|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Najden denar na bankomatu
1.11.2010 14:16:54   
karmen83
Pozdravljeni.
Zanima me, ali se je že komu zgodilo, da je na bankomatu našel denar, ki ga je nekdo pozabil, in kaj ste storili.
Fant je danes šel dvigniti denar, vstavi kartico, potem pa je bolje pogledal in v bankomatu našel 70 evrov. Nekaj časa je čakal, če se bo kdo vrnil po denar, potem pa je šel. Zdaj naju zanima, kaj bi naj v takem položaju storil - glede na to, da lastnika sam ne more najti, ali bi moral denar nesti na banko oz. ali ima lahko zaradi tega kakšne probleme, glede na to, da je pač on naslednji dvigoval denar. Ali banka v takem primeru denar sploh vrne lastniku? Še nikoli v življenju nisva nič ukradla in zaradi tega nočeva imeti problemov, zato me res zanima, kaj si v takšnem primeru dolžan narediti, če je s tem kdo bolj seznanjen.
Hvala za nasvete in lep dan še naprej.


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 14:33:49   
K_a_t_i
Na bankomatu je vse posneto pa tudi transakcije so narejene na uro - torej glede na uro, ko je denar dvignil tvoj fant ne bi smelo biti problema najti lastnika. Naj nese denar na banko, najbližjo bankomatu.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 14:37:34   
Tejči
Meni se je zgodilo obratno: na bankomatu pozabla 150 evrov. Čez 5 minut sem šla nazaj, ni bilo ne denarja, nič, prvo sem šla vse okrog vprašat, če je kdo našel denar, pa na banko sem klicala, a ga nisem dobila, pa list sem napisala, da sem pozabila denar, če ga je kdo našel in svojo tel...pa nič.. Jaz bi tako naredila, če bi bila v obratni situaciji: če je bankomat pri trgovini, javi trgovini, da si našla denar in pusti svojo tel., če ga bo kdo iskal naj te kontaktira. Javiš lahko tudi na banko (čeprav je to težje, ker ne veš na katero banko javit..), pa počakaš, morda bo tudi ta oseba napisala kakšno obvestilo, kaj se ji je zgodilo. Ne vem, drugih idej nimam. Zdaj na policijo še morda lahko vprašaš, ne vem...

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 14:46:48   
j6
Lej jaz sm našla100 eurov, na bankomatu pri Maxiju,  bankomat se je drzal banke,  in sem vzela denar, sla na banko in vprašala, če lahko preverijo glede na uro,  kdo je dvignil in pozabil denar. Mi je rekla, da tega nikakor ne morejo ugotoviti in da oni denarja ne morejo vzeti, na policiji pa so rekli da je to premajhen znesek, in da jim ga  lahko pustim, ampak da lastnika ne bojo niti iskali.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 14:48:17   
karmen83
Ja, problem je tudi to, da je danes praznik in je vse mrtvo... Pa mudilo se mu je na pokopališče, tako da je 5 minut čakal in potem šel. Bo menda res najboljše, da jutri pokličem v trgovino in na banko, če kdo pogreša denar, me kar stiska pri srcu, kaj če ga je pozabil kdo, ki ga res rabi...

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 14:53:13   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: karmen83

Ja, problem je tudi to, da je danes praznik in je vse mrtvo... Pa mudilo se mu je na pokopališče, tako da je 5 minut čakal in potem šel. Bo menda res najboljše, da jutri pokličem v trgovino in na banko, če kdo pogreša denar, me kar stiska pri srcu, kaj če ga je pozabil kdo, ki ga res rabi...


Niti ne pravi, jaz sem se tak cmerla, da sem potem avto tam pustila in šla peš do ome (je 50 m stran doma od tega bankomata), ker nisem bila sposobna vozit. Dvignila sem denar za položnice in potem ostala brez evra na računu. So mi potem starši pomagali priti čez mesec. Prava groza, res..tega nikomur ne privoščim! Za tistega, ki je moj denar našel in kljub obvestilu ni reagiral, pa nimam besed.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 15:00:28   
anckabancka
Meni se je tudi zgodilo, da sem dvignila denar (30€) in ga pozabila na bankomatu. Sem tudi kontaktirala banko, pa nisem nil dobila nazaj user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 15:02:17   
*miska.mcc*
moj moz je nasel par let nazaj na bankomati 30.000 SIT. vedela sem, da ce denar na bankomatu pobasas, pomeni to krajo.
poklicala sva policijo in prisli so po denar. rekli so, da ce v enem letu ne najdejo cloveka, da dobi moz teh 30 jurjev nazaj. in res. cez 1 leto je imel nakazanih na racunu.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 15:02:42   
Čebel@
moj nasvet:če je bankomat v sklopu trgovine,greš na informacije in poveš da si najdla denar,daš svojo telefonsko in nikakor ne poveš za kolikšno vsoto gre...tisti,ki je denar pozabil,bo sigurno šel najprej na informacije vprašat....če bo lastnik € pravi,bo vedel za kolikošno vsoto gre....če se noben ne javi,je denar pač tvoj....ga pa ne puščaj nobeni trgovki,ker se ta denar na koncu "izgubi v sefu"

