mi zdi, da v taki situaciji vsaka dobro premisli in je pripravljena več oprostit kot sicer, ravno zato, da bi otrok imel družino (roko na srce, veliko jih je pripravljenih še preveč oprostit...)Če on o tem ne govori, je toliko večja verjetnost, da je kaj res zafrknil...

Tak da ne misli, da če je pošten in ni vulgaren in se zna obnašat v družbi, da to pomeni, da je dober partner - za to rabiš še vse kaj drugega. Lahko je super fant, pa je mamina maza - in to lahko vidi samo punca/žena, pa je to recimo zame nesprejemljivo... Nekateri so super ugledni, uglajeni in sploh in oh, doma pa pretepajo žene... Težko vedet, če nisi zraven, vendar ima po moje punca razlog, da mu je nekaj zamerila - to da ti on razloga ne pove, ne pomeni, da razlog ne obstaja... Vseeno pa mu obiski pripadajo, ampak zaenkrat mu jih ona niti ne brani, če je pristala na 3x na teden po pol ure...

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 11:22:11   
ronja
Cas bi ze bil, da so ze enkrat na strani otroka.

Ne na strani oceta, ne na strani mamice, apmak na strani otroka.


Se ne bi mogla bolj strinjat. Saj se gotovo najdejo izjeme, ki delajo super, ampak me vseeno sprelet, ko se spomnim recimo socialne delavke iz Domžal - punčka bi še živela, če bi gospa naredila svoje delo, za katerega je plačana...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 13:11:57   
Zofy
Ja, verjetno se res meni zdi to toliko bolj grozno, ker sva zaenkrat s partnerjem še skupaj in si niti ne predstavljam kako je, če nisi, ker je potem 1 definitivno manj z otrokom. To je hudo ja, ampak je pač tako...

No, v glavnem, hvala za spodbudne besede, je res boljše, če dobiš več pogledov na eno situacijouser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 13:13:26   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Cas bi ze bil, da so ze enkrat na strani otroka.

Ne na strani oceta, ne na strani mamice, apmak na strani otroka.


Se ne bi mogla bolj strinjat. Saj se gotovo najdejo izjeme, ki delajo super, ampak me vseeno sprelet, ko se spomnim recimo socialne delavke iz Domžal - punčka bi še živela, če bi gospa naredila svoje delo, za katerega je plačana...



Kaj pa je bilo v Domžalah?

Drugače se pa tudi jaz strinjam, da je potrebno stopiti na stran najšibkejšega člena, t.j. otroka.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 15:16:32   
lory05
Ronja, tvoji nasveti so vedno zelo uporabni, hvala ti. Saj pico vedno naredim doma sama, ker ima tako res moj sin tudi najraje. Filter za vodo je tudi dobra ideja.
Problem je v tem, da moj sin res ne je vsega, pa ne da je razvajen, ampak nekaj jedi se mu je uprlo že v vrtcu, ker ga je ena vzgojiteljica silila, da mora vse pojest, dokler ni vsega zbruhal. Dosegla je pa to, da on od takrat ne da več te hrane v usta in če to naredim za kosilo, bo raje cel dan brez jest, kot da bi to jedel. In ker si jaz tega ne morem dovolit, da mi je otrok cel dan lačen, pač teh stvari ne kuham več, ker nočem pa ga navajat, da bi zase kuhala nekaj, za njega pa nekaj drugega.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 17:08:16   
ronja
lory, ni kej. Ja, če je sine zbirčen, potem je sigurno precej težje. Mogoče bi se dalo z njim pogovorit, saj je vrtec že kar daleč in bi mogoče lahko pozkusil kaj novega... Moj bratec tudi ni jedel nobene zelenjave, dokler je mami kuhala, ker je pač lahko jedel, kar mu je pasalo. Ko se je odselila, je dečko počasi začel jest tudi zelenjavo - res jo pa jaz naredim drugače kot ona. Odkar ima pa to punco, pa je že skoraj vse, jupi! Tak da se da, samo ne sme se ti preveč smilit, če je zbirčen;)