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 15:24:37   
ROŽICI
če najdeš denar ga moraš odnesti na policijo ali banko.ker pa danes banke ne delajo ga moraš odnesti na policijo.
jaz imam izkušnje s tem,na bankomatu sem našla 50e.malo sem gledala okrog če je kateri dvigoval in da je pozabo vzet, a ni bilo nobenega .banka ni delala zato sem odnesla domov.
čez tri dni je bil policaj na vratih, da sem vzela denar ki ni moj.imela sem s tem same komplikacije, saj sem morala na policisko postajo oddati izjavo kako je bilo in nato sem denar preko ttr osebi nakazala.
baje tudi če na tleh najdeš denar in ne veš čigav je ga moraš odnesti na policijo in če se v določenem roku ne nejde lasnik je lahko tvoj legalno...tako so mi povedali na policiski postaji. 

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 16:14:06   
karmen83
Potem bi morala nujno danes klicati policijo ali velja, če jutri odneseva na banko? Verjetno najbolje, da, ko fant pride domov, pokličem na policijo in njih vprašam, da potem slučajno ne bi bilo kaj narobe. Upam, da bodo vsaj poskušali najti lastnika - meni bi bilo grozno, če bi takole pozabila denar in ostala brez njega, sploh v teh časih, ko se vsi komaj prebijamo iz meseca v mesec user posted image  

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 16:47:31   
*miska.mcc*
mi2 sva poklicala na policijo in povedala, da je denar doma pri nama. in so policaji ne vem tocno....naslednji dan ali cez 2,3 dni sami prisli po denar.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 17:04:11   
Oceania
O najdenem denarju se v vsakem primeru obvešča policijo in ne banke. Le v primeru najdene kartice se le-to vrne izdajatelju, torej banki. Policija napiše zapisnik in če v enem letu ne najde lastnika postane lastnik najditelj.
Če najdbe ne prijaviš, storiš kaznivo dejanje zatajitve.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 17:35:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

moj moz je nasel par let nazaj na bankomati 30.000 SIT. vedela sem, da ce denar na bankomatu pobasas, pomeni to krajo.
poklicala sva policijo in prisli so po denar. rekli so, da ce v enem letu ne najdejo cloveka, da dobi moz teh 30 jurjev nazaj. in res. cez 1 leto je imel nakazanih na racunu.



Dobro.
Evo, tako naredi.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 19:51:14   
Felicita
v takem primeru je najboljš denar pustit v bankomatu, ker ga, kot npr pozabljeno kartico, bankomat po določenem času popapa nazaj (in potem afaik lahko izsledijo lastnika). Sicer pa banke nimajo NIČ z bankomati, ampak ima bankart, zato če so problemi je potrebno klicat tja in ne na banko. torej - policija in bankart, če že kdo. aja in bankart dela 24/7, tko da lahko pokličeš takoj: http://www.bankart.si/si/ponudba/procesiranje_prometa_placilnih_kartic/klicni_center_bankarta/


< Sporočilo je popravil Felicita -- 1.11.2010 19:52:20 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 19:56:15   
ledenaa
meni ga daj,pa boš brez skrbi user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 20:04:18   
muco
DENAR JE MOJ !!!



user posted image user posted image user posted image user posted image



Se hecam !user posted image Ampak razumem situacijo, ker tudi jaz ne bi mogel denarja ki ni moj, kar vzeti in biti tiho ! Bi me žrlo .... zeeelo ! user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 20:10:21   
maya2
Jaz sem denar vzela (če bi ga pustila bi ga kdo drug), pustila listek s sporočilom in svojo telefonsko. Čez 5 ur me je klicala gospa, povedala znesek in prišla iskat. 