zofi, en par v Domžalah je vse svoje otroke zanemarjal in jim ni dal za jest, mama jih je pretepala, na CSD so jih več kot 10x prijavili sosedje, njihovi sorodniki, baje so celo iz šole klicali... Ampak ko je končno socialna delavka le prišla pogledat, pozvonila, potem pa je mama ni spustila v hišo in se je gospa odločila, da je tu opravila in šla domov... Pravi, da sama ne more vdret v hišo - kar ji niti ni treba - je pa njena dolžnost, da v takem primeru pokličeš policijo... No, njuna mlajša hčerkica, stara 2 leti, je 14 dni zatem umrla od poškodb in podhranjenosti... Za moje pojme bi morale take socialne delavke zakonsko odgovarjat, ker so krive, pa pika!

(odgovor članu lory05)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 17:41:18   
trojči
Oh..pišete, kako se da priti skozi mesec s testeninami in paradižnikovo omako

oče ima 1600 eurov plače, sin pa naj je špagete s paradižnikom? Oblačila naj ima iz tržnice ali še bolje s Karitasa ali podarjene od sorodnikov, kolo rabljeno, računalnika ne rabi, rolk, kina s kokicami tudi ne...smoki in ostali prigrizki so junk food, meso enkrat na 14 dni..

Ni važno če se da ali ne s 100 euri, 200 euri .. važna je plača očeta in standard, ki s tem pritiče otroku...standard ne minimalni stroški tistih, ki živijo pod pragom revščine...madona babe. Ko pa on ne bo imel, ko bo oče jedel nekvalitetno nizkocenovno hrano, se mu bo preživnina znižala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 17:56:39   
Anonimen
oče ima 1600 eurov plače, sin pa naj je špagete s paradižnikom?


Ce se malo ukvarjas s prehrano ugotovis, da so najbolj zdrave stvari najcenejse user posted image .

PA se enkrat. Zacnite pri otroku in njegovih potrebah in ne pri svoji placi.

(odgovor članu trojči)
  Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: izsiljlevanje
15.8.2008 18:50:51   
ronja
Hočem rečt, da super, če ima oče toliko denarja in je prav, da ga pravično deli z otroki, vendar pa to le ni samo golo preživetje - ker preživijo še veliko revnejši od nas, na


trojči, daj si še enkrat preberi tale moj citat! Saj pravim, da je prav, da oče pravično poskrbi za svoje otroke in je super, če ti ni treba šparat, ampak se pa da preživet tudi z manj denarja (dokazano).
Se mi pa ne zdi nič narobe s testeninami s paradižnikom, ne glede na plačo kateregakoli od staršev - ja, so poceni, ampak so pa zdrave in niso kakorkoli slabe za otroke, to se mi pa zdi najbolj važno pri prehrani otrok. Tudi se mi ne zdi, da bi mi živeli pod pragom revščine, čeprav jemo testenine s paradižnikom vsaj 5x na mesec... lory je vprašala, kaj jemo, da pridemo s tem denarjem skoz in sem ji odgovorila. Njej se moj odgovor ni zdel sporen, zanimivo, ne? Čeprav je tudi samohranilka...

Še vedno pravim, da je super, če ti ni treba šparat, ampak da je tudi za otroke boljše, če se znajdeš pri stvareh, ki niso nujne in imajo potem tvoji otroci recimo stanovanje... Ali pa kakega bratca več. Jaz svojega ne bi menjala za vse otroške zabave na svetu - brat bo ostal za zmeraj (je mlajšiuser posted image , tak da lahko tak računam), zabave in kokice bi že pozabila...