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Najden denar na bankomatu
1.11.2010 23:30:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: karmen83
Zanima me, ali se je že komu zgodilo, da je na bankomatu našel denar, ki ga je nekdo pozabil, in kaj ste storili.

Zagotovo se je to marsikomu že zgodilo, ampak jaz nimam te sreče, tako, da ti lahko napišem samo, kaj bi storila - vzela bi ga. Ker pa so bankomati večinoma pod kamerami, bi pričakovala, da mi bo nekdo potrkal na vrata in denar zahteval nazaj. Če bi se to zgodilo, bi ga dobil.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 11:16:27   
karmen83
Tako, danes sva ga odnesla na policijo. Upam, da se bodo toliko potrudili in našli lastnika, ker mi je tisti policaj, ki je pisal zapisnik, deloval, kot da sploh ni pri stvari... Upam, da se motim in bo denar prišel v prave roke.
Ali imam pravico izvedeti, če je bil denar res vrnjen lastniku? Da se nehava sekirat, da nisva sama še bolj poskušala iskati lastnika... Kakorkoli, zdaj držim pesti, da se jim bo dalo toliko potrudit, da poiščejo pravo osebo.
Hvala vsem za nasvete, ste mi bili v veliko pomoč. user posted image Čim manj "pozabljanja" vam želim user posted image


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 11:19:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: karmen83
Ali imam pravico izvedeti, če je bil denar res vrnjen lastniku?

Ja, imaš.
Zakon pravi, da če se v letu dni ne najde lastnika oz. če se le ta ne pojavi sam, najdena stvar pripada najditelju.

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 12:28:05   
kiss 4 me
sem nekoč na bankomatu našla 30 €
takoj za tem sem sama dvignila denar
potem 30 € nesla na banko (lastnika bi lahko našli ali po točnem času dviga, ali bi pogledali kdo je pred mano denar dvignil,... - pa niso naredili nič). na banki so denar položili na začasni račun, ker ga po enem letu ni prišel nihče iskat, so mi ga potem nakazali. user posted image  jupi za mene, škoda za tistega, ki ga je pozabil.

čez eno leto se le spomni (da si ga ne bo kdo na policiji v žep vtaknil)

na banki pa mi je rekla, da bi mogla počakat in bi bankomat denar nazaj vzel.


(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 12:50:12   
karmen83
Potem pa se bom za vsak slučaj naslednje leto pozanimala, kako se je končalo.
Hvala za odgovore, super ste user posted image user posted image user posted image


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu kiss 4 me)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 13:44:02   
Onasiss
Običajno je tako, da se malo počaka, ker bankomat popapa gotovino nazaj. To je potem višek v bankomatu. Lastnik naj bi v takem primeru šel na banko in podal reklamacijo. Banka nato reklamacijo pošlje na Bankart, ki ima čez VSE bankomate. Ker bi se torej izkazalo, da je bil višek ENAKEGA zneska v bankomatu kolikor ga je uporabnik pozabil, se ga s strani banke, kjer je bila podana reklamacija pokliče in se mu po predpisanem procesu denar vrne.

Sicer pa, če ga je odnesel na policojo in če delajo v skladu s predpisi, ga odnesejo na najbljižjo banko kjer je postopek enak. Seveda, če se izkaže, da je nekdo v bankomatu, ki je imel višek pozabil denar.

Drugače pa se vsak dvig iz bankomata beleži. Natačno se vidi znesek, ura in lokacija dviga  gotovine iz bankomata ter številka računa iz katerega je bil opravljen dvig.


_____________________________

So what....

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Najden denar na bankomatu
2.11.2010 13:45:15   
Onasiss



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: karmen83
Zanima me, ali se je že komu zgodilo, da je na bankomatu našel denar, ki ga je nekdo pozabil, in kaj ste storili.
 
Zagotovo se je to marsikomu že zgodilo, ampak jaz nimam te sreče, tako, da ti lahko napišem samo, kaj bi storila - vzela bi ga. Ker pa so bankomati večinoma pod kamerami, bi pričakovala, da mi bo nekdo potrkal na vrata in denar zahteval nazaj. Če bi se to zgodilo, bi ga dobil.


Kot velja tudi za tistih 200 €, ki jih je nekdo letos pozimi pozabil pred vašim blokom....user posted image


_____________________________

So what....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?