Pa tudi je praktično, če te starši nekak z vzgledom naučijo, da se da bit srečen tudi z zelo malo denarja in se da imet fino tudi zastonj. Da se da najt nadomestne rešitve in se imaš lahko še boljše. Nenazadnje to spodbuja domišljijouser posted image in ti da samozavest, da tvoja sreča ni odvisna od tvoje službe ali bogatega moža, kar ti da večjo svobodo pri izbiri enega in drugega... Vse se da gledat iz različnih kotov.

Amapak kolikor jaz vidim, so ljudje, ki imajo več denarja kot midva v glavnem precej manj srečni... Fajn je, da veš, da se da z malo, ker se potem ne sekiraš tako zelo, če nimaš prav veliko.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 14:36:16   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

oče ima 1600 eurov plače, sin pa naj je špagete s paradižnikom?


Ce se malo ukvarjas s prehrano ugotovis, da so najbolj zdrave stvari najcenejse user posted image .

PA se enkrat. Zacnite pri otroku in njegovih potrebah in ne pri svoji placi.


Zal so otrok in njegove potrebe se preveckrat omejene ali "omejene" prav s placo starsev.  Starsa sta oba, in oce in mati. Zakon je tukaj povsem jasen - glede na dohodke starsev, otrok mora ziveti tako, kot ce bi bila starsa skupaj - seveda v materijalnem pogledu, ker v psihicnem smislu tega nihce ne more zagotoviti. In ko se ze ocenjuje financni prispevek starsev, drzi tudi dejstvo, da stars, ki je z otrokom ne more ostvariti npr. dodatnega zasluzka ( popoldansko delo, honorarno delo, nadure...), ki jih lahko drugi stars lahko. Tisto kar z dodatnim delom lahko ta stars zasluzi je vlozeno v otroka. In to je svojevrsni financni vlozek v otroka. Financni vlozek nevidnega dela in truda. Tiste pa, ki menite, da je za otroka dovolj samo ljubezen in golo prezivetje, ne vsiljujte svoji idej (prepricanj, frustracij itn..) tudi otroku. Otrok ima pravico do realne prezivnine kot jo definira zakon in vasa dolznost kot skrbnika je, da mu to uredite. ce ne, ste prikrajsale lastnega otroka. Ce pa vam znese, da samo s svojo placo in ljubeznijo spravite zdrave in zadovoljne otroke h kruhu, potemtakem dajajte prezivnino na stran in jo dajte otroku, ko bo za to dovolj star. ceprav ni receno, da vam bo za to hvalezen. Mogoce bi bil bolj hvalezen, ce bi ta denar uporabile za to, da lahko gre z druzbo na morje, na smucanje itn.
Enkrat je en moski rekel, da je celo zivljenje poslusal od oceta kako bo on imel , ko bo po ocetu dedoval. In ko je koncno dedoval, tega denarja ni vec rabil. Rekel je, nekaj v smislu, da ko je denar potreboval, ko je bil se zadosti mlad in preseren, da bi od tega denarja kaj imel, ga ni imel - o njem je smao poslusal. Sedaj, ko se mi nic vec ne da, ko nisem niti dovolj zdrav, da bi brezkrbno letal okoli, zacenjal biznis ali karkoli.. pa ta denar imam, vendar velja mi ne nic.
Vedno je treba imeti neko mero, v vsako smer. Optimum je pa tam, da se otroku omogoci enaka raven standarda, ki bi jo imel, ce bi starsa zivela skupaj.
Otroka lahko prezivis z makaroni in paradiznikovo omako, venda mu je potem enkrat treba razlozit, da je bilo pomembneje, da njegov ati lepo gleda njegovo loceno mamo, kot to, da gre on sit spat. Odnosi so veliko, niso pa vse. In prav zato se sprasujem, ko se toliko govori o odnosih z bivsim v smislu, raje imam dobre odnose, kot 100 eur vec, zakaj zaradi dobrih odnosov, niso ostale s tistimi moskimi, ki so jih prevarali.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 14:42:24   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
trojči, daj si še enkrat preberi tale moj citat! Saj pravim, da je prav, da oče pravično poskrbi za svoje otroke in je super, če ti ni treba šparat, ampak se pa da preživet tudi z manj denarja (dokazano).


Da se preziveti tudi na kruhu in vodi, vendar to ni point tukaj.

Še vedno pravim, da je super, če ti ni treba šparat, ampak da je tudi za otroke boljše, če se znajdeš pri stvareh, ki niso nujne in imajo potem tvoji otroci recimo stanovanje... Ali pa kakega bratca več. Jaz svojega ne bi menjala za vse otroške zabave na svetu - brat bo ostal za zmeraj (je mlajšiuser posted image , tak da lahko tak računam), zabave in kokice bi že pozabila...


Razlika med tvojim otrokm, ki bo tako zivel in otrokom locenih starsev od katerih ima eden zelo vidok dohodek je ta, da se bo tvoj otrok zavedal, da vsi tako zivite. Drugi otrok se bo zavedal, da samo on in mama tako zivita, lahko bi pa lazje, bolj sprosceno...

Pa tudi je praktično, če te starši nekak z vzgledom naučijo, da se da bit srečen tudi z zelo malo denarja in se da imet fino tudi zastonj. Da se da najt nadomestne rešitve in se imaš lahko še boljše. Nenazadnje to spodbuja domišljijouser posted image in ti da samozavest, da tvoja sreča ni odvisna od tvoje službe ali bogatega moža, kar ti da večjo svobodo pri izbiri enega in drugega... Vse se da gledat iz različnih kotov.


O teh kotih je tezko prepricat otroka, ki vidi kako zivi on z mamo npr in kako zivi njegov oce, morebiti njegov polbrat, polsestra.... Ze v dvostarsevski druzini se dogaja, da otroci celo zivljenje nosijo traume, ker so starsa raje imela drugega otroka.... kolikor koli to je ali ni realno...

Amapak kolikor jaz vidim, so ljudje, ki imajo več denarja kot midva v glavnem precej manj srečni... Fajn je, da veš, da se da z malo, ker se potem ne sekiraš tako zelo, če nimaš prav veliko.


Potem se pa le potrudi, da ne zvisate dohodke, ker se vam lahko zgodi, da boste nesrecni... Cinicno, sorry, vendar to izhaja iz tistega kar si napisala.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 14:43:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

oče ima 1600 eurov plače, sin pa naj je špagete s paradižnikom?


Ce se malo ukvarjas s prehrano ugotovis, da so najbolj zdrave stvari najcenejse user posted image .

PA se enkrat. Zacnite pri otroku in njegovih potrebah in ne pri svoji placi.


Zal so otrok in njegove potrebe se preveckrat omejene ali "omejene" prav s placo starsev. 


V konkretnem primeru ne, ce napisano drzi.

Zaceti pri otroku pomeni preseci birokracijo in preprost matematicen izracun. Vecinoma je to najlazje, ni pa receno, da je najboljse. In pomeni biti sposoben se pogovarjati o potrebi otroka, ne samo o svojih pravicah in dolznostih; te itak pridejo.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 14:50:49   
Anonimen
Otrok ima pravico do realne prezivnine kot jo definira zakon in vasa dolznost kot skrbnika je, da mu to uredite. ce ne, ste prikrajsale lastnega otroka


Res je, ima pravico do realne prezivnine.
Ne more pa ziveti tako kot prej , tudi to je res.

Redki so financno tako mocni pari, kjer bi po locitvi vecinoma mama lahko ostala v svoji dovolj prostorni hisi, z dovolj velikim vrtom za brezkrbno igro, z dovolj prostora za oba pas, z dovolj velikim in varnim avtom za otroka, z dovolj dogimi in sportno pestrimi pocitnicami, z vsemi izleti in z vsemi ogledi predstav. Ker vecini niti financno niti logisticno to ne znese, ce upostevas, da je tudi delitev premozenja vsaj blizu pravicni. Tako da govoriti, da je potreben tak status otroka, kot ga je imel pred locitvijo, je nerealno. Mogoce pri premoznejsko mocnih parih, pri vseh ostalih pa ne.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 14:54:00   
Anonimen
Optimum je pa tam, da se otroku omogoci enaka raven standarda, ki bi jo imel, ce bi starsa zivela skupaj.


Skoraj nemogoce.

Razen ce se eden od starsev ze ob locitvi ne odpove vsemu, kaj ni nujno za njegovo prezivetje.

Ali v primeru, da je eden totalen luzer user posted image .  V tem primeru se standard  locitvijo celo izboljsa.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 16:45:11   
ronja
Amapak kolikor jaz vidim, so ljudje, ki imajo več denarja kot midva v glavnem precej manj srečni... Fajn je, da veš, da se da z malo, ker se potem ne sekiraš tako zelo, če nimaš prav veliko.



Potem se pa le potrudi, da ne zvisate dohodke, ker se vam lahko zgodi, da boste nesrecni... Cinicno, sorry, vendar to izhaja iz tistega kar si napisala.


Madona, pa saj nisem rekla, da jih je denar naredil nesrečne, ampak samo, da te denar ne naredi srečnega! Seveda se potrudiva, da bi lahko najina mala imela tudi ekstra zadeve in se še naprej bova, ampak to ne pomeni, da bo nesrečna zato, ker kdaj pač ne bo dobila kokic v kinu, bo pa zato imela sestrico...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 17:50:41   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Optimum je pa tam, da se otroku omogoci enaka raven standarda, ki bi jo imel, ce bi starsa zivela skupaj.


Skoraj nemogoce.

Razen ce se eden od starsev ze ob locitvi ne odpove vsemu, kaj ni nujno za njegovo prezivetje.

Ali v primeru, da je eden totalen luzer user posted image .  V tem primeru se standard  locitvijo celo izboljsa.


Se podpišem. V našem primeru je zelo lahko zračunat, da se skupno življenje vsem tudi finančno splača. Če bi dobila najvišjo možno preživnino glede na njegovo plačo, bi še vedno imele precej manj na osebo kot zdaj. On pa bi s preostalimi 600E moral nekje plačevat najemnino, torej se mu tudi ne bi splačalo... Nemogoče bi bilo nudit otrokom isti standard kot zdaj, ker bi bilo enostavno stroškov več, plači pa isti...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 18:20:12   
ključek
sej bo on tud na slabšem če šiht pusti


pr nam je blo tko, da je moj foter pustil redno službo samo zato, da mu ni bilo treba plačevati preživnine. ker kao ni imel dohodka, ni imel službe...........mu niso mogli nič. hodili pa so (ima novo ženo in hčerko) na počitnice na havaje...........pa še hvalil se je okol, da ne misli biti v redni službi, dokler bo moral plačevati preživnino......................eni so sposobni vsega, četudi so "njihovi otroci".............

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: izsiljlevanje
16.8.2008 18:56:01   
Rubin.
Ronja, načelom se strinjam s teboj, sploh da denar ni pogoj za srečo, je pa fino da ga imaš. In jaz bi res bila nesrečna, če bi morala v trgovini gledati na vsak €. Pa ti povem, da imajo otroci z leti tudi večje želje, sej ne pravim, da jih je treba vse izpolniti, ampak če bi si moja punčka res nekaj zelo želela in ji tega ne bi mogla kupiti, bi verjetno bila jaz bolj nesrečna kot pa ona. Pa ne me narobe razumet, da mi materialne dobrine veliko pomenijo, ne samo toliko da lahko normalno ****cioniram in grem v trgovino kadar hočem. Poznam razliko med potrebovati in si želeti, ampak vseeno je fini občutek, da si lahko stvar brez slabe vesti privoščiš. In boš videla, ko bo tvoja mala Ronja zrasla in se ji bodo očke svetile, pa vse prijateljice bodo imele .... .

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?